Uwaga, odchudzają narkotykami!

23 Września 2008

Dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością, a w swoim składzie mają sibutraminę - pochodną amfetaminy.

Uwaga, odchudzają narkotykami!

Kupując „naturalne" środki na odchudzanie dostępne w sklepach ze zdrową żywnością, trzeba zachować podwójną czujność. Lekarz toksykolog, Marcin Zawadzki, postanowił dla zabawy sprawdzić tabletki, którymi odchudza się dziewczyna jego brata. Okazało się, że zawierają one w swoim składzie sibutraminę, pochodną amfetaminy.

Związek ten stosowany jest w lekach na otyłość, ponieważ hamuje głód i łaknienie. W Polsce występuje w dwóch lekach, które dostępne są w aptekach na receptę. Jest to meridia i zelix. Można je stosować tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Dopuszczalna dawka dzienna na sibutraminę to 15 mg, natomiast w środkach dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością wynosi ona aż 46 mg.

Amfetamina w dużych dawkach i do tego przyjmowana regularnie powoduje zmiany w układzie krążenia, hormonalnym oraz w ośrodkowym układzie nerwowym - napady paniki, zaburzenia pracy serca i mózgu, problemy z koncentracją.

Śledztwo dziennikarzy „Gazety" wykazało, że większość sklepikarzy i hurtowników nie wie, co sprzedaje. Twierdzą, że są to naturalne środki pobudzające odchudzanie. Kwitnie też drugi obieg tego typu specyfików, które nie wymagają atestów - w Internecie jest pełno sprzedawców zachwalających swój towar jako jedyny i skuteczny w walce z nadwagą.

Dr Zawadzki przepytał internautki, które przyznały się do stosowania środków zawierających sibutraminę. Okazało się, że wszystkie skarżyły się na skutki uboczne - skoki ciśnienia, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, krwotoki z dróg rodnych, zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Za akceptację suplementów diet na polskim rynku odpowiada Główny Inspektorat Sanitarny, jednak pod jego kuratelą są tylko środki zawierające naturalne składniki. Jeśli tabletki zawierają sibutraminę, powinny być zarejestrowane jako leki. Rzecznik prasowy GIS powiedział „Gazecie":

„Meizitang zawiera sibutraminę, więc powinien być zarejestrowany jako lek. Tak, wiem, że krąży nielegalnie w Internecie. To jest sprawa dla policji".

Jak widać, wygodniej jest nie zauważać pewnych problemów, niż się nimi zająć.

(artykuł powstał w oparciu o tekst "odchudzanie amfetaminą", "Gazeta")

Strony

Komentarze (31489)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-03 17:47:00

sama jesteś jak fotomontaż

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-30 16:15:00

[quote="wownikola"][quote][b]Gosc[/b] FOTOMONTAŻ, gdyż niemożliwym jest, że ta kobieta jest tak przeraźliwie chuda a twarz ma '' normalną '' ...[/quote] to jest normalne,sama widzialam w tv takie babki[/quote] to jest fotomontaż...!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-26 19:20:00

GLUPKI Z WAS. TO FOTOMONTAŻ . PRZY TAKIEJ WADZE TO I SIE PRZYTOMNOSC TRACI. I UMIERA.. ZAL MI WAS ;) A PAPILOTEK COS Z TOB A NIETAK

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-12 23:03:00

ludzie, jak juz to bierzcie normalną amfe, nie wywołuje skutków ubocznych, no może oprócz bezsenności

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-18 09:48:00

Wiem coś na temat "pochodnej amfetaminy"brałam meridie , założyłam sobie że schudnę od 10 do 15 kg faktycznie schudłam lecz zaledwie kilka kg (5kg) więcej nie dałam rady ciągła bezsenność mnie wykańczała,suchość w ustach była nie do zniesienia, brak miesiączki powodowało zaburzenie, co jakiś czas "dziwaczne krwawienia"z drug rodnych i nosa, kołatanie serca" nieprzyjemnym" i dla mnie bolesnym uczuciem a mało tego częste zawroty głowy i omdlenia,aż w końcu powiedziałam sobie STOP !!owszem chcę schudnąć( która przyszła panna młoda przed tym wielkim dniem nie chce?) ale nie takim kosztem.Teraz powoli wracam już o normalnego stanu zdrowia mimo że tabletki zaprzestałam brać jakiś czas temu skutki uboczne nadal są odczuwalne. PS. dziewczyny a zwłaszcza te młode które chcą schudnąć a w sumie nie mają z czego, zastanówcie się zanim zaczniecie się "faszerować" jakimiś środkami "wspomagającymi"to do niczego dobrego nie prowadzi wręcz przeciwnie, nie każde serce jest na tyle silne aby się bronić, może nie mieć siły walczyć i podda się...przestanie bić ... ( PORADA: zamiast tabletek itp. polecam basen , siłownia i fitness:) ) Pozdrawiam przyszła Pani " Z" :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-04 05:57:00

Wiem coś na temat skutków ubocznych bo już prawie rok leczę sie z powodu skoku ciśnienia po zażyciu w sumie 7 tabletek ZeliXy (brałam po pól ).umierałam kilkakrotnie aż przyjeżdżało pogotowie!!!!!!!Dziewczyny ostrzegam przed tym gównem!!!!Koleżanka z branży nie żyje!!!!!Po zażywaniu meridii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Suchośc w ustach to pryszcz w porównaniu z tym co się działo ze mną!Byłam nakręcona , naćpana, pijana (tak się czułam), agresywna!!!!Szok OSTRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-19 16:13:00

[quote]Pozatym,chcesz być szczupła...trzeba swoje wycierpieć. Żarło sie latami schaby,golonka i słodycze i narażało swój organizm na różne choroby... a teraz nagle zmartwieni skutkami ubocznymi? Żałosne.[/quote] To ty jesteś żałosna. Znam ludzi którzy wcale nie objadali się latami tylko genetycznie uwarunkowaną mieli otyłość. próbowali schudnąć. teraz są poważnie chorzy. Jeśli uważasz że trzeba swoje wycierpieć to powiem jedno jestes idiotką. ale droga wolna: odchudzaj się, wpadnij w anoreksję lub bulimię i umrzyj. Światu ulży o jedną idiotkę która nic poza czubkiem własnego nosa nie widzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 15:13:00

szkoda tej kobiety na zdjeciu bo z twarzy jest ladna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-07 23:43:00

'Okazało się, że wszystkie skarżyły się na skutki uboczne - skoki ciśnienia, kłopoty z koncentracją, zawroty głowy, krwotoki z dróg rodnych, zaburzenia cyklu miesiączkowego.' Przecież KAŻDE tabletki mają skutki uboczne... więc nie rozumiem po co te zamieszanie. Pozatym,chcesz być szczupła...trzeba swoje wycierpieć. Żarło sie latami schaby,golonka i słodycze i narażało swój organizm na różne choroby... a teraz nagle zmartwieni skutkami ubocznymi? Żałosne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-02 01:02:00

[quote="Gosc"]FOTOMONTAŻ, gdyż niemożliwym jest, że ta kobieta jest tak przeraźliwie chuda a twarz ma '' normalną '' ...[/quote] to jest normalne,sama widzialam w tv takie babki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz