Piękne robią karierę

24 Maja 2010

Kolejne badania naukowców z różnych części świata są bezwzględne! Eksperymenty, sondaże, statystyki... Jedne za drugimi dowodzą, że czas najwyższy zadbać o swój image!

Piękne robią karierę
>

Kompetencje będące w cenie!

Kiedy szukasz pracy, liczy się  niemal wszystko! Wykształcenie, doświadczenie, dodatkowe umiejętności, hobby i… wygląd. Ostatni spośród wymienionych czynników jest szczególnie istotny, kiedy w ramach wykonywanych obowiązków wizerunek odgrywa kluczową rolę. Z problemem powierzchownej oceny niemal zawsze (w przeciwieństwie do mężczyzn) borykają się kobiety. Za gruba, za chuda, zbyt wyzywająca, nieśmiała albo nijaka… Okazuje się jednak, że kompetencje ustępują miejsca szeroko pojętemu urokowi, również w innych okolicznościach! Wszystko za sprawą stereotypów

Atrakcyjność czyni cuda!

Okazuje się, że to, co zwykle określamy terminem „atrakcyjności” jest jednym z niezbędnych czynników udanej kariery zawodowej! Co na to Bill Gates? Cóż, jeśli nie masz w sobie jego geniuszu, a marzy ci się podobny sukces… Nie masz wyboru! Czas wziąć się za siebie! Osoby o symetrycznych rysach twarzy, wysportowanym ciele, dysponujący dużymi pokładami pozytywnej energii, o dobrych umiejętnościach interpersonalnych i… wysokiej wydolności seksualnej mają większe szanse na dobrą pracę i błyskotliwą karierę. Dlaczego?

Stereotyp, przynoszący korzyść

Wyniki badań naukowców z Londyńskiej Szkoły Ekonomii i Nauk Politycznych, wbrew pozorom nie są niczym nowym. Dotąd nie zdawaliśmy sobie sprawy z wiedzy, którą dysponujemy za sprawą naszych instynktów. To one podpowiadają nam, że Osoby atrakcyjne seksualnie są nie tylko sympatyczniejsze, ale i zdolniejsze lub nawet mądrzejsze! Praca zespołu angielskich badaczy dowiodła, że Osoby o wysokim wskaźniku „uroku osobistego” są oceniane jako kompetentne, szczere i szybko zjednujące sobie sojuszników. Może, dlatego łatwiej znaleźć im pracę, w której zarobki są o 15 % wyższe od płac szarych śmiertelników?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (39)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-28 12:59:36

o agynes deyn na 2 zdjeciu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-28 09:18:03

Bill to chyba zawłaszczył sobie efekt wspólnej pracy ze znajomym, a nie jest geniuszem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-27 17:09:13

Osoby o wysokiej wydolności seksualnej mają większe szanse na dobrą pracę? to jest z poradnika latarnicy, czy skąd?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-25 20:02:19

Bzdury, mocno tutaj wyolbrzymiono to zjawisko... i uproszczono. W zyciu nie jest tak, jak w tym artykule. Znam brzydkie i ladne kobiety na stanowiskach. wazne, zeby byc zadbanym, zreszta najlepiej to miec znajomosci ;( :D w ogole na papilocie jest mnostwo bzdurnych artykulow, zaprzeczajacych sobie wzajemnie. Podchodzcie do nich z dystansem, bo mozna zwariowac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-25 19:56:42

Bzdury, to co tutaj przedstawiono jest wyolbrzymione. Nie sprawdza sie w praktyce, ale to prawda, ze od panow sie tyle nie wymaga co od nas. no coz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-25 17:58:19

a szukający do zespołu kobietę to dobiero mają wymagania, na dzień dobry proszą o fotkę i się wpatrują przeglądając kilkadziesiąt zdjęc !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-25 16:54:38

Najważniejsze by o siebie dbać.. bo uroda to kwestia sporna... "Nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba" :) W końcu każdy ma inny gust... Nie jednokrotnie zdarza się tak, że któraś z moich koleżanek uważa, że jakiś tam facet jest strasznie przystojny a według mnie jest przeciętny, lub na odwrót i jest to jak najbardziej normalną rzeczą... Więc wypowiadanie się o sobie, że jestem "ładna, śliczna itp" jest trochę dziwne... bo choćbyśmy miały nie wiadomo jak śliczne buźki, zawsze znajdzie się osoba której nie będzie odpowiadał nasz typ urody... ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-27 22:59:40

liczy sie statystyka, p[rzynajmniej dla mnie. Jesli statystycznie rzecz biorac wiecej w zyciu osob powiedzalo o mnie ladna niz przecietna lub brzydka, to uwazam siebie za ladna (obiektywnie, nie tylko wedle swojej opinii)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-24 23:36:15

e-castig.com/index.php?r=x1MSr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-24 23:34:47

"Co to jest wydolnosc seksualna??" suma energii którą jesteś w stanie poświęcić w trakcie jednego stosunku seksualnego, prościej: jaka jest twoja wytrzymałość seksualna, jak długo możesz uprawiać seks etc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-24 21:24:21

myśle że nie chodzi o to by wyglądac pięknie tylko poprostu zadbanie:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz