Fenomen kosmetyków mineralnych

Kosmetyki składające się w stu procentach z naturalnych składników stają się coraz popularniejsze. Czy naprawdę nie zawierają żadnych środków chemicznych?
Fenomen kosmetyków mineralnych
12.12.2009

Kosmetyki składające się w stu procentach z naturalnych składników stają się  coraz popularniejsze. Początkowo używane były przez kobiety poddające się chirurgii plastycznej twarzy i botoksu, które po zabiegu nie mogły korzystać z kosmetyków zawierających środki chemiczne. Teraz pojawiają się w zwykłych drogeriach i może je mieć każda z nas.

Serie  mineralnych podkładów, cieni do powiek oraz innych kosmetyków do makijażu pojawiły się w sklepach Douglas, Sephora i Marionnaud. Ich najwiekszym plusem jest to, że w ich skłąd wchodza tylko i wyłącznie naturalne minerały. Nie drażnią i nie wysuszają one skóry, dzięki czemu mogą być używane również przez osoby o cerze wrażliwej. Pomagają również w leczeniu trądziku, ponieważ nie zatykają porów i chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Tego typu kosmetyków używa aktorka Cameron Diaz, która od długiego czasu boryka się z problemami z cerą.

Minerały nie uczulają skóry, chronią przed promieniowaniem słonecznym i nie wywołują alergii. Redukują również zaczerwienienia skóry. Dużą zaletą tych kosmetyków jest fakt, że nie roznoszą bakterii i mają nieograniczony termin ważności, co znaczy, że nie ulegają rozkładowi. Są one również wodoodporne, więc są doskonałe na wakacje. Zmywa je się płynem lub mleczkiem do demakijażu. 

Kosmetyki mineralne zawierają między innymi: 

  • Dwutlenek tytanu, będący naturalnym białym pigmentem
  • Tlenki żelaza, dające cieniom do powiek naturalne kolory od brązu do piaskowego
  • Karmin, pozyskiwany z żuków, nadający piękny czerwony kolor
  • Najpopularniejsze rodzaje kosmetyków mineralnych do makijażu to pudry, cienie do powiek, podkłady, korektory, róże i pudry brązujące. Ich ceny oscylują w granicach 70-90 złotych. Nie są to jednak wygórowane kwoty, jeżeli wziąć pod uwagę jakość składników, na bazie których powstały.

    Natalia Olszewska 

    Zobacz także: 

    Sylwester tuż-tuż! Zadbaj o skórę!

    Będziesz czuła się pięknie i komfortowo w ten wyjątkowy, jedyny w roku dzień.

    Jak pielęgnować skórę, żeby botoks nie był konieczny?

    Kosmetyk powstał na bazie wody termalnej z Vichy, zawiera polifenole z róży, które w warunkach naturalnych chronią kwiaty przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapewniają im świeżość. Nie zawiera parabenów.

    Polecane wideo

    Komentarze (23)
    Ocena: 5 / 5
    Karolcia (Ocena: 5) 24.08.2015 15:46
    Uwielbiam kosmetyki mineralne, na początku bałam się ich aplikacji ale okazało się, że nie taki straszny diabeł jak go malują... A co do marki Earthnicity jest świetna:)
    odpowiedz
    Anonim (Ocena: 5) 22.01.2010 23:54
    „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
    odpowiedz
    Anonim (Ocena: 5) 20.12.2009 17:09
    Kosmetyki naturalne, to takie, których wszelkie możliwe substraty chemiczne zamienione są naturalnymi. Oczywiście nie można powiedzieć, że nie ma ich w ogóle, ale oczywiście jest ich znacznie mniej i efekty widoczne są przez dłuższy okres czasu, a czasami nie znikają. Kosmetyki mineralne nie zawierają substancji chemicznych i tym się różnią od naturalnych. Ani jeden substrat nie jest wytwarzany sztucznie. Pewnie dlatego w tym artykule wystąpiły treści dotyczące kosmetyków mineralnych jak i naturalnych. Ja polecam kosmetyki firmy Oriflame, która w swojej fercie zawiera kosmetyki mineralne i naturalne :)
    odpowiedz
    Anonim (Ocena: 5) 14.12.2009 19:34
    kosmetyki mineralne są świetne - polecam firmę Yves Rocher
    odpowiedz
    Anonim (Ocena: 5) 13.12.2009 22:54
    "Czy „kosmetyki naturalne” naprawdę są naturalne?" chyba tytuł powinien być tylko o kosmetykach mineralnych....i w dodatku tylko dot. kosmetyków do makijażu a nie ogólnie... kto pisze na tym papilocie....
    odpowiedz

    Polecane dla Ciebie