MĘSKIM OKIEM: W jakim wieku powinnaś zacząć się martwić, że jesteś dziewicą?

Do kiedy czystość jest jeszcze wartością, a kiedy staje się balastem? Sprawdź...
MĘSKIM OKIEM: W jakim wieku powinnaś zacząć się martwić, że jesteś dziewicą?
16.06.2015

Facet wypowiadający się o utracie czystości przez kobietę, to zupełnie tak, jakbyś Ty próbowała mnie pouczać w kwestii prostaty, zarostu na twarzy lub przedwczesnego wytrysku. Coś tu się nie zgadza. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce nie tylko mogę to zrobić, ale wręcz powinienem. Chociażby ze względu na Wasze odwieczne wątpliwości z cyklu „czy mężczyźni lubią dziewice” albo „z iloma facetami mogę się przespać, żeby nie wyjść na łatwą”.

Wychodzi na to, że nasze zdanie w tej kwestii rzeczywiście Was interesuje. Pora więc raz na zawsze uciąć wszelkie spekulacje i wskazać moment, kiedy Twoja cnota jest jeszcze wartością, a kiedy staje się balastem. Bez sloganów w stylu „zrób to, kiedy poczujesz, że jesteś gotowa”, ale ze wskazaniem konkretnego wieku.

Oczywiście, wcale nie musisz się tym sugerować...

utrata dziewictwa

15-16 LAT

W Polsce wiek przyzwolenia (inaczej wiek zgody), czyli moment, kiedy możesz legalnie współżyć, to 15 lat. Wcześnie, ale są kraje, które ustaliły tę granicę nawet na 12 lat. Chociaż wydaje Ci się, że jesteś już z tego powodu dorosła, to w rzeczywistości nadal jesteś tylko małą dziewczynką. Rok później niewiele się zmienia i to wciąż raczej kiepski moment na podejmowanie tego typu decyzji i działań. Wtedy to nie dziewictwo jest dla Ciebie powodem do wstydu, ale jego brak. Nawet nas nikt nie przekona, że koniec gimnazjum i początek liceum to odpowiedni czas na seks.

utrata dziewictwa

17 LAT

Przyjmuje się, że to średni wiek utraty dziewictwa w większości cywilizowanych krajów. W tym także w Polsce. Wciąż niewiele, ale to i tak sukces, skoro w mediach promuje się znacznie młodsze osoby, które wyglądają i zachowują się tak, jakby kopulowały z kim popadnie już od podstawówki. To jeden z ostatnich momentów, kiedy Twoja cnota nie wzbudza żadnych większych emocji. Wciąż nie masz żadnych doświadczeń w tym względzie? Nie ma problemu. Zdążyłaś już sięgnąć po zakazany owoc? Nie ma sprawy.

utrata dziewictwa

18 LAT

Według prawa stajesz się osobą dorosłą i w pełni odpowiedzialną za swoje czyny. Jeśli coś przeskrobiesz, nikt nie będzie ścigał już Twoich rodziców, ale wyłącznie Ciebie. Według niektórych to ostatni moment na pozbycie się balastu, za który uważają dziewictwo. Bo jak to wygląda? Taka dorosła i jeszcze nietknięta... Zanim popadniesz z tego powodu w depresję, uświadom sobie kilka prostych rzeczy – nadal jesteś uczennicą, w praktyce to rodzice wciąż mają decydujące zdanie, a Twoja dorosłość to wyłącznie kwestia umowna. Nie masz się do czego spieszyć i nikt rozsądny nie będzie mógł Ci niczego zarzucić.

utrata dziewictwa

19 LAT

Moment ważnych zmian w życiu. Dla większości z Was oznacza koniec szkoły średniej (czyli obowiązkowego etapu edukacji), maturę, początek studiów. Wreszcie zaczynasz czuć, że masz na coś wpływ. W końcu to od Ciebie zależy, jak potoczy się Twoje dalsze życie (a przynajmniej kilka kolejnych lat). Wydaje Ci się, że to ostatni moment na zrzucenie z siebie ciężaru cnoty, aby poczuć się już naprawdę dorosłą. A co, jeśli tego nie zrobisz? Możesz postrzegać to życiowy dramat, ale dla Twojego przyszłego partnera będzie to wartość. Nam taka cierpliwość zwyczajnie imponuje.

utrata dziewictwa

20-24 LATA

Kawał czasu, który obejmuje całe Twoje studia. Dla większości dziewczyn to okres, kiedy dziewictwa nie tylko powinnaś się pozbyć, ale wręcz musisz. W przeciwnym wypadku dojdziesz do wniosku, że ewidentnie coś z Tobą nie tak. Rzeczywiście, jeśli nadal pielęgnujesz swoją czystość, jesteś w mniejszości. Ale czy to powód do wstydu? Nie mam zamiaru Cię do niczego namawiać, ale patrząc na sprawę obiektywnie, wątpliwości są uzasadnione. W końcu minęło już kilka długich lat od momentu, kiedy przynajmniej w teorii powinnaś mieć to za sobą. Jeśli była to Twoja świadoma decyzja – nie ma problemu. Jeśli nie miałaś z kim – niepokój może być uzasadniony.

utrata dziewictwa

25 LAT I PÓŹNIEJ

17 lat, czyli moment, kiedy większość ma już za sobą pierwsze doświadczenia, za Tobą. Pełnoletnia jesteś już od dłuższego czasu. Skończyłaś nawet studia (a przynajmniej rocznikowo powinnaś to zrobić). Coraz więcej osób zwraca się do Ciebie per „pani”. A Ty nadal nic? Daleki jestem od pouczania i namawiania do czegokolwiek, ale sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, w czym tak naprawdę tkwi problem. Jeśli wierzyć statystykom, jesteś już nie tylko przedstawicielką mniejszości. Zaledwie promil osób w Twoim wieku nigdy nie doświadczyło intymnej relacji. Zaczyna Ci to ciążyć, a facet, który się o tym dowie, będzie miał uzasadnione wątpliwości...

Polecane wideo

Komentarze (40)
Ocena: 4.35 / 5
gość (Ocena: 1) 25.01.2022 23:37
żenujące
odpowiedz
cześć (Ocena: 5) 22.11.2021 19:43
Ja mam 25 lat i prawiczek
odpowiedz
Hello (Ocena: 4) 20.02.2021 22:48
Ja straciłam dziewictwo 2 miesięce temu z chłopakiem o 6 lat starszym i nie żałuję. Mam 20 lat a z chłopakiem jestem od 8 miesięcy. Według mnie na pierwszy raz trzeba być gotowym a nie zrobić to bo albo "wszyscy moi znajomi mają to już za sobĄ" albo "bo partner nalega"
odpowiedz
Kuba (Ocena: 5) 05.11.2019 08:44
W przyszłym roku w maju skończę 25 lat, jestem prawiczkiem. Szczupły, znamię na prawym poliku, zarost na brodzie, wzrost 185, waga 78, stopa 48. [email protected]
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.10.2019 22:28
Każdy człowiek dojrzewa w swoim czasie, wpisywanie się w takie rubryczki jakiegoś niby-dziennikarza jest głupie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie