Jak zwalczyć kaszaki?

Małe, białe krostki występują najczęściej w okolicach oczu, na policzkach, ramionach oraz dekolcie. To natrętny, dość trudny do zwalczenia problem. Mimo że nie szpecą tak bardzo jak pryszcze czy zaskórniki, warto je usuwać, ponieważ mogą powodować stany zapalne.
Jak zwalczyć kaszaki?
19.03.2009

Kaszaki to małe, białe krostki występujące najczęściej w okolicach oczu, na policzkach, ramionach oraz dekolcie. Specjaliści tłumaczą, że są to torbiele zastoinowo-naskórkowe, powstające w obrębie gruczołów łojowych i mieszków włosowych. To natrętny, dość trudny do zwalczenia problem i mimo że nie szpeci tak bardzo jak pryszcze czy zaskórniki, warto z nim walczyć, ponieważ może stać się przyczyną stanów zapalnych.

Nie oznacza to jednak, że kaszaki można samodzielnie zdrapywać czy wyciskać. Zamiast tego warto wypróbować stosowane jeszcze przez nasze babcie kompresy ze skrzypu (kupisz go w herbaciarniach i sklepach zielarskich), który dzięki zawartości kwasu krzemowego rewelacyjnie reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając zastojom wydzieliny łojowej w skórze. Wystarczy, że do 0,5 l wody wrzucisz dwie duże łyżki liści skrzypu, dokładnie je wymieszasz i będziesz gotować przez 3 minuty. Powstałą mieszankę odstawisz do ostygnięcia, a następnie zanurzysz w niej czystą gazę albo watę i przyłożysz ją na godzinę do twarzy (możesz przytwierdzić przy pomocy plastra). Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu.

Jeśli w ten sposób nie uda ci się zlikwidować kaszaków albo są one wyjątkowo duże, powinnaś skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Może on zalecić ich usunięcie metodą chirurgiczną, która polega na nacięciu zmienionego miejsca skalpelem oraz usunięciu jego zawartości. Dobrze przeprowadzony zabieg daje praktycznie stuprocentową pewność, że kaszak nie odrośnie.

Zobacz także:

Babcine metody na piękną cerę

Makijaż odmładzający dla czterdziestolatki

Nadia Tyszkiewicz

Polecane wideo

Komentarze (101)
Ocena: 5 / 5
Kacha (Ocena: 5) 27.02.2016 20:00
meble, meblami, łatwo sobie przemalować. Ale już zestawić z całą resztą gorzej :P u większości moich koleżanek, tak jest. Po co na siłę malować, bielić jak nie ma się kompletnie wyczucia. Moja kuchnia jest szalona, lubie kolory i uważam że co jak co, ale w niej wszystko pasuje. Taki trochę styl retro, mam nawet lodówkę z pierwszego zdarzenia z gorenje wlasnie RETRO, stół i plastikowe krzesła w dwóch kolorach. mIMO szalonych kolorów, wszystko współgra.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2015 13:56
Dobra metoda
odpowiedz
polka (Ocena: 5) 18.11.2014 14:51
Mnie usunęła doświadczona kosmetyczka ze wspaniałym rezultatem.Było to 5 lat temu, teraz mam ponownie a gabinet ten nie istnieje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2013 19:14
Bardzo pomaga skrzyp polny. Jest naprawde fantastyczny, dzieki okladom ze skrzypu kaszaki znikaja. Polecam. To poprostu dziala. Zobaczcie sami.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2013 13:15
Kto to pisał ??????????? to nie są kaszaki !!!!! Kaszak (łac. atheroma, steatoma) – torbiel zastoinowa, tworząca się w obrębie mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Częsta jest na skórze głowy, tułowia, na mosznie i wargach sromowych większych. Jest to guz lub guzek koloru cielistego z lekko żółtym zabarwieniem, średnicy od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Spoistość kaszaka jest różna, od zmian miękkich do umiarkowanie twardych; ma gładką powierzchnię i jest przesuwalny wobec podłoża. Często widoczny jest na jego powierzchni ciemny punkt wskazujący na zaczopowany przewód mieszka włosowego. Zawartość torbieli wydostaje się samoistnie wskutek jej pęknięcia lub przez wyciśnięcie zmiany, jest żółtawa i cuchnąca. Kaszak może ulec nadkażeniu bakteryjnemu i wywołać zmiany zapalne w otaczających tkankach. Leczenie jest operacyjne, polega na chirurgicznym usunięciu zmiany; wznowy są rzadkie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie