Dr Google leczy Polaków. Zamiast chodzić na badania, diagnozujemy się na forach w sieci!

02 Sierpnia 2012

Wizytę u prawdziwego specjalisty odkładamy w nieskończoność.

Google

Kiedyś, gdy nasze zdrowie zaczynało szwankować, prędko biegliśmy do doktora. Dziś, większość Polaków leczy dr Google – wszechwiedzący medyczny doradca, który potrafi zdiagnozować każdą dolegliwość.

Z najnowszych danych wynika, że już ponad 70 procent naszych rodaków poszukuje informacji o swoich dolegliwościach w sieci – donosi serwis odkrywcy.pl. Większość z nas w nieskończoność odkłada wizytę u specjalisty.

Wychodzimy z założenia, że swoją chorobę możemy bardzo łatwo wykryć sami. Na forach internetowych wypowiada się przecież mnóstwo osób, które mają podobne dolegliwości.

Korzystanie z porad zamieszczonych w sieci przydaje nam się głównie wtedy, gdy cierpimy na wyjątkowo wstydliwe schorzenia. Internauci dyskretnie i anonimowo doradzą nam jak zwalczyć hemoroidy i jak leczy się choroby weneryczne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 21:20:27

Ja uważam, że z pomocą internetu można czasem więcej się dowiedzieć niż od lekarza. Poszłam prywatnie do dermatologa z problemem skórnym, dostałam jakieś tam apteczne kremy i wsio - nic mi to nie pomogło. Poszukałam trochę o tym na internecie, przeszukałam blogi, zmieniłam pielęgnację i problem już prawie wyleczony....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 17:37:59

Też tak robię, wielokrotnie prędzej się dowiedziałam co mi jest niż od lekarza. Do lekarza to idę po leki i jeszcze muszę powiedzieć co mi jest bo sam nie wie jak mu opisuje dolegliwości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 17:23:47

Ja potrzebując pilnie wizyty u gastrologa, w moim mieście musiałabym czekać prawie 7 miesięcy na wizytę. Po takiej wiadomości, pierwsze co - szukam co mogę zrobić, żeby sobie ulżyć, czy to takie dziwne? "Lekarze zgodnie twierdzą, że tylko wyszkolony specjalista może prawidłowo ocenić stan chorego" - z kolką nerkową trafiłam na oddział, a po zbadaniu mi nerek, lekarz stwierdził, że to ból owulacyjny! Mimo, że miałam zaświadczenie od urologa, że mam kamienie nerkowe. Nie byłabym taka pewna tych specjalistów, bardzo dużo lekarzy to po prostu głupki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 17:39:16

Pewnie jak byś chciała prywatnie pójść to miejsce znaleźli by na jutro.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 19:27:49

Ja musiałam iść pilnie do ginekologa... czas oczekiwania 3 miesiące, jakbym zapłaciła to na następny dzień bym już mogła iść..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 10:59:34

Na badania ludzie nie chodzą, bo albo muszą czekać kilka miesięcy, albo zapłacić kwoty, których nie mają. Do lekarza można dostać się tylko dzięki znajomościom

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 07:55:01

Po pierwsze w polsce nie można miesiącami dostać się do lekarza specjalisty. No chyba, że się zapłaci. Po drugie to, że się pójdzie prywatnie nie znaczy wcale, że lekarz Cię dobrze zdiagnozuje. W dzisiejszych czasach nie radzę ślepo ufać lekarzom, coś o tym wiem. Mądry człowiek próbuje wszystkich źródeł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1