Mam dość seksu: Skąd się bierze znudzenie erotycznymi igraszkami?

26 Października 2011

Znudzenie bądź zobojętnienie sferą intymną może cię spotkać, nawet jeśli nie masz za sobą wielu lat doświadczeń seksualnych.

para

Uczucie przesytu kontaktami intymnymi z mężczyzną może pojawić się w różnym momencie. Czasem w długoletnim związku, a czasem już na etapie randek. Nie jest bowiem powiedziane, że znudzone seksem mogą być wyłącznie kobiety, które często zmieniały partnerów i prowadziły urozmaicone życie intymne. Niekiedy to mężczyźni przestają mieć ochotę na seks. U młodych, zakochanych dziewczyn może się również pojawić sam lęk przed przesytem. Boimy się, że możemy stracić coś wartościowego i ważnego. Niekiedy to stan przejściowy, jednak w niektórych przypadkach może się przedłużać, stwarzając zagrożenia dla satysfakcji seksualnej i związku.

Pełnia radości i szczęścia

Wybitny seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz, autor poradnika „Seks dla każdego” przyznaje, że gdy przeżywamy szczęśliwe chwile, ich urok mogą zmącić myśli, że ta radość może być ulotna, przemijająca. Stąd zrozumiałe dążenie, aby zatrzymać to szczęście. – Początkowo większości związków towarzyszy pełnia radości i szczęścia. Nastrój tych niezapomnianych chwil potrafi długo towarzyszyć dalszemu rozwojowi związku. Rzecz jednak w tym, że treść szczęścia partnerskiego ulega zmianie – przyznaje Zbigniew Lew-Starowicz. Życie we dwoje to kalejdoskop zmian. Dlatego zdaniem autora poradnika klucz do szczęścia mają tylko ci partnerzy, którzy darzą się miłością, znają sztukę życia i potrafią neutralizować konflikty.

Gdy przychodzi rozczarowanie

Istnieją jednak związki, które szybko gubią poczucie szczęścia. Znikają między nimi relacje partnerskie, ustępując miejsca rutynie i fizycznym odruchom. Może nim być seks uprawiany wyłącznie w celu zaspokojenia potrzeb, bez uczuć, zaangażowania, oddania. To najkrótsza droga do przesytu zbliżeniami. – Wszystko zależy od tego, jaka wcześniej była koncepcja szczęścia oraz w jaki sposób partnerzy potrafili stworzyć dojrzałą wspólnotę. Jeżeli kryterium szczęścia jest seksualna przyjemność, fascynacja erotyczna, posiadanie partnera, to rzeczywiście może nadejść rozczarowanie i tęsknota za przeszłością – tłumaczy Zbigniew Lew-Starowicz.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-14 11:40:08

Same zobaczcie ! ! ! www.youtube.com/watch?v=REjPB7sbCEY&feature=fvsr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-23 17:52:25

Moje libodo spadło do 0 z upływem czasu przyjmowania antykoncepcji hormonalnej - Yasmin. Jutro ostatnia tabletka i koniec z tym. Zadnej satysfakcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-30 18:25:11

Ja kompletnie nie mam ochoty na seks, ale jak już jest to jest mi dobrze. Mam 30 lat i mówi się że w tym wieku wie się czego tak na prawdę się chce w tej sferze życia, ja kompletnie nie wiem, rzadko osiągam szczyt i szczerze wolę sobie sama zrobić dobrze bo przynajmniej nie muszę się skupiać na tym jak wyglądam nago, że tu i ówdzie mi się zwija fałda tłuszczu albo widać cellulit, beznadziejnie jest być kobietą, analizujemy wszystko, to jest chore i męczące :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-28 23:33:39

z mężem bardzo się kochamy, jesteśmy dla siebie przyjaciółmi i nie wyobrażamy sobie życia bez siebie.Przytulamy się, głaskamy ale nie mamy ochoty na seks. Temperamenty mamy wyjątkowo zgrane:)Okazuje się, że do szczęścia i miłości seks nie jest tak bardzo potrzebny jak to sugerują w filmach, reklamach itp. W większości nastolatkom trudno to zrozumieć bo w życiu jest taki okres kiedy to właśnie seks jest najważniejszy...Jesteśmy 10 lat małżeństwem i oboje mamy pewien przesyt bo jak ktoś już o tym wspomniał, wszędzie tylko seks. Duże znaczenie ma też "walka o przetrwanie" praca, stres, ogólnie życie jest teraz trudne bo wszystko opiera się na kasie. Coraz więcej jest par którym do szczęścia nie jest potrzebny seks.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-28 23:17:04

A mi sie w ogole nie chce ! mam co prawada dopiero 22 lata ale popedu sexulalnego 0 ! nie wiem dlaczego, a chlopaka 2 lata !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-28 20:04:15

ja jestem w związku 5 lat i powoli zaczynam miec objawy jakby sex dla mnie istniał...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-26 17:47:32

a ja wlasnie mam odwrotna sytuacje bo od 4 lat jestem sama:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-26 16:42:43

w końcu dobry artykuł. well done!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-26 22:55:42

tez sie zgadzam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-26 16:42:14

Ja po 7 latach związku nie czuje żadnego przesytu, ani znudzenia i oby tak pozostało :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-26 15:24:50

popieram artykul cala prawda!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz