WASZE WYZNANIA: „Jestem dumna z kobiet, które wzięły udział w czarnym proteście”

05 Października 2016

Agata zachęca do jeszcze większej aktywności w strajkowaniu. Twierdzi, że Polki mogą wszystko.

czarny poniedziałek

3 października był dniem, który zarazem jednoczył i dzielił. Na ulicach polskich miast dominowały kolory czerni oraz bieli – będące wyrazem opowiedzenia się po stronie aborcji oraz przeciw niej. Tym razem, przechodząc obok nieznajomej na ulicy, mogłaś poznać jej poglądy na ten temat, tak samo w przypadku sprzedawczyni, u której codziennie nabywasz świeże pieczywo. Widząc kobietę ubraną na czarno lub biało, wymieniałaś z nią dyskretny, porozumiewawczy uśmiech albo mijałaś ją z obojętnością. Już dawno nie było takiego poruszenia w polskim społeczeństwie, w środowisku kobiet.

Nasza redakcja, podobnie jak wiele innych, zaangażowała się w czarny protest i wyraziła solidarność z kobietami, które walczyły o prawo do możliwości decydowania o sobie. Dzień po strajku dotarł na naszą skrzynkę mail od Agaty - uczestniczki wydarzenia. Młoda mieszkanka Warszawy pragnie podzielić się z nami wrażeniami, podziękować za solidarność i wezwać do jeszcze większej jedności.

Publikujemy fragmenty maila Agaty.

Zobacz także: LIST: „Uczestniczki czarnego protestu zachęcam do pomalowania dłoni na czerwono. Bo macie krew na rękach!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Maria
(Ocena: 1)
2016-10-20 14:45:27

Zauważyłam, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-06 21:37:10

A mi jest wstyd za te wszystkie ignorantki. To był projekt obywatelski, a nie partii rządzącej, która nie zamierza sama z siebie zmieniać kompromisu. W dodatku większość parlamentarzystów, z różnych opcji niechętnie się odnosi do pomysłu całkowitego zakazu aborcji, więc i tak by nie przeszło. Kilka "autorytetów" ze środowisk feministycznych się wypowiedziało w mediach, a babki poszły jak otumanione. Jak zobaczyłam te "kobiety", to doszłam do wniosku, że powinny zostać ubezwłasnowolnione...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agata z Łodzi
(Ocena: 5)
2016-10-05 16:46:38

Protestowałam, ale w Łodzi i jak będzie trzeba to pójdę jeszcze raz. Świadomość tak potężnej solidarności wśród kobiet jest niesamowita :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-05 16:21:26

Popieram z całego serca czarny protest !! MY BODY MY CHOICE

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1