Sklepy, w których zrobisz najtańsze zakupy! PORÓWNAJ CENY!

19 Grudnia 2009

Reporterzy Fakty udali się na małe, handlowe śledztwo – chcieli sprawdzić, w którym z popularnych marketów paniom domu uda się zrobić najtańsze zakupy spożywcze na Święta. Zgadnij, która sieć wygrała!

Sklepy, w których zrobisz najtańsze zakupy! PORÓWNAJ CENY!

Okres przedświąteczny kojarzy się niestety nie z duchowym przygotowaniem do Bożego Narodzenia, ale z zakupami. Panie domu, planując wigilię dla całej rodziny, nierzadko muszą wybrać się do supermarketu nawet kilka razy, by „odhaczyć” wszystkie produkty na liście zakupów.

Na pomoc pośpieszyli im reporterzy Faktu, którzy udali się na małe, handlowe śledztwo – postanowili sprawdzić, w którym z popularnych marketów zrobią najtańsze zakupy spożywcze.

Pod lupę wzięli między innymi Tesco, Delikatesy Alma, Biedronkę oraz REAL. W ich koszykach znalazły się produkty takie jak chleb, śledź, majonez, wódka, cukier, mak i rodzynki. Po podliczeniu okazało się, że zupełnie nie opłaca się kupować w Almie – za 19 produktów zapłacili aż 105 złotych! Niestety, przyjemna atmosfera i luksusowe towary słono kosztują! Najtaniej jest natomiast w Kauflandzie – za te same produkty reporterzy zapłacili 71 złotych. Niewiele drożej jest w Auchan –rachunek był tylko o 13 groszy wyższy.

Poniżej tabelka ilustrująca ceny poszczególnych produktów oraz kilka cennych informacji:

– towar sprzedawany na wagę, np. mak, jest znacznie tańszy od tych samych produktów zapakowanych w kolorowe pudełeczka czy torebki,

– generalnie opłaca się kupować większe opakowania, np. taniej kupimy duży półlitrowy słoik majonezu, niż dwa mniejsze po 250 ml. Ale należy zachować czujność, bo – o czym pisaliśmy niedawno – nie zawsze ta reguła obowiązuje,

– trzeba uważać na datę produkcji, bowiem na półkach stoją świąteczne produkty, które na Wigilię będą już przeterminowane,

– trzeba sprawdzać cenę każdego artykułu, zwłaszcza tego w promocji, bowiem – wierzymy, że przez pomyłkę – cena w kasie okazuje się czasami wyższa niż wypisana flamastrem na wielkim reklamowym kartonie.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jedzenie będzie coraz droższe!

Pracownicy marketów niestety nie mają najlepszych wieści. Ze względu na spadek sprzedaży, ceny w najbliższym czasie znów pójdą w górę. 

Dlaczego tanie produkty są tanie?

Na temat składu żywności z „niższej półki” można napisać książkę, która byłaby podręcznikiem, jak zrobić coś z niczego. Sekretem tanich produktów nie jest oszczędność producenta na opakowaniu, reklamie czy zakup dużych partii towarów, a ich skład.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (90)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-08 22:56:48

u mnie w miejscowości (ok. 5000 mieszkańców) kilka lat temu otwarto biedronke, od tej pory wszyscy tam kupują bo jest tanio na potęge taniej niz w duzych supermarketach Real Tesco itp. w sąsiednim Rzeszowie. W przeciwieństwie do rzeszowskich biedronek, nasza jest czysciutka ;D towar zawsze poukładany na półkach wyzamiatane itp. Co do jakości żywności naprawde jest dobra i świeża mówie tu przede wszystkim o produktach biedronkowych, np. sery, chleb, mleko, śmietana itd. kupuje tam wszystko nie licząc mięsa i to nie z powodu takiego ze jest złe tylko mamy lokalny sklep mięsny w którym jest jeszcze taniej, a mieso jest sprawdzone i też świeze. Jedyne co mozna zarzucic biedronce to podejscie do swoich pracowników ale to juz inna kwestia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-30 21:07:50

no właśnie o co chodzi? :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-30 14:44:54

o co chodzi z tym : „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu. ludzie mówcie o co cho ?!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-30 14:41:21

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu. oszalałeś\aś ????? po co to wszedzie wklejasz???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 22:00:57

Laaaa xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 15:26:05

skończcie z tym ślubem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 12:17:33

stop spam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-29 09:01:00

zal usuncie te komentarze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-22 17:03:47

je je jeee w naszym Tesco jest tranio ku*ewskooo ;) pozdro dla studentów z Domów Studenta Laury i Filona robiących zakupy w Rzeszowskim Tesco ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-21 10:52:42

czytałam artykuł - wywiad z technologiem żywności i jednocześnie inspektorem, wg niego niemożliwe jest wyprodukowanie masła za mniej niż 3 złote, czyli w sklepie powinno kosztować coś koło 4-5 złotych. jak to się ma do produktu określanego tutaj mianem MASŁA. uważam, że w takich rakingach powinno się porównywać produkty tej samej marki i wtedy będą one wiarygodne. zestawienie przedswaione przez Papilotki tak naprawdę nic nam nie mówi. kobietki, troszkę więcej zaangażowania :-) pzdr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz