Siły kosmosu. Która planeta rządzi Twoim znakiem zodiaku?

Planety mają wielki wpływ na nasze charaktery i emocje.
Siły kosmosu. Która planeta rządzi Twoim znakiem zodiaku?
Fot. Unsplash (Adryan Ra)
19.03.2022

Już od czasów antycznych wierzono, że każdy ze znaków zodiaku jest kierowany przez moc jednej bądź dwóch planet, Księżyca bądź Słońca. To właśnie one wpływają podobno na cechy charakteru każdego z nich. Ich ruch oddziałuje zaś na nasze emocje.

Aby móc zrozumieć, co się z nami dzieje w danych etapach naszego życia, czy też zgłębić wiedzę dotyczącą modelu naszej osobowości, koniecznie musimy dowiedzieć się czegoś o patronującym nam ciele niebieskim. 

Zobacz także: Lunarne dzieci. Jak wpływa na nas księżyc?

Znaki zodiaku i patronujące im planety

Baran - Mars

Mars daje Baranom wielki temperament. To przez jego działanie często kierują się pierwotnymi instynktami zamiast logiką. Za szybko podejmują różne decyzje, a potem nieco ich żałują. Są najbardziej zdecydowanym znakiem zodiaku. Inni czują się przy nich bezpiecznie.

Byk - Wenus

Dzięki Wenus Byki doskonale znają swoją wartość. Nikt nie wmówi im, że jest inaczej. Chandry i zaniżone poczucie własnej wartości nie trapią ich w związku z tym jak pozostałe znaki. Są też bardzo dobrze zorganizowane. Są doskonałymi planistami życiowymi i finansowymi.

Bliźnięta - Merkury

Za sprawą Merkurego Bliźnięta cechuje niemały spryt i intelekt. Ofiarował im silny instynkt przetrwania, dzięki którego potrafią wychodzić bez emocjonalnego szwanku nawet z trudnych sytuacji.  

Rak - Księżyc

Przez Księżyc Raki za często skrywają swoje emocje. Przez mnóstwo faz, przez jakie przechodzi Księżyc Raki są bardzo skomplikowanymi osobami. Często zmieniają zdanie i działają inaczej niż zapowiedziały. 

Lew - Słońce

Słońce oświetla życiowe drogi Lwom. To dzięki niemu emanują tak wielkim wewnętrznym światłem. To dzięki niemu królują, gdziekolwiek by się nie znalazły. Przez słoneczne działania nie sposób przejść obok nich obojętnie. Drugą stroną medalu jest to, że jeśli poczują się zignorowane, wpadają w złość lub zrozpaczenie. 

Panna - Merkury

Merkury ma zawsze inne plany dotyczące Panien niż te związane z Bliźniętami. Pannom daje analityczne umysły i uwielbienie dla logiki. To przez działania Merkurego są takimi perfekcjonistkami. 

Waga - Wenus

Wenus ofiarowuje Wagom nie lada magnetyzm. Często jednak sprawia, że mają w głowach mętlik. Źle się czują, gdy nie są komplementowane. Są wciąż głodne ekscytujących uczuć i przeżyć. Źle znoszą miłosną rutynę. 

Skorpion - Pluton i Mars

Wspólne działanie Plutona i Marsa sprawia, że Skropiony zachowują się nadzwyczaj tajemniczo. Zazwyczaj efektem sprzężenia sił obu planet jest to, że mają swoje mroczne strony, uwielbiają rozpoczynanie nowych życiowych rozdziałów i są pełne fantazji.

Strzelec - Jowisz

Dzięki Jowiszowi Strzelce cechuje ogromny optymizm, którym potrafią zarażać też inne znaki zodiaku. Czasem jest to jednak optymizm odrobinę nieposkromiony i oderwany od rzeczywistości. Trudno stanąć z nimi w szranki w jakiejś dyskusji. Jowisz zawsze daje im wygrywać.

Koziorożec -  Saturn

Saturn nadaje Koziorożcom moc osiągania sukcesów bez wielkich wyrzeczeń. Podkręca ich zdyscyplinowanie i poczucie, że nie ma wyzwania, jakiego by się nie podjęły. 

Wodnik -  Uran i Saturn

Wodniki są tak ekscentryczne właśnie dlatego, że działają na nie aż dwie planety. Uran daje im pokłady indywidualizmu i poczucie, że każda granica może być przekraczalna, jeśli tylko tego chcemy. Saturn oferuje im za to wielką zdolność go gospodarowania swoim czasem i jeszcze bardziej podbija ich chęć dążenia do innowacji.

Ryby - Neptun

Neptun daje Rybom ponadprzeciętną kreatywność i wrażliwość. To dzięki niemu są pełne pomysłów, ale i szalenie wrażliwe i empatyczne. Odczytują ludzkie myśli bez wypowiadanych słów. Mają bardzo trafne przeczucia. 

Zobacz także: Marcowi mężczyźni. Jakimi partnerami są Ryby?

Polecane wideo

Balletcore. Stylizacja „na baletnicę” podbija TikToka
Balletcore. Stylizacja „na baletnicę” podbija TikToka - zdjęcie 1
Komentarze (132)
Ocena: 4.64 / 5
. (Ocena: 5) 19.09.2022 11:16
Ja Skorpionka <:
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2022 18:12
Pooouyttrr eqlkkzlA ma cZP
odpowiedz
🔞🔞☣️☢️⚠️❎ (Ocena: 5) 11.09.2022 10:21
😭😔😑😐😶🤔🥱😱🤨🧐😒🙄😤😠😡🤬🥺😟😥😢☹️🙁😕🤐😰😨😧😦😮😯😲😓😞😖😣😩😫😵😴😪🤤🥶🤢🤮🤧🤒🤕😷🤥🤖👿👹👺😿😾🙀💔☠️💀👎🤜🤛👊🖕👉👈🙍🙎🥀🌪️🎭🚬
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2022 10:15
Жертвоприношение Алисы песня
odpowiedz
Jguguvoccgcogcgcogcoyifxufifx (Ocena: 5) 10.09.2022 14:48
😀😃😄😁😉😗😙😚😘🥰😍🤩🥳🙃🙂😇😊☺️😌🤫🤭🤗😳🤯🥵🥴😺😸😻😼😽❤️🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍💘💝💖💗💓💞💕💌💟❣️💋👩‍❤️‍💋‍👨👩‍❤️‍👨🤰👨‍👩‍👧‍👧💐🌹🥀🌺🌷🌸💮🏵️🌻🌼🌈⭐🌟💫✨🐼🐱🐶🐢🐁🐈🐕🐎🦔🦉🐤🕊️
odpowiedz

Polecane dla Ciebie