Tajemniczy andrzejkowy horoskop. Sprawdź, co niebawem Ci się przydarzy...

Andrzejki to doskonała pora na to, aby dowiedzieć się, co czeka nas w najbliższej przyszłości.
Tajemniczy andrzejkowy horoskop. Sprawdź, co niebawem Ci się przydarzy...
Fot. Unsplash(Alexander Jawfox)/iStock
29.11.2022

Andrzejki od już od długich wieków były uważane za doskonałą okazję do tego, by dowiedzieć się, co też czeka nas w najbliższej przyszłości. Co ciekawe, zwykło się uważać, że niezwykłe święto upamiętniające świętego Andrzeja wywodzi się ze Szkocji. To właśnie żyjący w dobie średniowiecza Szkoci zapoczątkowali tajemnicze obchody tak zwanego Saunt Andra' s Day. Od zawsze był to dzień niezwykły, pełen tajemniczych wróżb i sekretnych magicznych praktyk. Miały one odkryć przed ludźmi ich przeznaczenie, przede wszystkim to związane ze sferą miłosną. 

Zobacz także: Minął już rok od rozstania, a ja nadal tęsknię za swoim byłym...

Tajemnicze andrzejkowe wróżby

Dzień świętego Andrzeja zaczął być w późniejszym czasie obchodzony także i w innych europejskich zakątkach. Intrygujące święto zdobyło wielką popularność między innymi w Polsce. Pierwsza pisemna wzmianka o tak zwanych Andrzejkach pochodzi z XVI wieku. W andrzejkowych obchodach brały udział głównie niezamężne kobiety. Mężczyźni mieli swoje własne wróżbiarskie święto, czyli Katarzynki. Wróżono wówczas za pomocą wosku, jabłkowych skórek, czy cieni. 

W trakcie andrzejkowego świętowania, nie zapomnijcie sprawdzić, co niebawem się Wam przydarzy. Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie horoskop. 

Polecane wideo

Jakie zwierzę najbardziej pasuje do Twojego znaku zodiaku?
Jakie zwierzę najbardziej pasuje do Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Papuszka (Ocena: 5) 30.11.2022 19:06
To jaki jest ten horoskop?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie