10 zdań, których nie mówią inteligentni ludzie

18 Lipca 2017

Niestety, większość osób ich nadużywa. Ty też?

test na EQ

Do tej pory prezentowałyśmy na łamach naszego serwisu różne testy, które pozwalały Ci przetestować własne IQ. Przypomnijmy chociażby ten:

Twoja odpowiedź na 2 proste pytania obnaży… Twój intelekt. Gotowa?

Tym razem mamy dla Ciebie coś związanego z EQ, czyli inteligencją emocjonalną. Zdaniem Travisa Bradberry`ego, autora wielu książek na ten temat, to właśnie EQ ma decydujący wpływ na to, jakie decyzje podejmujemy w życiu, jaką mamy świadomość i kontrolę nad wypowiadanymi słowami oraz na to, jak jesteśmy postrzegani przez swoje otoczenie.

Badacz wyróżnił 10 zdań, których emocjonalnie inteligentni ludzie nie wypowiadają. Przeczytaj je, a następnie napisz w komentarzu, czy nadużywasz któregokolwiek z nich…

„To nie fair”

Takie narzekanie na niekorzystną sytuację wcale nie rozwiązuje problemu. W twoim odczuciu może być ona niesprawiedliwa, ale w odczuciu kogoś innego – już tak. Inteligentny emocjonalnie człowiek nie ma pretensji do losu tylko szuka najlepszego wyjścia z problemu.

„Wyglądasz na zmęczoną”

Nie wolno mówić tego nikomu, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy worki pod oczami są u kogoś przejawem kłopotów ze snem, czy raczej kłopotów osobistych. Inteligentna emocjonalnie osoba nie stawia nikogo w takiej kłopotliwej sytuacji.

„Wygląda dobrze jak na swój wiek”

Mamy złe wiadomości dla Donalda Trumpa, który ostatnio użył podobnych słów wobec żony prezydenta Francji. Osoba o wysokim EQ nigdy nie używa sformułowań „jak na”, ponieważ jest świadoma tego, że mogą one kogoś urazić.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ven
(Ocena: 5)
2017-07-18 11:08:57

Dla wszystkich "inteligentnych". Nie chodzi o IQ i autorka się nie pomyliła. I trzeba czytać tytuł do końca, chodzi o EQ - Emotional Quotient - że tego nie wiecie i poprawiacie to tylko dowodzi tego że jesteście raczej średnio inteligentni... Ale tytuł zwodniczy, i to bardzo. Typowy clickbait.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 18:21:02

to jest właśnie straszne, że ludzie często ignorują inteligencję emocjonalną - myślą o sobie nie wiadomo co bo mieli w szkole same piątki ale nie radzą sobie z kontaktami z innymi ludźmi. na ogół to tacy ludzie właśnie nadużywają 'wszyscy to idioci' bo nie widzą swoich ułomności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 10:46:39

Trump wg. was niby taki nieinteligentny a został miliarderem a póżniej prezydentem najważniejszego państwa. Serio uważacie, że mógłby to osiągnąć jakby nie był ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-18 07:53:10

"wysokie EX" ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1