Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Związki i seks
 4. >
 5. Miłość
 6. >
 7. Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje?

2009-10-04

Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje?

2009-10-04

Mówi się, że prawdziwa miłość nigdy się nie wypala i że prawdziwie kochać można tylko raz. Czy tak jest rzeczywiście?

Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje?

Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje?

Razem z wami, tutaj na stronach Papilota, zastanawialiśmy się, czy kochać można tylko raz. Setki z was wypowiedziało się na ten temat, a wasze zdania w tej kwestii były podzielone. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, tak samo jak na pytanie, czy stara miłość nie rdzewieje. Mówi się, że prawdziwe, głębokie uczucie nigdy nie przemija i na zawsze pozostaje w naszych sercach. Największą siłę ma to pierwsze, zwłaszcza jeśli było spełnione i odwzajemnione. Dla wielu ludzi jest tak istotne i porywające, że odbija się na całym ich przyszłym życiu. 

Dlaczego tak się dzieje? Dr Anna Chotecka, psycholog i socjolog, wyjaśnia, że miłość już sama w sobie ma ogromny wpływ na nasze życie. "miłość otacza nas każdego dnia ze wszystkich stron. Nawet jeśli nie dotyczy nas bezpośrednio, to i tak jest tuż obok nas i trudno jej nie zauważyć. Dlatego właśnie jesteśmy pod jej wielkim wpływem, czy tego chcemy, czy wręcz przeciwnie". Według dr Choteckiej, stąd już tylko krok do stanu zwanego przez nią „uzależnieniem od miłości”. Bo, jak mówi dalej specjalistka, nie jesteśmy w stanie odciąć się całkowicie od miłości, cały czas żyjemy z nią ramię w ramię i często nie zdając sobie z tego sprawy, nie moglibyśmy bez niej tak naprawdę funkcjonować. 

Skoro według dr Anny Choteckiej miłość stanowi tak ważny element naszego życia, nie należy się dziwić, że ma wpływ na nasze postępowanie, myślenie czy wspomnienia. Dlatego tak wielką moc ma uczucie prawdziwe, wielkie, które kiedyś stanowiło dla nas sens życia. Oczywiście, bywa również tak, że największa miłość nigdy nie mija i szczęśliwie trwa do samego końca. Najczęściej w życiu jest tak, że po jakimś czasie, z bardzo różnych przyczyn, zaczyna… rdzewieć. Okazuje się jednak, że uczucie spełnione, piękne, które pewnego dnia się wypaliło, zawsze pozostawia w naszych sercach ślad.

"Jeśli kobieta i mężczyzna rozstają się w atmosferze wojny, wzajemnie się oskarżając i generalnie zaczynając czuć do siebie nienawiść, wtedy trudno sobie wyobrazić, żeby takie uczucie zostawiło w nas pozytywne odczucia. Jednak związek, który był mocny, solidny, dojrzały, a po prostu skończył się, bo przecież tak w życiu bywa, jakiś ślad na zawsze pozostawi. I często może być to ślad nie do starcia" – mówi dr Chotecka. 

Co na to dziewczyny z krwi i kości? Anna J., studentka polonistyki z Lublina, nie ukrywa, że miłość, jaką przeżyła w czasach licealnych, do dziś budzi w niej sentyment, choć z chłopakiem, którego kiedyś tak bardzo kochała, nie ma już kontaktu. "Nie powiem, żeby była to jakaś wielka miłość od pierwszego wejrzenia, bo minęło sporo czasu, zanim zostaliśmy parą. Ale kiedy w końcu to nastąpiło, oboje zatraciliśmy się w tym związku. Straciłam dla niego głowę, on też świata poza mną nie widział. To nie było jakieś małoletnie chodzenie niepoważnych nastolatków. Naprawdę mieliśmy poważne plany, zupełnie na serio. Spędziliśmy razem ponad dwa lata. Potem przyszły studia i on wyjechał do Niemiec. Początkowo jeszcze kontynuowaliśmy ten związek na odległość, ale w końcu pokonał nas dystans, czas, wszystko…" – opowiada. 

Ania na pytanie, czy ta miłość po prostu minęła, nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć. "Cóż, na pewno coś się wypaliło, ale na nasze rozstanie wpłynęło wiele czynników. Oczywiście, że często jest mi żal. Tak naprawdę jednak w sercu zawsze go będę nosić, co nie oznacza, że nie pokocham innych. Właśnie teraz się z kimś spotykam i jestem bardzo szczęśliwa. Ale mogę przyznać, że prawdą jest, iż stara miłość nie rdzewieje…" 

W tych słowach jest dużo racji. Zasadnicze pytanie, czy powinniśmy z tym walczyć? Nie, ponieważ przeszłość tworzy naszą przyszłość. Wtedy nawet uczucie, które minęło, będzie nam dobrze służyć. 

Ewa Podsiadły 

Zobacz także:

Młodszy partner? To nie problem!

Partner młodszy od ciebie o kilka, kilkanaście, a nawet... kilkadziesiąt lat to już nie tylko żaden problem, ale i świetny sposób na udany związek.

Polki szukają mężczyzn podobnych do swoich ojców!

Angielska badaczka postanowiła sprawdzić, czy kobiety wybierają partnerów podobnych do swoich ojców. Do eksperymentu zaprosiła wyłącznie Polki i pokazała im fotografie 15 anonimowych mężczyzn z zakrytymi włosami, uszami, ramionami, szyją oraz ubraniem.   

Komentarze (177). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2015-04-08 16:45:05 zgłoś do usunięcia re: Czy stara miłość naprawdę nie rdzewieje?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zawsze ciężko było mi być samej. Dlatego kiedy zostałam porzucona długo nie mogłam się pozbierać. Dzięki rytuałowi miłosnemu z urokmilosny24.pl odzyskałam ukochaną osobę. Wiem że wielu może to skrytykowac, ale gdyby nie to nie wiem czy bym przezyła.

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-28 13:26:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a ja powiem tak niewiem co o tym wszystkim sądzić niedawno rostałem sie z dziewczyną ona mnie zostawiła byliśmy ze sobą 6 lat i pewnego dnia powiedziala że mnie już nie kocha kiedyś mnie kochala i jej to przeszło a naprawde było fajnie mieszkaliśmy razem no i przedewszystkim zbyt duży nadmiar pieniedzy do tego też mi sie wydaje tak sie stal bo zaczeła zarabiać wiecej o demnie. ale minoł dopiero miesiąc a ja wciąsz o niej myśle bo ja jeszcze kocham. i co powiecie mnni na ten temat czy stara miłość nie rdzewieje!!!!!!

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Anonim (Ocena: 5) 2011-06-15 20:35:21 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  sprawdz jakość ludzkiej spermy h t t p://s e k s b a z a.com

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonim (Ocena: 5) 2011-02-08 20:50:03 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Boję się, że nigdy nie bede w stanie kochać kogoś tak mocno, jak pierwszego chłopaka którego kochałam... I nie wierzę że czas wszystko zmienia..

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim (Ocena: 5) 2010-12-26 1:12:08 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gdy miałam 14 lat to poznałam swoją PIERWSZĄ MIŁOŚĆ. Byliśmy ze sobą 7 miesięcy. Po tych siedmiu miesiącach on zerwał ze mną dlatego iż chłopak któremu się podobałam nagadał mu jakiś niestworzonych rzeczy na mój temat. na początku gdy ze mną zerwał nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Przez kilka nocy płakałam wspominając jak dużo czasu z nim spędziłam i jaki to był wspaniały czas. Po jakiś dwóch miesiącach od naszego zerwania, zaczęłam się spotykać z naprawdę fajnym chłopakiem, który okazał się zwyczajnym DUPKIEM!! Więc postanowiłam dać sobie już z tym wszystkim spokój. Gdy minęły kolejne dwa miesiące moja PIERWSZA MIŁOŚĆ do mnie przyszła porozmawiać i powiedziała mi tak " Żałuje że wtedy zerwałem, ale nie wiedziałem co mam zrobić po tym co usłyszałem, lecz dowiedziałem się że xxxxx nagadał mi te głupoty po to abym z Tobą zerwał bo Ty mu się podobałaś. Przepraszam za wszystko. Nadal Cię kocham. Dasz Mi jeszcze jedną szansę??" a ja mu odpowiedziałam tak " Dam Ci kolejną szansę bo Cię nadal kocham. Mam nadzieję że tej szansy nie zmarnujesz.". Byliśmy znowu ze sobą jakieś dwa miesiące lecz coś zaczęło się sypać. I oboje stwierdziliśmy że lepiej zostać przyjaciółmi niż mamy się ranić nawzajem. Więc moje stwierdzenie jest takie że STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE. A tym bardziej jeżeli było się z kimś dłuższy czas.

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. Anonim (Ocena: 5) 2010-12-14 12:56:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A ja byłam z chlopakiem 2 lata, zerwałam z nim przez jego straszne zachowanie w stosunku do mnie - traktowanie jak popychadło, ciągła krytyka, przesadna zazdrość - taki tyran. Po zerwaniu zakochalam się w innym - przeciwieństwo byłego. Świata poza sobą nie widzieliśmy, jednak od stchórzył, okazał się jeszcze dzieciakiem nie gotowym na nic poważnego. W każdym razie spotykam się teraz z tym poprzednim. Widzę jak się zmienił i cieszę się z tego. Wiem, że nigdy nie będe w nim zakochana na zabój, ale jednak coś we mnie zostało i zobaczymy co czas pokaze.

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Anonim (Ocena: 5) 2009-11-26 14:04:09 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zgadzam się z tym,że "stara miłość nie rdzewieje". Mam 18lat. Półtora roku temu rozstałam się z chłopakiem. To był mój pierwszy chłopak. Chodziliśmy ze sobą ponad 3 lata. Wzajemnie się od siebie wszystkiego uczyliśmy. Z nim było wszystko pierwsze-pocałunki,pieszczoty i seks...Rozstaliśmy się przez moją zazdrość..., zbyt wiele kłótni przez nią się zrodziło... Kontakt nam się urwał. Wiem,że on ma dziewczynę i cieszę się jego szczęściem,ale żałuje troszkę,że tak to się potoczyło. Ja obecnie (tzn.od 10 miesięcy) też jestem w związku i mimo,że jestem pewna uczuć do obecnego chłopaka, to do poprzedniego też "coś" czuję. Tym czymś jest sentyment, jakaś słabość (czasami jak go z daleka zobaczę szybciej zabije mi serce,miękną kolana...), może to jest po prostu jakaś cząstka miłości (?) i to "coś" będzie we mnie na zawsze,bo uczucie jakim go darzyłam było naprawdę silne... Nawet po wielu latach bd miło wspominała mój pierwszy związek... Czy gdybym miała możliwość powrotu do pierwszego chłopaka, to bym, to zrobiła??Odpowiedź brzmi następująco: jeśli byłabym z obecnym chłopakiem, to na pewno nie, bo zależy mi na nim, na naszym związku, wiem że bardzo go kocham (choć inaczej niż poprzedniego chłopaka) i jest on w tej chwili najważniejszą osobą w moim życiu, ale jeżeli byłabym sama, to myślę, że byłoby to bardzo prawdopodobne... Pozdrawiam wszystkich :)

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Anonim (Ocena: 5) 2009-11-14 10:18:29 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jeśli mówimy o PRAWDZIWEJ PIERWSZEJ MIŁOŚCI to moje zdanie jest takie, że ona naprawdę NIGDY NIE RDZEWIEJE..

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-26 19:04:07 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  pierwsza miłość,jest nie zapomniana. i na zawsze cos zostanie w sercu. w 100% potwierdzone w moim przypadku.

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-23 22:05:50 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja pierwszego chłopaka miałam w 3 kalsy szkoły pods. ;D alee nie kochałam go., poprostu mi sie podobał i jeszcze głupia byłam ;P nast. był jak miałam 12 lat i ...mile wspominam ten związek ale nie jego zakończenie....

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-16 17:18:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Prawda.. Ja poznałam pierwszą prawdziwą miłość jak miałam 12 lat ;dd bylismy dosc długo lecz kilka razy wracalismy do siebie. Teraz niemam z nim kontaku ale dalej go kochamm .. too na zawsze zostaniee ;[;*

 22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 23. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-12 23:39:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  i to jest prawda mialam chlopaka gdy mialalam 14 lat rozpadło sie wszystko a teraz mam 18 prawie i jestesmy raezm kochamy sie bardzo Kocham cie jerzyk twoja ewa f;)

 24. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-13 20:13:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  kiedyś mialas chłopaka , to ten pryszczaty bez zębów , to wiem , on puszki z ojcem zbieral .....fajny tylko smierdzi mu z mordy , z tych czterech zepsutych zębow , bo reszty już.... . nie ma.

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-11 15:31:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja poznałam moja pierwszą miłość jak mialam 14 lat bylismy razem ale krotko zerwal ze mna bo jest starszy o 4 lata a teraz po roku kiedy nie mielismy kontaktu wrocilismy do siebie w ciagu tego roku mialam 2 chlopakow na pocieszenie ale dalej myslalam o tym jednym;/ no coz stara milosc nie rdzewieje a teraz jestesmy razem spelnilo sie moje najwieksze marzenie;))

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-11 9:11:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej :) Ja poznałam sie z moim chłopakiem jak miałam 13 lat :) Niestety wtedy nam się nie udało bo fakt faktem nie wiedziałam co to tak naprawde miłość... Choć od tamtej pory minęło już 5 lat, przez cały czas nas do siebie ciągneło :) No i nareszcie jesteśmy razem :) Wiem, że było nam to pisane i i zgadzam się z powiedzeniem że 'stara miłość nie rdzewieje' :):):):) Pozdrawiam

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-10 20:28:13 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja pierwszą miłość i dotychczas ostatnią poznałam w wieku 13 lat. Najgorsze jest to,że po mimo upływu paru lat,nadal go kocham,poprostu jest taką drugą częścią mnie,bez której z kazdym dniem umieram i tęsknie. Niestety jestem pewna,że on będzie na zawsze w moim sercu i zawsze każdego mojego chłopaka będe do niego przyrównywać i w końcu zostawiać. Po prostu tak mam z jednej strony go kocham,jego oczy,uśmiech,gesty,słowa wszytko poprostu wszystko nawet jego wady,chociaz nie wszystkiego bo najgorsza jest ta,że jest strasznie obojętny i nie robi mu to różnicy czy jest ze mną czy nie,szczegolnie wie ze go kocham i to nie od dziś.

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 23:17:17 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Pierwsza miłość nie rdzewieje, prawdopodobnie dlatego, że nic się w niej nie dzieje" - trudno się nie zgodzić

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 22:14:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie piszcie tu takich bzdur zmyślonych , jak masz faceta i on cie rucha to jest miłośc prawdziwa , a jak nie rucha ciebie .............bo leżysz jak krowa , nie kumata i oziembła ..... , to on idzie na lewo i szuka normalnej kobiety .

 35. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-08 19:46:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Musisz dupą ruszać jak on cie rucha , wychodż na niego , potem on na ciebie i wtedy miłośc prawdziwa jest dlugo , nawet rok.

 36. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-09 22:26:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  modne jest , kobieta leży bez majtek , podmyta i czeka az facet ją po cipie poliże.

 37. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-10 23:00:01 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tak , to prawda , to mowili w TV Trwam

 38. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-11 14:04:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  idę na dyskoteke , to wiem ze sex tam jest obowiązkowy., w kilblu , na schodach i wszędzie dziewczyny sie ruchają na potęgę .....Maja rację .

 39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 40. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 22:07:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Stara miłość nie rdzewieje i to jesy świeta racjaaaa

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 20:38:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ajj pamiętam moją pierwszą szkolną miłosc miałam 17lat... rozstaliśmy się po kilku mesiacach ale to było jak do tej pory moja najwiksza miłosc:) mimo że się rozstaliśmy już ponad 2 lata temu nadal utrzymujemy kontak choc nie tak częsty ale fajnie nam sie razem rozmawia i jednak coś tam jeszcze jakiś sentyment mi do Arka pozostał:) zawsze bede go dobrze wspominac:) a zwłaszcza nasz pierwszy wspólny pocałunek ...:) pozdrawiam wszystkie kochające papilotki:)

 43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 44. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 16:53:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pomóż maltretowanym zwierzętom! : http://www.tnij.org/cierpia-zwierzeta

 45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 46. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 13:48:03 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  http://allegro.pl/item752656325_converse_all_star_crowd_chuck_taylor_40_okazja.html

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 12:54:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja swojego męża poznałam mając prawie 18 lat przed nim miałam dwóch w pażdzierniku się poznaliśmy a w sylwestra już mi się oświadczył w sierpniu się pobraliśmy miałam prawie 19 lat. tera już jestem 3 lata po ślubie mamy synka który ma 2 latka i jest nam bardzo dobrze. Jestem szczęśliwa i niczego nie żałuje.

 49. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-11 7:55:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gratuluje :) Moja historia jest podobna :) Poznalam Go w styczniu, w lutym skonczylam 19 lat. Oswiadczyl mi sie 2 marcu a w czerwcu 2007 wzielismy slub. Od 10 miesiecy jestesmy rodzicami. Mamy coreczke. Nie wyobrazamy sobie zycia bez siebie :)

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-07 0:02:07 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "przeszłość tworzy naszą przyszłość. Wtedy nawet uczucie, które minęło, będzie nam dobrze służyć. " jak uczucie sprzed paru lat moze nam dobrze sluzyć? ma wplyw na nasze teraźniejsze zwiazki ale chyba wprowadza jedynie mętlik w glowie jak przypominamy sobie co nas laczylo z poprzednim partnerem, zwlaszcza jezeli rozstalismy sie w zgodzie. wiec jak nam moze sluzyc?

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-06 23:44:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja rozstałem się ze swoim chłopakiem 4 miesiące temu... nadal jest obecny w mym sercu i poniekąd życiu...

 54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 55. Anonim (Ocena: 5) 2009-10-06 23:01:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie wierze że stara milosć nie rdzewieje bo rdzewieje albo to nie była miłość. Prawdziwa miłość nigdy sie nie kończy i trwa wiecznie i jedno bez drugiego nie umie żyć prawdziwa miłosć może wszystko przezwycieżyć tylko trzeba o nią dbać i pielęgnować ;)ja miałam wielu chłopaków i sądzę że 1 nie był miłościa mego życia prawie 3 lata temu spotkałam mojego faceta i oboje pragniemy spedzic całe życie ze sobą i spełnić nasze marzenia -czyli dom i nasz wspólne dzieci:D ja mam 20 lat:) i on też;)

 56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 5
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie