Wizyta u wróżki - WARTO? (Czy z kart da się wyczytać przyszłość?)

15 Lipca 2016

Nie brakuje ludzi korzystających z usług wróżek. Co nam dają tego typu sesje?

Wizyta u wróżki

Grażyna Wolszczak, Tomasz Stockinger, Edyta Górniak – to tylko niektóre polskie gwiazdy spotykające się z wróżką. Dla przykładu: aktor znany z roli Pawła Lubicza w telenoweli „Klan” wyznał w jednym z wywiadów, że już od lat konsultuje swoje decyzje prywatne i zawodowe z zaprzyjaźnioną jasnowidzką. W „Fakcie” wytłumaczył: „Pasjonuje mnie astrologia, która jest nauką. Wolę czytać tego rodzaju książki niż inne. Generalnie twierdzę, że nie spotykamy ludzi przypadkowo i wszystko ma jakiś sens”.

Osób, które podobnie jak Tomasz Stockinger wierzą, że nasz los zapisany jest w gwiazdach, nie brakuje. I to w czasach, które mogą wydawać się do bólu przyziemne: żyjemy szybko, bezgranicznie poświęcając się pracy, nierzadko rezygnując z pasji i marzeń. A jednak – choć może właśnie dlatego – grupa ludzi korzystających z usług wróżek wciąż się rozrasta. Dowody? Z szacunków wynika, że roczne dochody branży wróżbiarskiej w Polsce to, bagatela, ok. 2 mld zł! W naszym kraju jest kilkanaście tysięcy firm zajmujących się przepowiadaniem przyszłości. A ponieważ niejedna wróżka zaglądaniem w przyszłość zajmuje się pokątnie i nie jest nigdzie zarejestrowana, statystyki te z pewnością można uznać za zaniżone.

6 najlepszych znaków zodiaku. Jeśli wiązać się z facetem to tylko z…

U wróżki przez zagubienie

Gdy w 2011 roku eksperci CBOS-u przepytali Polaków o ich stosunek do horoskopów, wróżb i talizmanów, okazało się, że ponad połowa z nas czyta horoskopy w gazetach i nierzadko kieruje się wskazówkami w nich zawartymi. 15 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się odwiedzić osobę zajmującą się astrologią; trzykrotnie częściej były to kobiety. Co ciekawe, uznanie dla tego typu przepowiedni nie zależy od naszego wykształcenia czy sytuacji materialnej. To nie wszystko: znaczenia nie ma również deklarowane uczestnictwo w praktykach religijnych.

Co więc sprawia, że decydujemy się skorzystać ze wskazówek wróżki? Z wypowiedzi celebrytów czy Polek i Polaków na forach dyskusyjnych wynika, że powody bywają różne. Najczęściej: zagubienie. Gdy znajdujemy się na życiowym rozdrożu albo musimy podjąć ważną decyzję, zwrócenie się do jasnowidzki może się wydawać dobrym pomysłem.

Strony

Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ola
(Ocena: 5)
2016-11-01 10:57:36

Miałam duży problem ponieważ od 1.5 roku miałam depresję i moj stan się pogarszał z dnia na dzień. Zjadałam mnóstwo tabletek żeby sobie coś zrobić ale to nic nie dawało przez moją depresję i nerwicę nie miałam równy rok okresu. W desperacji szukałam pomocy wszedzie gdzie się dało. Trafiłam przypadkiem na stronę energiaduchowa.co.pl i zamówiłam oczyszczenie aury. Choć byłam sceptyczna – podziałało. Moje życie w końcu nabrało rumieńców, wstaję rano i chce mi się żyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1