Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Związki i seks
 4. >
 5. Miłość
 6. >
 7. Jak zapomnieć o eks-facecie?

2009-07-13

Jak zapomnieć o eks-facecie?

2009-07-13

Były partner wciąż obecny jest w twoich myślach oraz sercu? Zobacz, jak rozprawić się z przeszłością raz na zawsze.

Jak zapomnieć o eks-facecie?

Jak zapomnieć o eks-facecie?

Byli mężczyźni zajmują szczególne miejsce w naszych życiach. Jedni ważniejsze, drudzy mniej – ale zawsze istotne. Gorzej, gdy mimo starań, były facet przenika do twojej teraźniejszości i nie pozwala ci normalnie funkcjonować. Bardzo często bywa bowiem tak, że byłe miłostki i miłości, nawet gdy zakończyły się porażką, są dla nas tak intensywne i ważne, że trudno o nich zapomnieć. Często pamięć o byłym facecie jest silna do tego stopnia, że ogranicza nasze normalne funkcjonowanie i zupełnie podcina nam skrzydła. Skąd się to bierze?

"Jeżeli związek był intensywny albo z jakiegoś powodu ważny, wcale nie musiał być długi, żeby na długo pozostał w pamięci. Zwłaszcza gdy ludzi połączyło silne uczucie, a ono nie przechodzi przecież z dnia na dzień" – tłumaczy dr Anna Chotecka, psycholog.

Dlatego, jeśli twój były partner jest stale obecny w twoich myślach, co przeszkadza ci w uzyskaniu pełni szczęścia i spokoju, zobacz, jak możesz sobie pomóc.

Zamknij przeszłość na klucz

Skuteczne, bo: pozwala rozprawić się z demonami przeszłości i zrobić bardzo istotny krok do przodu. Choć często nie da się o niej zapomnieć całkowicie, warto nie podporządkowywać jej swojego obecnego życia, starając się żyć chwilą teraźniejszą i przyszłością. Co bardzo ważne, to daje człowiekowi siłę i wzmacnia pewność siebie. Grunt to spróbować oderwać się od tego, co minęło.

Jak to osiągnąć? Pozbywając się pamiątek po poprzednich związkach, zmieniając coś w swoim życiu, robiąc zdecydowany krok w stronę zmian i harmonii. Jeśli na twoim biurku wciąż stoi ramka ze zdjęciem twojego byłego, a w szufladzie nie brakuje od niego liścików, nic dziwnego, że nie potrafisz o nim zapomnieć. Wyjedź, zmień fryzurę, zapisz się na ciekawy kurs, zacznij pisać wiersze – po prostu podejmij się czegoś, co cię będzie absorbowało i co dla ciebie będzie oznaczało zmiany i powiew świeżości.

Wyjdź do ludzi

Skuteczne, bo: nie ma nic gorszego niż zamknięcie się w czterech ścianach sam na sam z telewizorem, słodyczami i mrocznymi myślami. Od tego nawet najbardziej zrównoważona osoba może zwariować! Kiedy czujesz, że dopada cię chandra, zwłaszcza przez eks-faceta, skulenie się w kłębek z myślami, że musisz swoje wycierpieć, jest największym błędem. Tylko otaczając się innymi ludźmi, zarówno przyjaciółmi jak i poznając nowe osoby, masz szansę na szybką rekonwalescencję.

Jak to osiągnąć? Po prostu: nie unikając towarzystwa ludzi! Jeżeli koleżanki chcą wyciągnąć się do klubu, żeby trochę potańczyć, albo znajomi organizują grilla, nie wykręcaj się. Oczywiście, czasem samotność jest bardzo potrzebna, ale wyłącznie czasem! Tylko przebywając wśród innych osób, nawet jeśli są „sparowani”, tak naprawdę poczujesz, że życie biegnie dalej i – mało tego – może być bardzo, ale to bardzo przyjemne!

Nie rzucaj się w ramiona każdego faceta

Skuteczne, bo: szukanie na siłę kogoś, kto zastąpi ci byłego chłopaka, może okazać się jeszcze bardziej bolesne i przykre niż samo rozstanie. Rzucanie się w wir nowego związku zaraz po zakończeniu poprzedniego jest dobre wtedy i tylko wtedy, gdy dla nowo napotkanego mężczyzny stracisz głowę. W przeciwnym razie pamięć o poprzedniej miłości może odżyć ze zdwojoną siłą, a ty wszystkich nowych mężczyzn będziesz porównywała do swojego eks. Nie zakładaj, że musisz natychmiast pocieszyć się w ramionach kogoś innego. Załóż za to, że oto nadszedł czas kwarantanny, a co ma być, będzie. To najlepszy sposób!

Jak to osiągnąć? Nie flirtując na potęgę, nie umawiając się z każdym facetem, nie przyjmując postawy agresywnej kusicielki. Owszem, leczenie ran pozwiązkowych w miłym, męskim towarzystwie jest zawsze przyjemne, ale pod warunkiem, że traktujesz to z przymrużeniem oka, jako zabawę i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. A już stawianie sobie celu typu: „za miesiąc będę miała nowego chłopaka” jest absurdalne. On sam się znajdzie w odpowiednim momencie, bez względu na to, czy ten moment przyjdzie za dzień, tydzień czy pół roku.

Doceń dobre strony tego rozstania

Skuteczne, bo: rozstaliście się w końcu z jakiegoś powodu. Ten związek zakończyłby się zatem prędzej czy później. Coś było między wami nie tak, skoro poszliście swoimi drogami. Dlatego pomyśl o tym w ten sposób – może dobrze się stało? Jeśli coś nie grało, lepiej rozstać się wcześniej niż później i oszczędzić sobie dalszych rozczarowań. Wtedy znalezienie pozytywnych stron waszego rozstania pozwoli ci bez szwanku wyzdrowieć i przestać myśleć o swoim byłym partnerze.

Jak to osiągnąć? Uświadamiając sobie, że nie byliście sobie pisani i coś stanęło na waszej drodze do szczęścia. Może dzięki temu wreszcie powrócisz do dawnych zainteresowań i planów, których będąc w związku nie udało ci się zrealizować? Znowu masz czas tylko dla siebie, więc warto spojrzeć na to z tej strony – ciesz się swoją wolnością, niezależnością, beztroską. Od teraz zacznij poświęcać sobie dużo czasu, pokaż światu, że jesteś piękną, zadbaną kobietą, a nie zamkniętą w sobie dziewczyną, która rozeszła się ze swoim chłopakiem. Wszyscy się rozchodzimy! Ale najważniejsze to w rozstaniu znaleźć siłę, która pozwoli ci przetrwać najgorsze momenty.

Rozstania nigdy nie są łatwe. Trudno również stwierdzić, czy łatwiej jest porzucić, czy zostać porzuconą. Jednak nawet gdy spotka cię przykry koniec związku, a twoje myśli nadal krążą wokół byłego faceta, musisz starać się iść do przodu z podniesioną głową, bo tylko tak uda ci się przetrwać najgorsze chwile. I nie zapominaj o starej jak świat, ale świętej maksymie: „czas leczy rany”. Na całe szczęście, ten biegnie bardzo szybko, dlatego z jego pomocą nawet najbardziej intensywne myśli o byłym facecie w końcu przeminą.

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Jak ocalić pożądanie w związku?

Można wiele zrobić, aby fascynacja erotyczna trwała, a przekształcona w intymność i przyjaźń, dała solidne podstawy do satysfakcjonującego związku.

Związkofobia, czyli lęk przed zaangażowaniem

Istnieją kobiety, które nie są w stanie stworzyć związku partnerskiego z mężczyzną. To związkofobki – dziewczyny, które nie potrafią się zaangażować.

Komentarze (563). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2016-03-15 15:21:36 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  oj chyba każda spotkała się z jakimś trudnym rozstaniem, ciężko jest zapomnieć o byłym facecie. Na pewno niezastąpiona jest pomoc przyjaciółki i ważne jest to, żeby się czymś zająć. No i też wiem, że ważne jest "zamknięcie rozdziału" nawet jeśli będzie to symboliczne. Mnie w tym, żeby zapomnieć o byłym facecie pomogła książka Jak zapomnieć eksa. Ale od razu mówię, że to nie jest to jakiś tam poradnik tylko taki fajny zeszyt z ćwiczeniami. Z doświadczenia wiem, że jak się dotrze do ostatniej strony jest znacznie lepiej.

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2015-04-16 19:55:06 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  U mnie to wyglądało tak, że ja się zmieniłam dla niego, w sumie ja byłam na poczatku bardziej z dystansem, on pragnął ode mnei ciepła, ciągłej bliskości, spedzania razem każdej wolnej chwili.... a teraz - ja pragne od niego tego same. Niestety on juz zmienil zdanie. Rzucił mnie. Zamowilam urok na urokmilosny24.pl żeby go odzyskać. I nagle dziś pojawił się u mnie z kwiatami. Dam mu szansę.

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Anonim (Ocena: 5) 2015-03-30 23:00:06 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Wiem jak boli rozstanie....jednego dnia nabierałam sił, i wierzyłam, że będę kiedyś szczęśliwa, ale były dni w których miałam ochotę zasnąć..tak bolało serce, a oczy nie widziały już nic poza rzęsami, bo były tak zapuchnięte...musiałam go odzyskać....zamówiłam urok na urokmilosny24.pl I znowu był mój Czasem taki sposób jest lepszy od ciągłego cierpienia. Ja wiem, że bym się nie pozbierała.

 6. sylwia (Ocena: 5) 2015-04-05 13:59:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Kochane! Powiem Wam,że również cierpię,bo sprawa jest świeża...On bezczelnie osądzał mnie o zdrady,okazywał zazdrość na każdym kroku wmawiając mi jaką to ja nie jestem flirciarą,erotomanką etc.etc. Bezpodstawnie zwyczajnie zawsze miałam powodzenie,ale mieszkałam z nim,wiele nas łączyło,wspolny pies,wspolne plany...Po jakimś czasie dość niedługim pewne "Kwiatki" powychodziły na wierzch...Mianowicie to,że na boku w pracy i nie tylko na czatach nie czatach tudzież innych pierdołach internetowych ma parę dziewuch....Rozstaliśmy się z dnia na dzień,bez jakiejś większej awantury,ale łzy były spakował się spokojnie i wrócił do rodziców ponieważ stwierdził,że on nie umie być z nikim na stałe...OKAZAŁO się że mój zazdrosny narzeczony sam bzykał co popadło,jak popadło,Robił sobie zdjęcia przepraszam,że tak napiszę ale swojego kutafona i wysyłał innym panną,spotykał się do klubów itp,,,po jakimś czasie wybaczyłam mu pewne sprawy spotykając się z nim zwyczajnie na spacery,obserwując zachowania i tym podobne....Sądziłam okey,dam mu tę szansę ale będę zdecydowanie mniej ufna,poprostu zacznę mu przytakiwać,nie będę się awanturowała i ocenię jego zachowanie...SŁUCHAJCIE udawał REWELACYJNIE,SĄDZĘ,ŻE Z POWODZENIEM MÓGŁBY OTRZYMAĆ OSKARA za swoje słodkie słoweczka,za kłamstwa że niby wieczorem był w domu,Przejrzałam sobie jego facebooka zabawiając się w detektywa a właściwie jego znajomych na facebooku i OKAZAŁO SIĘ MOI DRODZY ŻE W OSTATNI WEEKEND ZAPROSIŁ DZIEWUCHĘ Z JAKIEJŚ WIOCHY NA SEXIK I RANDECZKĘ deklarując jej Bóg wie co pewnie zastanawiacie się co zrobiłam?!:) owszem powiedziałam mu,żę wiem o tym,żeby mi opowiedział jak było co robił a on?! Że tylko spacer,że dał jej tylko czapkę bo jej zimno było która do domu zawiozła sobie,że tylko w czółko ją pocałował i do tego TEATRALNE WRĘCZ ŁZY W OCZACH :D wiecie co czułam się porównując to do tego że albo jestem totalnie wkurzona ale to na maksa albo do skrajnego płaczu ja nie wiedziałam cóż ja Temu zafajdanemu śmieciowi mogę powiedzieć pierwsze co mi się rzuciło na język i na mimikę twarzy to sarkastyczny słodki uśmiech i słowa"ALE KŁAMCZUSZEK Z CIEBIE" Pogłaskałam go po twarzy,z myślą jak ja ciebie śmieciu nienawidzę...Odrazu rozpoznałam czerwoność na twarzy,zdenerwowanie w jego oczach i ten tępy wzrok blee! wrociłam do domu i myslalam,plakalam,wkurzałam się niesamowicie co z tym zrobić.SŁUCHAJCIE ON UZNAL PO TEJ ROZMOWIE ze jestem JEGO PRZYJACIÓŁKĄ i w związku z tym otwarcie do tej pory pisze mi o swoich seks lalach z dyskoteczek,o tym jak mu cudownie a jednocześnie w tym wszystkim twierdzi,ze juz nie umie rozmawiac z kobietami,że ciagle wymawia moje imię BZDURA!:) wiecie co?! ciężko mi jak cholera,bo sprawa ma dopiero 2tyg od rozstania,ale sądzę,że mi przejdzie jeśli będę miała wsparcie w ludziach ktorzy rowniez teraz sie rozstali,ktorym ciężko.MUSIMY SIĘ WSPIERAĆ! Co najsmieszniejsze jesli sie nie odzywam a robię to by nie myślał,ze tęsknie a niestety tęsknię tylko udaję MA DO MNIE PRETENSJE,ŻE MILCZĘ....:D ogólnoie mam sytuację taką jaką mam dołuję się troszeczkę momentami,troszkę zdarza mi się wypić,ale uważam,że przyjdzie czas na to że tak to sobie wszystko odbiję,że mój pan ex będzie kiedyś błagał na kolanach o powrót w wtedy uśmiechnę się do niego sarkastycznie pogłaszczę po nosku i powiem " Nie ma takiej opcji KŁAMCZUSZKU" :) Potrzebuję tylko WAS jesli ktos z was jest również samotny po rozstaniu piszcie do mnie,spierajmy się,spotykajmy jesli ktos z warszawy lub okolic,chodzmy razem na imprezy i nie dajmy się zwariować:) buziaki!

 7. Magda (Ocena: 5) 2015-12-27 13:18:11 komentarz zgłoszono do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja również potrzebuję takiej osoby jak Ty, bo będąc sama z tymi myślami można zwariować..

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. Anonim prawie... (Ocena: 5) 2015-02-01 19:42:18 zgłoś do usunięcia Jak zapomnieć o związku , o kobiecie ..

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Miłe Panie właśnie przed chwilą spakowałem wszystkie artefakty które pozostały po byłej ukochanej. Moja historia jest trochę inna lecz z drugiej strony tak bardzo podobna do tych wszystkich opisanych przez Was.. Poznaliśmy się latem ubiegłego roku, na początku była rezerwa potem co s zaiskrzyło w pięknym ogrodzie, spacery po lesie , aż wreszcie wybuchła cudowna bardzo głęboka miłość. Nie liczyłem na taką w moim życiu , a parę lat już przeżyłem.Było to uczucie odnalezienia połówki , doskonałego rozumienia , wzajemnego odczytywania swych pragnień i myśli.I choć mieszkaliśmy ponad 500 km od siebie potrafiliśmy spotkać się ,by być ze sobą , radować się z każdej chwili spędzonej z sobą Cudownie było nam razem w każdej sytuacji. Na wskutek jej zachęty i prośby zaczęliśmy planować wspólna przyszłość pomimo dużej różnicy wieku między nami.Godziłem się na taki układ gdyż bardzo ją kochałem i chciałem spędzić z nią życie .. Robiła już miejsce w swej szafie na moje ubrania Trwało to do późnej jesieni . Dosłownie wisieliśmy na telefonie, mailu , sms-sie . każda chwila była dla nas cenna . Pewnego dnia zaczęły się złości i agresja słowna , zaczęły się nieporozumienia między nami .. Podczas spotkań było prawie dobrze , lecz czuć było brak tego entuzjazmu pierwszych spotkań i radości. Bardzo Ją kochałem i zależało mi by wszystko łagodzić ..Na ostatnim spotkaniu tuż przed swoimi imieninami oświadczyła mi o postanowieniu o rozstaniu. Powodem miało być ...do dziś nie wiem co...mój wiek ,strach przed byciem razem , nie wiem .Zaczęła ograniczać nasz kontakt , skończył się Skype, skończyły się maile , pisałem lecz brak było odpowiedzi,,cicho sza.Reakcji na smsy prawie brak..Szalałem z bólu , noce nieprzespane,ciagłe zastanawianie się dlaczego, co zrobiłem nie tak, serce zaczęło szaleć ciśnienie skoczyło niebotycznie .Tak minął koniec roku który mieliśmy spędzić razem.Teraz w styczniu dzwoniła parę razy z zapytaniem co u mnie słychać , jak się czuję..Jednocześnie dostałem info że spotyka się z kolegą na regularnych randkach.Że są parą. Teraz ograniczyła całkowicie kontakt oświadczając że to ona będzie co jakiś czas dzwonić do mnie. bo ją to rozstanie bardzo boli ,,,kpina w żywe oczy..Kiedy dzwoni telefon moje serce szaleje dłonie pocą się nogi są długi czas drżące i miękkie , skacze ciśnienie , boje się go odbierać... Co było piękne pozostaje w sercu, umysle duszy. Cały czas widzę ją i jestem z nia ..Nawet wiem kiedy bardzo intensywnie myśli o mnie bo w ten czas cały płonę np. podczas pieszczot... Tak miłe panie czuje druga porzucona strona Cóż mogę zrobić kto mi doradzi jak postępować, jak ratować swój umysł przed szaleństwem.

 10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 11. anulaaaa (Ocena: 5) 2015-01-23 2:44:51 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zamawiałam swego czasu na tej samej stronie:) Też do mnie wrócił ;d

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-21 13:37:40 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie da rady zapomnieć. Ja zamowilam rytual milosny na magicznerytualy.pl żeby do mnie wrócił. I go odzyskałam:) moim zdaniem to lepszy sposob niz plakanie i cierpienie po rozstaniu.

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. Anna (Ocena: 5) 2014-11-26 13:50:47 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam.przeczuwam, że to co napiszę będzie żałosne.. Ale cóż taka moja historia. pierwszy raz zakochalam się mając 24 lata.. Późno. I to w przyjacielu co nie chciał więcej. Bolało. zbierałem się 3 lata by znów zaufać. i pojawił się on.. Pierwsza „prawdziwa ” miłość.. Z uczuciem i bliskością fizyczna.. Poznaliśmy się online. Długie rozmowy.. Lacznie ponad 500 stron Worda przez 3 miesiące. widzieliśmy się 10 dni łącznie. czułamwiem krótko by iść z kimś do łóżka ale chciałam tego i naprawdę nie żałuję że mając 27 lat przeżyłam swój pierwszy raz z człowiekiem którego kochałam i darzę szacunkiem do dziś. Choć na to nie zasługuje. Kolejne 3 miesiące kłamał ze jest w szpitalu i ze stracił płuco.. Tylko pisaliśmy :/ okazało się później ze wszysto zmyslil.. Większość swojego życia. Poza imieniem i nazwiskiem oraz rodziną. Nie wiem po co kłamał ze kocha. Nie wiem czemu nie zniknął od razu po seksie jak tylko o to mu chodziło. dowiedziałam się że jest na Malcie od jego brata.. A ja się modlilam by żył. Śmieszne. napisałam 11 stron listu dziekujacego mu za szczęście jakie mi dał, pytanie po co kłamał, zdradzał czy po co odwiedził moich Rodziców skoro to była gra uwlacza do dziś mojej godnośći. Nie chce z nim być. czasem rozmawiamy o głupotach bo odezwał się po liście i za szpital przeprosił.. Liczę ze znajdę kogoś kto mnie pokocha jak ja kochałam jego.. Ale wiem ze jako pierwszą miłość zawsze będę go pamiętać. Choć to boli do dziś ze nie odwzajemnil moich uczuć i nie wiem kim dla niego byłam.. Po prostu zaakcepowalam ze dał mi szczęście i powoli czekam aż będę gotowa na nowy związek.

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Podpis...Livia (Ocena: 5) 2014-11-07 16:48:25 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Napisz komentarz...Był rok 1978 czerwiec, umiera mój tata - jedyny facet, który zawsze mówił ,, że cokolwiek zrobisz zawsze będę po twojej stronie'. Cały bezpieczny świat rozpadł się. Myślałam, że już nic gorszego mnie nie spotka. Jak by było mało bólu intryga koleżanki ( pomówienie) sprawiła że to w co wierzyłam pękło.Owszem wszystko się wyjaśniło, bardzo przepraszała. Nie znałam życia w wielkim mieście miałam 19 lat . Mój chłopak studiował na wojskowej uczelni. Przystojny, szarmancki, imponował mi. Wydawało się, że ta bajka będzie trwać wiecznie. Ale życie nie znosi próżni. Podczas wizyty w domu, w czasie rozmowy mama powiedziała mi, że zdiagnozowano u niej raka. Nie przyjęłam tego do wiadomości, byłam pewna, że po śmierci ojca limit nieszczęść wyczerpałam.Musiałam podjąć bardzo trudną decyzję musiałam zerwać tę znajomość by zająć się mamą. Nie wiedziałam jak powiedzieć o tym mojemu chłopakowi.Bałam się, że jak powiem prawdę nie pozwoli mi odejść a ja nie mogłam pozwolić aby moje kłopoty zaważyły na jego studiach. Skłamałam, że poznałam kogoś innego i dlatego musimy się rozstać. Następne trzy lata to zmaganie się z chorobą mamy, niestety zakończonej przegraną. Zostałam sama ( miałam starszego brata ale on mieszkał ze swoją rodziną. W 1981 r poznałam mojego męża, mamy dwóch synów, mam świetną pracę, nie zmieniłabym nić w swoim życiu , ale tamto kłamstwo bardzo mi ciąży nigdy się nie spotkaliśmy. Mam nadzieję, że swoją decyzją nie wyrządziłam mu krzywdy, że poznał jakąś dziewczynę i teraz żyje szczęśliwy. W myślach,wspomnieniach, które pomimo upływu czasu wracają bardzo go przepraszam.

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-17 17:49:53 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dziś rozstałam się facetem... pierwszy raz ktoś był dla mnie tak bardzo czuły, wspierający, ciepły. Głaskanie, tulenie, zasypianie w Jego objęciach i budzenie się w Jego ramionach. Czułość i miłość emanowala od Niego... telefony w trakcie dnia: jak ci idzie? Jak sobie radzisz? Jak Ci pomóc? Tego w domu nie uświadczę .. od 15 lat jestem w związku, z tym, że raczej z rozsądku: mąż albo z kolegami, albo hobby.. sam przyznał, że go w sumie irytuje. . Ale mamy 14 letniego syna i chcemy, by miał nie rozbity dom zanim pójdzie na studia. Nie ma między nami przemocy, chociaż mąż potrafi być przykry, wybuchowy lub się nie odzywać. Synowi wielokrotnie tłumacze, że tak jak postępuje jego ojciec on swojej kobiety w przyszłości traktować nie powinien.. nie umiem prowadzić podwójnego życia - nie chce oszukiwac, dlatego postanowiłam się rozstać. . Nie wiem czy kiedykolwiek zdarzy mi się jeszcze być przez kogoś być tak dobrze traktowaną. jest mi cholernie ciężko :(

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Syla (Ocena: 5) 2014-03-04 19:03:12 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moja miłość była przez internet 2 lata temu .. on pół rokunie mógł zapomnieć o byłej, ja mu pomogłam ... wkońcu sie poznaliśmy, wziełam go na studniówke, mieszkał daleko , ponad 2 godziny od mojego domu .. nie widzieliśmy sie miesiąc,2 miesiące ale jak przyjeżdżał to tak,jak bym się w nim zakochiwała na nowo ! końcem października przestało się nam układac, ciągle się kłóciliśmy .. końcem grudnia powiedziałam dośc,że z nim zrywam,,ja sie wtedy dowiedziałam,że był chory,minic nie powiedział ... ale jużbyło po fakcie ..on teraz ma dziewczynę i zdążył ją mieć w niecały miesiąc ponaszym rozstaniu,że ona była jak jemu było źle.. szkoda,że się nie zastanowił nad tym,co ja czułam... teraz to ja jestem tą nieszczęśliwą,bo go nadal kocham ... widzę się z nim w piątek, chciałabym , żeby topierwsze spotkanie od 3 miesięcy i ostatnie w życiu zapamiętał, żeby może się zastanowił ... zostawiam Wam e-mail, piszcie,jak wymyślicie :) sylwia.grun@o2.pl

 22. Igi (Ocena: 5) 2014-03-07 0:25:03 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Sprawdź bloga doktor-randka, pisze na ten temat. Pozdrawiam

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. Maturzystka (Ocena: 5) 2014-02-28 21:08:18 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Rok znajomosci minął bardzo szybko nie widzieliśmy sie nigdy na żywo jedynie znajomość internetowa..było cudownie choć on starszy o 9lat i oddalony o 550km ale mimo wszystko nigdy nie zapomnę tej znajomosci..przyznam szczerze ze nawet sie zauroczylam i teraz pytanie jak mogl skoro to internet i ani razu sie nie widzieliśmy w rzeczywistości?! Nie wiem nie umiem sobie odpowiedz na to pytanie:) rozmawialiśmy kilka H na skype oraz telefony gg maile itp;) było cudownie..było bo juz nie jest zakończyło sie o msc temu ponieważ uzmyslowilam sobie ze nie pójdę na studia do jego miasta mimo takiego wielkiego uczucia ponieważ mam mieszkanie niedaleko swojej miejscowości i tam rownież są rewelacyjne uniwersytety:) życzyłam i życzę mu samych najlepszych chwil i szczęścia w miłości:) wierzę Żr ułoży sie jak najlepiej choć momentami żałuje ze to sie skończyło ale lepiej późno niż wcale:) dodam ze internetowe znajomosci dużo uczą i maja wkr pozytywów ale tez negatywów:) będę tęsknić i zawsze będę myślec bo jak nie piosenka to na pewno inna związana z nim rzecz pozostanie/pozostała mi w pamięci:) wiele sie wydarzyło przez ten rok i dobrych jak i złych chwil ale ta na pewno zaliczam do najlepszych mimo ze sie to wszystko skończyło...:)

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. ewela (Ocena: 5) 2014-02-27 21:34:39 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moja pierwsza miloscia byl chlopak w ktorym zakochalam sie jak mialam moze 15 lat, gdy zaczelismy sie spotykać mialam 18lat, to było spelnienie moich marzen, z nim nawet przezyłam swoj pierwszy raz, tak tego pragnelam zeby to byl ON i stało sie. Bylismy ze soba rok, nie moglam tolerowac jego znacznej ilosci wypijanego alkoholu, zerwalam choc bardzo go kochalam, mowil ze sie zmieni, ze przestanie pic, ale niestety tak sie nie stalo. Mam teraz 29 lat, trojke dzieci, wspanialego meza, ale mimo to nie moge zapomniec o moim pierwszym chlopaku, o chlopaku na ktorego czekalam trzy lata, zeby spytal sie mnie czy z nim bede, sni mi sie po nocach, mysle o nim codziennie. Moze jest to dziwne, kocham mojego meza bardzo, ale zakochac sie w chlopaku majac 15 lat i kochac go majac 29 lat, to jest 14 lat prawdziwej milosci.

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. QAROLINQA (Ocena: 5) 2014-02-27 15:28:00 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no to ja tez napisze co sie u mnie dzieje, choc nie wiem czy ktokolwiek jeszcze tu zaglada... ale pomyslalam sobie ze to bedzie takie bardziej terapetyczne :) wiec od poczatku... mam 30 lat na stale mieszkam za granica… w obecmy zwiazku jestm przeszlo dwa lata… w moim zyciu mialam same powazne zwiazki, jedynym moim problemem bylo zawsze to ze nie potrafilam byc sama, zawsze potrzebowalam kogos kto mnie przytuli I pocaluje… wiec zaraz po zakonczeniu jednego zwiazku wskakiwalam w nastepny… albo robilam to w trakcie jak jeszcze mialam chlopaka… czyli jedny slowem zdradzalam… wiem wiem bardzo niefajnie I tak sie wlasnie stalo rok temu… bylam (jak wtedy mi sie wydawalo w szczesliwym zwiazku- niczego mi nie brakowalo) a jednak jak pojawil sie ON nogi sie pode mna ugiely… zaczelismy smsowac, spotykac sie… potem doszedl niesamowity sex… Oboje na poczatku powiedzielismy sobie ze to tylko zabawa… tylko sex… on nie chcial sie angazowac a ja nie moglam bo mialam chlopaka… no ale jak to bywa w zyciu ja sie zaangazowalam bo byl jak mi sie wydawalo moim idealem. Wysoki, przystojny, ambitny, pelen zycia… kompletne przeciwienstwo mojego obecnego chlopaka…. Wszystko z nim zwiazane bylo ekscutujace… No I trwalo to przez dobry rok… on w tym czasie tez zaczal sie angazowac z tym ze moj kochanek mial/ma problem z okazywaniem swoich uczuc… wogole nie lubil o nich rozmawiac… wiec wiedzialam ze zakochuje sie we mnie ale nie wiedzialam tego na 1005 co potrafilo byc frustrujace. A ja zakochana na maksa… nie zauwazalam ze spotyka sie ze mna tylko wtedy kiedy jemu to odpowiada, ze woli spedzac czas z kumplami itd itp…. Chcial skonczyc ze mna bo twierdzil ze to nie jest fair w stosunku do mnie ze ja sie angazuje tak bardzo a on nie potrafi mi dac tego na ca zaluguje… ja bym dla niego zrobila wszystko, kompletnie wszystko… no wiec chcial ze mna skonczyc dwa razy ja mu nie pozwolilam… chyba bylo mu mnie zal I po dwoch tyg do mnie wracal… Tydzien temu to ja powiedzialam dosc… bo bylam na 100% zdecysowana ze chce z nim byc… ze chce zostawic swojego chlopaka I byc cala jego… zyc bez klamstw itd a wiedzialam ze on mi po rpostu tego nie da… prawdopodobnie nigdy…. No bo w koncu czekalam na to caly rok I co? NIC Po 15 min jak go poinformowalam ze to koniec, ze nie moge sobie pozwolic na to zeby bardziej sie w nim zakochac zaczelam zalowac tego jak cholera bon a wlasne zyczenie wyrzucilam go ze swojego zycia… choc w glebi wiedzialam ze podjelam dobra decyzje… a co zrobilam potem? Zaczelam pisac ze przepraszam zeby zapomnial o tym co powiedzialam … zalosne  Sledze go na portalach spolecznisciowych nie moge wytrzymac jednego dnia bez wyslania smsa… a On? Nic… zero odzewu totalna porazka… odrzucenie boli jak cholera… Odrazu po tym zapisalam sie na terapie zeby jakos sie pozbierac I pogadac z kims bez osadzania jaka zla osoba jestem I postanowic co dalej ze swoim zyciem powinnam zrobic no bo w koncu dalej mam chlopaka ktorego oszukiwalam tak dlugo a na co on nie zasluzyl bo pomimo kilku mankamentow w wygladzie jest naprawde zajebistym chlopakiem… kazdy mowi ze czas leczy rany I ja mam nadzieje ze tak jest… bo kochalam go I nadal kocham… I pewnie gdyby tylko chcial to pobieglabym do niego bez chwili zwatpienia…

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2014-02-27 15:21:50 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja bylam ze swoim partnerem 5 lat i zerwalismy .teraz jestem z obecny chlopakiem 5 lat mamy dziecko planujemy slub.ale ciaz nie moge zapomniec o bylym chlopaku. nie mam zadnych jego pamiatek wszystko wyzucilam.mam ochote zobaczyc go.z obecnym partnerem caly czas sie kłuce nie iem co zrobic caly czas tłumie to uczucie w sobie.

 31. QAROLINQA (Ocena: 5) 2014-02-27 15:36:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a wiesz co dzieje se z Twoim bylym? tez ma kogos? moze warto powiedziec mu co czujesz? nawet jesli nie pojdzie po twojej mysli nie bedziesz mylala "co jesli bym mu powiedziala" QQ

 32. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-04 10:51:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam taką samą sytuacje.... głupie uczucie.......... Najgorsze to ze mój ex mimo tego ze jest w innym zwiazku od 4 lat powiedzial mi ostatnio ze dalej jestem jego miloscia............ ale nie moze pogodzic sie z tym że mam dziecko,,,,,,,,,,

 33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 34. Obca (Ocena: 5) 2014-02-26 22:07:51 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wiecie co ja byłam ze swoim facetem kilka miesięcy, tak sie zakochałam że swiata po za nim nie widziałam, był takim oczkiem w mojej głowie, wszystko bym zrobiła dla niego dla tej miłosci, po prostu byłam taka zaślepiona, od naszego rozstania mija 2 lata i wiecie co cały czas mamy ze sobą kontakt, a najlepsze jest w tym wszystkim ze mi już nie zależy tak jak kiedyś, wrecz jest na odwrot jemu zaczelo zależeć dopiero po dwóch latach... Nie jestem tą już naiwną gówniarą którą mógł sobie owinąc wokół palca, dorosłam, mimo tego że gdzieś w głebi nadal darze go jakimś uczuciem nie okazuje tego, olewam to jak mi pisze że mnie Kocha, miał sporo szans na to żeby naprawić wszystko, niestety koledzy ważniejsi byli, imprezy i tak dalej... NA ptytanie czy da się zapomnieć o byłym w jakiś sposób na pewno się da, po prostu któregoś dnia dociera do ciebie że to sensu niema, tak było w moim przypadku, uwierzcie mi tak mi było cieżko przez prawie dwa lata o nim zapomniec, płakanie po nocach na dniach, po każdym jego smsie gdy mi pisał że to nie ma sensu dobijał mnie co raz bardziej... Aż wkoncu przyszedl ten dzien że powiedziałam sobie koniec, a tu nagle jemu zaczęło zależeć a ja mam teraz go w dupie, to wszystko mnie w jakis sposob załamało psychicznie, ale wkoncu jestem soba, dotarlo do mnie wiele rzeczy, że na jednym debilu swiat się nie konczy, trzeba isc do przodu i spelniac swoje marzenia... Więc mowie wam dajcie sobie na wstrzymanie skoro sami w glebi czujecie że to nie ma szans... Idzcie do przodu ze swoim zyciem, los wam jeszcze nie jedna niespodzianke przyniesie, badzcie szczesliwi, glowa do gory i do przodu, usmiech na twarzy to podstawa :))

 35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 36. Anonim (Ocena: 5) 2014-02-12 19:02:19 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Beznadziejna sytuacja...Zaczęliśmy chodzić ze sobą kiedy byłam w 3 klasie gimnazjum (mój były jest 2 lata starszy) rok w liceum razem, później poszedł na studia, potrafiliśmy przetrwać osobno 2 lata, widywaliśmy się raz na dwa tygodnie i te spotkania były najmilszym czasem mojego życia...Po mojej maturze wpadłam w ,,pewne' towarzystwo, wszystko mi się pomieszało, zastanawiałam się nad tym czy tak na prawdę go kocham, czy chcę z nim być i przyjaciółka doradziła mi, że skoro mam jakiekolwiek wątpliwości, to nie powinnam dalej tego ciągnąć. Załamał się totalnie po tym co zrobiłam, błagał o szanse a ja nie chciałam mieć z nim już nic wspólnego, jednak wszyło tak, że nie straciliśmy ze sobą kontaktu. Zaczął mnie odwiedzać od czasu do czasu, kilka razy gdzieś wyszliśmy razem z resztą naszych znajomych. Kiedy wyjechałam na studia (do tego samego miasta, w którym on też studiuje) dalej spotykaliśmy się, nawet kilka razy w tygodniu. Zaczęłam od nowa coś do niego czuć, wszystko do mnie wróciło. Zrozumiałam, że to on jest facetem mojego życia, chce z nim spędzić resztę dni, mieć z nim dzieci etc. Niestety, nagle jemu wszystko odwróciło się do góry nogami, przestał cokolwiek do mnie czuć, stałam się osobą mu obojętną - widzę to po sms, których prawdę mówiąc już nie pisze, ale zawsze keidy rozmawiamy i zaczynam temat o nas, zaraz go zmienia, jest milion innych rzeczy ważniejszych, powtarza caly czas ze wydoroślał, ale przede wszystkim zmienił się jego stosunek do mnie po tym co zrobiłam. Nie widziałam go już miesiąc, nie potrafię poukładać sobie życia, nic mi nie wychodzi bo jest cały czas obecny w moich myślach. Co zrobić, żeby o nim zapomnieć:( Wszystko to co się zdarzyło jest tylko i wyłącznie moją wina:( Pamiętajcie, zanim zrobicie to co ja zrobiłam po maturze, zastanówcie się tysiąc razy, bo może się to okazać waszą największą porażką :(

 37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 38. zala (Ocena: 5) 2013-09-24 1:40:23 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dziewczyny i chłopaki (jak widzę)... Jestem kolejną tu spowiadającą się, ale wierzę, że może choć trochę pomogę, którejś/któremuś z Was. Postaram się opowiedzieć najkrócej jak się da;) Byłam w związku ponad 6 lat. Byliśmy z jednego miasta, w tym samym wieku, lecz z totalnie różnych światów. Ja z dobrego domu, On z gorszego. Wychowała Go ulica, miał problemy z narkotykami i prawem itp. itd. Brak wykształcenia i pomysłu na siebie. Najpierw się zakochałam ( do dziś nie wiem dlaczego:) ), potem wyciągnęłam pomocną dłoń. Walka o Niego trwała cały czas. O to by się zmieniał, planował, pragnął coś osiągnąć. Bywały różne dziwne akcje - jak to w związkach - ale każdy kryzys jakoś przechodziliśmy, a było ich wiele. Później ściągnęłam Go do większego miasta - z dala od przeszłości, aby rozpocząć całkowicie nowe życie - wówczas byliśmy razem już prawie 4 lata. Po 2 latach wspólnego mieszkania usłyszałam, że nie wie czy mnie jeszcze kocha, a wręcz, że już nie kocha. Nie wierzyłam. Jaki był - taki był, ale zawsze mocno mnie kochał - bynajmniej tak mi się wydawało. Włożyłam w ten związek mnóstwo czasu, energii, siły, nerwów i miłości. Zapomniałam o sobie. On był najważniejszy. Również był tym pierwszym, któremu się oddałam. Żal, który w sobie noszę jest duży, ale głównie dlatego, że nawet nie zauważyłam, aby był mi wdzięczny za to co zaczął osiągać, a naprawdę miał to dzięki mnie... Tylko że jestem sama dopiero 3 miesiące i już wiem, że dobrze się stało. Głównie dlatego, że w między czasie zachorowałam na raka i możnaby rzec, że dzięki niemu (rakowi) patrzę na życie inaczej. Na każdą chwilę i minutę, która ucieka, bo spojrzałam już śmierci w oczy. I wiecie co? Wierzę w to, że poznam kogoś, kto da mi to wszystko czego nie miałam. Kogo pokocham jeszcze mocniej, a On mnie. Ludziki drogie - nie traćcie nadziei. Ja też pamiętam, ja też wspominam, ja też cierpię, bo było to wiele lat wspólnego życia. I też nawet nie napisze mi smsa - co słychać, cokolwiek. Może kiedyś napisze. Ja na pewno nie. A jestem osobą mocno zakompleksioną, nie pewną siebie itd itd. Lecz mimo wszystko mam chociaż nutkę honoru, aby nie starać się o kogoś, kto kompletnie mnie nie doceniał i nie docenił. Może jeszcze doceni, jak trafi na laskę, która będzie Go zdradzać, nie szanować i nic dla Niego nie robić. Tego nie wiem. Ale wiem jedno. Wciąż wierzę ;) i Wy również uwierzcie!! Trzymajcie się ;)

 39. justi (Ocena: 5) 2013-12-16 0:27:53 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hej mam ten sam problem.. może chciałabyś porozmawiać na prv?

 40. Anonim (Ocena: 5) 2014-02-01 11:01:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja chętnie

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Taki jeden (Ocena: 5) 2013-06-02 2:09:15 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam problem sercowy. Ona już mnie nie kocha. I chociaż staram się uporządkować swoje życie, to wciąż słyszę, że to koniec, że ona już mnie nie kocha... Kiedyś świata poza mną nie widziała. Ja nauczyłem się ją kochać. Nauczyłem się znosić jej humory. Starałem się spełniać wszystkie zachcianki: wspólne mieszkanie, wakacje i plany na przyszłość (ślub, dzieci...) W 2012 roku byłem w złej formie (kłopoty w pracy) na przełomie czerwca i lipca ona straciła swoją, a ja nie byłem dla niej wsparciem ( znam ją dobrze, wiem że jest silna i doskonale poradzi sobie ze znalezieniem pracy) rzuciła mnie z dnia na dzień. Chodziłem i błagałem żeby dała mi szansę, nawet pomimo tego że poszła do łóżka z innym. Moja determinacja zadziałała i Sylwestra 2012/2013 spędziliśmy razem. Później spotykaliśmy się coraz częściej. Ja stałem się bardziej ambitny, pracowity i pozbyłem się tego wszystkiego co tak bardzo ją denerwowało (piwko oraz koledzy, którzy ściągają w dół) chodziliśmy razem na wystawy w muzeach i do galerii sztuki, zapisaliśmy się do book clubu gdzie każdy czyta jedną książkę i raz w miesiącu spotykamy się by tą książkę omówić... Spędziliśmy razem majówkę (urządziłem piknik na Polach Mokotowskich) byliśmy razem na Nocy Muzeów... Wszystko wydawało się zmierzać w dobrym kierunku. W czerwcu/lipcu chciałem żebyśmy pojechali zwiedzić Kraków... Niestety. Po tym gdy spóźniłem się z telefonem w długi weekend i zamiast o 10 rano zadzwoniłem w południe, ona nie miała już czasu. Gdy zadzwoniłem następnego dnia, to była afera, że potrzebowałem aż tyle odpoczynku i że teraz mam cały czas dla siebie... W kolejnym esemesie napisała, że już mnie nie kocha. Jestem zdruzgotany, a wszystkie wcześniejsze starania i zmiany w życiu uważam za ogromną porażkę. Czy jest jeszcze sens walczyć o ten związek? Tzn. Ja na pewno będę walczył. Kocham ją i chcę związać się na całe życie. Mój problem jest taki, że wychowała mnie matka. Nigdy nie miałem możliwości wychować się w "normalnej" rodzinie, gdzie tatuś okazuje miłość mamusi. Nie miałem kogo obserwować, nie miałem od kogo się uczyć. Teraz łapię się na tym, że popełniam takie głupie błędy jak spóźniony telefon czy brak planów na spędzenie wolnego czasu. Ona zawsze pyta w pierwszej kolejności: Jakie atrakcje dla mnie przygotowałeś, skarbie? Już sam nie wiem czy walczyć, czy odpuścić. Kocham ją i chcę dla niej jak najlepiej. Czy dać jej spokój i liczyć, że będzie szczęśliwa w nowym związku? Nie potrafię przestać o niej myśleć. Chyba wyślę się do psychologa albo na sznur. Życie bez niej jest bez sensu....

 43. Samotna (Ocena: 5) 2013-06-03 22:53:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A jesteś pewien że to ta jedyna że chcesz z nią być? Spójrz ile dla niej zrobiłeś ile jak bardzo się starałeś ile poświęciłeś!! Robiłam to samo dla mojego mężczyzny zrezygnowałam ze wszystkiego ba ja nawet przestałam praktycznie wychodzić z domu a on się bawił za moimi plecami i też każda kłotnia każdy jego błąd za to wszystko ja przepraszałąm. Nie powiem były dobre momenty jednak nawet one nie były w stanie utzrymać tego związku a trwał długo ... Więc może dobrze sie stało najwyraźniej nie zasluguje ona na ciebie może gdzieś za rogiem czeka ta wymarzona dla ktorej juz niedlugo stracisz glowe i ktora odpowie miloscia na milosc?? Chce poprostu zebys wiedzial ze ja za takiego faceta jak ty (jesli chodzi o charakter i zmiany jakie opisales) dala bym dużo . 3maj sie jestem z toba:)

 44. Ola (Ocena: 5) 2013-09-27 20:06:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zajmij sie sobą...wystarczajaco walczyles o nią...nie warto tracic czasu i energii na kogos kto Cie nie chce...

 45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 46. Koneser (Ocena: 5) 2013-06-02 1:36:06 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Eh. Te wszystkie psycholożki i ekspertki od związków tylko mieszają Wam w głowach, drogie panie. Owszem są mężczyźni, którzy łajdaczą się na prawo i lewo. Z takimi rozstanie jest dobrym rozwiązaniem, chociażby z obawy przed HIV/AIDS lub innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.. Facet dużo czasu spędza w pracy? Psycholożka zawyrokuje, że facet ma romans i doradzi rozstanie. Ja uważam, że facet bierze nadgodziny by odłożyć forsę na wspólny wyjazd waszych marzeń itd. Drogie panie. Wszystkie te psycholożki mają jedną wspólną cechę: są sfrustrowane i niedowartościowane. To one są największymi waszymi wrogami. Mieszają Wam w głowach, wzbudzają wątpliwości, a jak już trafią na podatny grunt.... Wyrasta z tego potężny dąb i rozstanie gotowe. Wy cierpicie, faceci cierpią, a psycholożka odbiera kolejną wypłatę za swoją "pracę". Przecież wystarczy spokojna rozmowa z partnerem i wyjaśnienie co jest nie tak, jakie są nasze oczekiwania co do związku... Stworzenie wspólnego planu działania. To prawda, że faceci dużo czasu poświęcają pracy ale takie są czasy. Chcecie być adorowane, obsypywane prezentami, zabierane do restauracji??? To wszystko kosztuje. To nie jest bajka Dysneya. Drogie panie, więcej wyrozumiałości dla facetów. Oni Was bardzo kochają, a że muszą być "macho" to sprawia, że trudno im wyrażać uczucia z taką łatwością jaka przychodzi Wam, piękne.

 47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 48. Zagubiona (Ocena: 5) 2013-05-31 1:27:20 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Byliśmy ze sobą prawie 5 lat, minął miesiąc od rozstania... Mówię, że nie chcę z nim być, a w głębi duszy cały czas myślę... Tylko czemu po 5 latach bycia razem nie stać go na nic innego niż sms z pytaniem "co u Ciebie słychać?"... Liczyłam, że się odezwie, że zawalczy o nas... Liczyłam, że mu po prostu zależy...

 49. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 50. Anonim (Ocena: 5) 2013-04-08 9:20:46 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Byliśmy ze sobą 7 lat,było cudownie...jednak ostatnio często mnie zlewał,bo zmęczony bo coś i tak od słowa do słowa rozstaliśmy się przez głupotę...Zawsze były telefony,sms a teraz nie ma nic wielkie rozstanie,lata z kumplami a mnie ma totalnie w dupie.Pisałam chciałam sobie wszystko wyjaśnić,ale on już niechciał. Niewiem co za przyczyna,ponieważ bardzo mnie kochał,może pojawiła się inna tego się pewnie nigdy nie dowiem.Jest ciężko powstrzymać się napisać,boję się spotkania z nim...Niewiem już co robić. Zostałam z tym wszystkim sama. Niechce innego i teraz myślę że go już też po tym co zrobił.Ale nie wyobrażam sobie bycia z kimś innym,zakochania nie zakochuje się szybko...Jest cięzko

 51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 52. Anonim (Ocena: 5) 2013-04-08 0:38:47 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Najpierw była wielka miłość, teraz jest wielkie rozczarowanie. Jakieś dwa tygodnie chciał czasu, wmawiał mi jak bardzo mnie kocha ale nie radzi sobie. Dziś? Od wczoraj ma nową której wyznaje jak bardzo ją kocha. Chyba nigdy się nie dowiem czy to ona była powodem rozstania. Nienawidzę go i kocham jednocześnie, kocham za wspomnienia...

 53. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 54. Anonim (Ocena: 5) 2013-03-29 1:00:30 zgłoś do usunięcia czas leczy rany? największa ściema na świecie

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Czas nie leczy ran !!! On tylko przyzwyczaja nas do bólu... Ale mimo wszystko nadal cholernie boli, świat nadal jest szary i smutny... Kocham Go nadal i nikt inny się nie liczy, nikogo innego nie chcę... Mam 29 lat od ponad 2 lat Jego nie ma, od ponad 2 lat nie kochałam się bo nikt inny mnie nie pociąga... Wszystkie "cud rady" przerobiłam prócz tej o rzucaniu się w ramiona innych facetów bo od kiedy go nie ma inni mnie nie interesują... Życie jest smutne... praca-dom i tak z dnia na dzień... czekanie aż życie się skończy...

 55. Koneser (Ocena: 5) 2013-06-02 1:40:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Doskonale Cię rozumiem. Mam to samo. Żadna kobieta nie jest atrakcyjna. Większość wydaje mi się tandetna, pusta i mało inteligentna żeby nie powiedzieć GŁUPIA. To straszne przyrównywać nową osobę do byłego/byłej i czuć rozczarowanie, a nawet wyrzuty sumienia z powodu pochopnej decyzji o rozstaniu... Life sucks.

 56. anonim (Ocena: 5) 2014-02-09 22:05:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  najgorszym jest kochac latami bez wzajemnosci

 57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 58. Anonim (Ocena: 5) 2013-03-27 17:51:41 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja też zakochałam się, chyba bez wzajemności, to wszystko jest takie trudne, myślałam,że on także mnie kocha, ale to jednak nie prawda. Ja mężatka ze stażem 16 -letnim, on żonaty, dzieci -i tu nagle ta znajomość, bez przyszłości, perspektyw.... Zakochiwałam się w nim dzień po dniu, to było takie nierealne , najpierw samo pisanie ,pózniej seks,to wszystko było takie nierealne,on mówił, że tylko seks, ale ja czułam z każdym dniem coraz więcej. Trwało to parę miesięcy....gdy zdobyłam się w końcu na prawdę o uczuciach, napisał :odpuść sobie.... Nie umiem sobie poradzić z tym wszystkim, z jednej strony mąż, a z drugiej on - moja miłość-bez wzajemności, wiem że muszę zapomnieć, ale jak?

 59. Anonim (Ocena: 5) 2013-03-30 8:44:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej, ja mam identyczną sytuację... chętnie porozmawiałabym z kimś kto to rozumie....może napisz do mnie? może i Tobie zrobi się lepiej....

 60. Anonim (Ocena: 5) 2013-03-30 8:46:40 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  podaj tu adres mail...na pewno napiszę

 61. Anonim (Ocena: 5) 2013-03-30 22:14:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie chcę podawać tu publicznie maila .....podaj jakieś forum to mogliśmy by porozmawiać na PW.

 62. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 63. Anonim (Ocena: 5) 2013-02-27 0:21:13 zgłoś do usunięcia re: Jak zapomnieć o eks-facecie?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dziewczyny, ja byłam z facetem 7 lat, nie jestem już 4. Był dla mnie wszystkim, choć czułam się niedowartościowana. Rozstaliśmy się, były fochy, duma, szukanie innych. Ponad dwa lata jestem można powiedzieć w szczęśliwym związku. Nosi mnie na rękach, kocha, daje kolejne szanse.To taki związek z rozsądku. Ale ja chce wrócić do byłego, nie potrafię przestać go kochać. On od niedawna ma dziewczynę, ale też chciał wrócić i nagle odwidziało mu się i kocha już ją, a ze mną się kłóci. Powiedzcie czy jest sens, abym była w związku z kimś kogo nie kocham???? Mój obecny jest ideałem, a tamten był egoistą, zakochany w sobie, ale latał za mną i zawsze to okazywał. Nawet, gdy byłam już w innym związku. Nowym związkiem byłam zachłyśnięta, bo to co nowe cieszy, zawsze to coś innego. Nie mogę pogodzić się z myślą, że on teraz kocha tą inną tak jak mnie. Ja byłam ta pierwsza, od nasolatka i on był dla mnie ten pierwszy. Jaka to była wielka miłość, potem ogromna przyjaźń. Teraz nie pozostał z tego nic, tylko żal. Mamy wspólnych znajomych i do tej pory widywaliśmy się, a teraz oznajmił, że nie chce żebyśmy razem gdzieś wychodzili. Podzielił ekipe dla niej, małolaty. A niedawniej jak miesiąc temu żalił się, że ona to nie ja i chce do mnie. Dla niego nawet odeszłam od chłopaka, ale on wrócił, jak bumerang, bardzo mnie kocha. Oczywiście nie znał realnego powodu mojego odejścia. Zazdroszczę mojemu byłemu, że się tak zakochał, a wiem że kocha mocno i długo. Mam cichą nadzieję, że jak to wielkie łał opadnie, zacznie myśleć znowu o mnie. CHyba, że kocha na poważnie. JEŚLI MIŁOŚĆ JEST PRAWDZIWA, POWINNA WYPIERAĆ KAŻDĄ POPRZEDNIĄ. A co jeśli nadal myślicie? To znaczy, że nadal kochacie. Ja uważam, że prawdziwa miłość jest tylko jedna i żal mi siebie i tych wszystkich tu, którzy latami tęsknią, bo być może, że przeżyliśmy już swoją i teraz zostaje nam marna wegetacja w innych związkach, na pocieszenie. Czy ktoś ma inne zdanie na ten temat ?????

 64. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 14
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie