Zęby na kredyt

09 Grudnia 2009

Teraz pacjent w gabinecie stomatologicznym może wybierać nie tylko zabiegi, ale także bank, który mu je sfinansuje. Maksymalna wysokość kredytu może sięgać nawet 55 tys. zł.

Zęby na kredyt

Coraz więcej gabinetów w Polsce umożliwia swoim pacjentom leczenie zębów na kredyt. Umowa z bankiem zapewnia gabinetowi płynność, a pacjentowi leczenie, na które z własnej kieszeni nie byłoby go stać. Dziś według szacunków w Polsce działa blisko 1000 gabinetów stomatologicznych współpracujących z bankami. Zdaniem stomatologa Wojciecha Fąferko z Dentim clinic w Katowicach tego typu forma płatności zwiększy dostępność do wielu zabiegów, zwłaszcza implantologicznych i protetycznych. Już dziś ponad 70% pacjentów prywatnych gabinetów za te zabiegi płaci pieniędzmi z kredytu.

 

Kredyt w rejestracji

 

Wybielanie ,implanty stomatologiczne, licówki, aparaty na zęby – jednym słowem zabiegi potrzebne, żeby mieć piękny i zdrowy uśmiech, pomagający wielu w pracy i życiu osobistym. Teraz dzięki coraz popularniejszej współpracy banków coraz więcej osób może sobie pozwolić, na te kojarzące się z Hollywood zabiegi. Dziś opłatę za leczenie protetyczne czy wszczepienie implantów można rozłożyć na raty, finansując całość z kredytu lub płacąc kartą kredytową. Formalności załatwimy w gabinecie stomatologicznym, a nie tak jak do tej pory w banku.

 

- Jeszcze do niedawna pacjent, który chciał sfinansować leczenie z kredytu musiał na własną rękę starać się o kredyt w banku, przedzierając się przez stosy formalności. Rezultaty tych starań były różne. Nie zawsze bank udzielał kredytu, czasami pacjent musiał długo czekać, a zabieg potrzebny był „na już”. Teraz pacjent ma szansę załatwienia wszystkich formalność w rejestracji, a za jego leczenie zapłaci bezpośrednio bank, przelewem na konto gabinetu – tłumaczy lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach.

 

Formalności związane z kredytem zajmują często niecałe 15 minut, wystarczy dowód osobisty. W skrajnych przypadkach, kiedy wymagane jest zaświadczenie o zarobkach poczekamy do 3 dni. Wcześniej rejestratorka przeprowadza symulację, w oparciu o wyliczone przez lekarza koszty leczenia. Maksymalna kwota, o która może ubiegać się pacjent to 55 tys. złotych. Spłatę można rozłożyć nawet na 36 rat.

 

Opcja dla statystycznego Kowalskiego

 

 - Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet pacjenci o najniższych zarobkach, ale chcący odbudować swój uśmiech lub go skorygować mają szansę na leczenie stomatologiczne – mówi Fąferko. Kredytowanie zębów sprawdza się także w sytuacjach awaryjnych. – Bywają przypadki, że pacjent wymaga natychmiastowego leczenia, za które nie jest w stanie zapłacić gotówką z własnej kieszeni. Kredyt w gabinecie ma mu je umożliwić. Z tego rozwiązania chętnie korzystają dziś młodzi ludzie, na początku kariery zawodowej, zdając sobie sprawę, że piękny uśmiech to inwestycja, która będzie procentować przez długie lata – dodaje.

 

Opcja leczenia na kredyt obowiązuje między innymi w katowickim Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic, które od grudnia 2009 dzięki umowie z Lukas Bankiem oferuje pacjentom leczenie na kredyt. Oprócz Lukas Banku pacjenci mają także do wyboru ofertę AIG.  Po porównaniu wybierana jest opcja najkorzystniejsza dla pacjenta.

 

– Pacjenci od dłuższego czasu pytali o możliwości leczenia na kredyt i na raty. Zauważyliśmy także, że wielu z nich płaci za wizytę kartą kredytową lub sygnalizuje, że wzięło często wysokooprocentowany kredyt gotówkowy, żeby poddać się leczeniu protetycznemu lub implantologicznemu – mówi dr Wojciech Fąferko.

 

Tak finansują swoje leczenie m.in. osoby, dla których zdrowe żeby i piękny uśmiech jest swoistym narzędziem pracy. – Zdrowy uśmiech otwiera wiele drzwi, pozwala nam awansować, sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie. Wiele osób traktuje go więc jak inwestycję w rozwój, podobnie jak edukację, zaciągając na ten cel kredyt – mówi.

 

Nawet 9% w skali roku. Niewielki koszt

 

Dziś kredytem udzielonym w gabinecie można zapłacić za każdy zabieg stomatologiczny, począwszy od usunięcia zęba, a skończywszy na leczeniu implantologicznym. Maksymalna wysokość kredytu w Lukas Banku to 30 tys. złotych. Oprocentowanie pożyczki 0,7% w skali miesiąca, jeżeli decydujemy się na leczenie powyżej 5 tys. zł. 0,9% jeżeli przyjdzie nam zapłacić mniej niż 5 tys. zł. W skali roku daje to niecałe 9% Dla przykładu miesięczna rata za stały aparat ortodontyczny Damona kosztujący 2800 zł, przy kredycie na 12 rat zapłacimy miesięczną ratę 259, 22 zł. Do wyboru pacjenci maja 12, 24 i 36 rat.

 

Jak zauważa Wojciech Fąferko leczenie na kredyt od zawsze cieszyło się dużą popularnością, wymaga od nich praca. – Do tej pory blisko 90% pacjentów za zabieg płaciło właśnie z kredytu, uzyskanego na własną rękę, ponosząc przy tym duże koszty związane z odsetkami – mówi Fąferko.

 

Jak wynika z danych Dentim clinic z kredytu płacimy także za aparaty ortodontyczne, robi tak blisko 70% pacjentów, wybielanie i leczenie kanałowe. Gotówkę wydajemy najczęściej na wizyty kontrolne i usuwanie pojedynczych zębów. – Jeżeli leczenie jest planowane i wymaga dłuższego okresu, a co za tym idzie także większych wydatków, pacjenci od razu pytają o kredyt. Łatwiej jest im płacić miesięczna ratę, niż sfinansować całość za gotówkę – mówi Fąferko. 

 

Kto korzysta z opcji leczenia na kredyt?

komentarz lek. stom. Wojciecha Fąferko właściciela Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic

 

Kredytowanie leczenia stomatologicznego to rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy na swój uśmiech patrzą jak na inwestycję, która będzie procentować przez lata. Kobiety sukcesu, osoby rozpoczynające karierę zawodową, biznesmeni dla każdej z tych osób zdrowe zęby mogą być przepustką i szansą na lepszą pracę, zdobycie kontrahenta, zwiększenie pewności siebie. Część z tych osób jednak w pierwszej kolejności inwestuje w firmy, dom, rodzinę, na końcu pozostawiając wydatki na stomatologię.

Kredyt ma być wyjściem, pokazującym jak sfinansować leczenie, bez nadszarpnięcia budżetu. Kredyty w gabinetach są także szansą dla wielu osób, które do tej pory nie było stać na zabiegi stomatologii estetycznej czy leczenie implantologiczne. Mówiąc wprost, dzięki kredytowaniu zwiększa się dostępność do leczenia, z którego do tej pory korzystali tylko zamożniejsi pacjenci

 

Materiały prasowe

 

Zobacz także:

 

Czy implanty zębowe są bezpieczne?

 

W przypadku wszczepienia pojedynczego implantu, procedura trwa zaledwie 20 minut, a dolegliwości polegać mogą jedynie na niewielkim obrzęku w okolicy implantu.

Co musisz wiedzieć przed założeniem aparatu? 

Skuteczność działania aparatu zależy od wieku. Nastolatkom wystarczą 2 - 3 lata, osobom dorosłym minimum pięć.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (25)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

aszka
(Ocena: 5)
2014-02-04 22:43:47

re: Zęby na kredyt

taka usluga jest coraz popularniejsza i tak jak mówi anonim - nie zawsze trzeba iść z tym do banku, można to od razu u dentysty załatwić. Ja tego nigdy nie robiłam, ale wiem, że w Bamedzie w Łodzi gdzie chodze jest taka opcja i pacjenci z niej korzystaja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-30 14:48:18

to zależy, gdzie będziesz sobie zęby uzupełniać i jaką metodą, ale chyba najważniejsze jest to, żeby było dobrze zrobione. Poza tym wcale chyba nie trzeba się zgłaszać do banku po kredyt, niektóre gabinety wychodzą swoim pacjentom na przeciw i na przykład w Galerii Uśmiechu można sobie koszty leczenia rozłożyć na raty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-14 15:04:54

chcialabym zwykla szczeke gorna. wiecie ile zaplace prywatnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-10 21:12:45

zęby nie włosy,niestety!wszystko tyle kosztuje ponieważ nasz kochany NFZ nie pokrywa kosztów.osobiście chodzę prywatnie do stomatologa,bo wolę zapłacić i mieć plombę światłoutwardzalną a nie jakąś srebrną i tandetną, i do tego i tak za leczenie kanałowe trzeba płacić bo NFZ pokrywa tylko koszty leczenia zębów w "linii uśmiechu"czyli do piątki.zęby to wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złoty.wiem sama po sobie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-10 09:38:56

zęby nie włosy,niestety!wszystko tyle kosztuje ponieważ nasz kochany NFZ nie pokrywa kosztów.osobiście chodzę prywatnie do stomatologa,bo wolę zapłacić i mieć plombę światłoutwardzalną a nie jakąś srebrną i tandetną, i do tego i tak za leczenie kanałowe trzeba płacić bo NFZ pokrywa tylko koszty leczenia zębów w "linii uśmiechu"czyli do piątki.zęby to wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złoty.wiem sama po sobie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-10 01:35:29

O zęby należy dbać, bo służą nam w końcu przez całe życie, a że leczenie i ich "pielęgnacja" bywa kosztowna i czasochłonna to już inna bajka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 20:48:42

powinni wymyślić kawę która nie będzie zabarwiała zębów :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 20:40:41

Czy żolte zeby mocno odstraszaja?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 21:48:39

Zależy czy przez żółte rozumiesz zaniedbane. Koloryt zębów bywa różny, mówi się o śnieżnobiałych, czasami o kolorze kości słoniowej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 22:49:43

Nie nie o zaniedbane , tylko po prostu , takie ktore sa z natury zolte .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 23:19:04

tak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 19:03:52

Polacy powinni zacząć dbać o zęby!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 20:11:21

Racja ważniejsze jest zdrowe odżywianie , higiena , oraz nie palenie papierosów. Wtedy nie będą nam potrzebne kredyty na dentyste;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 17:59:59

a dentystki nawet kas fiskalnych nie posiadają...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-09 19:17:30

bo kasy fiskalne to potrzebne są sprzedawczynia z sklepikach ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz