Miesiąc, w którym przychodzimy na świat ma wpływ na zdrowie! Kto ma najgorzej?

Osoby urodzone w styczniu i w sierpniu to prawdziwi szczęśliwcy, nie muszą obawiać się o swoją przyszłość!
Miesiąc, w którym przychodzimy na świat ma wpływ na zdrowie! Kto ma najgorzej?
12.06.2011

W diagnostyce i leczeniu różnych chorób lekarze coraz częściej wykorzystują chronomedycynę. To nowoczesna dziedzina nauki opierająca się na naturalnym rytmie biologicznym człowieka. Co ciekawe, w zakres jej badań wchodzi również sprawdzanie zależności między datą urodzenia a zdrowiem danego człowieka.

I tak okazuje się, że tylko u osób urodzonych w styczniu i w sierpniu nie występuje podwyższone ryzyko różnych schorzeń. Ludzie, którzy przyszli na świat w pozostałych miesiącach obarczeni są możliwością zapadnięcia na wiele groźnych chorób. Astma, autyzm, czy cukrzyca to tylko niektóre z nich.

Podobną zależność odkryto przy badaniu zaburzeń lękowych. Zagrożone tą chorobą są szczególnie osoby urodzone między wrześniem a grudniem. Skłonności samobójcze i anoreksja dotyczą z kolei ludzi, którzy przyszli na świat w kwietniu i w maju.

Uczonym nie pozostało więc nic innego, jak poszukiwanie przyczyn tego zjawiska. Na początku sądzono, że wszystkiemu winne są infekcje wirusowe, które przechodzi kobieta w ciąży. Szczegółowe badania nie potwierdziły jednak tej hipotezy. Wreszcie naukowcy wpadli na pomysł, aby rozwiązania poszukać w gwiazdach, a szczególnie w Słońcu.

Niedobór światła słonecznego spowodował, że organizm matki wytwarzał więcej melatoniny. I być może właśnie duża ilość tego hormonu przyczyniła się do zaburzeń rozwoju układu nerwowego dziecka, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Wyniki badań naukowców wydają się być jednoznaczne. Jednak czy warto sugerować się nimi, planując potomstwo?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Sztuka wróżenia z run: Czy każdy może przepowiadać przyszłość?

Dowiedz się, czym są runy, co symbolizują, jak z nich wróżyć i czy możesz interpretować je sama.

Najszczęśliwsze imiona, znaki zodiaku i daty urodzenia: Sprawdź, czy FORTUNA Ci sprzyja!

Sprawdź, czy jesteś kobietą, która ma szansę na bogactwo! Wszystko zależy od imienia, znaku zodiaku i roku urodzenia!

Polecane wideo

Komentarze (194)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2015 14:19
wrozbitapaulus.pl - zwracałam się do niego w paru sprawach związanych z miłością i wszystko się sprawdziło. Jak dla mnie wart polecenia.
odpowiedz
Agness* (Ocena: 5) 28.11.2014 21:58
Haha ja sie nie musze niczym martwić :) mam najlepiej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2013 12:29
Maj... wszystko się zgadza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2012 13:34
bzdury, urodzona jestem w sierpniu i mam dwadziescia parę lat. od małego dziecka co roku mam chorą nerkę, która jets hypoplastyczna, czy jak to się tam pisze, mam co roku anginę, w dodatku mam problem z krążeniem i innymi chorobami. Mój organizm jest jak organizm jakiegoś staruszka po prostu. Głupoty.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2012 22:39
no to się dużo dowiedziałam, naprawdę :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie