Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Życie
 4. >
 5. Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

2009-01-28

Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

2009-01-28

Gdy dom rodzinny nie jest w stanie zapewnić im życia na najwyższym poziomie, wyzbywają się wpajanych od najmłodszych lat zasad i zaczynają zarabiać ciałem. Statystyki są zatrważające.

Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

Najstarszy zawód świata to coraz częściej łakomy kąsek dla młodych dziewczyn wyfruwających z rodzinnego gniazda. Nowe miasto, nowi znajomi, nowa szkoła, nowy styl życia. Łatwo poczuć się jak tabula rasa i przeprowadzić osobistą rewolucję moralną. Wyniki badań są alarmujące - co dziewiąta polska studentka dorabia sobie jako prostytutka (wg "Polityki"). One same jednak nie uważają się za prostytutki, ale za utalentowane businesswoman, prowadzące regulowaną umową działalność gospodarczą, zwaną sponsoringiem. Ewelina i Kamila są jednymi z nich.

Ewelina (22 l.) nie urodziła się w biednej rodzinie. W małym mieście, z którego pochodzi, jej rodzice byli raczej w czołówce dobrze sytuowanych. Tata - lekarz, mama - prawniczka cieszą się dobrą opinią, są lubianym i szanowanym małżeństwem. Bardzo ucieszyli się na wieść, że córka dostała się na dziennikarstwo do Warszawy. Postanowili kupić jej mieszkanie, w którym jeden pokój miała wynająć koleżankom. W ten sposób, co miesiąc, miała 1000 złotych na utrzymanie.

„To mi nie wystarczało, życie w Warszawie jest drogie, a mnie nie zadowala byle co. Kilka wyjść, jakieś zakupy i po kieszonkowym. No więc zaczęłam szukać pracy" - opowiada Ewelina.

„Kilka dni przeglądałam ogłoszenia w Internecie, ale, niestety, albo nie miałam potrzebnych kwalifikacji, albo praca była beznadziejna. Uznałam, że sama zostawię informację, że studentka poszukuje pracy, napisałam co potrafię. Następnego dnia, gdy zajrzałam na pocztę, by sprawdzić, czy są jakieś odpowiedzi, okazało się, że napisało do mnie ponad 30 osób!

Gdy zaczęłam przeglądać oferty, dosłownie zrobiło mi się gorąco. Większość z nich to były oferty sponsoringu od różnych facetów" - wspomina.

„Na początku, oczywiście, nawet nie brałam tego pod uwagę, ale z czystej ciekawości zaczęłam szukać informacji na ten temat. W ten sposób trafiłam na kilka artykułów i forów, na których wypowiadały się dziewczyny. Zdziwiłam się, gdy okazało się, że wszystkie są zadowolone z takich układów. Po kilku dniach rozmyślań postanowiłam spróbować".

Spośród otrzymanych maili wybrała pięć, których autorzy wydawali się najbardziej w porządku i rozpoczęła równoległą korespondencję. Dwóch nie odpisało, więc tym samym ułatwiło jej wybór. Po dwóch tygodniach spotkała się z Irkiem, 38-letnim maklerem. Nie była jego pierwszą „dziewczyną", więc był obeznany w procedurach. Zabrał ze sobą umowę, która dokładnie zaznaczała, co należy do obowiązków Eweliny, a co do jego. Profity zabiły w studentce ostatnie wyrzuty sumienia.

„Raz w tygodniu chodzę do kosmetyczki i fryzjera, bo Irek lubi, gdy jestem zadbana. Na zakupy jeździmy raz w miesiącu do Krakowa, bo tam nie ma ryzyka, że ktoś znajomy nas spotka w centrum handlowym. Często wychodzimy razem na kolację albo na kawę. Jest czasem trochę drętwo, ale ogólnie dobrze się z nim bawię. Jedyny kłopot to rodzice, których muszę okłamywać. Dla nich jestem studentką, która całe dnie się uczy i nie ma czasu nawet na spotkania ze znajomymi. W maju wybieramy się z Irkiem na kilka dni na Maltę. To nasze pierwsze wspólne wakacje, na które już się bardzo cieszę. Jestem do jego dyspozycji zawsze, gdy tego potrzebuje, poza sesją egzaminacyjną. Ustaliliśmy, że wtedy najważniejsza jest nauka, więc się nie widujemy. Przyznam, że trochę się już stęskniłam za nim" - uśmiecha się nieśmiało.

„Podoba mi się to, co robię i zamierzam tak żyć aż do obrony pracy magisterskiej. Poprzednia dziewczyna Irka w prezencie na koniec współpracy dostała… nową pracę. Dobrze płatny staż w renomowanym banku. Myślę, że i ja mogę na coś liczyć... Sponsoring to zajęcie z perspektywami, a ja często mu opowiadam o moich marzeniach. Może za dwa lata trafię do redakcji jakiejś gazety?" - kończy opowieść z zamyśleniem malującym się na twarzy.

„Podkreślam, nie jestem żadną dziwką. Nie stoję na ulicy jak tirówki, nie pracuję w burdelu jak prostytutki. Ja po prostu studiuję i w nietypowy sposób zarabiam na życie, na książki, na mieszkanie, na czesne. Moi rodzice nie dają mi pieniędzy, a tak bez wykształcenia to trudno znaleźć dobrze płatną pracę" - tłumaczy motywy swojego postępowania Kamila, 23-letnia studentka czwartego roku ekonomii w jednej z warszawskich szkół wyższych.

Jacek jest już jej drugim sponsorem. Pierwszy, Mateusz, był od niej dużo starszy i nieuczciwy. Rozstali się po roku. „To był jedyny raz, kiedy poczułam się paskudnie, bardzo się pokłóciliśmy, nazwał mnie tanią k****" - wspomina z zamyśleniem.

„Przez jakiś czas myślałam, że już do tego nie wrócę, ale kiedy pieniądze się skończyły, zrozumiałam, że nie mam lepszego pomysłu na życie. A nieopłacone rachunki leżały na stole i straszyły. I wtedy, poznałam w klubie Jacka. Był miły, ciepły, czarujący. Od razu wiedziałam, że tym razem będzie inaczej".

Zasady panujące w świecie sponsorów i ich dziewczyn były dla Kamili już dobrze znane. Trzeba ładnie wyglądać, służyć ciałem, w razie potrzeby towarzyszyć podczas oficjalnych spotkań. W przypadku Jacka jest to pewien problem, gdyż posiada żonę i dziecko. Jednak Kamila nie uważa, żeby jej postępowanie było powodem do wstydu.

„Kiedyś na forum opisałam swoją historię. Opisałam, co i na jakich zasadach robię. Zostałam totalnie zlinczowana, znów nazwano mnie k**** i zwykłą dziwką. Ludzie nie widzą różnicy między sponsoringiem, a prostytucją, a moim zdaniem jest ona olbrzymia. W burdelu, po pierwsze, nie mogłabym wybierać sobie klienta, byłabym poniżana, pomiatana. Z Jackiem jest inaczej".

Jednak ciemnych stron medalu nie brakuje. Dziewczyny mające sponsorów zazwyczaj nie znają smaku prawdziwej miłości. Trudno zbudować normalny związek, gdy 24 godziny na dobę trzeba być na zawołanie „pracodawcy". Ani Kamila, ani Ewelina nawet nie próbują spotykać się z facetami na normalnych zasadach. Z kobietami także się nie przyjaźnią. Bo „dziewczyny to lubią, jak nie ma żadnych tajemnic, jak się sobie o wszystkim mówi i piszczy, a ja taka nie jestem. Nie mogłabym też chyba opowiedzieć komukolwiek od siebie z roku o tym, co robię, bo by się rozniosło zaraz. I tym sposobem nie mam żadnych bliskich koleżanek. Ale mam Jacka i pieniądze na wszystko - i to mi wystarcza na razie" - podsumowuje Kamila.

Czy sponsoring wśród polskich studentek stał się standardem? Młode kobiety do prostytuowania się popychają zazwyczaj zbyt wygórowane oczekiwania od życia. Nie oszukujmy się, seks za pieniądze to nie hobby. Chęć otaczania się pięknymi drobiazgami, noszenia w drogiej torebce kluczyków do wymarzonego samochodu i trzymania w łazience kosmetyków z górnej półki jest silniejsza niż wpajane przez rodziców zasady.

Na ich ciała i umysły popyt jest coraz większy - są inteligentne, potrafią rozmawiać, umieją zapewnić facetowi poczucie kobiecego ciepła i uwielbienia, za którym zapracowani mężczyźni często tęsknią. Potrafią jednocześnie wyczuć ich oczekiwania i w jednej chwili przeistoczyć się z niewinnej, głupiutkiej lolity w zdeterminowaną, pewną siebie zołzę. Obie strony są zadowolone - on przeprowadza kolejną sprawną transakcję, która jej przynosi nie tylko pieniądze i drogie prezenty, ale także marzenia, że sponsor kiedyś zwiąże się z nią na innych zasadach, w których główną rolę zagrają uczucia wyższe, a nie popędy przeliczane na określone kwoty...

Czekamy na wasze listy (redakcja(at)papilot.pl) oraz komentarze.

W trosce o anonimowość bohaterek artykułu, ich imiona zostały zmienione.

Komentarze (980). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2016-04-09 16:15:53 zgłoś do usunięcia re: Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wszystkie ukamienować jak to robią muzułmanie

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2014-03-12 21:50:37 zgłoś do usunięcia re: Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A który z mądrych panów jest czysty i nigdy nie skorzystał z usług żadnej prostytutki ? tej ulicznej, klubowej czy studentki. Drodzy panowie tak jak wy nas określacie kur... i zabieracie nam prawo do przyjaźni, miłości i szczęścia tak ja teraz mówię wam że jesteście gorszymi kur... bo to wy przychodzicie do nas i nas szukacie :) gdyby nie istnieli panowie szukający płatnego sexu to nie istniały by panie które go oferują. Każdy kij ma dwa końce i wszyscy jesteśmy temu winni :( taka jest smutna prawda

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. hjore (Ocena: 5) 2014-01-17 15:16:28 zgłoś do usunięcia re: Prostytucja - źródło dochodu polskich studentek

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wygląda, ze to standard. Ostatnio natknęła się na ten temat w książce Dlaczego nie poczekałaś (Wera Gorczyńska). Wcześniej nawet nie bardzo miałam świadomość skali tego zjawiska.

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Tony (Ocena: 5) 2013-02-02 20:39:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dla takich kobiet liczy sie tylko pieniadz i lekkie zycie zamiast uczciwie zapracowac ida na latwizne oklamuja rodzicow przyjaciol swoich partnerow pozniej nie potrafia zyc w stalych zwiazkach czesto ich dzieci dowiaduja sie w jaki sposob mamusia skonczyla studia lub pozniej jak dostala prace w gruncie rzeczy oklamuja sami siebie na wszystko trzeba zapracowac i zasluzyc a nie szukac latwego chleba

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Tony (Ocena: 5) 2013-02-02 20:25:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Napisz komentarz...to zwykle dziwki szukajace latwego zycia wspoczuje ich przyszlym mezom i takie kobiety maja wychowywac przyszle pokolenia np.uczyc naszych dzieci .to co robia to zwykle kurestwo i to ma byc przyszla polska elita kyorej brakuje podstawowych norm moralnych

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-30 18:34:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Trudno się dziwić, że społeczeństwo jest lekko ogłupiałe jak np. Czyta gazetę w której znajduję się wywiad byłej prostytutki obecnie dziennikarki z byłą prostytutką obecnie ekonomistką...

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-23 12:44:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Znam pewną panią której w czasie studiów doktoranckich profesor załatwiał dobre wyjazdy do ważnych zagranicznych środków badawczych, stypendia, a po doktoracie pracę u kolegi w sąsiednim instytucie. Pani pracuje w innym instytucie, a przesiaduje w innym. Lepiej nie wchodzić bez pukania o czym mówiły koleżanki które tam weszły. gdy pan szukał czegoś nie pod okładką a pod sukienką. Dla jej koleżanek to taki sam sponsoring jak każdy inny. K. to k. tyle, że czasem nie za forsę a ciuchy lub elektronikę czy stanowisko w pracy.

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Anonim (Ocena: 5) 2012-10-07 0:02:21 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  skoro panny nie uwazaja tego za prostytucje a siebie za k... to po co robia z tego sekret, najpilniej strzezona tajemnice??

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2012-09-30 22:06:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  " Sponsoring to zajęcie z perspektywami" hahh zajebi*cie inteligentna,sprzedala swoja moralnosc i cialo za pare ciuszkow,bynajmniej w stolicy nie nauka byla najwazniejsza...czy byla biedna? Czy nie miala co jesc? w nikim opracia? Nie! Skad!! Nie jestem biedna,pochodze z malego miasteczka,mama prawniczka,tata lekarz a corka dziw*ka.. .„Podkreślam, nie jestem żadną dziw*ą. Nie stoję na ulicy jak tirówki, nie pracuję w burdelu jak prostytutki. Ja po prostu studiuję i w nietypowy sposób zarabiam na życie"... Ja poprostu studiuje i sie ...puszczam , tak dla sportu...

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-29 13:20:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ludzie, nie dajmy się zwariować! Dzivvka, to dzivvka i nieważne, czy sprzedaje swoje ciało w burdelu, lesie, piwnicy, willi z basenem, szopie, namiocie, czy "kulturalnie" w akademiku będąc na studiach, " prostytuować, żeby coś mieć, bo nie każdy ma łatwo w życiu", jak to powiedział jakiś półgłówek.

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2012-04-02 2:22:43 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Niestety nie kazdy ma zajebiscie w zyciu!! Niektore dziewczyny musza sie prostytuowac, zeby cos miec!!

 22. Anonim (Ocena: 5) 2012-10-06 23:59:54 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a niektore po prostu pracuja! jak ktos zarabia "na dupie" to jak zwal tak zwal ale jest po prostu k... . i wszystko jasne

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-24 14:42:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  To ze ktos sie sprzedaje 1 osobie oznacza ze jest lepszy?? Kazdy probuje sie usprawiedliwiac... sponsoring niczym sie nie rozni od pracy tirowek czy prostytutek... to tylko inna nazwa nic poza tym, no moze osoby ktore to robia lepiej sie z tym czuja jezeli inaczej to nazwa.

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-21 19:41:46 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Osoby dobrze sytuowane pochodzace z bogatych rodzin - nie wypowiadajcie sie, nigdy nie zrozumiecie prostytucji....

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-21 19:20:50 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Bieda popycha kobiety do sponsoringu/prostytucji a nie wygorowane oczekiwania od zycia.

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2012-02-05 14:31:21 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  www sexbook com pl - darmowe ogłoszenia towarzyskie

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2012-02-02 14:07:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Cześć. Kochana X jestem Twoim nowym facetem, poważnie myślę żeby zostać z Tobą na zawsze, mieć dom rodzinę dzieci, powiedz mi tylko jak pracowałaś na studiach?" co odpowiesz? prawdę? czy idąc z mężem i dziećmi na zakupy do końca życia wypatrywać będziesz klientów (sponsorów) i mocować się z myślami, że nie dzieląc życie z drugim człowiekiem robisz go w ch...

 33. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-03 21:36:26 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  super komentarz popieram

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-03 19:33:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  UWAZAM ZE JEZELI DZIEWCZYNA NIE MA NIKOGO I MA 1 GORA 2 SPONSOROW TO JEST OK. PRZECIEZ DZIEWCZYNA KTORA MA CHLOPAKA I ON MA SAMOCHOD KUPUJE JEJ PREZENTY A ONA Z ZACHWYTEM JE PRZYJMUJE TO TEZ JEST JEJ SPONSOREM.....LUDZIE ODROZNIJCIE PROSTYTUCJE OD SPONSORINGU .....A SWOJA DROGA JAK TE KOBIETY NIE STWORZA WLASNEJ UDANEJ RODZINY CZY NIE ZNAJDA MILOSCI BZDURY . BO JEZELI MIALA 2 SPONSOROW TO SZZCERZE NIKT O TYM SIE NIE DOWIE!!!!!!!

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-03 19:29:01 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tak sie wydaje ale pomimo sponsoringu mozna miec znajomych a pozniej udany zwiazek ......ja jestem za

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-03 19:24:54 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  W tym nie ma nic złego.Jeżeli nie jesteśmy w związku (bo inaczej to trochę nie fer wobec partnera\ Na studiach *w tym okresie* jest trudno więc czemu sobie nie ułatwić.

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Anonim (Ocena: 5) 2011-12-05 0:55:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wojna na bomby atomowe moze tu tylko pomóc niestety nic sie nie da zrobic :(( Damian

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2011-07-01 4:35:51 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zapewne żadna studentka nie czyta tego co o nich myśli społeczeństwo, gdyż mają już ogromnie znarkotyzowane, przepite i zaślepione materializmem móżdżki, w które nie trafia żadna mądrość.

 44. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-21 19:23:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Materializmem? A moze bieda? Zastanow sie co piszesz.

 45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 46. Anonim (Ocena: 5) 2011-07-01 4:32:09 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  W życiu trzeba sobie na wszystko zapracować ciężko, w przeciwnym razie zostanie się płytkim człowiekiem - śmieciem który nie wie nic o życiu, a myśli, że mu się udało je przechytrzyć sposobem. Kiedy uroda przeminie, a pieniądze się skończą wraz z przyjaciółmi za nie kupionymi, pozostanie myśl, że jednak nie warto było się materializować do cna dla czegoś co wartość ma tylko wg kursu NBP - raz większą, a za moment jest niczym - jak zezłomowany samochód za 500 000 Euro niegdyś. Po co?

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Anonim (Ocena: 5) 2011-07-01 4:25:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Złodziej również mógłby się tłumaczyć, że chce mieć wyższy standart życia - dlatego kradnie, ale wyrządza społeczeństwu krzywdę - gdyż jeżeli mi ktoś coś ukradnie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będę chciał sobie tą stratę w jakiś sposób zrekompensować, zapewne jakimś sposobem niezgodnym z prawem, czy nawet sam w końcu ukradnę coś komuś. W przyrodzie NIC NIGDY nie ginie, studentki-dziwki NA PEWNO poniosą psychiczne i życiowe negatywne konsekwencje swoich postępków z BARDZO BEZMYŚLNYCH zachowań młodości. Wszystko wyjdzie w przyszłym życiu. Ale wówczas będzie już za późno na odwrócenie wydarzeń i pozostanie tylko samobójstwo, bądź psychiatra.

 49. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 50. Anonim (Ocena: 5) 2011-07-01 4:05:27 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tak, są dziwkami - rzecz bezsporna i oczywista. Ona nie są inteligentne i elokwentne, po prostu zagubiły się w kierunkach życiowych którymi miałyby podążać, są żałosnym ścierwem które musi skończyć na dnie - ulicy, lub tuż nad nim - jako wrzody społeczne.

 51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 52. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-11 13:44:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "nie jestem żadną dziwką. Nie stoję na ulicy" aha;-) nie potępiam, każdy ma prawo robić co chce z własnym tyłkiem, ale po co to samooszukiwanie

 53. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 34
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie