5 cech męskich włosów, których nie lubią kobiety

25 Lutego 2016

Facet powinien dbać o swoją fryzurę. Ale nie zawsze tak jest.

męskie włosy

Włosy są niewątpliwym atrybutem urody - nie tylko tej damskiej. Odpowiednia fryzura i zadbana czupryna to często jeden z głównych czynników, jaki biorą pod uwagę kobiety, oceniając atrakcyjność mężczyzny. Tymczasem, pomimo zauważalnych zmian w męskiej trosce o urodę, wciąż można spotkać panów, którzy są na bakier z odpowiednią pielęgnacją. 

Biały pył na ubraniu - kłopotliwy łupież

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów  skóry głowy. Według szacunków ten problem dotyczy około 5-10 % całej populacji, z przewagą płci męskiej. Jego obecność na męskiej głowie z pewnością nie wygląda estetycznie i może odstraszać kobiety. Jak się okazuje, oprócz negatywnego wpływu na atrakcyjność, łupież może być też oznaką poważniejszych kłopotów ze zdrowiem.

Brunetki czy blondynki? Wiemy, który kolor włosów GWARANTUJE powodzenie!

- Łupież powstaje w wyniku nadmiernego złuszczania się naskórka owłosionej skóry głowy. Widoczne gołym okiem białe płatki, tzw. łuski mogą być suche i mieć zabarwienie srebrzysto-popielate lub tłuste, w kolorze brudno-żółtym. Te pierwsze są objawem łupieżu suchego, drugie zaś tłustego – komentuje Wojciech Stasiak, stylista fryzur. - Nieleczony w odpowiednim momencie łupież suchy może przekształcić się w tłusty, który jest znacznie bardziej uciążliwy itrudniejszy do zwalczenia, niż łupież suchy - dodaje.

Czynniki wywołujące łupież można podzielić na wewnętrzne i zewnętrze. Te pierwsze powiązane są z zaburzeniami hormonalnymi, osłabieniem organizmu, stresem, predyspozycjami genetycznymi, a czasem chorobami takimi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy grzybica. Czynnikami zewnętrznymi wywołującymi łupież są źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji, nieodpowiednia higiena, zimny klimat, niezbilansowana dieta czy nadmierne ogrzewanie.

Strony

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-25 16:04:44

re: 5 cech męskich włosów, których nie lubią kobiety

najgorszy typ faceta-stary z brzchem i dlugimi wlosami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1