Te znaki zodiaku mogą pochwalić się wyjątkowym rodzajem inteligencji. Wszyscy im zazdroszczą

Mają naprawdę rzadko spotykany dar!
Te znaki zodiaku mogą pochwalić się wyjątkowym rodzajem inteligencji. Wszyscy im zazdroszczą
Fot. Unsplash
26.07.2019

Wszyscy doskonale wiemy, co oznacza skrót IQ. Kryje się za nim pojęcie “intelligence quotient”, które oznacza iloraz inteligencji. Czym natomiast jest EQ? To “emotional quotient”, czyli inteligencja emocjonalna. Jest to zdolność rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób, jak też zdolność używania własnych emocji i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi innych osób. Ten rodzaj inteligencji zdecydowanie ułatwia budowanie relacji z innymi ludźmi. 

Zobacz również: Robisz TE rzeczy? To znaczy, że jesteś wyjątkowo inteligentna emocjonalnie

Nie wszyscy mogą się pochwalić wysoką inteligencją emocjonalną, ale niektóre osoby posiadają ten dar i doskonale wiedzą, jak z niego korzystać. Zaliczają się do nich zwłaszcza osoby spod pewnych znaków zodiaku. Jak objawia się u nich inteligencja emocjonalna? 

Bliźnięta 

Osoba spod znaku Bliźniąt nie uchodzi za typ emocjonalny, ale przecież w tym przypadku nie mówimy o emocjach wyrażanych poprzez płakanie przed zaśnięciem. Wprost przeciwnie – w inteligencji emocjonalnej chodzi o bycie świadomym i intuicyjnym. Na pierwszy rzut oka Bliźniak wydaje się oderwany od wszystkich i wszystkiego, ale nie daj się zwieść - to tylko jego niewinna strona. Bliźniak to urodzony kameleon, świetny mówca, którego patronem jest Merkury, posłaniec bogów (w mitologii greckiej jego odpowiednikiem jest Hermes). To tłumaczy jego wrodzoną zdolność do dostosowywania się do każdej sytuacji towarzyskiej, w jakiej się znajduje. 

Fot. Unsplash.com

Rak 

Rak uchodzi za jeden z najbardziej empatycznych spośród wszystkich znaków zodiaku. Z tego powodu doskonale wyczuwa emocje innych ludzi. Co więcej, posiada zdolność wpływania na ich odczucia. Niestety fakt rejestrowania i trafnego interpretowania emocji innych nie pozostaje bez wpływu na samego Raka. On sam cierpi na zmienne nastroje i czasami wyjątkowo trudno jest mu uporać się ze swoimi emocjami. 

Waga 

Nikt nie jest w stanie odmówić osobie spod znaku Wagi nieodpartego uroku osobistego, a ta wyjątkowa cecha pozwala jej osiągać swoje cele. W dodatku Waga jest świetnym słuchaczem, a to dlatego, że posiada wrodzony dar dociekliwości. Dzięki temu każdy, kto zatopi się w rozmowie z osobą spod tego znaku będzie czuł się doceniony i ważny. Na korzyść Wagi działa też jej opiekuńcza planeta, czyli Wenus, symbolizująca m.in. flirt i romantyczne podchody. Wszystko to sprawia, że nikt nie jest w stanie oprzeć się Wadze. 

Zobacz również: Jaką kobietą jesteś według numerologii?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
Marta 74 (Ocena: 5) 27.07.2019 23:54
Jestem z pod znaku raka,wypełni zgadzam się z opisem,jestem empatyczna przez co cierpi moje psychika,bo nie każdy zasługuje na to by okazać mu zrozumienie,często to zwykle cwaniaczki które żerują na emocjach innych,nie dajcie się taki💞
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.07.2019 13:55
Jak można ludziom wciskać takie bzdury, wstyd. Poziom inteligencji emocjonalnej i znaki zodiaku nie mają związku, to raz. Znak zodiaku i jego wpływ na cechy psychiczne to kompletny nonsens i zabobon, to dwa. A trzy - inteligencja emocjonalna to termin naukowy. EQ to konkretne, nabyte kompetencje, a nie wrodzona cecha.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.07.2019 23:17
Blizniak;)? inteligentny emocjonalnie;)? ale jaja. Akurat ludzie spod znaku blizniat to niestety, ale takie szumowiny, ze radze sie od nich trzymac z daleka. Manipulancji i egoisci. Z inteligencja emocjonalna nie ma to nic wspolnego.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.07.2019 16:20
Ja tylko kojarzę raka, który właśnie z EQ miał niewiele wspolnego. Strasznie ciężki, skupiony na sobie, zamęczający - egocentryczny wampir emocjonalny.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.07.2019 12:05
Tak , na pewno wszyscy zazdroszczą Rakowi . U mnie to się objawia tym , że jak ktoś narzeka i biadoli ciągle na otaczającą rzeczywistość , że najpierw nastój i dobry humor mi siada a później mam ochotę skoczyć z mostu . Dlatego muszę się otaczać optymistami , wtedy i ja jestem zadowolona bo nastroje innych bardzo na mnie wpływają
odpowiedz

Polecane dla Ciebie