Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Odchudzanie
 6. >
 7. Jak zmotywować się do odchudzania?

2009-10-22

Jak zmotywować się do odchudzania?

2009-10-22

Ciągle odkładasz dietę? W każdy wtorek mówisz „zacznę od poniedziałku”, a potem przenosisz termin na najbliższy styczeń? Czas wziąć się w garść!

Jak zmotywować się do odchudzania?

Jak zmotywować się do odchudzania?

> -->

Od jak dawna planujesz przejście na dietę odchudzającą? Od tygodnia, miesiąca? A może od stycznia, gdy to składałaś swoje noworoczne postanowienia i jak co roku na szczycie listy umieściłaś zmianę nawyków żywieniowych? Jeśli na choć jedno z powyższych pytań odpowiedziałaś „tak”, najwyższa pora wziąć się w garść i zmotywować do działania, zanim okaże się, że jedynym sposobem na poprawę sylwetki jest zamknięcie lodówki na kłódkę.

Zanim przejdziesz na dietę...

Zanim zredukujesz liczbę przyjmowanych kalorii i rozpiszesz sobie (najlepiej w porozumieniu z profesjonalnym dietetykiem) plan żywienia, sprawdź swoją wagę. Być może jest w normie, a twoje obiekcje co do wyglądu są nieuzasadnione. Warto obliczyć BMI, WHR oraz zawartość tłuszczu w organizmie. Instrukcję, jak to zrobić, opisaliśmy w osobnym artykule.

Metoda małych kroczków

Jeśli jesteś zdecydowana na dietę, czas wyznaczyć sobie cele. Zrzucenie 20 kilogramów jest możliwe, ale to długoterminowy plan. Warto rozłożyć go na kilka etapów i np. przyjąć, że do końca miesiąca zrzucisz pierwszy kilogram. Ten drobny, inauguracyjny sukces będzie najlepszą motywacją w walce o kolejne. Następnym założeniem może być utrata pięciu kilogramów do końca roku – to wyzwanie o umiarkowanej trudności, któremu jesteś w stanie podołać. Postaraj się, by każdy kolejny cel był ambitniejszy, ale na miarę twoich możliwości. W ten sposób ani się obejrzysz, a ostatni kilogram zostanie zrzucony, podczas gdy ty niemal pękniesz z dumy!

W grupie raźniej

Poszukaj sobie współtowarzyszek, z którymi będziesz mogła dzielić się swoimi doświadczeniami i informacjami o każdym kolejnym zrzuconym kilogramie. Ich wsparcie będzie doskonałą motywacją, a wiedza, jaką posiadają, może okazać się pożyteczna. Wiele takich kobiet znajdziesz na forum Papilota – ich dyskusje są naprawdę inspirujące! Jeśli wolisz kontakt face to face, wstąp do Klubu Strażników Wagi lub Anonimowych Grubasów w swoim mieście. Każdy, nawet najdrobniejszy sukces jednego z członków, jest powodem do ogromnej radości całej reszty i najlepszą motywacją do odchudzania.

Dzienniczek prawdę ci powie

Badania wykazały, że odchudzające się osoby zaniżają deklarowaną liczbę spożywanych kalorii nawet o 70%! Dlatego niezwykle pomocne może być prowadzenie dzienniczka, w którym odnotowują każdą, nawet najdrobniejszą przekąskę czy małe dietetyczne oszustwa. Tak zgromadzona wiedza jest bardzo przydatna zarówno dla odchudzającej się osoby, jak i dla jej dietetyka.

Waga bywa kłamliwa

Czasem, mimo że stosujesz rygorystyczną dietę i ćwiczysz, twoja Waga nagle przestaje spadać. Czy to powód do niepokoju? Niekoniecznie. Nagły wzrost Wagi nie musi oznaczać, że przybyło ci zbędnego tłuszczu pod skórą. To naturalne, że w ciągu doby oraz w czasie cyklu miesięcznego następują jej wahania i warto wiedzieć, jakie są jej możliwe przyczyny:

 • Wypełniony pęcherz i jelita mogą stanowić nawet ponad kilogram dodatkowej Wagi!
 • Zmiany hormonalne w drugiej połowie cyklu (tuż przed miesiączką) sprawiają, że puchniemy, mamy nabrzmiałe ręce i nogi. Wzrost Wagi jest więc spowodowany skumulowaniem wody w organizmie.
 • Regularne treningi sprawiają, że spalamy tłuszcz, ale odnotowujemy… przyrost tkanki mięśniowej. Efekt? Wyglądasz szczuplej, ale ważysz tyle samo albo nawet więcej!
 • Na początku, już po kilku dniach stosowania diety, Waga zaczyna spadać. Nie znaczy to jednak, że tracimy tłuszcz. Zazwyczaj jest to efekt zmniejszonych porcji jedzenia oraz zastępowania ciężkiego mięsa czy pieczywa lekkimi owocami i warzywami. Dzięki temu układ pokarmowy jest mniej zapełniony, a co za tym idzie - Waga wskazuje mniejszą liczbę. Potem nagle Waga staje i ani drgnie - oznacza to, że nasz organizm jeszcze nie dobrał się do tłuszczowych zapasów pod skórą. Gdy Waga ponownie zacznie opadać, wreszcie zaczynasz wychodzić na prostą. Nawet jeśli znowu stanie, nie znaczy to, że przestałaś pozbywać się tłuszczu - odpowiednio wykonany pomiar może dać bardzo optymistyczne wyniki - centymetrów może ci cały czas ubywać.

  Recepta na sukces

  W związku z powyższym, dietetycy i psychologowie odradzają codzienne ważenie się podczas odchudzania, gdyż wahania wskazań mogą okazać się zniechęcające. Żeby czuć, że kontrolujesz proces walki ze zbędnymi kilogramami, zamiast zaczynać i kończyć każdy dzień na wadze, prowadź dziennik, w którym będziesz zapisywała każdy posiłek, jego kaloryczność oraz treningi. Waż się rzadziej, np. raz w tygodniu - zawsze o tej samej porze (najlepiej rano, po wizycie w toalecie), dzięki temu unikniesz ewentualnych przekłamań. Stosuj metodę małych kroczków i dziel się swoimi sukcesami z innymi. Superszczupły efekt gwarantowany!

  Wszystkim naszym Czytelniczkom, które są w trakcie odchudzania, życzymy wiele wytrwałości i zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami z innymi Papilotkami w KLUBIE „ODCHUDZAMY SIĘ!”.

  Gabriela Mostowicz-Zamenhof

  Zobacz także:

  Czy wegetarianizm szkodzi?

  Czy dieta pozbawiona mięsa może być pełnowartościowa? Czy można odżywiać w ten sposób także dzieci?

  PSYCHOTEST: Czy jesteś anonimowym żarłokiem? 

  Odpowiedz na 15 pytań i dowiedz się, czy jesteś uzależniona od jedzenia! 

  Komentarze (156). Ocena artykułu 5 na 5

  Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Opcjonalnie

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. asiulka (Ocena: 5) 2015-03-31 16:51:25 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Mnie motywują tylko efekty. Chodziłam na siłkę, miałam dietę. chudłam, ale wolno ;/ i to bardziej na wadze nić w CM. i miałam chwilowy kryzys i rzuciłam to wszystko w cholerę. ale znowu postanowiłam się odchudzać, tylko tym razem z jakims wspomagaczem, bo trener mi tak polecił. i wtedy znalazłam acetomale,który ma bardzo dobre opinie. i juz miesiac kuracji za mna i 5,5kg mniej! super supelemnt, przyspiesza metabolioksyn i oczyszcza z tooksyn. juz po tygodniu stosowania czułam sie lepiej! :) wlasnie zamowilam kolejne opakowania, bo akurat zobaczyłam że jest promocja!

  2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  3. Agnieszka99 (Ocena: 5) 2015-02-19 18:26:41 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Mam 16 lat , 158 wzrostu i waze ok. 80kg!! (Dawno się nie ważyłam , więc mogę mieć więcej) jest końcówka lutego ,a chciałabym do końca roku szkolnego schudnąć chociaż 15-20 kg !! To na prawdę dla mnie ważne , bo już sobie tyle czasu postanawiam że schudnę i nic! Nie mogę odnaleźć jakiejś motywacji dla siebie by nie odpuścić.. staram się mniej jeść, ale mam troche problemy z ćwiczeniami.. ponieważ.. ja jakoś w domu to sie troche wstydzę wykonywać jakie kolwiek ćwiczenia.. mam barzo dużą rodzinę i ja jak coś ćwiczę w swoim pokoju , to cały czas sie stresuje tym że ktoś mi wejdzie do pokoju i zacznie sie smiać ze mnie..myślę , że to jest główny powód że się zniechęcam do ćwiczeń.. mieszkam na wsi.. mogłabym gdzieś biegać czy coś , ale ja cały czas , non stop myśle o tym że spotkam kogos znajomego i się będzie śmiał.. mam bardzo niską samoocenę , bo przez całe dzieciństwo byłam wyśmiewana i może mi to tak zostało i dlatego tak reaguje.. nie wiem jak się przemóc do tego by mieć w czterech literach co o mnie mowia i znalezc motywacje do dzialania.. Błagam !! Pomóżcie!!! Jak ktoś by chciał mi pomóc w takiej sytuacji , to bardzo proszę o napisania e-maila do mnie :) mój e-mail : agila10@o2.pl Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi :)

  4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  5. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-12 20:22:32 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   można spróbować poszukać motywacji na stronce mistrzmotywacji.pl darmowa konferencja on-line już 24 lutego.

  6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  7. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-27 11:22:26 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Mam 12 lat i ważę 85kg jakaś rada? Do schudniecia ?

  8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  9. ja (Ocena: 5) 2014-09-27 11:47:32 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Ja kiedys wazyłam ok 40 kg a teraz az 72 a mam tylko 1,62 wzrostu. Postanowiłam,ze rzuce słodycze i fast foody.Narazie się udaję,ale to nie trwa długo i dopiero kg mniej.Jesli ktoś chce się nawzajem motywować to moje gg 48618949

  10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  11. Ania (Ocena: 5) 2013-09-23 22:58:54 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Ja jak miałam 17 lat to schudłam 8 kg (169 cm, 72 kg), ale przez uczenie się do matury ciągle jadłam i nie miałam ruchu. Teraz mam 19 i 70 kg :( Zaczynam walkę od nowa, bo wiem, że to osiągalne!

  12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  13. ona (Ocena: 5) 2013-05-13 2:43:55 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Ja mam 16 lat, zawsze byłam szczupła, kiedyś schudłam z 51 kg na 42 kg, potem rosłam i została mi waga 47 kg. Przez dwa lata odpuściłam sobie dietę, nie miałam w domu wagi. Zakupiłam ją, stanęłam na wadze i ukazała ona 67 kg... Mam 161cm wzrostu i jestem załamana... Nie mam motywacji, jestem po prostu wykonczona, co robic? Błagam o pomoc, nie umiem sie odchudzać tak jak kiedyś!

  14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  15. Unadapted (Ocena: 5) 2013-03-19 23:01:56 zgłoś do usunięcia re: Jak zmotywować się do odchudzania?

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Mam 170 cm wzrostu i waże 59 kilo... Na początku roku zaczełam się odchudzać i z 56 miałam 53-54 kg. Ale potem po tej beznadziejnej diecie nie mogłam się opanować od jedzenie i mamy te 59 kilo... Chciałabym do wakacji ważyć 50 kilo. Ale najabardziej zależy mi na płaskim brzuchu bo niestety figurowo jestem jabłuszkiem i cały tłuszczyk odkłada mi się w brzuszku i boczkach, no i troszeczke w udach. Jutro sie dokładnie zważe i zamierzam powrócić do ćwiczeń z mel b no i w końcu porzucić ten przeklęty cukier i wszelkie słodycze. Pozdrawiam.

  16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  17. Anonim (Ocena: 5) 2013-01-06 22:53:30 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   niekiedy nie potrafimy schudnąć, bo mamy problemy z tarczycą. warto wybrać się do endokrynologa.

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. Anonim (Ocena: 5) 2012-10-03 21:22:42 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   hej mam 20 lat, 169 wzrostu a waże aż 95 kg. Odchudzam sie juz od ponad 4lat i nic mi nie wyychodzi... stosowalam rozne diety i rozne narzedzia np. pasy odchudzajace po kije do chodzenia.. Nie wiem juz jak i co mam robic.... pomóżcie mi z tą nadwagą... jak schudnąc...

  20. Anonim (Ocena: 5) 2013-08-07 18:37:48 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Hej ja nie ma wielskiej nadwagi ale wydaje mi sie ze ogranicz wogole slodycze ziemniaki i pieczywo (ciemne mozesz jesc) zacznij pic 2 litry minimalnie wody i chodz jak najwiecej wszedzie kilka kilometrow dziennie i kum sobie rowerek cwiczeniowy i spedzaj tam godziny .. ogladajac tv czy czytajac. Na poczatku bedzie bardzo ciezko, ale pozniej zobaczysz jak z 5 min bedziesz robila godzine cwiczen a waga bedzie sama spadac ! Na samym poczatku waga nie spada wiec tym sie nie dugeruj potzreba przynajmniej 2 miesiace zeby cos zobaczyc !!!!! Napewno dasz rade ! Kasia

  21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  22. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-15 17:59:21 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Mam 14 lat, 172cm wzrostu i ważę 59kg. I nie potrafię się zabrać za odchudzanie ;/ Kiedyś ważyłam 66kg, potem schudłam do 55kg, ale teraz zaczęłam sobie odpuszczać, i jeść słodycze x___X I teraz szukam motywacji.. Zastanawiam się nad tym notesem. Próbowała któraś ? Działa?

  23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  24. Anonim (Ocena: 5) 2012-04-16 22:51:43 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   ja jestem młoda i od zawsze miałam problemy z wagą, Obecnie ważę 85 kg przy wzroście 170cm. Udało mi się już schudnąć 5kg ale nie mogę zmotywować się aby dalej zostać na diecie.

  25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  26. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-24 20:18:01 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   mam 167 i 65kg po ciąży:) stosuję dietę ale mam dni gdzie jej nie przestrzegam:( powiedzcie co mam robić gdy coś mnie kusi?

  27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  28. Anonim (Ocena: 5) 2011-11-16 23:34:55 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Mam 163cm wzrostu i 59kg(kilogramy po ciazy)mam zamiar zrzucic 9 kg do mojej wyjsciowej wagi-problem w tym ze zaczelam diete 1,5 tyg temu 2 razy zgrzeszylam:/ bo nie wytrzymalam weszlam na wage i znowu to samo.Prawie zrezygnowalam ale stwierdzialam ze do konca roku to 9 kg musi zniknac Stosuje diete 1000kcla najzdrowsza i najbezpieczniejsza z diet.Mozna ja stosowac tylko miesiac po jej zakonczeniue niestety nie wolno wrocic do dawnych nawykow jak z reszta przy kazdej diecie bo kg wroca podwojnie.No wiec zaczynam!!!!!napisze za tydzien czy sie udalo bez zadnego grzeszku :):

  29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  30. Anonim (Ocena: 5) 2011-04-25 16:19:08 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   mam 181 cm wzrostu waze 105 kg 4 miesiace temu wazylem 99,5 a jeszcze w okolicach pazdzienrnika 2010 roku 114,5kg spora otylosc chociaz pomimo tego jak cie widza tak cie pisza to chyba u mnie sie sprawdza nie wiem dlaczego ale w obcislej koszulce nie widac mojego sadelka wrecz przeciwnie wygadam jakbym cwiczyl 10 lat na silowni :0 duza waga to nie jest az tak tragiczny problem ale schudne :)

  31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  32. Anonim (Ocena: 5) 2011-03-08 11:59:02 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Według mnie jeśli ktoś ma słabą wolę to lepiej jest się wybrać do dietetyka, który obejmie fachową opieką podczas tego programu. Z pewnością jest to jakieś rozwiązanie. Ostatnio na stronie Vimed'u czytałam też o takim program 100 dni, który uwzględnia dopasowanie diety to indywidualnego kodu genetycznego. Czy ktoś może próbował takiej diety?

  33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  34. Anonim (Ocena: 5) 2011-01-26 1:09:30 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Nie potrzebowałam dużo chudnąć, tylko 3-4 kg, dla lepszego samopoczucia i uczucia lekkości. Ciężko było tylko z motywacją, ale dobrym sposobem okazało się kupienie nieco mniejszych spodni:D Zakochałam się w takich z s.Oliver i powiedziałam sobie, że w sylwestra w nie wejdę...i weszłam:D Co stosowałam? Tradycyjną dietę MŻ;) I obowiązkowo pół godzinki codziennych ćwiczeń;]

  35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  36. Anonim (Ocena: 5) 2010-06-20 18:50:31 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   a ja schudłam z 65kg na 55 kg:)

  37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  38. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-07 16:33:24 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   nikt ci tu nie pomoże na vitalia,pl dają super diety za 50zł i naprawde schudniesz

  39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  40. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-30 14:23:54 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Ja mam 175 i waze 79 kg:( istna masakra...

  41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  42. Anonim (Ocena: 5) 2010-01-26 19:46:43 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

  43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  44. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-25 21:28:47

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  45. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-27 17:48:35 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   a może by tak psychologa odwiedzić? i nie mówię tego ze złośliwości. chyba nie widziałaś dziewczynko grubych osób....zadbaj o linię więcej się ruszając a nie jakimiś dietami.

  46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  47. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-24 14:10:43 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   He!j;) mam 16 lat 164 cm wzrostu i waże średnio 55/56 kg chcę schudnąc do 49kg,ale bardzo trudno mi teraz gdy zbliza sie zima ograniczyc jedzenie,a przede wszystkim słodycze... :| pomóżcie! jaką dietę powinnam wybrac?

  48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  49. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 22:55:33

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  50. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-25 14:37:17 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   mi sie wydaje ze w Twoim wieku to nalezalo by jesc normalnie, caly czas sie rozwija Twoj organizm... na diety przyjdzie czas w wieku przynajmniej 18nastu ;)

  51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  52. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 21:41:17

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  53. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 22:09:32 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   no to gartuluje- bo tylko przemiane materii sobie rozwalilas. Jak bedziesz jadla normalnie to waga wroci do normy albo jeszcze wyzej.

  54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  55. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 15:45:29

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  56. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 16:02:06 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   no to chyba tego typu co ty

  57. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 16:03:22 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   no tak. Tylko ze Ty jestes juz kwalifikowana wg BMI jako osoba otyla. Wiec nie gadaj glupot tylko zacznij chudnac-dla zdowia. Bo ok-ja nie mam nic przeciwko nadwadze i nie zachecam nikogo do odchudzania, jesli nie ma czego zrzucac, ale Ty piszesz ze diety sa niezdrowe! Chyba lepiej zaczac jesc czesciej, mniej i wiecej sie ruszac niz doprowadzic sie do otylosci! Dobrze ze sie sobie podobasz-gratuluje, ale pomysl troche bo w ten sposob niszczysz swoje zdrowie (najbardziej stawy)!

  58. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 17:03:46 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   ta faceci na ciebie sie patrza ciekawe pewnie masz duze piersi bo przy takiej wadze to pewnie norma probuje sobie ciebie wyobrazic ja dla porownania mam 175 cm wzrostu i 76kg a ty jestes jeszcze nizsza i wiecej wazysz i czujesz sie z ta waga dziwne ;/ Ja z waga (78) czulam sie grubo wiec gratuluje samoakceptacji ;/

  59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  60. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:42:49

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  61. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:57:59 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   to efekt pozbycia się wody z organizmu, w rezultacie wcale nie pozbyłaś się tłuszczu, a waga wróciła do poprzedniej po ponownym `zawodnieniu` organizmu.

  62. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 17:17:35 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   A w jaki sposób? :)

  63. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 17:30:30 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   napewno glodowka

  64. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 19:05:50 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   poszla do kilba i zrobila kupe

  65. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 19:12:31 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   poszla do kibla i porzadnie sie wysrala :P nie no zart

  66. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 19:24:55 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   nie schudła tylko sie odwodniła.

  67. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  68. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:17:10

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  69. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:36:18 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   anorektyczki nie jedzą więc nie mają co zapisywać ?! :>

  70. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 15:18:51 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   bo nie mają co zapisać... szklanka wody, liść sałaty, szklanka wody....

  71. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  72. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 13:06:40

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  73. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 16:30:42 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   a jaką dokładnie dietę stosujesz ?

  74. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  75. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 12:33:01

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Treść została usunięta przez moderatora

  76. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:21:02 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   i to jest dowód na to że można!! a większość grubszych kobiet użala się nad sobą że nie mogą schudnąć bo im dieta nic nie daje, że nie potrafią, że to, że tamto.. Łatwo jest gadać i nic nie robić. Jak się chce to można wszystko! Ale także ze wszystkiego można się wytłumaczyć i zrzucić winę na kogoś lub coś innego.

  77. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:37:02 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   Dokładnie, podpisuję się pod tym! Zawsze można, wystarczy trochę kontroli nad sobą i silnej woli! Wiem o czym mówię, bo przez wakacje schudłam 12kg, a w sumie 14 kg;D Skończcie mówić, że się nie da, tylko weźcie się za siebie. Trzymam kciuki;*

  78. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-22 14:40:28 zgłoś do usunięcia

   Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

   Anuluj

   ile czasu zajeło ci to odchudzanie ? :):) pozdrawiam

  79. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

   Ocena artykułu (1-5)

   Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  • REKLAMA:
   Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
   Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
   Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
   Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
   Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
   Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

  • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
   ul. Wilcza 50/52
   00-679 Warszawa
   redakcja(at)papilot.pl
   tel: 692 460 196
  • popularne tematy:
   , , , , , ,

  Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

  Tak Nie