Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Medycyna
 6. >
 7. Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

2009-08-13

Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

2009-08-13

Współczesna stomatologia wykorzystuje najnowsze osiągnięcia inżynierii biologicznej, czego przykładem są tytanowe implanty zębowe, które w specjalistycznych klinikach wszczepia się podczas rutynowych zabiegów. Przedstawiamy prawdy i mity na ich temat!

Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

W dobie bardzo szybkiego postępu technologicznego, osiągnięcia medycyny są zdumiewające. Materiały, które po wprowadzeniu do organizmu nie zakłócają funkcjonowania tkanek, pozwalają nam na poddanie się zabiegom rekonstrukcyjnym bez ryzyka utraty zdrowia, co zdarzało się jeszcze 20 -30 lat temu. Współczesna stomatologia wykorzystuje najnowsze osiągnięcia inżynierii biologicznej, czego przykładem są tytanowe implanty zębowe, które w specjalistycznych klinikach wszczepia się podczas rutynowych zabiegów. Bezpieczeństwo stosowania idzie w parze z długoterminowym efektem kosmetycznym, na którym pacjentom zależy najbardziej.

Prawdy i mity o wykorzystaniu implantów w stomatologii omawia Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, z Kliniki Implantologii i Ortodoncji Unident Union Dental Spa.

Prawdy i mity o implantach:

Implanty są ryzykownym rozwiązaniem - MIT

Badania naukowe przeprowadzone na setkach tysięcy pacjentów na całym świecie, poparte wieloletnim okresem obserwacji,  dowodzą, że implanty zębowe są biologicznie bezpieczne. Statystyki pokazują, że w 98,9% przypadków, wszczepienie implantów zębowych kończy się sukcesem. Ponadto cechuje je długofalowy efekt estetyczny.

Implanty należy wszczepiać jak najszybciej - PRAWDA

Po utracie zęba, nie należy zbyt długo rozważać jego odtworzenia. Czas działa na naszą niekorzyść. Pogarsza się estetyka twarzy, zapada się profil i następuje zaburzenie funkcji zgryzowych. Przy braku zęba (lub zębów), dochodzi do przeciążenia pozostałych grup zębowych, co po czasie skutkuje ich bólem, rozchwianiem, a także przechylaniem w kierunku nieodtworzonej przestrzeni. W okresie kilku lat prowadzi to do utraty kolejnych - pierwotnie zdrowych zębów.

Jeden implant = jeden ząb - MIT

Technologia często pozwala nam być lepszymi od natury - na jednym implancie możemy odtworzyć więcej niż jeden ząb!!!

Implanty to biologicznie przyjazne wszczepy. Na kilku możliwe jest wsparcie nawet grupy zębów, w postaci rozległego mostu porcelanowego. Implanty mogą też ostatecznie pełnić funkcje stabilizującą dla wyjmowanych protez zębowych.

Nie można wszczepić implantu bezpośrednio po usunięciu zęba - MIT

Najkorzystniejsze jest wszczepienie implantu w czasie jak najkrótszym po usunięciu zęba - najlepiej w tym samym dniu. Gwarantuje to natychmiastowe odtworzenie estetyki uśmiechu i prawidłowej funkcji zgryzu.

Każdy może poddać się zabiegowi wszczepienia implantów - PRAWDA

Implantologia stomatologiczna to jedna z dziedzin medycyny rekonstrukcyjnej. Niezależnie od wieku, pozwala na odtworzenie pełnego, promiennego uśmiechu.

Wieloletnie braki zębowe mogą wymagać przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, umożliwiających prawidłowe osadzenie implantów, lecz nie wykluczają leczenia.

Zabieg wszczepienia implantu, jak i okres rekonwalescencji, trwa długo i jest bolesny - MIT

Dostępne obecnie na światowym rynku preparaty do znieczuleń miejscowych, zapewniają pacjentowi komfort bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu. W przypadku wszczepienia pojedynczego implantu, procedura trwa zaledwie 20 minut, a dolegliwości polegać mogą jedynie na niewielkim obrzęku w okolicy implantu. Nie przeszkadza to w kontynuacji pracy zawodowej już w kolejnym dniu.

Na wszczepiony implant pacjent otrzymuje gwarancję - PRAWDA

Każdy gabinet stomatologiczny do kwestii gwarancyjnych podchodzi inaczej - niektóre nie dają jej w ogóle, inne oferują pięcio- lub nawet dziesięcioletni okres, jak w przypadku Unident Union.

Warunkiem uzyskania tak długiej gwarancji jest uzupełnienie wszystkich brakujących zębów. W przeciwnym razie istnieje możliwość nadmiernego obciążenia implantu, co ostatecznie doprowadzi do jego dezintegracji.

Zobacz także:

Co musisz wiedzieć przed założeniem aparatu? 

Skuteczność działania aparatu zależy od wieku. Nastolatkom wystarczą 2 - 3 lata, osobom dorosłym minimum pięć.

Pozbądź się nieświeżego oddechu

W sytuacji, gdy specjalista określi przyczynę nieświeżego oddechu, należy niezwłocznie podjąć leczenie. Jeśli jednak nie można wskazać konkretnego powodu, przez który cierpimy na tę dolegliwość, pozostaje nam wykorzystanie sprawdzonych, naturalnych sposobów na walkę z przykrym zapachem z ust.

Komentarze (60). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Maria (Ocena: 5) 2014-07-20 0:28:24 zgłoś do usunięcia Implanty zębów Łódź

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja właśnie z powodu kosztów zabiegu wszczepienia implantów dość długo zastanawiałam się nad podjęciem tej decyzji. Jednak, w końcu postanowiłam i mocno zaczęłam szukać odpowiedniego lekarza. Nie chciałam, aby tyle pieniędzy szlag trafił, szczególnie że niekrótko na to odkładałam i było to kosztem paru wyrzeczeń. Oprócz strachu przed wydanie dużej ilości pieniędzy po prostu bałam się samego zabiegu, bo jest to wizyta u dentysty i to jeszcze chirurgiczna. Byłam skora wybrać się nawet poza moje województwo ( Łódzkie ), jeśli któraś oferta by mnie szczególnie zachęciła. Z pomocą przyszła moja koleżanka, która ten zabieg ma już za sobą. Poleciła mi stomatologa doktora Cynkiera w Łodzi, poczytałam troszkę o nim i jego klinice i..przyszedł dzień zabiegu. Pan doktor wszystko dokładnie wytłumaczył, zauważył, że mam wiele obaw, ale rozwiał je dość szybko. Teraz jestem już 5 miesięcy po i wszystko w porządku! Cieszę się, że zdecydowałam się na implantologię i że postawiłam na doświadczenie lekarza ( czasem słyszy się, że amatorzy na tym polu też próbują sie popisać - kasa w błoto i problemy z zębami ). Co do ceny, to nie była wygórowana, myślałam że zapłacę więcej. Pozdrawiam.

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. http://pmc-medic.com/nasi-lekarze/dr-n-med-miroslaw-kulewicz (Ocena: 5) 2014-06-11 14:24:01 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Szukam dobrego polskiego dentysty zajmującego się zakładającym implanty zębowe w Londynie. Moje zęby bardzo się kruszą a kilku już niestety nie mam i chciałabym się poradzić forumowiczów czy znają jakiś dobrych lekarzy. Szukałam sporo przez google ale nie bardzo wiem na kogo się zdecydować. W zasadzie znalazłam kilku, a jeden wzbudził moją uwagę (z tego co czytałam jest naprawdę dobry) Z tego co wiem przyjmuje w Londynie w jednej z prywatnych klinik. Czy ktoś miał już coś do czynienia z tym doktorem ?

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. Zazębiony (Ocena: 5) 2013-11-14 13:02:44 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Przed wstawieniem implantu bardzo się bałem - wiadomo - droga rzecz, piszą o możliwości nie przyjęcia się, o pojawiających się infekcjach i bardzo długim czasie leczenia. Ze strarchu to chyba z pół roku do gabinetu się wybierałem. Wreszcie wybrałem gabinet i stało się: zamiast dziury po górnej 4 mam implant. Całe leczenie trwało 6 miesięcy, ale nie prawdą jest, że chodzi się z dziurą, u mnie dr Rojek wstawił zastępczą koronkę - nie mogłem nią gryźć ale zapełniała dziurkę. Powiem wam tylko, że ból przy wstawianiu implanta jest. Tzn. sam zabieg nie boli bo robi się go w znieczuleniu, ale gdy ono odejdzie to mozna po ścianach chodzić! Teraz gdy minęło już tyle czasu od tego wszystkiego - to cieszę się, że mam ten implant - nie chodzę z dziurą i nie mam kompleksów, ale gdy bolałem to żałowałem, że się na to zdecydowałem. Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych ;P

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. malami (Ocena: 5) 2013-10-18 15:33:11 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja jestem zwolenniczką implantów, bo sama je noszę. Wydaje mi się to najlepszym z osiągalnych rozwiazań. A co do mozliwych powikłań, to myślę, że wszystko zalezy od kompetencji lekarza, który wykonuje i przygotowuje do zabiegu. Bo przeciez nie idzie sie na niego ot tak "z buta". Ja trafiłam na bardzo dobrego specjalistę w Kordencie w Warszawie i śmiało mogę polecić, namiary znajdziecie tutaj: kordent.com.pl A tym, którzy sie wahają i nie moga sie zdecydować polecam spotkanie z lekarzem i zorientowanie u źródła.

 8. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 9. elżbieta (Ocena: 5) 2013-10-17 20:37:27 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja nie wyobrażam sobie braku zębów, dla mnie implant to idealne, choć kosztowne rozwiązanie, dlatego cieszy mnie możliwość wzięcia kredytu z dogodnymi ratami w open finance.

 10. Anonim (Ocena: 5) 2013-12-01 20:50:39 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  widac golym okiem ,ze pisala to osoba z doradztwa kredytowego

 11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 12. [url=http://profilaktyka-zeby.pl/?article_id=183]vanessa[/url] (Ocena: 5) 2013-04-24 10:49:41 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Implanty dentystyczne to najlepsze rozwiązanie, kiedy są ubytki, ponieważ odbudowują również kość i funkcjonują w stu procentach tak jak naturalne zęby. Oczywiście są przeciwwskazania, np. miejscowe, kiedy pojawia się infekcja wokół braku zęba. Jednak zazwyczaj przeciwwskazania miejscowe są tymczasowe dopóki się nie wyleczy chorób dziąsła.

 13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 14. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-02 16:29:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no na pewno nie jest to takie hop siup, ale jak już się decydujemy na wypełnianie zębów za pomcą implantów to też na pewno sprawdzamy gabinet. Przy takich zabiegach na pewno zależy nam na tym, żeby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Dlatego jak ja miałabym sobie robić implanty zębów to tylko w Galerii Uśmiechu.

 15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 16. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-17 22:50:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Owszem, implanty można wszczepiać bezpośrednio po usunięciu zęba (tzw. implanty natychmiastowe), ale wcale nie jest to najkorzystniejsze. Wciąż najlepszą metodą implantacji (o najmniejszej ilości niepowodzeń) jest implantacja odroczona, czyli czekamy 2-3 miesiące na pełne wygojenie zębodołu i dopiero wkręcamy implant w zdrową kość. Zaletą jest idealna stabilizacja implantu, co jest szczególnie istotne w początkowym okresie wgajania wszczepu. W przypadku implantów natychmiastowych o taką stabilizację trudniej (przestrzeń zębodołu), a i zawsze jest ryzyko, że po usuniętym zębie zostanie przeoczony jakiś stan zapalny. Tym niemniej jedna zaleta implantów natychmiastowych jest bezdyskusyjna, jak sama zresztą nazwa wskazuje - krótszy czas. O tym i o innych aspektach implantów można poczytać na www.anident.pl/implanty.html .

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. Anonim (Ocena: 5) 2010-10-18 10:24:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Żaden rzetelny lekarz nie zrobi ci implantu z marszu. Koniczne są wcześniejsze badania, ale generalnie każdy może się poddać implantacji. Niektórym pacjentom trzeba najpierw wszczepić materiał kościotwórczy. Ale generalnie jest to bezpieczny i obecnie już rutynowy zabieg. To świetne, bo przecież zęba wcale nie tak trudno stracić...Ja byłam w alfa dental w Krakowie, świetnych stomatologów tam mają.

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. Anonim (Ocena: 5) 2010-08-24 19:09:28 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Każdy może poddać się zabiegowi wszczepienia implantów" Nie zgodzę się z tym . Ja musiałam w klinice www.candeo.pl przejść specjalne badania aby stwierdzić czy układ zuchwy itd nadaje sie do przyjęcia implanata

 21. Ala (Ocena: 5) 2013-07-08 11:15:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pewnie, że niekażdy. Np. u palaczy wszczepia się je ze szczególną ostrożnoscią, u pacjentów z osteoporozą również, bo mają slabszą kość. Np. moja mama miała specjalną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego w klinice w której się leczymy - SMILE MAKERS. Nie wiem czy to coś dziwnego, że się leczenie rozpoczyna diagnostyką i wywiadem. To nie hop siup, to nie usuwanie kamienia...To jednak nietani i niebanalny zabieg.

 22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 23. Anonim (Ocena: 5) 2010-02-23 21:07:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-17 11:09:58 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a ja straciłam pół zęba pare lat temu. Miałam wtedy ok.9 lat,. Niemiłe przeżycie..i teraz połowa zęba jest sztuczna. i przymocowana za pomcą drutów - zabieg bolesny,ale skuteczny :) Jedyny minus-czasem ząb (ten sztuczny) się kruszy lub całkiem wypada..

 26. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-01 21:14:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 28. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 4:05:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A jeśli zęby dwa miałam wyrwane około 5 lat temu,fiu fiu kupa czasu,to jak bardzo wpłynęło by to na moje zęby.Przez te dwa wyrwane (dwa tylne w górnym łuku te same po jednym po każdej stronie) pozostałe zęby się rozsunęły i mam między wszystkimi lekkie ale widoczne szpary...marzy mi się ładny uśmiech,póki co nieco wstydze się uśmiechac z otwartymu ustami.

 29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 30. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 0:22:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mój tata ma te implanty już z 5 lat i ma uśmiech jak gwiazda filmowa:):)

 31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 32. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 20:06:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  to jaki w końcu jest cennik ? zazstanawiam się, czy nei zafundowac sobie dwóch implantów, ponieważ mam dwa krzywe zęby, a nie chcę nosic aparatu ;//////////////// ale nie spodziewalam sie,ze to takei koszty ;|

 33. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 0:39:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  sam implant kosztuje około 1500zł, ale wiadomo ze koszta są różne w zależności od gabientu no i rodzaju implantu. Czasem istnieje konieczność zastosowania materiału kościozastępczego (przy resorpcji wyrostka np., ale to rzadko u młodych osób) i wtedy koszt zabiegu wzrasta o około 400 zł. Przy implantach zębów tylnych można spotkać przeszkodę w postaci zbyt nisko schodzącego dna zatoki- wtedy należy je podnieść- jest to już powazniejszy zabieg, ale nie muszę się tu chyba wdawać w szczegóły;) Korona to koszt około 1500- 3000 zł w zalezności od materiału z jakiego jest wykonana. Najlepsze, najładniejsze ale i najdrozsze sa te z tlenku cyrkonu, zakłada się je po ok 3 mscach od zabiegu wszczepienia implantu.

 34. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 0:43:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hmmmm.. a tak w ogole dokladniej przeczytałam Twój post- wyrywanie dwóch zdrowych zębów i wstawianie implantów tylko dlatego, że nie chce Ci sie nosić aparatu jest głupotą i powie Ci to kazdy lekarz. Ewentualnie jeśli warunki na to pozwolą możesz zrobić licowki, ale już chyba serio lepiej "przemęczyć" się te 2 lata z aparatem.

 35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 36. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 19:06:20 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja mam implant. w górnej 4. zrobiłam go po około pól roku od ułamania mojej własniej 4. ( całosc z korona ok roku) przez ten czas moja 3 zdazyła sie juz nieco przechylic w strone "luki" wiec faktycznie, trzeba robic najwczesniej jak sie da. sam zabieg wszczepiania implantu nie boli nic. robia znieczulenie miejscowe, zabieg trwa ok 20-25 minut. najczesciej przeprowadzany przez chirurga- stomatologa. trzeba sie zaopatrzyc pozniej w zestaw pozabiegowy do mycia zabków. specjalna mieciutka szczoteczke zel do mycia zebów i płyn. ale to juz powiedza co i jak. jezeli sa to widoczne zeby, moga zrobic korone tymczasowa. ja nie miałam, chociaz 4 była troche widoczna. po zabiegu przez ok 2-3 dni ( niektóryz dłuzej) moze byc spuchnieta buzia, wiec najlepiej albo robic na weekend, albo wziac urlop w pracy :/ po ok poł roku załozyli mi korone- to tez nic nie boli, i trwa z 10 minut :) moja 4 nie rózni sie niczym od moich pozostałych zabków. aha no i koszty ja apłaciłam z w sumie 3300 zł ( 2100 za implant i 1200 za koronę) jak do tej pory wszystko jest ok. co 6 mcy kontroluje i wszystko ok. :)

 37. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 19:12:30 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  aha i jeszcze nie wiem jak to jest z tym wiekiem, ale jak chodziłam pytac po róznych gabinetach to nikt mnie o wiek nie pytał. (moze okreslali po zajrzeniu w szczeke - bo mam trzy ósemki :P ) a wszczepiałam implant jak miałam 23 lata. pewnie jak sie ma nascie to moga byc przeciwwskazania. no i nie zgadzam sie ze wszyscy moga miec, niestety nie wszyscy, niektóre choroby wykluczaja posiadanie implantu

 38. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 39. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 18:44:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jest wszczepienie implantu w czasie jak najkrótszym po usunięciu zęba - najlepiej w tym samym dniu. Gwarantuje to natychmiastowe odtworzenie estetyki uśmiechu i prawidłowej funkcji zgryzu. ESTETYKI?NO MOŻE Z KORONĄ TYMCZASOWĄ, ALE ONA I TAK NIE JEST OBCIĄZONA W ZGRYZIE, ZEBY NIE DOSZLO DO WYWAZENIA IMPLANTU I TO TAK JESZCZE PRZEZ KILKA MIESIĘCY! jest różnica miedzy implantem (to jest ta część służąca za korzeń, całkowicie ukryta pod dziąsłem) a koroną, którą osadza się na zębie dopiero po 3-6 mscach- szkoda, ze wiele osob tego nie rozroznia.

 40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 41. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 18:26:09 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tez mam jeden implant, nic nie bolalo a sam zabieg wiercenia i wkrecania trwal doslownie 5 minut !! po ok dwoch miesiacach zalozyli korone i cacy :D:D w sumie 3900zl .duzo ale warto :)

 42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 43. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 18:00:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja mam implant jedynki, bo miałam wypadek skutkiem czego ułamał mi się ząb, po pewnym czasie wyleciał. Korzeń został. Miałam najpierw zwykłego zęba, którego się przyklejało do korzenia, ale wypadał mi, bo korzeń był niefortunnie złamany i nie dało rady nic z tym zrobić. Co jakiś czas musiałam chodzić do dentystki żeby z powrotem przykleiła mi ząbka. Po pewnym czasie nie wytrzymałam i umówiłam się z dentystą na wszczepienie implantu. Bałam się bardzo. Prawie zemdlałam przed zabiegiem, musiałam wziąć tabletkę na uspokojenie. Jeszcze efekt wzmacniała dziewczyna, która jeszcze gorzej się czuła ode mnie, mówiła, że różne rzeczy czytała itd co spotęgowało mój strach. Po wejściu jednak do gabinetu i dostaniu znieczulenia troszkę mi przeszło, bo okazalo się, że nawet nie poczułam jak mi wyrwał ten mój martwy korzeń. Następnie włożył implant tytanowy, było dziwne uczucie, bo musiał wepchać głęboko, normalnie czułam jakby mi pod nosem grzebał, było to owszem nieprzyjemne, ale nie bolało wcale. Po wyjściu z gabinetu musiałam iść zrobić zdjęcie jeszcze raz aby zobaczyć czy odpowiednio głęboko jest włożony itd. Przechodząc przez korytarz nawet się uśmiechałam do tej dziewczyny żeby się uspokoiła, bo nic to nie boli. Na zdjęciu wyszło, że implant został odpowiednio włożony i przyszedł czas na założenie korony tymczasowej :) Koronę tę należy zmienić po ok. pół roku na stałą. Nie muszę się niczym martwić, wyglądam super i przede wszystkim już mi nie wypada ząbek :) Jestem bardzo zadowolona z zabiegu, dentysta był miły, jego żona, która asystowała także, pełen profesjonalizm, naprawdę nie ma się czego bać. Za swój ząbek zapłaciłam 2000zł za implanta (w cenie jest znieczulenie i usługa oraz ząbek tymczasowy) i 1000zł za koronę, która jest z cyrkonu czyli najtrwalsza na rynku (to było 2 lata temu, możliwe, że teraz jest coś lepszego :) ). Zmiana korony tymczasowej na stałą jest wliczona w cenę (przynajmniej powinna być, u mnie tak było), bez dodatkowej opłaty. Pozdrawiam :)

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 17:33:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hmm..no ja nie mam dwójek tylko do razu kły, wiec wygladam jak wampirek, własnie zaczynam leczenie i bede miała załozony aparat , wyrwane czworki u gory i piatke na dole bo tam też krzywo...bede piekna z tymi dziurami w buzi i własnie po zakonczeniu leczenia tez mam miec dwa implanty owych brakujacych dwojek. boje sie strasznie tego zabiegu juz teraz. moze ktos miał wszczepiane i napisze czy to boli i wogole

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 16:02:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  he ósemki .... ja mam za mało miejsca w zgryzie i karzą mi je usuwać wszystkie 4;). mój brat tak samo ma usunięte już wszystkie 4 ósemki. ciesz się, że ich nie masz;)

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 14:49:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  co za bzdury...nie kazdy moze je miec. Trzeba czekac do czasu az w pelni wyksztalci sie szczeka, a wiec np. do 18 roku życia, jesli sie ma delikatne kosci i szczeke to sie nie da.

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 13:03:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  bardzo fajnie...ale fajny to trzeba miec tez portfelik...mój znajomy (własnie z fajnym portfelikiem) zrobił sobie pięć implantów zapłacił ponad 26 tysięcy...szkoda ze za technike trzeba az tyle płacić...

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 11:40:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tak, jednak implant NAJWCZEŚNIEJ można sprawić sobie w wieku 26 lat. Wiem, ponieważ nade mną wiszą cztery implanty piątek i cztery ósemek (nie mam zawiązków tych zębów, w związku z czym piątki mam mleczne, a ósemek w ogóle nie mam), jednak ze względu na mój wiek (17 lat) wszyscy mi odmawiają. Poza tym, piątki mam jeszcze zdrowe, więc nie ma sensu ich usuwać, a bez ósemek sobie radziłam i radzę ;). PS. Dziękuję redakcji za odpowiedź na maila :) Kochana, nie daj się naciągnąć! Ósemki to zęby szczątkowe, najmniej wartościowe, coraz więcej osób nie ma w ogóle zawiązków tych zębów! I tym osobom należy tylko zazdrościć - mają mniej problemów ze stawem skroniowo - żuchwowym, nie muszą ich dłutować u chirurga szczękowego i... stoją wyżej w ewolucji. Nie daj sobie wmówić, że potrzebujesz implantów 8 - to czyste naciągactwo!

 54. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 11:57:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  PIE**** GŁUPOTY JA MAM IMPLANT OD 19 R.Ż. A NIE 26..... JAK MIAŁABYM TYLE CZEKAĆ TO DAWNO ROZJECHAŁBY MI SIĘ ZGRYZ. A TAK POZA TYM NAPRAWDĘ MOGĘ POLECIĆ IMPLANTY, CHOĆ NIE SĄ ZA TANIE NA PEWNO SĄ LEPSZE OD INNYCH PROTEZ, NIE WIDAĆ ŻADNEJ RÓŻNICY ;) NO I MUSICIE WIEDZIEĆ ŻE ZABIEG WSTAWIANIA IMPLANTU NIE KONCZY SIĘ W 1 DZIEŃ, NAJPIERW WKRECAJA ŚRUBĘ W KOŚĆ, NASTĘPNIE CZEKA SIĘ AŻ DZIĄSŁO SIĘ ZAGOI I DOPIERO WTEDY DOPASOWUJE SIĘ ZĄB, TAK WIĘC PRZEZ PEWIEN CZAS MA SIĘ SZPARKĘ Z TAKIM MAŁYM TYTANOWYM GUZICZKIEM;)

 55. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 12:19:26 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  obecnie szparki się nie ma bo zakładane jest wypełnienie tymczasowe aby nie straszyć ludzi. Jestem w trakcie odtwarzania tkanki kostnej. Nie miałam od urodzenia zawiązków czwórek i piątek. I to wszystko na górze. Przez to miałam wadę zgryzu. 3 lata bolesnego leczenia, po którym na implanty już kasy nie starczyło. Nareszcie będę wypełniać luki i cieszyć się pełnym i prostym zgryzem.

 56. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 13:45:44 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja nie mam wcale piątek ani ósemek i żyję. Tego wcale nie widać, nawet przy szerokim uśmiechu. Tak ogółem to po co Ci ósemki?

 57. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 14:04:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  26 lat, dobre.... ja bym juz dawno zmienila dentyste........

 58. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 15:52:12 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja mam 14 lat, brakuje u mnie 6 zebów, też wogole nie mam zawiazek i kaza mi czekac az sie ktores wyrzną. glupota, ale za rok mam zamiar sobie wstawic..

 59. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 16:01:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  haha za rok to troszkę za wcześnie. nie mam zawiązek dwójek, tymczasowo noszę wkładkę (rok czasu) wygląda idealnie jak prawdziwy ząb. tylko jest mało wygodna. jak poprawię swój budżet to decyduję się na mostki porcelanowe bo jednak mój dentysta w moim przypadku odradził wstawiania implantów (zbyt mało miejsca, za słabe kości), Implanty można a w zasadzie powinno się wstawiać w wieku 18 lat.:) pzdr;))

 60. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 18:49:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie: "zawiązek" tylko "zawiazków". Mosty wymagają oszlifowania sąsiednich zębów, co nie zawsze jest wskazane. Radziłabym jednak skonsultować się z innym stomatologiem- specjalistą od implantów. Zrób tomografię i dopiero wtedy lekarz oceni, czy rzeczywiście kość jest zbyt słaba. Szkoda by było szlifować 4 zdrowe zęby tylko po to by odzyskać 2.

 61. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 62. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 11:16:48 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja tam zdjęłam aparat i mam taaakie ladne zęby i wcale implantow nie nosze ;D

 63. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 16:27:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  To dobrze, że chociaż zęby masz ładne...: )

 64. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 20:44:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a skąd wiesz jak z resztą?

 65. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 2

Popularne tagi