Dlaczego nie możesz pozbyć się zbędnych fałdek z okolic brzucha?

Czasem nawet dieta i ćwiczenia mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów.
Dlaczego nie możesz pozbyć się zbędnych fałdek z okolic brzucha?
24.08.2014

Istnieje wiele czynników, które wpływają negatywnie na odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Czasem nawet dieta i ćwiczenia mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów. W sezonie plażowym nie możesz się już schować za korygującą bielizną i warstwami materiału.

Całe szczęście nigdy nie jest za późno, by wprowadzić do swojego stylu życia zdrowe nawyki żywieniowe i pozytywne przyzwyczajenia.  Skuteczna walka z fałdkami na brzuchu nie może się również odbyć bez analizy dotychczasowych działań wpisanych w Twoją rutynę.

Być może poniższe wskazówki pomogą Ci pozbyć się problemu na zawsze. 

płaski brzuch

Nie ograniczasz alkoholu 

Najbardziej kalorycznym z alkoholi jest piwo;  jego negatywny wpływ na figurę determinuje jednak nie sama wartość energetyczna, a apetyt wywoływany podczas jego spożywania. Równie niebezpiecznymi dla idealnej sylwetki są drinki z dodatkiem słodkich soków. 

płaski brzuch

Jesz słodycze

„Jesteś tym, co jesz” głosi popularne hasło, skutecznie zwracając uwagę na istotę racjonalnego odżywiania. Niestety nie oznacza to, że określona ilość spożywanych dziennie batoników i ciasteczek zamieni Cię w słodką babeczkę. Skutecznie odchudzanie nie może odbyć się bez ograniczenia ilości spożywanych słodyczy.  

Jeśli czekolada jest Twoim nałogiem, wyznaczaj sobie realne cele; zacznij od 10 dni bez spożywania cukru. Znacznie łatwiej będzie Ci zacząć od małych wyrzeczeń, które stopniowo mogą przerodzić się w zdrowe nawyki. 

płaski brzuch

Podjadasz w nocy

Jeśli kolejny raz przyłapujesz się na nocnych wędrówkach do lodówki, walka z nadprogramowymi kilogramami może okazać się bezskuteczna. Podczas snu procesy trawienne zostają radykalnie spowolnione: Twój organizm magazynuje wszelkie wartości odżywcze w postaci tkanki tłuszczowej.

Dodatkowe kilogramy to nie jedyna konsekwencja płynąca z wieczornego podjadania - nocnym łasuchom rano towarzyszy również uczucie wzdęcia i ociężałości. By uniknąć porannego dyskomfortu, upewnij się, że w Twojej lodówce są świeże warzywa, takie jak kalarepa, marchew czy ogórki, które - pokrojone w słupki - możesz przegryzać w każdym momencie.

płaski brzuch

Pijesz słodkie, gazowane napoje

Jednym z najpowszechniejszych błędów w odżywianiu jest spożywanie dużych ilości gazowanych napojów. Zawierają one mnóstwo cukru i kalorii, nie dostarczają jednak organizmowi żadnych substancji odżywczych. Ich duże spożycie może bezpośrednio przyczyniać się do tycia i zwiększać zagrożenie zachorowania na cukrzycę.

Nawet dietetycznie odpowiedniki Twoich ulubionych napojów mogą negatywnie wpływać na stan Twojej sylwetki. Liczne badania dowiodły, że substancje chemiczne, barwniki i konserwanty zawarte w napojach light, zwiększają ryzyko otyłości oraz innych powikłań zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia czy cukrzyca. 

płaski brzuch

Lekceważysz sen

Spotkałaś się z sytuacją, gdy nie czujesz się syta nawet po obfitym posiłku? Kiedy jesteś niewyspana, Twój apetyt rośnie. Dzieje się tak, ponieważ hormony, które są odpowiedzialne za uczucie apetytu i sytości nie działają poprawnie. Są to leptyna, której wysoki poziom powoduje brak apetytu oraz grelina odpowiedzialna za jego wzrost. Kiedy nie wysypiasz się, poziom leptyny spada, natomiast podnosi się poziom greliny. Dochodzi do sytuacji, w której możesz odczuwać głód nawet po posiłku.

Pamiętaj, osoby niewyspane jedzą więcej.

płaski brzuch

Odpuszczasz ćwiczenia

Upewnij się, że natężenie Twojego treningu jest wystarczające, byś mogła odczuwać po nim przyjemne zmęczenie. Według badań, dopiero po upływie 45 minut Twój organizm zaczyna korzystać z pokładów zmagazynowanych w postaci tkanki tłuszczowej.

Jeśli  nie czujesz się zmęczona długim marszem, pokonaj ten sam dystans w szybszym tempie. 

płaski brzuch

Obficie solisz wszystkie potrawy  

Używana przez nas na co dzień sól kuchenna, nie jest niczym innym, jak tylko związkiem sodu i chloru. Oba te pierwiastki pełnią szereg funkcji w organizmie i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W nadmiarze mogą mieć jednak negatywny wpływ  na zdrowie i samopoczucie. Dostarczanie dużych ilości sodu w codziennej diecie może powodować zatrzymanie wody w organizmie. By ograniczyć jej spożycie, zastąp sól znacznie zdrowszymi ziołami i przyprawami. 

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.08 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2015 16:09
Jak szybko schudnać z brzucha? w tydzień bez większego wysiłku (chociaż ćwiczenia podobno przyspieszają efekt) - acetomale - tabletki odchudzające, co ważne - skuteczne. tydzień 1 kg mniej, brzuch bardziej płaski, skóra napięta... po miesiącu zupełnie inne ciało. sprawdzcie same.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2014 14:55
WŁAŚNIE.. JESTEM CHUDA A BRZUCHOL I BOCZKI TO WYŁAŻĄ ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.08.2014 10:09
Wyeliminujcie pszenice z diety. Na początku jest trudno, bo ona jest wszędzie :D ale nie chodzi o to, żeby całkowicie z niej zrezygnować, ale unikać jej jak tylko sie da. Ja po 2 miesiącach widze efekty. Zawsze byłam szczupła, ale jednak ten brzuch był taki lekko odstający. Nie wiedziałam czemu, bo ćwiczyłam, w miare zdrowo jadłam unikałam cukru i soli. Ale gdzieś o tym poczytałam, sprawdziłam na osobie i rzeczywiście odstawienie produktów z pszenicą sprawiło, że pozbyłam się odstającego brzuszka ;) Polecam spróbować ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 25.08.2014 12:16
gówno prawda...
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 1) 24.08.2014 10:35
Bez sensu. Myślałam, że będzie tu coś skupionego na brzuchu, a tu takie pieprzenie o niczym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie