Biżuteria a znak zodiaku - sprawdź, jakie kamienie przyniosą Ci szczęście!

Bądź w zgodzie ze sobą i swoim horoskopem.
Biżuteria a znak zodiaku - sprawdź, jakie kamienie przyniosą Ci szczęście!
30.03.2013

Znak zodiaku nie tylko pomaga nam odkryć przyszłość. Jest również potrzebny, abyśmy wiedzieli, co może przynieść nam szczęście, a także, co jest dobre dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dobierając kamienie do znaku zodiaku, pozytywnie wpłyniesz na wiele aspektów swojego życia.

Baran (21.03.–19.04)

Osoba spod tego znaku ma mocną psychikę, jest pewna siebie i zdeterminowana. To indywidualista, który bywa niecierpliwy i porywczy. Pani Baran ma wiele energii, jednak często wiąże się z mężczyznami słabszymi psychicznie. Kamienie dla Barana to jaspis czerwony, ametyst, hematyt, karneol, agat i awenturyn. Baranowi szczęście przyniesie także malachit – wysoko ceniony kamień ozdobny, z którego wyrabia się artystyczną biżuterię.

Byk (20.04–20.05)

Jeśli twój znak to Byk, z pewnością jesteś osobą ambitną, odporną psychicznie i pragmatyczną. Konsekwentnie dążysz do celu, dbając nie tylko o siebie, ale także o bliskich. W życiu kierujesz się rozsądkiem. W miłości natomiast jesteś wierna i oddana. Pasuje do ciebie kwarc różowy, cytryn, malachit, agat, awenturyn, kryształ górski. Możesz sięgać także po naturalny, czerwony koral, np. w postaci naszyjników czy bransoletek.

Bliźnięta (21.05–21.06)

Osoba spod znaku Bliźniąt jest inteligentna, towarzyska i ma szeroki wachlarz zainteresowań. Umie skoncentrować się na kilku rzeczach jednocześnie. Ma głowę pełną pomysłów, ale często zamiast rozumiem, kieruje się intuicją. Pani Bliźniak posiada przede wszystkim nieodparty urok osobisty. Pasuje do niej agat, jaspis, tygrysie oko, karneol i kryształ górski. W tym ostatnim kamieniu będzie czuła się naprawdę dobrze – dzięki odpowiedniej obróbce kryształ górski odznacza się doskonałymi efektami optycznymi i świetlnymi.

Waga (23.09–22.10)

Przede wszystkim ma silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości. W swoich działaniach dąży do osiągnięcia spokoju i harmonii. Waga lubi czuć się potrzebna, ma bogate życie towarzyskie. Może przejawiać talenty artystyczne, miewa jednak trudności ze stanowczością i stawianiem na swoim. Dla Wagi najlepsze będzie tygrysie oko, agat, kwarc różowy, heliotrop, hematyt, opal i karneol. Ten ostatni jest czerwoną, półprzezroczystą odmianą chalcedonu.

Skorpion (23.10–21.11)

Osoba spod tego znaku ma duży temperament, ale co ciekawe, jest przy tym skryta, nieustępliwa i wytrwała w działaniu. Skorpion lubi być tajemniczy, a wszędzie, gdzie się pojawi, chce być najlepszy. Nie ma dla niego tematów tabu. Pani Skorpion lubi podkreślać swoje wdzięki i jest pełna seksapilu. Będzie najlepiej czuła się w biżuterii z krzemienia, malachitu, karneolu, ametystu i hematytu. Ozdoby dla Skorpiona powinny kusić barwą i blaskiem.

Strzelec (22.11–21.12)

Jeśli urodziłaś się pod znakiem Strzelca, jesteś osobą spokojną, ciepłą i otwartą. Masz szlachetny charakter i lubisz nowe doznania. Jesteś pracowita i odważna. Wszystko robisz na sto procent. Od czasu do czasu bujasz w obłokach, ale nie boisz się realizować swoich marzeń. Często targają tobą różne namiętności. W życiu sprzyjać ci będzie ametyst, onyks, tygrysie oko, karneol, lapis lazuli, awenturyn. Noś także biżuterię turkusową; będziesz się w niej dobrze czuła.

Koziorożec (22.12–19.01)

To osoba nieufna wobec ludzi, zamknięta w sobie, mająca problem z wyrażaniem uczuć. Posiada jednak głębokie życie wewnętrzne; może mieć twórcze zdolności. Koziorożec zazwyczaj najpierw myśli o sobie, dlatego często jest postrzegany jako osoba egoistyczna. Dla osiągnięcia swoich celów często rezygnuje z przyjemności. Kamienie dla tego znaku zodiaku to jaspis, kryształ górski, onyks, hematyt, turkus, malachit, a także kwarc dymny.

Wodnik (20.01–20.02)

Jest odkrywczy, kreatywny, niezależny. Ma oryginalne spojrzenie na różne sprawy. Nie lubi sztywnych zasad, jest otwarty na różne doznania, także w miłości. Przy wyborze partnera Wodnik zwraca uwagę przede wszystkim na jego intelekt. Nie śpieszy się z wyznaniem uczuć. Wodnik najlepiej będzie czuł się w barwnej, zwracającej uwagę biżuterii. Kamienie dla niego to: sokole oko, onyks, ametyst, chalcedon, bursztyn. Wodnikowi spodoba się także chryzokola, minerał z gromady krzemianów.

Ryby (21.02–20.03)

Są obdarzone bujną wyobraźnią, mają zmienne nastroje i lubią marzyć. Sprawy duchowe zajmują w ich życiu ważniejsze miejsce niż sprawy materialne. Ryby mają głębokie życie wewnętrzne, są również kreatywne i emocjonalne. Często poświęcają się dla innych. Szczęście i zdrowie przyniesie Rybom biżuteria delikatna – agat, ametyst, bawole oko, karneol, heliotrop, a także korale.

Ewa Podsiadły-Natorska

Rak (22.06–22.07)

To osoba zazwyczaj zamknięta w sobie i trochę nieśmiała. Jest wytrwała i ma wolę walki; częściej myśli o innych niż o sobie. Nie umie nikomu odmówić pomocy. W miłości jest w stanie zrobić wszystko dla partnera. Rak dobrze będzie czuł się w biżuterii z jaspisu, awenturynu, onyksu, karneolu i heliotropu. Do osoby spod tego znaku pasują także perły – jeden z najbardziej wartościowych kamieni szlachetnych – najlepiej w postaci naszyjników.

Lew (23.07–22.08)

Cechuje go silna, dominująca osobowość. Lew jest energiczny, odważny, przebojowy, przedsiębiorczy, wciąż wytycza sobie nowe cele i do nich dąży. Lubi być w centrum uwagi. To osoba niezwykle ambitna, ale w miłości raczej ostrożna, choć skłonna do romansów. Biżuteria dla Lwa musi rzucać się w oczy. Pasuje do niego złoto, tygrysie oko, jaspis, agat, bawole oko, kryształ górski, bursztyn. Zwłaszcza ten ostatni jest dla Lwa wprost stworzony.

Panna (23.08–22.09)

Osoba spod tego znaku jest wyważona, spokojna, rzetelna i pracowita. Potrafi krytycznym okiem ocenić rzeczywistość. Nie buja w obłokach i w swoich działaniach jest bardzo praktyczna. W wyborze partnera Panna jest bardzo ostrożna. Biżuteria dla tego znaku zodiaku musi być wykonana precyzyjnie. Szczęśliwe kamienie to agat, karneol, sokole oko, jaspis, chalcedon, ametyst i cytryn. Panna powinna nosić także lapis lazuli, który stosowano jako materiał ozdobny już w czasach prehistorycznych.

Polecane wideo

Komentarze (574)
Ocena: 4.07 / 5
gość (Ocena: 5) 07.11.2018 17:55
Mam pytanie , które kamienie można z sobą łączyć a które nie?
odpowiedz
Kacper (Ocena: 5) 16.10.2017 21:06
Kamienie przypisane znakom zodiaku to jedno, natomiast warto jeszcze przeczytać ogólną symbolikę znaczenie kamienie szlachetnych. Polecam artykuł http://www.fashionportal.pl/co-oznaczaja-szlachetne-kamienie-zdobiace-slubna-bizuterie/
zobacz odpowiedzi (173)
Skorpion (Ocena: 3) 06.07.2016 19:45
To ja jestem chyba mentalnym bliźniakiem, bo wole kamienie blizniat od podobno "moich" :)
zobacz odpowiedzi (326)
Mak (Ocena: 1) 22.01.2016 21:45
O boszeeee...gdzie ja trafiłem???
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2015 14:13
wrozbitapaulus.pl - zwracałam się do niego w paru sprawach związanych z miłością i wszystko się sprawdziło. Jak dla mnie wart polecenia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie