Zagadkowy horoskop celtycki. Sprawdź, którym drzewem jesteś!

Sprawdź, które drzewo jest Twoim opiekunem!
Zagadkowy horoskop celtycki. Sprawdź, którym drzewem jesteś!
Fot. Unsplash
20.03.2022

Utrzymuje się, iż pradawny horoskop celtycki został stworzony przed druidów, kapłanów celtyckich. Nierozłącznie jest on związany z naturą, która była dla Celtów czymś nadzwyczaj ważnym. To właśnie ona sprawowała rządy na ludźmi.

To od niej zależało ich życie i smierć, to czy będzie im dane cieszyć się szczęśliwym losem, czy też nieustannie będą zmagać się z jego przeciwnościami. Dlatego właśnie  naturę zawsze należało obdarzać wielkim szacunkiem. Starano się żyć z nią nie tylko w symbiozie, ale wręcz wielkiej przyjaźni.

Co więcej, wierzono że wszystkie jej elementy posiadają dusze. Ludzkie właściwości przypisywano więc falom rozbijającym się z łoskotem o brzeg, gwiazdom, kwiatom, monumentalnym głazom, czy drobnym kamyczkom. Także drzewom, w których zaczęto zauważać cechy najbardziej podobne ludziom - na nich bazuje słynny celtycki horoskop.

To, który gatunek drzewa nam patronuje, zależy zaś od miesiąca urodzin.

Zobacz także: Sekretne życie liczb. Czy numerologia faktycznie zdradza, jakie jesteśmy?

Celtycki horoskop drzewny

WIĄZ: urodzeni pomiędzy 12-24.01 oraz 15-25.07

Wiąz to uosobienie rozsądku. Trudno o bardziej praktyczną, obowiązkową, wyważoną w zachowaniu osobę. Każdy wiąz to wielkie oparcie dla rodziny oraz przyjaciół. Czasem wydaje mu się, że powinien podejmować życiowe decyzje za innych, co nierzadko powoduje wiele konfliktów. 

JODŁA: urodzeni pomiędzy 2-11.01 oraz 5-14.07

Jodła to duma, niezwykła szlachetność i uosobienie mistycyzmu. Jeśli jest czyjąś przyjaciółką to największy skarb, gorzej jeśli ktoś ma w niej wroga. Zatraca się w emocjach. Jeśli kocha, to tylko do szaleństwa. Jeśli nienawidzi, to po grób. Nie ma dla niej uczuć pośrednich. 

CYPRYS: urodzeni pomiędzy 25.01-3.02 oraz 26.07-4.08

Trudno o osobę bardziej życzliwą od cyprysa. Za sprawą jego wewnętrznego ciepła, ludzie wciąż lgną do niego. Może być to dla cyprysa niebezpieczne. Niekiedy oddaje zapas życiowej energii, którą powinien skumulować na cięższe chwile. Sam potem zostaje z niczym. Życiową siłę daje cyprysom kontakt z naturą. Powinni spędzać w niej mnóstwo czasu.

TOPOLA: urodzeni pomiędzy 4-8.02 oraz 5-13.08

Topola ma skłonności do depresji. Trawią ją rozmaite niepokoje, a to związane z jej życiem, a to z losami świata. Martwi się zdecydowanie za bardzo. Równowagę ducha zapewni jej otaczanie się cyprysami. Musi jednak pamiętać, aby nie być dla nich toksyczną. 

CEDR: urodzeni pomiędzy 9-18.02 oraz 14-23.08

Cedr to człowiek czynu. Kocha wyzwania, żadnego z nich się nie boi, a jeśli żadne przed nim nie stoi, zaczyna tracić grunt pod nogami. Bardzo ambitny i o zdolnościach przywódczych musi mieć wciąż okazję, by błyszczeć. 

SOSNA: urodzeni pomiędzy 19-28/29.02 oraz 24.08-02.09

Sosna to niezwykłą estetka. Jest obdarzona świetnym smakiem i obyta. Uwielbia poznawać nowych ludzi, nowe miejsca i smaki. Ma jednak wielkie wymagania co do ludzi, którymi się otacza. To często ją gubi. Ocenia swych dotychczasowych kompanów zbyt pochopnie, a potem żałuje i boryka z samotnością.

WIERZBA: urodzeni pomiędzy 1-10.03 oraz 3-12.09

Wierzba jest wielką marzycielką. Wciąż buja w obłokach. Zatraca się w marzeniach, ale rzadko kiedy stara się je zrealizować. Ma wielką intuicję i dar, dzięki któremu bardzo szybko odczytuje ludzie emocje. Empatyczna i trochę nieśmiała szuka przyjaźni i miłości na całe życie. Nie interesują jej krótkotrwałe relacje. 

LIPA: urodzeni pomiędzy 11-20.03 oraz 13-22.09

Lipa twardo stąpa po ziemi. Drażnią ją ludzie wierzby, bo nie rozumie, jak można wciąż żyć tylko marzeniami. Jest rezolutna, ale owa rezolutność czasem może być przeszkodą w kontaktach z innymi, kiedy to lipa zostaje uznana za przemądrzałą. 

DĄB: urodzeni 21.03 

Dąb to uosobienie życiowej siły i szlachetności, odwagi, brawury, ale i sporej nieustępliwości. Dęby są urodzonymi przywódcami. Jako liderom brakuje im jednak pewnej elastyczności. Nawet, jeśli popełniają błędy, nie chcą się do tego przyznawać. Ich komfort życia będzie lepszy, jeśli przestaną myśleć o sobie jak o wojownikach, którzy nie mają prawa pokazywać słabości. To owe przekonanie je osłabia.

LESZCZYNA: urodzeni pomiędzy 22-31.03 oraz 24.09-3.10

Leszczyna ma w sonie nie lada magnetyzm. Ciężko się jej oprzeć, nie polubić, czy się w niej nie zakochać. Przekonanie o swoim wielkim uroku czasem okazuje się dla leszczyn zgubą. Mają skłonności do bawienia się uczuciami innych.

JARZĘBINA: urodzeni pomiędzy 1-10.04 oraz 4-13.10

Jarzębiny choć sprawiają wrażenie osób bardzo delikatnych, tak naprawdę mają w sobie wielką duchową siłę. Można na nie liczyć. Zawsze dopomogą mądrą radą. 

KLON: urodzeni pomiędzy 11-20.04 oraz 14-23.10

Klon ma głowę pełną wspaniałych pomysłów. Zabiera się za ich realizację, ale zawsze coś mu przeszkadza w drodze do finiszu, co wpędza go wciąż we frustrację. Mimo wszystko nieustannie inspiruje innych.

ORZECH: urodzeni pomiędzy 21-30.04 oraz 24.10-4.11

Orzech nie znosi kompromisów. Mało kto potrafi tak szybko podejmować świetne decyzje. Mało kto jest aż tak świetnym strategiem....i tak wielkim egoistą. W drodze do sukcesu, orzech stawia czasem na zachowanie nie fair. 

GRAB: urodzeni pomiędzy 4-13.06 oraz 2-11.12

Graby to wspaniali przyjaciele, na których zawsze można liczyć. Uczciwi i posiadający wielkie serca są ulubieńcami wszystkich. Graby mają spore trudności z podejmowaniem decyzji. Powinny zacząć brać sprawy w swoje ręce i nie oglądać się na innych, a zwłaszcza za siebie. 

FIGOWIEC: urodzeni pomiędzy 14.06-23.06 oraz 12-21.12

Figowce są szalenie sentymentalne. Czasem pomaga im to w życie, ale czasem bardzo przeszkadza. rozpad związku, przyjaźni, czy utrata pracy to dla nich rzeczy prawie nie do przejścia. Trudno im zaczynać nowe etapy. 

JABŁOŃ: urodzeni pomiędzy 25.06-4.07 oraz 23.12-1.01

Trudno od większych optymistów od jabłoni. Przez życie idą dziarsko i z uśmiechem mimo przeciwności losu. Za bardzo kochają życie, żeby pozwolić, aby  zakłóciły je na długo troski. są świetnymi przykładami dla innych.

JAŚMINOWIEC: urodzeni pomiędzy 1-14.05 oraz 5-11.11

Jaśminowce rozwiążą każdy nawet największy konflikt. Są doskonałymi mediatorami i przeciwnikami w dyskusjach. Chętnie się w nie angażują, znając swoje duże możliwości. Bardzo łatwo je skrzywdzić i rozczarować, co wpędza je w przygnębienie na długi czas. 

KASZTANOWIEC: urodzeni pomiędzy 15-24.05 oraz 12-21.11

Kasztanowiec to osoba z wielkim wigorem. Wciąż pozostaje w ruchu, nie może usiedzieć w miejscu i spocząć na laurach. Ma w związku z tym skłonności do pracoholizmu. Kasztanowce muszą pozwolić sobie czasem na chwilę oddechu i uwierzyć, że weekendowy odpoczynek to nie fiasko. 

JESION: urodzeni pomiędzy 25.05-3.06 oraz 22.11-1.12

Jesion zawsze ma duże ambicje, niezależnie jakiej sfery życiowej by dotyczyły. Uwielbia być perfekcjonistą, co często rodzi w nim frustrację. Wystarczy jeden najmniejszy niedopięty szczegół, aby wyprowadzić go z równowagi. 

BRZOZA: urodzeni 24.06

Brzozy kryją w sobie niezrównany potencjał. Mają nieprzeciętne zdolności mistyczne, ich przeczucia zawsze są nadzwyczaj trafne. Tolerancyjne i wyciszone, są uważane za oazy spokoju. Ludzie relaksują się w ich towarzystwie. 

OLIWKA: urodzeni 23.09

Oliwki cechuje wspaniałe zrównoważenie. Mało którzy ludzi potrafią tak jak one, podchodzić  z dystansem do najtrudniejszych spraw. W miłości i przyjaźni są wielką podporą. 

BUK: urodzeni 22.12

Buk tak jak dąb jest urodzonym liderem skłonnym do zachowań  despotycznych. W ludziach zawsze budzi niemałe emocje, kocha się go lub nie znosi, ale zawsze się go zauważa. Świetny planista i analityk, umie poprowadzić załogę do zwycięstwa. 

Zobacz także: Marcowi mężczyźni. Jakimi partnerami są Ryby?

Polecane wideo

Jak się zmieniła pierwsza zwyciężczyni MasterChef Junior? Sprawdzamy, co słychać u Natalii Paździor
Jak się zmieniła pierwsza zwyciężczyni MasterChef Junior? Sprawdzamy, co słychać u Natalii Paździor - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 12:43
cyprys i jarzębina pomyłka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 11:27
wierzba prawda
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2022 09:59
Wierzba wszystko się zgadza
odpowiedz

Polecane dla Ciebie