Jak odpędzić pecha? (Testujemy różne rytuały!)

Jeśli odnosisz wrażenie, że od pewnego czasu prześladuje cię pech, oto sposoby, by odwrócić złą kartę.
Jak odpędzić pecha? (Testujemy różne rytuały!)
17.01.2015

„Jeżeli coś może się nie udać, nie uda się na pewno” – to jedno z tzw. praw Murphy’ego, czyli zbioru popularnych, często humorystycznych powiedzeń, które zakładają, że sprawy ułożą się tak źle, jak to tylko możliwe. Brzmi mało optymistycznie, prawda? Takim myśleniem można szybko przywołać pecha, który będzie nas potem prześladował. Czasem mamy wrażenie, że pech – czyli niepomyślny zbieg okoliczności – towarzyszy nam na każdym kroku. Jak w tym zdaniu prozaika, poety i dramaturga Michała Choromańskiego: „Pech ma w ogóle muzykalne ucho i lubi się rytmicznie powtarzać”.

O tym, że pecha można odpędzić, przekonani się nawet naukowcy. Zaskoczona? Amerykańscy badacze wzięli pod lupę takie rytuały, jak pukanie w niemalowane drewno czy rzucanie szczyptą soli przez lewe ramię. Zdaniem uczonych takie czynności dają ludziom poczucie kontroli i przekonanie, że w ten sposób odpędzamy pecha. Badanie dowiodło, że dzięki rytuałom rzeczywiście czujemy się pewniej i spada prawdopodobieństwo, że mogłoby przydarzyć nam się coś przykrego.

Skoro jesteś więc przekonana, że pech cię prześladuje, oto sposoby – trochę na poważnie, a trochę z przymrużeniem oka – które pomogą ci się go pozbyć.

Sól

Ma bardzo potężną moc; to właśnie głównie na niej w kontekście pecha skupili się amerykańscy badacze. W wielu kulturach świata sól uważana jest za synonim szczęścia i powodzenia. A już największym nieszczęściem jest sól rozsypana. Co wtedy? Wystarczy wziąć między palce szczyptę soli i rzucić ją przez ramię – koniecznie lewe! Rzucanie soli przez prawe ramię mogłoby ściągnąć na ciebie jeszcze większego pecha. Tak mówi przesąd. Istnieje też przekonanie, że pecha odpędzi… kąpiel w wodzie z dodatkiem soli. Przyjemne z pożytecznym, prawda? Ewentualnie możesz rozsypać trochę soli w każdym rogu swojego mieszkania i pod parapetem.

angry girl

Kamienie i kryształy

Od dawna przypisuje im się różne właściwości, ze ściąganiem szczęścia i odpychaniem pecha włącznie. „Dobre kamienie” to m.in. jadeit, amazonit, karneol, cytryn, seftonit. Negatywną energię odpędzą natomiast: rubin, kwarc, jaspis, czarny onyks, turkus, topaz, piasek pustyni (zwany „kamieniem szczęścia”), sugilit. Z kolei ametyst uchroni cię przed pechem i nieszczęściem w podróży.

Światło

Pechowi sprzyja ciemność i mrok. Jasność natomiast ściąga szczęście i pomyślność. Twój dom powinien być więc przyjemnie rozjaśniony, przytulny. Nie musi wciąż palić się górne światło, ale w pokoju powinny być włączone kinkiety, lamki nocne itp. By odpędzić złą energię, pal również świece. Mającym długą tradycję sposobem na odpędzenie pecha w domu jest zapalenie trzech świec; dwie muszą być białe (zapewnią ci ochronę i oczyszczą pomieszczenie), a jedna pomarańczowa (przyciągnie szczęście).

Inne sposoby, by odpędzić pecha:

- Pal kadzidła;

- Rób dobre uczynki;

- Otaczaj się świeżymi kwiatami;

- Pozbądź się zbędnych rzeczy z domu;

- Wybierz się w daleką podróż.

Ewa Podsiadły-Natorska

angry girl

Myślenie

Na pewno słyszałaś o sile pozytywnego myślenia. To nie mit – badania potwierdziły, że myśląc pozytywnie, ściągamy na siebie szczęście. Analogicznie, im bardziej się zamartwiasz i wmawiasz sobie, że coś ci się nie powiedzie, tym gorzej ci pójdzie. Działa to przede wszystkim na zasadzie autosugestii. Przestań sobie wmawiać, że nigdy nic ci się nie uda, że prześladuje cię wieczny pech, że wszystko sprzeniewierzyło się przeciwko tobie. To nieprawda. Zaszkodzić może nam wiara w fatalizm, czyli w to, że przyszłość jest nieuchronna, że przyszłe wydarzenia są już ustalone przez siły wyższe i nie mogą być zmienione przez żadne działania pojedynczego człowieka lub całej ludzkości.

angry girl

Lusterko

Siedem lat pech ma prześladować nieszczęśnika, który stłucze lutro. Ten pogląd zakorzeniony jest w wielu kulturach. Pamiętaj, że również tutaj sporą rolę odgrywa autosugestia. Niedobrze, jeśli wmówisz sobie, że po stłuczeniu lusterka czeka cię podłe życie. Jak zatem odpędzić pecha w takiej sytuacji? Różne są zdania na ten temat. Raz słyszy się, że nie wolno odrzucać odłamków, a raz wręcz przeciwnie – że wystarczy je zamieść i wyrzucić do kosza. Jeśli chcesz spróbować tego drugiego, ważne, aby podczas wykonywania tej czynności nie przejrzeć się w okruchach. Kawałeczki lustra można też wrzucić w płomienie albo rozsypać na wietrze (choć ten ostatni pomysł wydaje się trochę szalony).

angry girl

Bransoletka

Talizmany przyciągają szczęście, natomiast amulety odpędzają pecha. Jeśli chcesz uchronić się przed tym drugim, powinnaś nosić ochronną bransoletkę. Może być ona na łańcuszku, sznurku albo rzemyku, noszona na nadgarstku albo w kieszeni. Ważne, aby znalazły się na niej symbole takie jak:

Kluczyk – od starożytnych czasów używany jest do przyciągania szczęścia. Noszenie trzech kluczy, jak mówi przesąd, pomoże otworzyć troje drzwi: do zdrowia, bogactwa i miłości.

Podkowa – od dawna kojarzona jest ze szczęściem i pomyślnością. Jeśli nie uda ci się przypiąć miniaturki do bransoletki, możesz zawiesić podkowę w domu, koniecznie na kształt litery U (końcami do góry). W przeciwnym wypadku szczęście z niej „ucieknie”.

Czterolistna koniczyna – przypięcie miniaturki koniczyny do bransoletki to wywodzący się z mitologii celtyckiej, popularny sposób, by przyciągnąć szczęście. Możesz też zasuszyć czterolistną koniczynkę i przechowywać ją w osobistych rzeczach. Cztery listki oznaczają: bogactwo, miłość, zdrowie i sławę.

Komentarze (13)

Ocena: 3.92 / 5
Dementor (Ocena: 5) 11.03.2018 12:39
Juz gdzies widzialem tę gadke i to nie na jednym forum ( anna45 ) dobra reklama hehe
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 23.02.2018 12:01
Pozbyć pechu nie jest łatwo no albo jednak łatwo. Więc tak : Trzeba bardzo uważać poprostu i niewolno za dużo puwić słowo Pech Pozdrawiam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.02.2018 16:12
A ja wierze we wrozbite Macieja.
odpowiedz
anna45 (Ocena: 5) 17.10.2017 11:22
Sami to sobie możecie. Odpędzić pecha może tylko dobra wróżka. A takich jest bardzo mało. Ja z mojej strony polecam wróżkę Mira Elżbieta Sobczyk - wpiszcie w google na pewno znajdziecie. Wykonuję wróżby przez internet .Przez e-mail lub facebooka. Mi jest rytuał bardzo pomógł. Po serii przykrych zdarzeń (śmierć bliskiej osoby, długi i choroby) Po miesiącu w końcu się zakochałam a dalej juz z górki :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.10.2016 23:56
jutro testuje bom moj pech to jakis podciep
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo