Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Medycyna
 6. >
 7. Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

2009-08-13

Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

2009-08-13

Współczesna stomatologia wykorzystuje najnowsze osiągnięcia inżynierii biologicznej, czego przykładem są tytanowe implanty zębowe, które w specjalistycznych klinikach wszczepia się podczas rutynowych zabiegów. Przedstawiamy prawdy i mity na ich temat!

Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

W dobie bardzo szybkiego postępu technologicznego, osiągnięcia medycyny są zdumiewające. Materiały, które po wprowadzeniu do organizmu nie zakłócają funkcjonowania tkanek, pozwalają nam na poddanie się zabiegom rekonstrukcyjnym bez ryzyka utraty zdrowia, co zdarzało się jeszcze 20 -30 lat temu. Współczesna stomatologia wykorzystuje najnowsze osiągnięcia inżynierii biologicznej, czego przykładem są tytanowe implanty zębowe, które w specjalistycznych klinikach wszczepia się podczas rutynowych zabiegów. Bezpieczeństwo stosowania idzie w parze z długoterminowym efektem kosmetycznym, na którym pacjentom zależy najbardziej.

Prawdy i mity o wykorzystaniu implantów w stomatologii omawia Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, z Kliniki Implantologii i Ortodoncji Unident Union Dental Spa.

Prawdy i mity o implantach:

Implanty są ryzykownym rozwiązaniem - MIT

Badania naukowe przeprowadzone na setkach tysięcy pacjentów na całym świecie, poparte wieloletnim okresem obserwacji,  dowodzą, że implanty zębowe są biologicznie bezpieczne. Statystyki pokazują, że w 98,9% przypadków, wszczepienie implantów zębowych kończy się sukcesem. Ponadto cechuje je długofalowy efekt estetyczny.

Implanty należy wszczepiać jak najszybciej - PRAWDA

Po utracie zęba, nie należy zbyt długo rozważać jego odtworzenia. Czas działa na naszą niekorzyść. Pogarsza się estetyka twarzy, zapada się profil i następuje zaburzenie funkcji zgryzowych. Przy braku zęba (lub zębów), dochodzi do przeciążenia pozostałych grup zębowych, co po czasie skutkuje ich bólem, rozchwianiem, a także przechylaniem w kierunku nieodtworzonej przestrzeni. W okresie kilku lat prowadzi to do utraty kolejnych - pierwotnie zdrowych zębów.

Jeden implant = jeden ząb - MIT

Technologia często pozwala nam być lepszymi od natury - na jednym implancie możemy odtworzyć więcej niż jeden ząb!!!

Implanty to biologicznie przyjazne wszczepy. Na kilku możliwe jest wsparcie nawet grupy zębów, w postaci rozległego mostu porcelanowego. Implanty mogą też ostatecznie pełnić funkcje stabilizującą dla wyjmowanych protez zębowych.

Nie można wszczepić implantu bezpośrednio po usunięciu zęba - MIT

Najkorzystniejsze jest wszczepienie implantu w czasie jak najkrótszym po usunięciu zęba - najlepiej w tym samym dniu. Gwarantuje to natychmiastowe odtworzenie estetyki uśmiechu i prawidłowej funkcji zgryzu.

Każdy może poddać się zabiegowi wszczepienia implantów - PRAWDA

Implantologia stomatologiczna to jedna z dziedzin medycyny rekonstrukcyjnej. Niezależnie od wieku, pozwala na odtworzenie pełnego, promiennego uśmiechu.

Wieloletnie braki zębowe mogą wymagać przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, umożliwiających prawidłowe osadzenie implantów, lecz nie wykluczają leczenia.

Zabieg wszczepienia implantu, jak i okres rekonwalescencji, trwa długo i jest bolesny - MIT

Dostępne obecnie na światowym rynku preparaty do znieczuleń miejscowych, zapewniają pacjentowi komfort bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu. W przypadku wszczepienia pojedynczego implantu, procedura trwa zaledwie 20 minut, a dolegliwości polegać mogą jedynie na niewielkim obrzęku w okolicy implantu. Nie przeszkadza to w kontynuacji pracy zawodowej już w kolejnym dniu.

Na wszczepiony implant pacjent otrzymuje gwarancję - PRAWDA

Każdy gabinet stomatologiczny do kwestii gwarancyjnych podchodzi inaczej - niektóre nie dają jej w ogóle, inne oferują pięcio- lub nawet dziesięcioletni okres, jak w przypadku Unident Union.

Warunkiem uzyskania tak długiej gwarancji jest uzupełnienie wszystkich brakujących zębów. W przeciwnym razie istnieje możliwość nadmiernego obciążenia implantu, co ostatecznie doprowadzi do jego dezintegracji.

Zobacz także:

Co musisz wiedzieć przed założeniem aparatu? 

Skuteczność działania aparatu zależy od wieku. Nastolatkom wystarczą 2 - 3 lata, osobom dorosłym minimum pięć.

Pozbądź się nieświeżego oddechu

W sytuacji, gdy specjalista określi przyczynę nieświeżego oddechu, należy niezwłocznie podjąć leczenie. Jeśli jednak nie można wskazać konkretnego powodu, przez który cierpimy na tę dolegliwość, pozostaje nam wykorzystanie sprawdzonych, naturalnych sposobów na walkę z przykrym zapachem z ust.

Komentarze (70). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Ewa (Ocena: 5) 2016-06-02 11:59:52 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie polecam nikomu implantów. Czy wasz dentysta powiedział na ile lat? Co po kilku lub kilkunastu latach będzie? Na pewno nie. Tak było w moim przypadku, same superlatywy żadnych konkretów. Mam 10 lat, to w Polsce bardzo długo, bo robi się je od kilkunastu. Dwa lata problemy zdrowotne, różne, w końcu ropa, krew pod implantami itd. mój dentysta i inni -bo konsultowałam, że absolutnie nie wyciągać, jest ok. Tylko czyszczenie i bla bla bla. W końcu trafiłam do dobrego chirurga szczękowego, nie implantologa materialisty( bo za te zabiegi czyszczenia, jakiś śrób leczących) chcieli kupę kasy jak się domyślacie. Zobaczył pierwsze zdjęcie- do usunięcia!!! A dentyści implantolodzy nie chcieli!!!! A na zdjęciu każdym widać jak odchodzą od kości!!!! Ludzie uważajcie!!!! To wyciąganie kasy a za parę, parenaście lat czeka was gehenna, mnóstwo leków, antybotyków, zniszczony żołądek i w końcu może pomoc!!!!!

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Dawid (Ocena: 5) 2016-03-18 11:35:58 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja przyjechałem specjalnie z Katowic do kliniki Inident Union, bo naprawdę profesjonalizm naprawdę się wyróżnia w skali całego kraju. Nie żałuję żadnej złotówki - tym bardziej, że pracuję w branży, w której nienaganny wygląd to podstawa.

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. marcell (Ocena: 5) 2015-08-22 21:28:06 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja robiłam implanty u dr Cichonia i nie żałuję decyzji! super sprawa, dobrze założone i trwale! polecam gabinet

 6. nitka (Ocena: 5) 2015-09-04 11:22:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  fajnie, że piszesz, bo właśnie się nad nim zastanawiałam ;) czytałam sporo dobrych opinii, więc sprawdzę "na własnej skórze":D

 7. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 8. Beti (Ocena: 5) 2015-07-30 10:40:49 komentarz zgłoszono do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pracuje w obsludze klienta, wiec caly czas mam kontakt z ludzmi. Nie wyobrażam sobie, że miałabym z kimkolwiek rozmawiać biznesowo z brakiem zęba i to jeszcze na przodzie.. W sumie z tego powodu nawer nie miałam czasu, zeby się długo zastanawiać nad samą decyzją o implancie. Zrobiłam i nie żałuję. Na szczęscie zabieg się udał, a implant się przyjął :) (robiłam w Stomatologii Cichoń)

 9. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 10. Ewa (Ocena: 5) 2015-07-07 11:34:13 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  W ubiegłym roku zakładałam implant zębowy, ponieważ uległam nieszczęśliwemu wypadkowi (upadek ze schodów). Może nie była to najprzyjemniejsza rzecz w moim życiu, ale dało się wytrzymać. Najważniejsze, że implant się przyjął. Zabiegowi poddałam się w klinice Mednes. Polecam szczególnie mieszkańcom stolicy.

 11. Adam (Ocena: 5) 2015-10-28 15:04:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Byłem tam - Pan Przemysław wstawiał mi 1. Hollywoodzki uśmiech :) Serio mogę tylko polecić, szczególnie jeśli chodzi o jedynkę... Kolor i kształt idealnie pasują do reszty zębów, a bałem się właśnie, ze jeden będzie bielszy od drugiego... Głupie, ale jednak!

 12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 13. mankell (Ocena: 5) 2015-06-23 5:28:54 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jeśli zakłada fachowiec, to są bezpieczne. Trzeba tylko trafić na dobrego, bo zakładanie implantów to wyższa sztuka stomatologii i nie każdy sobie z tym radzi. Ja jednak polecę dobry namiar we Wrocławiu, klinikę Unident Union. Miałem tam zakładane już 4 i się nie zawiodłem.

 14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 15. krysia71 (Ocena: 5) 2015-04-22 19:45:39 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Brak zęba to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może nas spotkać… Mi wyrwano górną dwójkę, nie wiedziałam co dalej robić, byłam podłamana bo wszystkie implanty takie drogie… Z pomocą przyszła koleżanka, która poleciła mi dr Kołosowskiego z kliniki Unident Union we Wrocławiu. On uratował moje życie! Wiadomo, że trzeba było trochę zainwestować, ale to końcu inwestycja na całe lata. Jestem bardzo zadowolona, teraz znów mogę się uśmiechać i nie straszę przy tym przechodniów ;)

 16. Anonim (Ocena: 5) 2015-10-11 18:25:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Proszę o info odnośnie tego gdzie we wroc zrobić implanty aby były fachowo wykonane

 17. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 18. Maria (Ocena: 5) 2014-07-20 0:28:24 zgłoś do usunięcia Implanty zębów Łódź

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja właśnie z powodu kosztów zabiegu wszczepienia implantów dość długo zastanawiałam się nad podjęciem tej decyzji. Jednak, w końcu postanowiłam i mocno zaczęłam szukać odpowiedniego lekarza. Nie chciałam, aby tyle pieniędzy szlag trafił, szczególnie że niekrótko na to odkładałam i było to kosztem paru wyrzeczeń. Oprócz strachu przed wydanie dużej ilości pieniędzy po prostu bałam się samego zabiegu, bo jest to wizyta u dentysty i to jeszcze chirurgiczna. Byłam skora wybrać się nawet poza moje województwo ( Łódzkie ), jeśli któraś oferta by mnie szczególnie zachęciła. Z pomocą przyszła moja koleżanka, która ten zabieg ma już za sobą. Poleciła mi stomatologa doktora Cynkiera w Łodzi, poczytałam troszkę o nim i jego klinice i..przyszedł dzień zabiegu. Pan doktor wszystko dokładnie wytłumaczył, zauważył, że mam wiele obaw, ale rozwiał je dość szybko. Teraz jestem już 5 miesięcy po i wszystko w porządku! Cieszę się, że zdecydowałam się na implantologię i że postawiłam na doświadczenie lekarza ( czasem słyszy się, że amatorzy na tym polu też próbują sie popisać - kasa w błoto i problemy z zębami ). Co do ceny, to nie była wygórowana, myślałam że zapłacę więcej. Pozdrawiam.

 19. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 20. http://pmc-medic.com/nasi-lekarze/dr-n-med-miroslaw-kulewicz (Ocena: 5) 2014-06-11 14:24:01 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Szukam dobrego polskiego dentysty zajmującego się zakładającym implanty zębowe w Londynie. Moje zęby bardzo się kruszą a kilku już niestety nie mam i chciałabym się poradzić forumowiczów czy znają jakiś dobrych lekarzy. Szukałam sporo przez google ale nie bardzo wiem na kogo się zdecydować. W zasadzie znalazłam kilku, a jeden wzbudził moją uwagę (z tego co czytałam jest naprawdę dobry) Z tego co wiem przyjmuje w Londynie w jednej z prywatnych klinik. Czy ktoś miał już coś do czynienia z tym doktorem ?

 21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 22. Zazębiony (Ocena: 5) 2013-11-14 13:02:44 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Przed wstawieniem implantu bardzo się bałem - wiadomo - droga rzecz, piszą o możliwości nie przyjęcia się, o pojawiających się infekcjach i bardzo długim czasie leczenia. Ze strarchu to chyba z pół roku do gabinetu się wybierałem. Wreszcie wybrałem gabinet i stało się: zamiast dziury po górnej 4 mam implant. Całe leczenie trwało 6 miesięcy, ale nie prawdą jest, że chodzi się z dziurą, u mnie dr Rojek wstawił zastępczą koronkę - nie mogłem nią gryźć ale zapełniała dziurkę. Powiem wam tylko, że ból przy wstawianiu implanta jest. Tzn. sam zabieg nie boli bo robi się go w znieczuleniu, ale gdy ono odejdzie to mozna po ścianach chodzić! Teraz gdy minęło już tyle czasu od tego wszystkiego - to cieszę się, że mam ten implant - nie chodzę z dziurą i nie mam kompleksów, ale gdy bolałem to żałowałem, że się na to zdecydowałem. Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych ;P

 23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 24. malami (Ocena: 5) 2013-10-18 15:33:11 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja jestem zwolenniczką implantów, bo sama je noszę. Wydaje mi się to najlepszym z osiągalnych rozwiazań. A co do mozliwych powikłań, to myślę, że wszystko zalezy od kompetencji lekarza, który wykonuje i przygotowuje do zabiegu. Bo przeciez nie idzie sie na niego ot tak "z buta". Ja trafiłam na bardzo dobrego specjalistę w Kordencie w Warszawie i śmiało mogę polecić, namiary znajdziecie tutaj: kordent.com.pl A tym, którzy sie wahają i nie moga sie zdecydować polecam spotkanie z lekarzem i zorientowanie u źródła.

 25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 26. elżbieta (Ocena: 5) 2013-10-17 20:37:27 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja nie wyobrażam sobie braku zębów, dla mnie implant to idealne, choć kosztowne rozwiązanie, dlatego cieszy mnie możliwość wzięcia kredytu z dogodnymi ratami w open finance.

 27. Anonim (Ocena: 5) 2013-12-01 20:50:39 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  widac golym okiem ,ze pisala to osoba z doradztwa kredytowego

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. [url=http://profilaktyka-zeby.pl/?article_id=183]vanessa[/url] (Ocena: 5) 2013-04-24 10:49:41 zgłoś do usunięcia re: Implanty zębowe – czy są bezpieczne?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Implanty dentystyczne to najlepsze rozwiązanie, kiedy są ubytki, ponieważ odbudowują również kość i funkcjonują w stu procentach tak jak naturalne zęby. Oczywiście są przeciwwskazania, np. miejscowe, kiedy pojawia się infekcja wokół braku zęba. Jednak zazwyczaj przeciwwskazania miejscowe są tymczasowe dopóki się nie wyleczy chorób dziąsła.

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. Anonim (Ocena: 5) 2012-11-02 16:29:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no na pewno nie jest to takie hop siup, ale jak już się decydujemy na wypełnianie zębów za pomcą implantów to też na pewno sprawdzamy gabinet. Przy takich zabiegach na pewno zależy nam na tym, żeby wszystko było na jak najwyższym poziomie. Dlatego jak ja miałabym sobie robić implanty zębów to tylko w Galerii Uśmiechu.

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. Anonim (Ocena: 5) 2012-01-17 22:50:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Owszem, implanty można wszczepiać bezpośrednio po usunięciu zęba (tzw. implanty natychmiastowe), ale wcale nie jest to najkorzystniejsze. Wciąż najlepszą metodą implantacji (o najmniejszej ilości niepowodzeń) jest implantacja odroczona, czyli czekamy 2-3 miesiące na pełne wygojenie zębodołu i dopiero wkręcamy implant w zdrową kość. Zaletą jest idealna stabilizacja implantu, co jest szczególnie istotne w początkowym okresie wgajania wszczepu. W przypadku implantów natychmiastowych o taką stabilizację trudniej (przestrzeń zębodołu), a i zawsze jest ryzyko, że po usuniętym zębie zostanie przeoczony jakiś stan zapalny. Tym niemniej jedna zaleta implantów natychmiastowych jest bezdyskusyjna, jak sama zresztą nazwa wskazuje - krótszy czas. O tym i o innych aspektach implantów można poczytać na www.anident.pl/implanty.html .

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anonim (Ocena: 5) 2010-10-18 10:24:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Żaden rzetelny lekarz nie zrobi ci implantu z marszu. Koniczne są wcześniejsze badania, ale generalnie każdy może się poddać implantacji. Niektórym pacjentom trzeba najpierw wszczepić materiał kościotwórczy. Ale generalnie jest to bezpieczny i obecnie już rutynowy zabieg. To świetne, bo przecież zęba wcale nie tak trudno stracić...Ja byłam w alfa dental w Krakowie, świetnych stomatologów tam mają.

 36. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 37. Anonim (Ocena: 5) 2010-08-24 19:09:28 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Każdy może poddać się zabiegowi wszczepienia implantów" Nie zgodzę się z tym . Ja musiałam w klinice www.candeo.pl przejść specjalne badania aby stwierdzić czy układ zuchwy itd nadaje sie do przyjęcia implanata

 38. Ala (Ocena: 5) 2013-07-08 11:15:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Pewnie, że niekażdy. Np. u palaczy wszczepia się je ze szczególną ostrożnoscią, u pacjentów z osteoporozą również, bo mają slabszą kość. Np. moja mama miała specjalną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego w klinice w której się leczymy - SMILE MAKERS. Nie wiem czy to coś dziwnego, że się leczenie rozpoczyna diagnostyką i wywiadem. To nie hop siup, to nie usuwanie kamienia...To jednak nietani i niebanalny zabieg.

 39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 40. Anonim (Ocena: 5) 2010-02-23 21:07:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 42. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-17 11:09:58 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a ja straciłam pół zęba pare lat temu. Miałam wtedy ok.9 lat,. Niemiłe przeżycie..i teraz połowa zęba jest sztuczna. i przymocowana za pomcą drutów - zabieg bolesny,ale skuteczny :) Jedyny minus-czasem ząb (ten sztuczny) się kruszy lub całkiem wypada..

 43. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-01 21:14:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  „Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

 44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 45. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 4:05:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A jeśli zęby dwa miałam wyrwane około 5 lat temu,fiu fiu kupa czasu,to jak bardzo wpłynęło by to na moje zęby.Przez te dwa wyrwane (dwa tylne w górnym łuku te same po jednym po każdej stronie) pozostałe zęby się rozsunęły i mam między wszystkimi lekkie ale widoczne szpary...marzy mi się ładny uśmiech,póki co nieco wstydze się uśmiechac z otwartymu ustami.

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 0:22:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mój tata ma te implanty już z 5 lat i ma uśmiech jak gwiazda filmowa:):)

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 20:06:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  to jaki w końcu jest cennik ? zazstanawiam się, czy nei zafundowac sobie dwóch implantów, ponieważ mam dwa krzywe zęby, a nie chcę nosic aparatu ;//////////////// ale nie spodziewalam sie,ze to takei koszty ;|

 50. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 0:39:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  sam implant kosztuje około 1500zł, ale wiadomo ze koszta są różne w zależności od gabientu no i rodzaju implantu. Czasem istnieje konieczność zastosowania materiału kościozastępczego (przy resorpcji wyrostka np., ale to rzadko u młodych osób) i wtedy koszt zabiegu wzrasta o około 400 zł. Przy implantach zębów tylnych można spotkać przeszkodę w postaci zbyt nisko schodzącego dna zatoki- wtedy należy je podnieść- jest to już powazniejszy zabieg, ale nie muszę się tu chyba wdawać w szczegóły;) Korona to koszt około 1500- 3000 zł w zalezności od materiału z jakiego jest wykonana. Najlepsze, najładniejsze ale i najdrozsze sa te z tlenku cyrkonu, zakłada się je po ok 3 mscach od zabiegu wszczepienia implantu.

 51. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-14 0:43:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hmmmm.. a tak w ogole dokladniej przeczytałam Twój post- wyrywanie dwóch zdrowych zębów i wstawianie implantów tylko dlatego, że nie chce Ci sie nosić aparatu jest głupotą i powie Ci to kazdy lekarz. Ewentualnie jeśli warunki na to pozwolą możesz zrobić licowki, ale już chyba serio lepiej "przemęczyć" się te 2 lata z aparatem.

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 19:06:20 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja mam implant. w górnej 4. zrobiłam go po około pól roku od ułamania mojej własniej 4. ( całosc z korona ok roku) przez ten czas moja 3 zdazyła sie juz nieco przechylic w strone "luki" wiec faktycznie, trzeba robic najwczesniej jak sie da. sam zabieg wszczepiania implantu nie boli nic. robia znieczulenie miejscowe, zabieg trwa ok 20-25 minut. najczesciej przeprowadzany przez chirurga- stomatologa. trzeba sie zaopatrzyc pozniej w zestaw pozabiegowy do mycia zabków. specjalna mieciutka szczoteczke zel do mycia zebów i płyn. ale to juz powiedza co i jak. jezeli sa to widoczne zeby, moga zrobic korone tymczasowa. ja nie miałam, chociaz 4 była troche widoczna. po zabiegu przez ok 2-3 dni ( niektóryz dłuzej) moze byc spuchnieta buzia, wiec najlepiej albo robic na weekend, albo wziac urlop w pracy :/ po ok poł roku załozyli mi korone- to tez nic nie boli, i trwa z 10 minut :) moja 4 nie rózni sie niczym od moich pozostałych zabków. aha no i koszty ja apłaciłam z w sumie 3300 zł ( 2100 za implant i 1200 za koronę) jak do tej pory wszystko jest ok. co 6 mcy kontroluje i wszystko ok. :)

 54. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 19:12:30 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  aha i jeszcze nie wiem jak to jest z tym wiekiem, ale jak chodziłam pytac po róznych gabinetach to nikt mnie o wiek nie pytał. (moze okreslali po zajrzeniu w szczeke - bo mam trzy ósemki :P ) a wszczepiałam implant jak miałam 23 lata. pewnie jak sie ma nascie to moga byc przeciwwskazania. no i nie zgadzam sie ze wszyscy moga miec, niestety nie wszyscy, niektóre choroby wykluczaja posiadanie implantu

 55. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 56. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 18:44:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jest wszczepienie implantu w czasie jak najkrótszym po usunięciu zęba - najlepiej w tym samym dniu. Gwarantuje to natychmiastowe odtworzenie estetyki uśmiechu i prawidłowej funkcji zgryzu. ESTETYKI?NO MOŻE Z KORONĄ TYMCZASOWĄ, ALE ONA I TAK NIE JEST OBCIĄZONA W ZGRYZIE, ZEBY NIE DOSZLO DO WYWAZENIA IMPLANTU I TO TAK JESZCZE PRZEZ KILKA MIESIĘCY! jest różnica miedzy implantem (to jest ta część służąca za korzeń, całkowicie ukryta pod dziąsłem) a koroną, którą osadza się na zębie dopiero po 3-6 mscach- szkoda, ze wiele osob tego nie rozroznia.

 57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 58. Anonim (Ocena: 5) 2009-08-13 18:26:09 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tez mam jeden implant, nic nie bolalo a sam zabieg wiercenia i wkrecania trwal doslownie 5 minut !! po ok dwoch miesiacach zalozyli korone i cacy :D:D w sumie 3900zl .duzo ale warto :)

 59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 2
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie