Księżyc właśnie jest w pustym biegu. Możesz to odczuć w bardzo nieprzyjemny sposób

Rozdrażnienie, bezsenność, apatia... a to dopiero początek.
Księżyc właśnie jest w pustym biegu. Możesz to odczuć w bardzo nieprzyjemny sposób
Fot. Unsplash
31.05.2019

Na pewno słyszałaś o tym, że w rocznym cyklu Słonce przechodzi przez wszystkie znaki zodiaku. Ale czy wiesz, że tak samo dzieje się z Księżycem? Cykl tej naturalnej satelity Ziemi trwa 28 dni. Oznacza to, że w każdym ze znaków zodiaku Księżyc przebywa ok. 2,5 dnia. Przesuwając się tworzy z planetami kolejne aspekty, jednak sam moment przejścia ze znaku do znaku to czas, kiedy nie oddziałuje na niego żadna siła.

Zobacz również: Jak fazy Księżyca wpływają na Twoje zdrowie, życie i samopoczucie?

Zjawisko to nazywamy pustym kursem Księżyca, mówi się też, że Księżyc jest wtedy w pustym, jałowym albo próżnym biegu (ang. void of course). Księżyc traci swoją zmienność i prędkość, jest jakby osobnym zawieszonym bytem.  

Fot. Unsplash.com

Zjawisko zwane pustym biegiem Księżyca może trwać kilka minut, ale czasem nawet cały dzień. Astrologowie twierdzą, że to fatalny czas na podejmowanie decyzji, szczególnie tych życiowych. To dlatego, że zdaniem ekspertów w tym czasie nic nie jest jasne i oczywiste. Fałszywy, odbity blask Księżyca może nas zwodzić i zaciemniać obraz sytuacji. Decyzje podejmowane w tym czasie zazwyczaj są błędne, ponieważ opierają się na fałszywych przesłankach. Jałowy kurs Księżyca sprawia, że trudno nam się skupić, jesteśmy rozkojarzeni, czasem nawet mamy poczucie odrealnienia 

Pusty kurs Księżyca może mieć negatywny wpływ na osoby, które są w związkach. To właśnie wtedy łatwo o kłótnie albo sceny zazdrości. Może pojawić się w nas irracjonalne podejrzenie partnera o zdradę, a przyjaciół - o ukryte intencje. Księżyc w jałowym biegu w wielu osobach wywołuje też gorsze poczucie – ogarnia nas melancholia, smutek, lęk albo bezsenność. Towarzyszy temu apatia i poczucie bezsilności. To może być trudny czas zwłaszcza w pracy. 

Fot. Unsplash.com

Próżny bieg Księżyca nie sprzyja także zawieraniu nowych znajomości. To dlatego, że w tym czasie wyjątkowo łatwo pomylić się co do nowo poznanej osoby, mylnie ocenić jej intencje, słowem - “wyczuć ją”. Ale Księżyc w jałowym biegu niekorzystnie wpływa także na to, jak my sami jesteśmy oceniani. Z tego względu lepiej odłożyć pierwsze spotkania, np. rozmowy o pracę albo pierwszą randkę na inny termin. W końcu pierwsze wrażenie robi się tylko raz.  

Ale jest też druga strona Księżyca, nieco bardziej optymistyczna. Kiedy nasz naturalny satelita jest w próżnym biegu, masz szansę dogłębnie się wyciszyć i zwolnić obroty. Jeśli zmagasz się z przemęczeniem, to świetny czas, aby wykorzystać ten czas na długi sen i wypoczynek. Warto też zajrzeć w głąb siebie i poświęcić się medytacji albo jodze lub wybrać się na terapię, przeanalizować swoje życie w ostatnim okresie, zastanowić się nad rozwiązaniem problemów w sferze osobistej.  

Zobacz również: Niezwykłe imiona, które nawiązują do kosmosu

Polecane wideo

Znaki zodiaku uwiecznione na skórze. Oto najpiękniejsze astrologiczne tatuaże
Znaki zodiaku uwiecznione na skórze. Oto najpiękniejsze astrologiczne tatuaże - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 01.06.2019 17:33
To dlatego od kilku nocy, mam problemy ze spaniem.....
odpowiedz
Mati (Ocena: 1) 01.06.2019 00:44
Nie zgadzam się z tym ,że żyjemy na wirujacym ziemniaku
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie