Wymarzona praca od zaraz: 7 wskazówek, dzięki którym zabłyśniesz w czasie rekrutacji

23 Listopada 2016

Kolejna rozmowa kwalifikacyjna zakończyła się porażką? Wiemy, jak to zmienić!

jak znaleźć pracę

Jak zdobyć wymarzoną pracę? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Pracodawcy stawiają swoim potencjalnym pracownikom coraz większe wymagania. W cenie jest znajomość języków obcych, doświadczenie, kratywność oraz komunikatywność. Jednak można się spotkać z opiniami, że to wcale nie najlepsze osoby dostają posadę, ale te, które najlepiej się zaprezentowały. Po prostu trzeba wpaść pracodawcy w oko, zabłysnąć, pokazać, że będziesz idealną pracownicą. Zawalczyć. Nie bez przyczyny mówi się: „Pierwsze wrażenie jest najważniejsze” i przesądza o dalszych relacjach. Oczywiście nie tylko w miłości, ale w sprawach zawodowych również.

Pamiętaj, że zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to dopiero początek sukcesu. W tym momencie rywalizacja staje się najbardziej zacięta. Musisz podkreślić swoje mocne strony i osiągnięcia oraz wyglądać stosownie do okazji.

Jak osiągnąć cel i przekonać pracodawcę, że jest się idealną kandydatką na dane stanowisko? Poniżej znajdziecie niezbędne wskazówki.

Zobacz także: Czego nie zakładać na rozmowę kwalifikacyjną?

Strony

Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 14:10:54

Znam te pytania i te gierki. Problem pojawia się, gdy chce sie wrócić po ok roku braku aktywności zawodowej. Mało kto zaprasza na rozmowe, a jeśli już... to brakuje mi tej pewności siebie. Jak mam udowodnić, że jestem lepsza od młodszej o 8-10 lat dziewczyny, która ma ciągłość w zawodzie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-24 18:27:31

Rok przerwy to nie jest dużo. Zwłaszcza, że jeżeli piszesz o dziewczynach 8-10 lat młodszych, to to oznacza, że masz z ok. 30 lat lub więcej. Czyli pewnie kilka ładnych lat w zawodzie przepracowałaś. Zapewne o wiele więcej niż młodsze dziewczyny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 06:30:13

"chyba nie chcesz wyjść na osobę roszczeniową, dla której najważniejsze są pieniądze" - nie.. chce pracować dla zabawy bo mam za dużo wolnego czasu a pieniądze nie liczą się wcale. Ale głupoty,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1