Za złotówkę wykupują się od klasówek i pytania!

12 Listopada 2009

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju za 1 złotych mogą kupić sobie "immunitet" na wybraną lekcję i to kilkanaście razy w roku!

Za złotówkę wykupują się od klasówek i pytania!

W Zespole Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju uczy się prawie tysiąc nastolatków - gimnazjalistów i licealistów, którzy jeszcze do niedawna mogli kilka razy w roku wykupić sobie zwolnienie z klasówki albo pytania na lekcji za okrągłą złotówkę. Wszystko odbywało się za przyzwoleniem nauczycieli i było w pełni aprobowane przez dyrektorkę, Lidię Wachowiec.

Jak relacjonują uczniowe, kupony zwolnień można było nabyć przy okazji różnych szkolnych imprez, np. w walentynki albo na Halloween. Jedna z dziewczyn przyznaje, że wystarczyło mieć 3 złote, by przez pół dnia praktycznie nic nie robić, poza machaniem nauczycielowi przed nosem "immunitetem".

Pięniadze zebrane w ten mało etyczny sposób były przeznaczana na rozmaite cele - od pomocy psom w schorniskach aż po zakup ciasta. Proceder trwałby pewnie nadal (ku uciesze uczniów), ale sprawie postanowili przyjrzeć się rodzice. Zdecydowali się powiadomić nadzór miasta.

Do szkoły trafili kontrolerzy i zapowiedzieli, że zrobią wszystko, by podobne praktyki ukrócić. Sprawę najtrafniej podsumowuje jeden z ojców w wypowiedzi dla "Polska The Times": "Dziś kupisz dzień bez pytania za 1 zł, jutro maturę za tysiąc, pojutrze dyplom za 5 tysięcy. To pokazywanie uczniom, że można w życiu za kasę iść na skróty".

Natasza Lasky

Zobacz także:

Zakaz wieszania krzyży w szkołach!

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że wieszanie krzyży w klasach jest naruszeniem prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Po jakich studiach nie znajdziesz pracy?

Niestety, nie każdy kierunek zagwarantuje nam znalezienie satysfakcjonującej posady. Szczególnie zagrożeni bezrobociem są absolwenci biotechnologii, fizyki, chemii oraz ochrony środowiska.

Strony

Komentarze (342)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-23 12:06:30

To wielkie kłamstwo !!!! Chodzę do tej szkoły i to zupełnie inaczej wygląda. Ale jak widać media muszą wszystko przekręcić ;/ To żenujące może po prostu nie podoba się im że nasi maturzysci radza sobie tak świetnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 19:39:13

Jak się kłócicie, która szkoła ma lepszy poziom to widać te wasze własne poziomy. Każda szkoła uczy inaczej i ma inne podręczniki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 19:26:35

hahahaha teraz uczniowie tej szkoły będą ją bronić, bo niestety nie będzie już "immunitecików". ŚMIECH!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:21:56

"Dziś kupisz dzień bez pytania za 1 zł, jutro maturę za tysiąc, pojutrze dyplom za 5 tysięcy. To pokazywanie uczniom, że można w życiu za kasę iść na skróty". :))) powinni sie wstydzic :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:19:49

w szkole powinni uczyc uczciwości - nie korupcji ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:18:35

wysoki poziom? owszem trzeba sie postarać bo z jednego przedmiotu w ciagu semestru ma sie co najwyzej trzy oceny i te trzy oceny decyduja o twojej ocenie koncoworocznej. W tej szkole trzeba równiez być wazeliniarzem by mieć dobre oceny, wlazić do dupy nauczycielom. Uczniowie? Większość pochodzi z zamożniejszych rodzin przy czym posiadaja zbyt zawyzona samoocenę. Wydawaloby się, że dorosli juz licealiści nie powinni się smiać z cudzej krzywdy - niestety nie w przypadku licealistow tej szkoly. Zresztą jezeli w szkole wywieszona jest kartka z uwagą by być bardziej tolerancyjnym dla uczni niepelnosprawnych to o czym to świadczy? Jezeli nie nalezysz do elity - nie maja do ciebie szacunku. Udaja, ze jestes ich wielkim przyjacielem a za plecami śmieją się z twoich porazek i ponizają. Ot co - całe, wspaniale, elitarne LO nr 1.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 19:23:10

ZGADZAM SIĘ! jeżeli z tej szkoły ktoś jest z "innego poziomu" to nie ma szans w tej szkole.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-23 02:11:09

Chodzę do tego liceum i bardzo żałuję, że tam poszłam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-19 21:07:12

u nas tez cos takiego jest, tzn bylo w gimnazjum, ze za 1 zl wykupujesz i jestes niepytany. no rzeczywiscie wielki problem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-19 16:43:58

Haha! Zabawne! Ten tzw. immunitet był jednorazowy! Tylko na jeden dzień! Na jedną lekcję! Ludzie! Nie róbcie afery z czegoś takiego! Przegięcie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-18 14:56:34

To kłamstwo nauczyciele nie przyjmowali tego , na oczach naszych okazało się że te tak zwane np nie działa i dlatego byli potem zasmuceni ze nic to nie dało i na darmo udali tą kasę. I proszę nie mówić że w tej szkole jest za niski poziom jak ktoś nie wierzy niech przyjdzie do naszego Liceum i potem się przekonamy czy to powierz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz