Zgadnij, co jest najpopularniejszą karą dla dzieci w polskich domach?

13 Maja 2010

Klapsy już dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj największą karą dla dziecka jest…

Zgadnij, co jest najpopularniejszą karą dla dzieci w polskich domach?
> -->

Wychowanie dzieci to skomplikowana sprawa. Kontrowersyjne metody, niczym spodnie dzwony, wracają. Może nie w tak drastycznej wersji, kiedy to nawet w szkole można było dostać linijką po pupie, ale i tak jest niewesoło.

Przemoc fizyczna ma to do siebie, że ogólnie niewiele daje. Dziecko piszczy, krzyczy, a po chwili i tak nie pamięta za co dostał, no bo jak myśleć, skoro boli. Rodzic ma zaraz wyrzuty sumienia, bo może to niekonieczne, mało nowoczesne, a na domiar złego zaraz ktoś zgłosi sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka... Tym samym opiekunowie wymyślili, że warto dzieciakom zabierać ich ulubione „używki”. Łobuzy - witajcie w świecie bez Facebooka!

Ostatnio wielu rodziców postanawia w ramach kary dawkować swoim pociechom dostęp do tego popularnego portalu społecznościowego. Tak brutalną metodę stosuje 12% rodziców. Równocześnie zaledwie połowa ankietowanych uważa, że profil dziecka w sieci to dobry pomysł. Z kolei większość dzieciaków deklaruje, że nie chcą mieć któregoś z rodziców w znajomych.

Przyznacie, że są to ciekawe techniki wychowawcze. Jednak we Francji rząd planuje zastosowanie naprawdę rygorystycznych kar dla niesubordynowanej młodzieży. Po fali uczniowskich wybryków (m.in. przemoc fizyczna wobec uczniów i nauczycieli) coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu izolowanych internatów dla najbardziej krewkich dzieciaków. Wagary? Rodzice stracą zasiłek. Bójka? „Odsiadka” w izolatce. Tak wygląda Wychowanie w XXI wieku. 

Źródło: Hanter.pl 

Zobacz także:

Polskie dzieci wakacje spędzają przed blokiem! 

Czy to już skrajny kryzys? W 2009 roku na wczasy wyjechało zaledwie co piąte Dziecko. 

Kim jest Dzienna Mama? 

Oto kolejny pomysł dla zapracowanych rodziców, którzy nie mają czasu na Wychowanie własnego potomstwa.     

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (77)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

rozsądek
(Ocena: 5)
2013-04-01 11:46:21

re: Zgadnij, co jest najpopularniejszą karą dla dzieci w polskich domach?

"Przemoc fizyczna ma to do siebie, że ogólnie niewiele daje. Dziecko piszczy, krzyczy, a po chwili i tak nie pamięta za co dostał, no bo jak myśleć, skoro boli.". Z całym szacunkiem, ale brak zrozumienia czyni świat takim jakim jest (by nie nazwać tego bezmyślnością, albo wręcz głupotą). Każde dziecko ma inny charakter. Rozmowa, to podstawa i owszem. Ale manto również. Nie należy go unikać, chowając się za wolnością, "bezstresówką", czy "psychologią wychowawczą" i wiarą w rozsądek dziecka. Przykro mi, dzieci go nie mają, dopóki się im go nie wpoi, a gdy do gówniarza / dziecka, które chce "przejąć władzę" nie dociera nic innego - należy spuścić mu manto. Działa natychmiast. I nie bądźcie głupcami drodzy rodzice - to żadna "przemoc fizyczna". Tak nazywają to idioci, którzy nie mają pojęcia czym jest demokracja, tolerancja i wolność, sądząc, że polega to właśnie na popuszczaniu. To zwykłe manto i jest dalekie od prawdziwej przemocy fizycznej, która ma totalnie pejoratywny wydźwięk. Świat jest jaki jest i staje się gorszy właśnie dlatego, że rodzice nie potrafią wychowywać dzieci, a jednym z istotnych czynników w wychowaniu są kary i lanie. Jesteśmy tacy sami jak 1000 lat temu w pewnych kwestiach i będziemy tacy sami za 1000 lat, o ile ten świat jeszcze przetrwa. Zasady wychowania również takie powinny zostać, jeśli nie chcemy ukręcić sobie pętli na szyję, co niestety jak na razie skutecznie robimy coraz większymi krokami....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...
(Ocena: 5)
2013-01-09 19:04:15

Ja też nie jestem święta, mam duże luki w nauce i zachowaniu, ale niesądze żeby odbieranie facebooka było pożyteczną karą .Ja np. uwielbiam czytać książki,ale lubię też posiedziedzieć na kompie.Mi moja mama każe wymyślać sobię kary :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-19 17:11:51

Dla mnie największą karą jest szlaban na komputer.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-25 19:33:27

hahhaa... co ? da sie zyć bez facebook'a hahhaa.. świetna karaa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-17 11:34:00

szczerze to chyba nigdy nie dostalam kary :P i jakos wyroslam na porzadnego czlowieka. nie pale, pije okazyjnie i wiem kiedy powiedziec "stop". nigdy nie bralam narkotykow . nie bylam jakas pyskata i nie przeklinalam . zostalam dobrze wychowana bez wymierzania jakis bezsensownych kar....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-18 20:45:02

i pewnie masz 14 lat ... dorosła ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-29 23:00:14

ja mam tak samo. i mam 18 lat. nie 14.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-17 10:17:42

nie wybrażam sobie dnia bez facebook'a :D dobrze że moja mama takich kar nie stosujee !;D ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-17 13:04:13

żal ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-16 16:52:22

Ja na przykład dostaję kare za każdy pierdół oprócz nauki bo mi to idzie dobrze i jak wpadnie trója to nic się nie dzieje ale dostaje kary za "pyskowanie" i "mruczenie pod nosem " raz dostałen na 6 mieś na komp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-16 00:17:59

jak jak byłam mała i coś zrobiłam tu musiałam pisać np 50 razy 'nie będę biła i wyzywała brata". Im gorsza rzecz tym więcej razy i trudniejsze, dłuższe wyrazy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-15 21:55:24

rozmowa to podstawa racja. ale rodzice nie często rozmawiają szczerze z nami (młodzieżą ) są zajęci swoimi problemami i nie dostrzegają problemu. nie mówią o seksie papierosach itp jak dla mnie najpierw trzeba uświadomić rodzicom ze mają taki obowiązek ze my tez czasem potrzebujemy porozmawiać bo to w końcu rodzice.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-15 18:46:43

To idiotyzm żeby zabierać Facebooka dziecku bo i tak np.na informatyce lub u kogoś sobie na niego wejdzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz