Prognoza pogody 2012 wg Górali: Zdradzamy przepowiednie na 12 kolejnych miesięcy!
strona 1 z 42012-01-18
- Tagi:
- lifestyle,
- pogoda,
- jaka pogoda będzie latem,
- jaka pogoda czeka nas w 2012 roku,
- przepowiednie pogodowe górali,
- górale,
- prognoza pogody na cały rok,
Od wieków wiadomo, że najlepiej na pogodzie znają się górale. Dlatego właśnie jeden z reporterów serwisu Fakt.pl wybrał się w Beskid Śląski, żeby usłyszeć, jaka pogoda czeka nas w 2012 roku. Czego udało mu się dowiedzieć?
Okazało się, że górale przewidując pogodę, mają bardzo przemyślany system. Polega on na obserwowaniu aury panującą za oknem przez 12 kolejnych dni – od świętej Łucji, czyli 13 grudnia do Wigilii. Następnie przez 12 nocy do 6 stycznia. Każdy dzień od Łucji do Wigilii przepowiada pogodę na pierwszą połowę kolejnego miesiąca przyszłego roku, noce od Wigilii do Trzech Króli podpowiadają jak będą wyglądać drugie połowy tych miesięcy – wyjaśnia Fakt.pl
Co wynikło z tych obserwacji? Otóż okazuje się, że nie musimy w tym roku bać się srogich mrozów. Beskidzcy górale zgodnie twierdzą, że w najbliższym czasie zima stulecia na nam nie grozi. Zapewniają za to, że czeka nas naprawdę ładne lato. Już od początku maja ma być ciepło i przyjemnie.
Na kolejnych stronach prezentujemy prognozę pogody na 12 kolejnych miesięcy!
Inne artykuły w tej kategorii:
- Poprzedni: Prognoza pogody na weekend: Czy wreszcie spadnie śnieg? NOWE WIEŚCI POGODOWE
- Nastepny: Prognoza pogody na weekend: To już pewne - ZIMA zawitała do nas na dobre!



















Tutaj wpisz treść komentarza do Prognoza pogody 2012 wg Górali: Zdradzamy przepowiednie na 12 kolejnych miesięcy!...
odpowiedz
I całe szczęście bo mrozów nie znoszę! Już ta zima zaczęła mi doskwierać i postanowiłam uciekać z Polski. Znalazłam sobie na szybko bardzo fajną wycieczkę, do Egiptu. Za 1200 zł, w alfa starze. Tam, z tego co czytałam jest bardzo ciepło, co prawda wieczory są jeszcze chłodne, ale nie ma przynajmniej śniegu. No i na wszelki wypadek basen mam podgrzewany!
odpowiedz
a ja poproszę ładną pogodę na wrzesień!!!! na mój ślub!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce. Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą prędkością 40 km/h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012. Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 na obwodnicy Brzegu (koło zajazdu Rybiorz - stacji Bliska) PODAJ DALEJ!!!!!!!!!!
odpowiedz
Lubię to ;)
początek sierpnia ma być piękny bo jest woodstock!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
W maj zrobić się dosyć ciepło i towarzyszyć będzie opadać śniegu i wypogodzić się do końca miesiąca
odpowiedz
Przeciez to nie gorale ino slazacy prawdziwi gorale sa z Tatr !!!!
odpowiedz
a synoptycy ledwo co przepowiadaja pogode na tydzień...
odpowiedz