Ile kosztuje praca magisterska?

23 Listopada 2009

Jedni nie mają czasu na pisanie, a pozostałym po prostu się nie chce! Dla takich studentów istnieje rozwiązanie, które mimo wszystko umożliwi im zdobycie tytułu magistra lub licencjata. Ale czy na pewno opłaca się kupować prace dyplomowe na czarnym rynku?

Ile kosztuje praca magisterska?
>

Czy w obecnych czasach wybieramy się na studia po to, by zgłębiać wiedzę, rozwijać intelekt i poszerzać horyzonty? Niestety, coraz częściej przyszli studenci, wybierając uczelnię, kierują się zupełnie innymi priorytetami. Przede wszystkim chodzi o zdobycie tak zwanego „papierka”, czyli dyplomu ukończenia studiów z tytułem licencjata czy też magistra. Tylko z nim można wkroczyć na rynek pracy z nadzieją zdobycia satysfakcjonującego stanowiska. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie coraz rzadziej zastanawiają się, czy wybrać się na studia, czy też nie. Pytanie brzmi raczej: Jak i gdzie je ukończyć.

Popyt tworzy podaż

Dla tych, którzy nie są prymusami, najlepszym sposobem na uzyskanie wykształcenia wyższego zdaje się podjęcie nauki w jednej ze szkół prywatnych. Chętnych wciąż przybywa, a skutkiem tego zjawiska jest powstawanie wciąż nowych placówek. Czy nauczanie można więc nazwać po prostu świadczeniem usług, a naukę towarem? Zdaje się, że tak, bo żeby stać się magistrem, często trzeba dużo zapłacić…

Studencka plaga

Okazuje się jednak, że wydatki ponoszone przez studentów uczelni wyższych – zarówno tych prywatnych, jak i państwowych, nie sprowadzają się jedynie do opłat za czesne czy powtarzanie przedmiotów. Niejednokrotnie, aby móc stać się absolwentem, do ponoszonych kosztów zalicza się również opłatę za kupno… pracy dyplomowej! Specjaliści badający ten problem nazywają go plagą i szacują, że aż ¼ oddawanych prac licencjackich i magisterskich nie jest dziełem tych, którzy nazywają siebie ich autorami. Dlaczego studenci zamiast samodzielnie pisać swoje prace dyplomowe, wolą wydać od 500 do nawet 2000 zł na ich kupno? Większość z nich tłumaczy się brakiem czasu, wynikającego z łączenia studiów z pracą. Lenistwo to kolejna przyczyna kupowania prac przez studentów. Dla pozostałych zlecenie napisania pracy magisterskiej to po prostu „wygoda”, na którą po prostu ich stać.

Ceny czarnego rynku

Osoba zainteresowana podobną usługą na pewno nie napotka problemów ze znalezieniem odpowiadającej jej oferty, bowiem zarówno w gazetach, jak i w internecie aż roi się od ogłoszeń zatytułowanych „Pisanie prac”. Wybór dotyczy również cen, których wysokość zależna jest nie tylko od zawartości, czy stopnia trudności tematu pracy, ale również od tego, na jakiej uczelni zostanie ona złożona. Nie bez znaczenia jest również to, gdzie się znajduje dana szkoła – studenci, uczący się w większych miastach muszą liczyć się z wyższą ceną napisanej za nich pracy. Niestety w przypadku zakupu gotowych prac dyplomowych cena w żaden sposób nie gwarantuje, jakości otrzymanego tekstu. Nigdy nie można mieć pewności, że treść, za którą zapłaciliśmy jest rzetelna i zgodna z naszymi założeniami. Czy warto, więc dokonywać zakupu „w ciemno”?

Kto napisze dla ciebie pracę?

Nie ma wątpliwości, że biznes w postaci handlu pracą intelektualną jest opłacalny dla twórców prac dyplomowych. Dla osób, oferujących wyręczenie przyszłych licencjatów i magistrów, pisanie kilku prac jednocześnie o różnorodnych tematykach i w krótkim czasie, nie stanowi problemu. Chodzi, bowiem o swego rodzaju dojście do wprawy oraz efektywne wykorzystywanie godzin spędzonych w bibliotekach oraz pomocnych, dostępnych w nich zbiorach. Zarobki, które udaje im się zdobyć niejednokrotnie pozwalają natomiast na opłacenie drugiego kierunku studiów… Ciekawe jest również to, że we wszelkich dyskusjach na temat moralności handlu pracami dyplomowymi to z reguły kupujący obarczani są największą winą. Czy jednak ich twórcy nie są równie winni, co ich klienci?

Za zbrodnię trzeba płacić!

Choć władze akademickie tępić plagę kupowania prac, problem nadal istnieje. Używanym przez uczelnie systemom antyplagiatowym rzadko udaje się znaleźć jakiekolwiek budzące podejrzenia treści. Zdarza się, że nawet sami promotorzy „przymykają oko” na prace, które przypuszczalnie przekraczają wiedzę i możliwości intelektualne studentów. Jedyną skuteczną metodą walki z jednym z największych obecnie problemów szkolnictwa wyższego jest wprowadzenie konieczności pisania prac, wymagających prowadzenia przez studenta prac badawczych. W przeciwieństwie do prac tak zwanych odtwórczych, polegających na przekształcaniu tekstów źródłowych, zmuszałyby do wykonywania systematycznej pracy intelektualnej w obrębie badanej tematyki.

Do tej pory wszelkie próby zlikwidowania czarnego rynku prac dyplomowych wydają się  nie przynosić żadnych skutków. Nie ulega wątpliwości, że oddanie zakupionej pracy dyplomowej, wraz z podpisanym oświadczeniem dotyczącym jej autorstwa to przestępstwo, wynikające z wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Może być również interpretowane, jako naruszenie ochrony praw autorskich. Jak w tej sytuacji traktować jednak samego autora, który nie tylko sam oferuje naruszanie jego praw, ale również na nich zarabia?

Alicja Milewska

Zobacz także:

Pierwsza praca? Nie bój się wyzwań!

Chciałabyś pogodzić  naukę z pracą? Sprawdź, jak się do niej przygotować i sprawić, żeby była przyjemnością! 

Nauka w szkole czy w domu?

Masz dosyć chodzenia do szkoły? Dowiedz się, na czym polega nauka indywidualna, odbywająca się w domu. Czy jest zbawieniem, czy utrapieniem? A może to po prostu coś dla ciebie?

 

Strony

Komentarze (114)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-28 13:03:43

Pomoc w pisaniu prac różnego rodzaju: referaty, wypracowania, prace zaliczeniowe, prace magisterskie i licencjackie, analizy statystyczne Solidnie, rzetelnie i terminowo. Duże doświadczenie i wyłącznie oryginalne treści (raport programu plagiat.pl). Poprawki i przygotowanie pytań do obrony w cenie. Możliwość realizacji zleceń w pilnych terminach. e-mail: pomoc_mgr@o2.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
joanna.copywriting@gmail.com
(Ocena: 5)
2015-06-09 21:40:05

re: Ile kosztuje praca magisterska?

:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sonia
(Ocena: 5)
2014-08-19 10:59:57

re: Ile kosztuje praca magisterska?

@Anka i @Moli ja również skorzystałam z pomocy pracedyplomowe.edu.pl :) Miałam kiepskiego promotora, nie pomagał za dużo, więc gdzieś te pomoc trzeba było uzyskać. Również ich polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-02 15:40:19

re: Ile kosztuje praca magisterska?

Diploma.pl latwo poszukuja nowych ludzi, klientow, oszukani odchodza lub nie ma do nich odzewu , a ty zostajesz bez pieniedzy. Klienci i redaktorzy sa traktowani na równi. Pan Pawel podajacy sie czasem za Pana Marka oglasza sie nie tylko w Polsce, to takze Czechy, Anglia i i ma inne firmy zarabiajace w internecie to malo go obchodzi klient i redaktor - wykorzystuje zarabia nie odzywa sie dalej ... Usługa zostaje niewykonana, bo albo redaktor nie otrzymal pieniedzy, albo po prostu wplacasz zaliczke, a dalej nie ma odzewu - przydzielono mi redaktora, ale nie chcial pisać, bo mu zie wyplacono !!! Wpisz w google Diploma. pl, a masz 20 podobnych stron i ten sam e-mail lub troche inny to ta sama osoba zarabiajaca nei na jakosci ale hurcie i oszustwie!!! dziala na roznych rynkach, dlatego tak trudno skontaktowac sie, uzyskanie pelnych danych do konta Pana Pawla nie jest mozliwe, (imie, nazwisko, adres) Sprawdz i przekonaj się samemu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
antyplagiat24.pl
(Ocena: 5)
2014-02-24 15:40:58

re: Ile kosztuje praca magisterska?

Zapraszamy na stronę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nadia
(Ocena: 5)
2014-01-13 18:39:05

do uzgodnienia

Pomoge w piasniu prac dyplomowych. Wiecej informacji gg 45578810 badz natajlaw@wp.pl.Cena do uzgodnienia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Moli
(Ocena: 5)
2013-12-20 14:53:46

re: Ile kosztuje praca magisterska?

Anka, zrobiłam tak jak ty www.prace dyplomowe.edu.pl/ poleciła mi kumpela i mgr obroniony ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anka
(Ocena: 5)
2013-12-20 14:51:15

re: Ile kosztuje praca magisterska?

Dziewczyny nie kupujcie gotowców, nie warto. Ja sama pisałam swoją pracę, miałam tylko wzór, który kupiłam na www.prace dyplomowe.edu.pl/ I jakoś poszło. To fajna opcja. Maja duży wybór prac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
typek
(Ocena: 5)
2013-11-29 22:48:55

re: Ile kosztuje praca magisterska?

diploma.pl = oszusci najbardziej chamski i złodziejski serwis jak w zyciu widzialem – nie ufajcie niczemu pozytywnemu co znajdziecie w internecie na ich temat. prace co prawda dostalem ale 20 dni po terminie (sic!!!) do tego wybrakowaną o 20 stron (czyli 1/3 pracy bo miała składać się z 60) na dodatek nie odpowiadaja na maile jesli pyta sie ich o zwrot pieniedzy. diploma.pl – oszust

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
asd
(Ocena: 5)
2014-01-30 09:38:22

Bo pieniędzy przy takich usługach się nie zwraca. Zadajesz niestosowne pytania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
daria
(Ocena: 5)
2013-10-09 19:25:06

300-600

daria.kawicka@gmail.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-21 17:42:16

niestety miałam styczność z darią kawicka,oszustka i naciągaczka, ostrzegam przed nia!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz