Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Związki i seks
 4. >
 5. Miłość
 6. >
 7. PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

2009-10-11

PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

2009-10-11

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się, czy problem toksyczności dotyczy ciebie albo twojego wybranka (w środku aż trzy psychotesty!).

PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

> Toksyczność relacji międzyludzkich staje się coraz powszechniejsza. Żyjemy w świecie, w którym, zdawać by się mogło, nie ma czasu na bajkową miłość, białego rumaka i księcia ofiarowującego siebie oraz komnaty w swoim pałacu. Czasami więc nawet nie zauważamy kruchości naszego związku albo dostrzegamy pewne szwankujące w nim mechanizmy, ale tłumaczymy sobie, że nic nie jest doskonałe. Pokornie spędzamy kolejne dni u boku partnera, z którym tak naprawdę nie widzimy siebie za 15 lat, licząc, że stanie się cud i poczujemy te cudowne motyle w brzuchu, które pamiętamy z okresu pierwszych randek, nieśmiałych spojrzeń, pocałunków.

Teraz, gdy kolejne miesiące znajomości minęły, a ty, oprócz zalet swojego partnera, zaczęłaś dostrzegać także jego wady, być może zastanawiasz się, czy warto to ciągnąć. Postaraj się uważnie przeanalizować, ile dobrego i złego wzajemnie sobie dajecie, bo może się okazać, że tkwisz w toksycznym związku - z winy jego albo… swojej.

Odpowiedz na poniższe pytania TAK albo NIE:

1. Czy twój partner nieustannie cię krytykuje?

2. Czy podważa twoje zdanie w obecności znajomych albo waszych dzieci, jeśli je posiadacie?

3. Neguje twoje decyzje i wybory?

4. Nieproszony udziela ci rad dotyczących wszystkich sfer twojego życia?

5. Czy zdarza mu się zaprzeczać faktom i wmawiać ci coś, co nie miało miejsca?

6. Usprawiedliwia swoje raniące ciebie zachowania absurdalnymi argumentami?

Jeśli na choćby dwa pytania odpowiedziałaś twierdząco, może to oznaczać, że twój partner jest osobą toksyczną. Poniżej przedstawiamy charakterystykę pięciu typów toksycznych mężczyzn - może któryś jest podobny do twojego faceta?

Typ pierwszy - UTRZYMANEK:

Nie kwapi się do pracy, szuka jej tak, żeby nie znaleźć, bo bardzo mu wygodnie żyć na twoim garnuszku. Korzysta z twojej dobroci i cierpliwości. Być może jest z tobą tylko ze względów finansowych. W takiej sytuacji radzimy postawić ultimatum - jeżeli nie zacznie pracować i dzielić z tobą wydatków, ty przestaniesz spełniać jego zachcianki, np. kupować mu piwo.

Typ drugi - ZAZDROŚNIK:

Przyłapałaś go na grzebaniu w twojej poczcie albo czytaniu SMS-ów? Jeśli tak, prawdopodobnie masz do czynienia z typowym zazdrośnikiem, przeczulonym na punkcie zdrady, wszędzie węszącym podstęp. Przypomnij sobie, czy przypadkiem nie utrudnia ci spotkań z koleżankami albo z rodziną? Taki facet pragnie maksymalnie skoncentrować twoją uwagę na sobie, pozbawić cię jakiejkolwiek prywatności, usidlić cię i przejąć całkowitą kontrolę nad twoim życiem. Jeśli zacznie przesadnie domagać się dowodów miłości i na siłę wyszukiwać problemy, zwróć się do specjalisty - być może to chorobliwa zazdrość.

Typ trzeci - WŁADCA ABSOLUTNY:

Kontroluje każdy twój krok i nie potrafi zaakceptować cię taką, jaka jesteś. Krytykuje wszystko, co robisz - to, jak się ubierasz czy gotujesz. Nie szczędzi ci przykrych słów w obecności osób trzecich, a komplementy w jego ustach to rzadkość. Jedyna rada, to chłodna postawa pewnej siebie kobiety - gdy zacznie krytykować twój sposób bycia, zaproponuj mu zmianę kobiety; gdy powie, że ugotowałaś niesmaczny obiad, zasugeruj, żeby go po prostu nie jadł.

Typ czwarty - MAMINSYNEK:

Uzależniony od mamusi duży chłopczyk, który obraz swojej rodzicielki całkowicie oczyszcza z wad, a ciebie do niego nieustannie porównuje - niestety, według niego wypadasz gorzej niż żona jego ojca. Traktuje ją jak wyrocznię - pyta o radę w sprawach waszego związku, sugeruje, że powinna cię poduczyć gotowania, a twoje obiady w jego oczach zawsze wypadają gorzej niż te autorstwa mamusi. Ale ty nie walcz z teściową, nie zabraniaj mu się z nią kontaktować i nie okazuj zazdrości. Po prostu powiedz, że czujesz się zaniedbywana, że potrzebujesz jego pomocy, tak samo jak jego mama. Do tego nieustannie podkreślaj swoje zalety.

Typ piąty - ZABIEGANY PRACOHOLIK:

Nie ma czasu dla ciebie i waszej rodziny, jego życie to ciągły bieg, co jednak nie znaczy, że tak wiele pracuje. Czasami jego zapominanie o waszych umowach albo o obiecanej godzinie powrotu na kolację wynika z umiłowania do wolności - woli spotkać się z kolegami, niż dotrzymać danego ci słowa. Powiedz mu, że czujesz się zaniedbywana, że brakuje ci jego osoby, bo bardzo go kochasz. Przy okazji zapytaj, jak wyglądały jego związki w przeszłości - czy rozpadały się z powodu jego trybu życia?

Nie powinnyśmy jednak uogólniać i na facetach "wieszać psów", a siebie wybielać. Same często nie jesteśmy takie święte, na jakie się kreujemy. Postarajcie się przez chwilę być całkowicie szczere i przeprowadźcie rachunek sumienia. Pomocne mogą się okazać poniższe pytania:

1. Gdy sytuacja w waszym związku ulega zaognieniu, zdarza ci się grozić mu odejściem?

2. Czy gdy on wraca z pracy i zaczyna narzekać na sytuację, która miała miejsce tego dnia, zamiast okazać mu wsparcie, twierdzisz, że sam jest sobie winien?

3. Czy krytykujesz jego decyzje i sposób bycia w obecności osób trzecich?

4. Czy szantażem próbujesz zmuszać go do działań, na które on nie ma ochoty?

5. Czy w trakcie rozmowy przemycasz czasem do niej złośliwe uwagi pod jego adresem?

6. Stawiasz go w sytuacjach, w których zmuszony jest wybierać np. między tobą a kolegami?

Jeśli choć na dwa pytania odpowiedziałaś twierdząco, może to oznaczać,  że jesteś kobietą toksyczną. Poniżej, specjalnie dla ciebie, kilka porad - jak uleczyć związek.

Toksycznego związku da się uniknąć, a jeśli zdiagnozujemy jego istnienie, pamiętajmy, że wszystko można naprawić - trzeba tylko chcieć. Skoncentrujmy się na tym, co możesz zrobić dla waszego wspólnego dobra, bez współpracy ze strony partnera. Nawet jeśli on nie stosuje się do zasad, o których przeczytasz, nie martw się - ważne, że choć jedna ze stron zostanie „oczyszczona”, wtedy tej drugiej będzie dużo łatwiej powrócić do równowagi pomiędzy zdrową miłością a toksycznym układem.

Na dobry początek zapomnij o wypominaniu. To ważne, szczególnie w chwilach, gdy on dopuszcza się takiej zagrywki. Gdy mówi na przykład: „Cały dzień spędziłaś poza domem, a ja musiałem zajmować się dziećmi!”, nie odpowiadaj: „Ty od poniedziałku do piątku jesteś poza domem i jakoś nie narzekam”, bo wtedy on wyrzuci, że zarabia na ciebie i rodzinę. Lepiej powiedz: „Kochanie, uważam że oboje mamy takie samo prawo do odpoczynku. Jeśli mój wyjazd z koleżankami sprawił, że jesteś zmęczony, proponuję, abyśmy następny weekend spędzili wspólnie na odpoczynku poza miastem”.

Jeśli jednak nie zareagujesz w tak stonowany i zapobiegliwy sposób, nie dopuść do sytuacji, w której wymknie ci się jakieś obraźliwe słowo lub zawoalowana złośliwa aluzja pod jego adresem. Nie mów: „Wtedy, gdy postąpiłeś jak ostatni głupiec…”, ale na przykład: „Wtedy, gdy zgodziłeś się na podpisanie tej umowy…”. Opisuj fakty takie, jakimi one są, surowe i bez ich oceny - to zapobiegnie wzajemnym oskarżeniom, a jednocześnie zobrazuje, co czujesz w związku z danym wydarzeniem, o którym mowa.

Gdy doszło do konfliktu, nie wytaczaj tak ciężkich dział jak groźba odejścia. To świadczy o twojej słabości, o tym, że zdajesz sobie sprawę, iż przegrywasz w danej wymianie zdań. W sytuacji, gdy już masz na końcu języka ciętą uwagę dotyczącą waszej wspólnej przyszłości, lepiej zaproponuj chwilowe zwieszenie broni i powrót do rozmowy, gdy oboje ochłoniecie, np. za godzinę. Jeśli dochodzi do roztrząsania sytuacji z przeszłości, którą dobrze pamiętasz, nie staraj się tuszować faktów albo im zaprzeczać. Takie zachowanie byłoby dla partnera frustrujące i w efekcie atmosfera uległaby niepotrzebnemu zaognieniu.

Jak rozpoznać moment, w którym należy się rozstać?

Jeżeli pomimo usilnych prób dojścia do porozumienia, wciąż pojawiają się kłótnie prowadzące donikąd, partner nie wykazuje żadnej chęci współpracy, a na domiar złego nie liczy się z twoimi odczuciami, przemyśl, czy na pewno chcesz z tym człowiekiem wiązać swoją przyszłość.

Zastanów się, czy:

1. Możesz na nim polegać w każdej sytuacji?

2. Gdy długo się nie widzicie, tęsknisz za nim?

3. Dużo ze sobą  rozmawiacie, dzielicie się wzajemnymi spostrzeżeniami?

4. Macie udane życie seksualne?

5. Wiesz, że możesz się do niego zwrócić z każdym problemem?

6. On ofiarowuje ci swoją pomoc w domowych obowiązkach?

7. Potraficie bez powodu okazać sobie czułość? Pocałować się lub czule pogłaskać?

Jeśli na większość pytań odpowiedziałaś twierdząco, to najprawdopodobniej twój związek należy do udanych, więc podejmij próby jego ratowania w razie drobnych nieporozumień, sprzeczek czy kłótni. Chwilowe kryzysy zdarzają się niemal w każdej relacji, a większość par potrafi sobie z nimi poradzić, więc wy na pewno również.

Jeśli jednak u boku faceta czujesz się niedoceniania, zaniedbywana, wiesz, że coś ci umyka, on cię ogranicza, a na domiar złego utwierdza w przekonaniu, iż jesteś nieatrakcyjna, powiedz stanowcze "NIE" i zadaj kres toksycznemu układowi.

To prawda, ideałów nie ma, ale są ludzie, dzięki którym możemy stawać się lepsi, którzy dają nam poczucie bezpieczeństwa i wiary w siebie. Ty też kogoś takiego znajdziesz i będziesz już wtedy bogatsza o pewne doświadczenia. Może przykre, ale na pewno umacniające.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Gdzie żyją najlepsi kochankowie świata?

Najgorsi mieszkają w Niemczech, Anglii i Szwecji. Najlepszych szukaj w…

Jak rozkochać faceta na zabój? 

Garść psychologicznych porad, dzięki którym zyskasz olbrzymią przewagę w odwiecznej walce płci.

 

Komentarze (95). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 3) 2016-04-18 20:16:30 zgłoś do usunięcia re: PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam mialem nadzieje ze artykul bedzie obiektywny. U mnie czekajac i teskniac za zona po porodzie bo nie naciskalem na seks uslyszalem ze na pewno rozgladalismy sie na boki. Gdy wykupywalem spa abysmy mogli spedzic czas tylko we dwoje to wymyslala akurat zakupy mebli bo tam tez mozna pogadac. Gdy prosilem aby mnie przytulila lub pomasowala po ciezkim dniu to zostalem egoista zmieniajac olejki do masazu dla Niej, przytulając sie chociaz na chwile .Nie jestem swiety i dobrze o tym wiem jak sprawic aby razem ze mna chciala odbudować całkiem fajny do tej pory związek?

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2015-12-05 17:27:43 zgłoś do usunięcia re: PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mówią że czas goi rany, ale w moim przypadku tak nie było. Przez kilka miesięcy tylko egzystowałam. Nie mogłam usiedzieć w jednym miejscu, ten czas to był koszmar. Musiałam z nim znowu być, ponieważ bez niego nie widziałam swojego życia. Brakowało mi jego głosu, dotyku, dosłownie wszystkiego. Postanowiłam spróbować rytuału miłosnego ze strony urok-milosny.pl , czekałam, odliczalam dni do jego powrotu, w pewnym momencie już traciłam nadzieję. Ale jednak wrócił. A moje życie odzyskało dawny blask : )

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. facet co troche wie (Ocena: 5) 2013-08-19 12:58:34 zgłoś do usunięcia re: PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  super artykul

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2013-06-05 10:17:30 zgłoś do usunięcia re: PSYCHOTEST: Czy jesteś w toksycznym związku?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witajcie! Bardzo dobry artykuł. Porusza zagadnienia jakie zawarte są w książce, która uratowała nam związek. Trzeba być uczciwym wobec samego siebie. więcej na www.zwiazek-toksyczny.pl

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2012-05-26 14:03:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pierwsze pytania dotyczące toksyczności mężczyzn można odebrać na poważnie, ale te drugie-mające sprawdzić toksyczność kobiety nie sprawdzają się. Autor nie wziął pod uwagę tego, że prawdopodobnie każda kobieta w każdym związku na świecie musiała choć jedną jak nie wiele więcej dojrzałych decyzji u mężczyzny wymusić szantażem- szantażem, że albo się ogarnie i coś zrobi, na co najczęściej nie ma odwagi (bo tacy już są faceci,mocni tylko w gębie) albo ona odejdzie. Mężczyźni to są tchórzliwi, kobiety często muszą ich zmuszać do działania na rzecz postępu w związku pod groźbą zakończenia ich relacji. Druga rzecz-pytanie dotyczące wyboru między partnerką a kolegami- czy pytanie to przewiduje np. że nic dziwnego, jeśli kobieta zmusza partnera do wyboru jeśli on na rzecz wyjść na piwo z kolegami zaniedbuje ją? Przecież często tak jest, faceci często wolą bezmózgie żłopanie piwa z byle kolegą niż spędzanie czasu z kobietą w domu, ponieważ boją się zamachu na ich wolność i swobodę i tak też się najczęściej najlepiej odstresowują. Problem jednak zaczyna się gdy ty go potrzebujesz a on mimo to wychodzi i gdy ty stoisz na drugim miejscu za kolegami- to przecież chore. Wtedy stwarzanie sytuacji wyboru nie wydaje się już dziwne. Tylko podsumowując- jeśli kobieta jest zmuszona do takich czynności jak sugerują pytania to na jedno wychodzi- w związku nie dzieje się dobrze i jeśli nie ma perspektyw na poprawę to faktycznie chyba lepiej się rozstać niż upierdalać ze sobą nie wiadomo w imię czego do końca życia.

 10. facet co troche wie (Ocena: 5) 2013-08-19 12:55:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  odpowiedz jest prosta - jesteś toksyczna tu trzeba pokory aby do tego sie przyznac przed soba i zaczac sie zmieniac inaczej zawsze bedzie: zycie jest do niczego,dno, nuda, a faceci sa tacy a tacy i leniwi i tchorzliwi a szczescie to tylko jest w romantycznych filmach :)

 11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 12. Anonim (Ocena: 5) 2012-03-19 0:02:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A ja widzę to tak: jeżeli ktoś w ogóle czyta taki artykuł czy też psychotest to jest to jednoznaczne z tym, że ma problem dotyczący toksyczności związku. On/Ona nie ma znaczenia, mechanizmy są takie same. Ja i owszem mam z tym problem i nie wiem co robić?! Po 7u latach małżeństwa już nie daje rady, zero uśmiechy, czy radości życia, tylko kierat. Czuje się tak jakby ktoś wysysał ze mnie całą energię i wszystkie radości. A wystarczył by czasem uśmiech, może ktoś czasem by mnie docenił, pomógł, itd... A awanturki z czego się biora: Bo np. kolacja jest robiona za długo, bo człowiek nie mógł się rozdwoić i spełnić dwóch różnych żądań na raz, bo za mało zarabia, bo chce mieć czasem chwilę czasu dla siebie, no i przede wszystkim bo wszystko zawsze trwa za długo!!! I można by się uśmiechnąć do tych wszystkich zdarzeń gdyby nie to, że nie mam już siły żyć. A kto ze mnie tak wszystko wysysa? Moja żona. Pozdrawiam wszystkich którzy mają przerąbane tak jak ja, zarówno Panów jak i Panie. Moja rada, jeśli tylko możecie to zacznijcie tworzyć dla siebie nową rzeczywistość, nie warto tkwić w takim związku na siłę.

 13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 14. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-11 17:02:46 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  gdyby każda kobieta, ale również każdy mężczyzna zaczął porównywać swoich partnerów to wynikałoby, że na świecie nie ma odpowiednich ludzi, z którymi można związać się na całe życie. związek to sztuka kompromisów...

 15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 16. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-05 16:48:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jestem toksyczna, kurde. robię wszystkie rzeczy z listy:D mój chłopak też trochę. i bardzo się kochamy ;DDD

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-15 20:35:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. Anonim (Ocena: 5) 2011-03-22 9:02:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zaczynam sie zastanawiac nad swoim zyciem ktos kiedys mi powiedzial ze moj maz jest toksyczny ale ja tego nie zrozumialam

 21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 22. Anonim (Ocena: 5) 2011-02-15 18:24:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  TO wszystko to jest prawda , mam doświadczenie bo sama żyje w takim związku i to bardzo długo, odchodziłam przez to dwa razy od niego , a on po kilku miesiącach przychodził na kolanach i błagał że się zmieni, nie uległabym ale widziałam jak ginie w oczch, tracił zdrowie , pieniądze , rodzinę, wszystko..., dałam mu kolejną szanse. Znowu odkuł się przy mnie, zyskał prestiż, pieniądze , rodzinę i zdrowie i zaczyna to samo co kiedyś , nie wierze już mu że on kiedykolwiek się zmieni, czekam tylko tego jednego momętu kiedy powiem koniec i napewno trzeciego razu nie będzie- to jest toksyczność wrodzona i nie do uleczenia.

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. Anonim (Ocena: 5) 2011-02-01 11:36:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  NAJBARDZIEJ TOKSYCZNE TO SĄ TE PIERDOŁY, KTÓRE TU LUDZIE CZYTAJĄ. ZARAZ WSZYSTKIE PANIE I PANOWIE W KRAJU BĘDĄ ŻYLI W TOKSYCZNYCH ZWIĄZKACH!!! PROPONUJĘ UŁOŻENIE TESTU, NA PODSTAWIE KTÓREGO LUDZIE BĘDĄ SIĘ DOWIADYWALI Z KOMPUTERA, CZY TO CO ICH ŁĄCZY TO MIŁOŚĆ I CZY WARTO SIĘ Z NIM, NIĄ WIĄZAĆ. NIEDŁUGO KOMPUTER WYLICZY Z W PROCENTACH LUDZKIE UCZUCIA, ZADECYDUJE SAM O WSZYSTKIM, PODDA GOTOWĄ ODPOWIEDŹ Z BAZY DANYCH, CZY JUŻ SIĘ ROZWODZIĆ, CZY NIE. LUDZIE, GDZIE JEST SAMODZIELNE MYŚLENIE! JAK SIĘ NACZYTA TAKICH TESTÓW TO MÓZG SIĘ FORMATUJE!!!

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2010-11-25 20:06:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mn

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2010-10-18 12:11:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wszystko wyglada inaczej gdy jest dziecko, w mim przypadku cudowny 2latek ktory potrzebuje ojca a ja na wychowawczym bez pieniedzy bez nadzieji, ze facet przestanie sie tak zachowywac...ja mam w domu wladce absolutnego....zenada....szkoda mi tych dni...gdybym byla niezalezna finansowo i gdyby nie syn juz dawno by mnie tu nie bylo.....

 29. Anonim (Ocena: 5) 2010-11-14 21:26:17 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  witaj w klubie ....

 30. Anonim (Ocena: 5) 2013-05-23 12:08:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  skąd ja to znam

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2010-07-25 9:40:01 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mój mąż jest toksyczny... Od 4 lat nie mam pracy... wcześniej zabierał mi wszystkie pieniądze jakie zarobiłam.. wypędzał mnie z domu, w który włożyłam bardzo duży wkład, moi rodzice przez cały czas mu pomagali finansowo a teraz mi pomagają ponieważ nie daje mi ani grosza na leki i inne moje potrzeby pomimo tego że zajmuję się wszelką pracą,gotuję mu itp... Poniża mnie w obecności innych osób,kolegów syna itp... codziennie pije min. 4 piwa,jest uzależniony od niego.Swoją siostrę i braci uwielbia a mnie ma za nic.Czuję się niedoceniana, często mi grozi że nie będzie mi kupował jedzenia.Nie ma kolegów,nikt nie może się z nim dogadać.Nie mam gdzie odejść... i pomimo tego muszę sobie jakoś radzić...

 33. Anonim (Ocena: 5) 2011-08-06 10:39:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Kobieto walcz o swoje życie. Zgłoś się do jakiejś poradni, tam naprewno znajdziecie wyjście z sytuacji. Rodzicie Ci pomagają, przeprowadz się do niech... idz na jakikolwiek kurs, podejmij jakąkolwiek prace a odżyjesz i zobaczyz jak piękne może być życie. Żyjąc tak nie masz szansy na spotkanie normalnego mężczyzny i poznasz jak kobieta powinna być traktowana. A ten Twój burak nie daruje sobie tego jak Ciebie traktował do końca życia..bo bezpowrotnie Cie straci

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-28 7:02:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  6. On ofiarowuje ci swoją pomoc w domowych obowiązkach? ... nie lubie takich testow pseudo psychologicznych. Dlaczego zakladamy, ze obowiazki domowe to obowiazki kobiety? ..az dochodzimy ktoregos dnia do takiego etapu malzenstwa gdy maz rozkosznie stojac w drzwiach powie "kochanie wyrzucilem ci smieci" A ja w takim tescie odpowiem na pytanie nr 6, ze tak, tak bo np wyrzuca mi smieci, odkurzy mi mieszkanie, albo zajal sie moimi dziecmi przez godzine zebym mogla sobie popichcic w kuchni. Wolalabym pytanie czy ja mu pomagam w obowiazkach domowych. Takie stanowisko dotyczace obowiazkow domowych wzarlo sie chyba kobietom w mozgi. Albo amputowac albo leczyc!

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-30 19:19:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie podoba mi sie tylko ze nie ma normalnej odpowiedzi

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-25 2:28:12 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dobry artykul, ale ja bym to szybciej zakonczyla.

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Anonim (Ocena: 5) 2009-11-26 22:00:04 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja juz jestem po takim zwiazku ze jak to czytam to az mnie kur**ca strzela... wszystko to prawda PS takz doswiadczenie...dziewczyny jesli ktoras jest w takim zwiazku dajcie sobie spokoj uciekajcie jak najdalej1 lepiej poplakac troche niz meczyc sie z taka osoba cale zycie...

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-29 18:36:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Podobno moj zwiazek jest toksyczny w 100 % i jest zupełnie nieudany... Cóz, prawda... Otworzylo mi to troche oczy...

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-14 20:57:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moj jest zazdrosnikiem;/

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-13 14:03:31 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hmmm....może mi to w końcu otworzy oczy. Dziękuję i pozdrawiam...

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-12 20:12:31 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  widze że tu dzieci komentują ten artkuł są jeszcze tay faceci co nie zdradzają i znam takich wielu no ale nie powiem że wszyscy bo takicj co zdradzają to znma szczególnie moich koleżanek faceci ale co mi do tego jak one ślepe są ...ja jestem pewna w 100 % nie po to chce załozyc mój facet ze mnarodzine miec dzieci i wybudowac własny dom:)

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-12 19:54:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Moj byly pasuje do wszystkich typów hehe ;) Ale teraz mam to gdzies bo wreszcie przejrzalam na oczy i pare dni temu uslyszal "papa" :) a teraz ? czuje ze zyje !!!;D pozdro dziewczyny

 52. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-12 22:08:46 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ooo tak! moj byly tak samo! cale szczescie pozegnalam sie z nim (po 3latach!) jakis rok temu, a od 9 miesiecy mam cudownego chlopaka :)

 53. Anonim (Ocena: 5) 2010-01-05 19:39:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 54. Anonim (Ocena: 5) 2010-01-10 22:49:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 55. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 56. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-12 13:58:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  w takim razie moj zwiazek byl toksyczny, stwierdzam po przeczytaniu tego artykulu. jego ciagle klamstwa, rozpoczynanie klotni i obarczanie mnie wina, chociaz to bywalo z jego winy, a ja jak glupia przepraszalam. za wszelka cene chcialam sie pogodzic, zeby bylo jak dawniej, zamiast kopnac go w du** i jeszcze sam by przyszedl na kolanach. ale tak sie juz ten swiat zmienil, ze to kobiety uganiaja sie teraz za facetami, a nie odwrotnie, jak to kiedys bywalo. smutne realia zycia. tylko szkoda, ze kobiety bardziej cierpia po rozstaniu i czasami juz nie ma sie sily wylewac lez :/

 57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 3
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie