Turystyka aborcyjna Polek

02 Października 2010

Szwecja, Holandia, Czechy, Wielka Brytania... Na aborcję za granicą decydują się dziesiątki tysięcy Polek rocznie.

Turystyka aborcyjna Polek

W świetle polskiego prawa aborcja jest nielegalna i dopuszcza się ją jedynie w kilku ściśle określonych przypadkach. Nie jest jednak tajemnicą, że w naszym kraju od dłuższego czasu funkcjonuje podziemie aborcyjnepowstał na ten temat nawet film dokumentalny. Potwierdzają to dane zebrane przez Federację Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny: rocznie wykonuje się między 80 a 200 tys. nielegalnych zabiegów przerywania ciąży. Jednak w ostatnim czasie wśród kobiet, które chcą same decydować o własnym macierzyństwie, rozpowszechniła się inna praktyka. Coraz więcej Polek wyjeżdża za granicę, żeby tam dokonać całkiem legalnego zabiegu aborcji. O ilu kobietach mowa? Szacuje się, że tzw. turystyka aborcyjna dotyczy aż 15 procent Polek, które chcą usunąć ciążę. A według jeszcze innych – bardzo śmiałych zresztą badań federacji każdego roku na aborcję za granicą decyduje się nawet 30 tys. kobiet!

Polki na wyspach

„Turystką aborcyjną” jest pewna internautka. – Zabieg przeprowadziłam we wrześniu 2008 roku we Włoszech – wyznaje. Takich lakonicznych, ale szczerych wypowiedzi jest w internecie mnóstwo. Krajem, do którego Polki najczęściej wyjeżdżają, aby usunąć ciążę, jest Wielka Brytania. Tam do 24. tygodnia ciąży aborcji można poddać się za darmo (warunek: aktualne ubezpieczenie). Zabieg wykonuje się u kobiety, której ciąża zagraża życiu albo zdrowiu. Inną przesłanką do legalnego usunięcia ciąży może być również zła sytuacja materialna albo obowiązek szkolny. W Anglii obywatelki naszego kraju stanowią aż 80 proc. wszystkich cudzoziemek, które właśnie na wyspach decydują się na aborcję. Zatem Polka, która w Wielkiej Brytanii chce usunąć ciążę, musi tylko kupić bilet w dwie strony (500 zł) i zarezerwować nocleg (300 zł). A jeśli zechce usunąć ciążę w prywatnej klinice, gdzie będzie miała zapewnioną kompleksową opiekę medyczną, na wszystko potrzebuje góra 500 funtów, czyli około 2300 zł.

Strony

Komentarze (280)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

jaga
(Ocena: 5)
2016-03-28 19:20:08

re: Turystyka aborcyjna Polek

czy ktos sie wybiera na sterilizacje w kwietniu moze wybierzemy sie razem bo ja chce jechac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Natka
(Ocena: 5)
2016-04-01 21:27:30

Podejrzewam, że jestem w ciąży, Jeżeli się potwierdzi to na pewno pojadę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Meg
(Ocena: 5)
2015-11-14 17:49:39

19.11.2015

Czy któraś pani się wybiera do kliniki w czwartek z Bielska bialej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-17 17:40:39

re: Turystyka aborcyjna Polek

Czy to prawda, ze w Banskiej robią zabiegi dopiero od 7 tygodnia? Tak maja napisane na stronie. I czy istnieje mozliwosc zamówienia transportu z domu? Mieszkam pod warszawa. Jaki jest koszt łączny zabiegu + doajazdu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xyz
(Ocena: 5)
2015-09-30 10:57:33

re: Turystyka aborcyjna Polek

qwery dotarłaś do kliniki w Silac? Numer nie odpowiada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ewa2000
(Ocena: 5)
2015-09-15 21:36:23

re: Turystyka aborcyjna Polek

Czy może któraś z Was wie, czy będę mogla skorzystać z zabiegu w tej klinice w Słowacji będąc w 19 tyg ciąży? Bardzo proszę o wszelkie informacje, odchodzę od zmysłów... z góry dziękuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aaa
(Ocena: 5)
2015-09-29 14:53:47

nie, niestety nie u niech tylko do 12 tygodnia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
qwerty
(Ocena: 5)
2015-08-28 13:31:04

re: Turystyka aborcyjna Polek

jadę z Wrocławia do kliniki w Sliac 03.09.2015r wlasnym autem, moze ktos by sie znalazl jeszcze, zebym nie jechala sama?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-21 16:19:34

re: Turystyka aborcyjna Polek

Napisz komentarz...Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-21 16:18:35

re: Turystyka aborcyjna Polek

Napisz komentaSprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10rz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-16 17:12:22

re: Turystyka aborcyjna Polek

Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
szyszka
(Ocena: 5)
2015-02-08 19:48:41

re: Turystyka aborcyjna Polek

Czy ktoś jedzie z pomorskiego do kliniki na słowacji?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jjjjj
(Ocena: 5)
2015-02-10 22:12:41

ja z warszawy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
EMW
(Ocena: 5)
2015-03-03 22:26:08

Ja właśnie wróciłam. Byłam w Sliacu, zabieg miałam wczoraj. Teraz czuję się dobrze, lekko boli brzuch, ale zupełnie w normie (jak okres). Obsługa sympatyczna. Jedyne, co mnie zdziwiło, to to, ze musiałam wpisać w formularzu, ze mam krwawienia i zgadzam się na zabieg (to nie jest prawda, krwawień nie było, ale widocznie muszą mieć "podkładkę"). Polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mmm
(Ocena: 5)
2015-04-14 10:52:21

Jak długo czekalaś na termin?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz