Znaki zodiaku, które osiągną sukces. Jeszcze o nich usłyszymy

Naukowcy odkryli zależność między miesiącem urodzenia a powodzeniem w życiu.
Znaki zodiaku, które osiągną sukces. Jeszcze o nich usłyszymy
Fot. Unsplash
30.01.2019

Niektórzy z nas alergicznie reagują na próbę interpretacji znaku zodiaku. Uważamy, że horoskop nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Wróżba tego typu nie może się sprawdzić, bo jest wymysłem ludzi, a nie naukową wiedzą. Przynajmniej tak nam się do tej pory wydawało. Najnowsze badania wykazują jednak, że miesiąc urodzenia ma znaczenie i da się to udowodnić.

Zobacz również: Każdemu znakowi zodiaku pisany jest inny zawód. Oto idealna praca dla Ciebie

Analiza opublikowana w aktualnym wydaniu prestiżowego magazynu poświęconego naukom społecznym, „Journal of Social Sciences”, nie pozostawia żadnych wątpliwości. Okres roku, w którym przychodzimy na świat, może być gwarancją sukcesu, ale też życiowych porażek. Dziwnym trafem wielu spośród najbardziej znanych, lubianych i bogatych obchodzi urodziny na przełomie stycznia i lutego.

To nie jest przypadek - twierdzą eksperci. Osoby urodzone pod znakiem Wodnika radzą sobie wyjątkowo dobrze.

fot. iStock

Naukowcy postanowili sprawdzić, czy astrologia może mieć faktyczny wpływ na nasze losy. W tym celu przeanalizowali profile znanych osób - polityków, pisarzy, sportowców, piosenkarzy, aktorów, uznanych badaczy i innych celebrytów. W pierwszym etapie wytypowali 100 postaci, później 200, aż wreszcie na tapecie było ich aż 300. Wniosek? Większość z nich urodziło się pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego.

Okazuje się więc, że statystycznie to Wodnik jest znakiem zodiaku gwarantującym powodzenie w życiu. Symbolizuje energię, wyobraźnię, niezależność i konsekwencję. Przykładów nie brakuje - w publikacji wspomina się m.in. o Jennifer Aniston, Oprah Winfrey czy Cristiano Ronaldo. To postaci utalentowane, wpływowe i bajecznie bogate.

Przypadek? Inne tego typu badania potwierdzają te wnioski.

Zobacz również: Te znaki zodiaku są naprawdę inteligentne. Mogą pochwalić się bardzo wysokim IQ

Jakiś czas temu brytyjscy badacze poinformowali, że osoby urodzone pod znakiem Wodnika najczęściej zostają uznanymi lekarzami albo robią karierę w finansach. To prestiżowe i dobrze płatne zawody. Narodziny na przełomie stycznia i lutego zwiększają także szanse na zostanie artystą albo dyrektorem w dużej firmie.

Inny eksperyment potwierdził, że urodzeni zimą uzyskują najwyższe wyniki w czasie szkolnych egzaminów. To pozwala im zdobyć wyższe wykształcenie i zrobić większą karierę.

- Chociaż badania te wykazują korelację pomiędzy miesiącem urodzenia i sukcesem, to nie oznacza, że osoby reprezentujące inne znaki zodiaku muszą zapomnieć o wspaniałej przyszłości - uspokaja opisujący sprawę mirror.co.uk.

Zobacz również: Znaki zodiaku, które robią fatalne pierwsze wrażenie. Na początku nikt ich nie lubi

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 30.01.2019 22:49
Jebana galeria
odpowiedz

Polecane dla Ciebie