Wyczekane otwarcie restauracji WABU w Warsaw Spire

28 Października 2016

Miejsce stworzone dla miłośników japońskiej kuchni.

wabu sushi

W dniu 25 października 2016 r. w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire przy placu Europejskim 2 odbyło się otwarcie restauracji WABU Sushi & Japanese Tapas. Zasada serwowania potraw w formie tapas, sezonowe ryby, atmosfera dzielenia się kulinarnymi doświadczeniami i wnętrze zaprojektowane przez czołowego polskiego designera przyciągnęły na event ludzi z show biznesu i miłośników japońskiej kuchni.


Restauracja WABU jest czymś zupełnie nowym na kulinarnej mapie stolicy. Wabu to wyjątkowe sushi oraz unowocześniona kuchnia w stylu izakaya. Zgodnie z tą japońską tradycją potrawy podawane są w formie tapas, a ideą izakaya jest dzielenie się nimi. Wabu to unikalne ryby, autorskie kompozycje i techniki kucharskie, które wiernie oddają smak Dalekiego Wschodu z nutą finezji i nowoczesnych akcentów. Restauracja Wabu zlokalizowana jest w centrum Warszawy, na parterze wieżowca Warsaw Spire. W restauracji panuje nieformalna atmosfera, a zaprojektowane wnętrze jest wyjątkowo ciepłe i przyjemne. Restauracja Wabu jest projektem Aleksandry i Marka Tymińskich, osób związanych z kuchnią sushi od 12 lat, których marzeniem było wprowadzenie na polski rynek najnowszych światowych trendów kulinarnych bazujących o kuchnię japońską. Design wnętrza na podstawie ich wizji stworzony został przez światowej sławy projektanta Roberta Majkuta.


Otwierając tę restaurację, w pełni wykorzystuję moje ponad 12-letnie doświadczenie na rynku sushi. Jest to moja największa inwestycja i jednocześnie największa restauracja. Mam nadzieję, że udało nam się stworzyć miejsce unikalne, będące czymś nowym na warszawskim rynku restauracyjnym – mówiła Aleksandra Tymińska, właścicielka restauracji.


Na wtorkowym otwarciu pojawili się Emilia i Mariusz Czerkawscy, Odeta Moro, Monika Mrozowska, Natalia Jakuła, Przemysław Saleta, Piotr Zelt, Lidia Popiel, Agustin Equrrola, Agnieszka Rylik, Marta Kuligowska, Natalia Jakuła i Tomasz Iwan.

 

Strony

Komentarze (13)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kora
(Ocena: 5)
2017-03-22 09:43:14

bardzo dobry pomysł,że wabu znów się otworzyło jesienią. mam dzięki temu swoje miejsce gdzie zabierać klientów i sama chodzić ze znajomymi :) jedzenie jest tak samo dobre jak było, obsługa wie co w trawie piszczy, a rolki i zupy wymiatają!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kama
(Ocena: 5)
2017-01-14 22:34:01

ciekawe miejsce w naszej pięknej stolicy :) świetnie urządzone wnętrze, menu na poziomie i obsługa, która doradzi gdy tylko trzeba, ceny przystępne a jedzenie bardzo dobre jakościowo. Będę wracać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
juka
(Ocena: 5)
2017-01-03 14:25:15

miłośnikom kuchn japońskiej polecam :) rolki skradły moje serce, tak samo jak wnętrze tego miejsca. będę wpadać ze znajomymi, zdecydowanie :))))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
róża
(Ocena: 5)
2016-12-09 20:32:20

do wabu sushi dotarłam niedawno. wcześniej słyszałam dużo dobrego na temat tej restauracji ale zawsze lepiej sprawdzić co i jak samemu. okazało się,że nie warto było zwlekać bo i samo miejsce i to co serwują są na najwyższym poziomie. menu bogate, szczególnie tatar z łososia rewelacyjny!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Edi
(Ocena: 5)
2016-11-12 22:31:42

wpadłam do nich przypadkiem kilka dni temu i wiem, ze na pewno jeszcze do nich zajrzę. pyszne sushi robione na naszych oczach, rozpływa się w ustach po prostu. co do wystroju to zwalił mnie z nóg, widać od razu że jakiś designer to organizował

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasia
(Ocena: 5)
2016-11-07 20:35:02

O jakie sławy. Mój mąż sushi uwielbia więc już wiem gdzie zaproszę go w sobotę na kolacje!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
madzia
(Ocena: 5)
2016-11-04 18:30:35

rewelacyjna restauracja! przepyszne jedzenie i super obsługa i fantastyczny klimat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Zośka
(Ocena: 3)
2016-11-02 12:57:04

Nie wiem czy to faktycznie jest takie godne uwagi... Bo czasem zdarza się, że o czymś jest bardziej głośno niż to jest tego warte... Ja z kolei jestem wierna Sushiberry i zdania nie zmienię. Dla mnie to właśnie oni są warszawskimi mistrzami sushi, a kto jeszcze tam nie był to niech idzie się przekonać. W końcu nie bez powodu restauracja wygrała ranking na najlepsze sushi w Warszawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
misss
(Ocena: 5)
2016-11-01 18:25:44

do wabu sushi trafiłam przez przypadek. przechodziłam przez plac europejski i zobaczyłam kolorowy neon :) weszłam i wpadłam, bo jedzenie prześwietne. wrócę na pewno :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Waleria
(Ocena: 5)
2016-10-31 21:57:29

Ja również byłam w Wabu i jestem mega zadowolona z wizyty. Lokal ma swój klimat - świetny styl i muzyka - to mi się bardzo podoba. Ale najważniejsze jest jedzenie - a w tym są mistrzami. To raj dla mojego podniebienia. :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz