Kardynalne, stałe, zmienne. Do której grupy zalicza się Twój znak zodiaku i co to o Tobie mówi?

To mniej znana, ale bardzo ważna część astrologii.
Kardynalne, stałe, zmienne. Do której grupy zalicza się Twój znak zodiaku i co to o Tobie mówi?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/realismagazine/)
02.06.2019

Każdy z nas doskonale zna swój znak zodiaku. Niektórzy nie przywiązują do niego zbyt wielkiej wagi, a inni wierzą w to, że ich opiekuńczy znak odzwierciedla ich charakter i osobowość. W związku z tym chętnie czytają horoskopy na swój temat i są ciekawi tego, jaki los zapisały im Gwiazdy. 

Zobacz również: Horoskop, o którym wszyscy zapomnieli. Poznaj swój słowiański znak zodiaku

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, czym właściwie jest zodiak i czy wiesz, że 12 znanych nam znaków można przyporządkować do różnych kategorii? Zacznijmy od początku. Zodiak to sfera, która rozciąga się na niebie po obu stronach ekliptyki, i która została podzielona na 12 równych części. Dlatego właśnie wyróżniamy 12 znaków zodiaku. Są one przyporządkowane czterem różnym żywiołom, z których - w co wierzyli już starożytni - składa się świat. Są to ogień, woda, ziemia i powietrze 

Fot. Unsplash.com

Ale to nie wszystko. Znaki zodiaku można posegregować także zgodnie z inną kategorią, czyli jakością. Astrologowie wyróżniają 3 jakości - kardynalną, stałą i zmienną. Czym charakteryzuje się każda z nich i do której zalicza się twój znak zodiaku? 

Jakość kardynalna 

Jakość kardynalna sprawia, że żywioł jest w ciągłym ruchu. Władają głową i rozumem. Są inicjatorami i podejmują pewne działania, które potem rzadko i z dużym trudem kończą. Są siłą napędową wszechświata, ruchem, pragnieniem tworzenia i kosmiczną energią. 

Znaki zodiaku w tej grupie: Baran, Rak, Waga, Koziorożec 

Jakość stała  

Jakość stała sprawia, że żywioł pojawia się w swojej zwykłej postaci. Znaki stałe rządzą duszą i wolą. Odpowiadają za podtrzymywanie i rozwój we wszechświecie, a podjęte sprawy zawsze doprowadzają do końca. Są wytrwałą, spokojną i zorganizowaną mocą wszechświata, która buduje i daje formę oraz solidne podstawy każdemu działaniu, które jest inicjowane przez jakość kardynalną. 

Znaki zodiaku w tej grupie: Byk, Lew, Skorpion, Wodnik 

Fot. Unsplash.com

Jakość zmienna  

Jakość zmienna powoduje, że żywioł pragnie zmienić swój stan skupienia. Znaki zmienne rządzą ciałem i zmysłami. Odpowiadają one za zmiany we wszechświecie - pozytywne (transformacja) i negatywne (rozpad). Ich zadaniem jest osiągnięcie harmonii i mądrości we wszechświecie oraz połączenie w równowadze jakości kardynalnej i stałej. 

Znaki zodiaku w tej grupie: Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby 

Do której grupy zalicza się twój znak zodiaku? Czy odpowiadający ci opis pasuje do twojego charakteru? 

Zobacz również: Horoskop celtycki robi furorę. I nic w tym dziwnego, bo jest wyjątkowo trafny

Te znaki zodiaku nie potrafią powstrzymać się od zdrady. Oto ranking najbardziej niewiernych partnerów
Te znaki zodiaku nie potrafią powstrzymać się od zdrady. Oto ranking najbardziej niewiernych partnerów - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie