Powstał pierwszy w Polsce PARKING TYLKO DLA KOBIET!

28 Marca 2010

Specjalnie wyznaczone strefy parkowania dla kobiet to rozwiązanie z powodzeniem stosowane na całym świecie. W miastach powyżej 25 tysięcy mieszkańców wszędzie znajdują się parkingi dla kobiet.

Galeria Malta, Poznań
>

Jako pierwsze w Polsce poznanianki mogą korzystać z parkingu dla Pań w Galerii Malta, największego centrum handlowo-rozrywkowego w zachodniej Polsce. Od środy 24 marca licząca 200 miejsc strefa parkingowa na najniższym poziomie parkingu została specjalnie zadedykowana wszystkim zmotoryzowanym paniom.  

Poznańska Galeria Malta jako pierwsza w kraju wprowadziła na jeden z poziomów swojego parkingu miejsca dla pań. Podobne parkingi cieszą się dużym uznaniem w wielu metropoliach na całym świecie, m.in. w Niemczech, Korei oraz Chinach.  

- Nasze klientki często parkują na najniższym poziomie parkingu. Chcąc wyjść im na przeciw i skrócić czas na zalezienie wolnego miejsca postanowiliśmy wprowadzić dodatkowe oznakowanie „Parking dla Pań” – wyjaśnia Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.   

Galeria przygotowała również  miejsca dla rodzin. Są usytuowane w lokalizacjach, w których łatwiej można zaparkować większym, rodzinnym samochodem. Standardowo na terenie Galerii znajdują się specjalnie oznakowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo osoby nie posiadające własnego wózka inwalidzkiego mogą liczyć na pomoc Galerii. Dzwoniąc pod numer 61-658-10-11 uzyskają wsparcie pracownika Galerii.

 - Jako właściciel i operator największego wielopoziomowego parkingu w Poznaniu na ponad 1800 miejsc parkingowych czujemy się zobowiązani do przeprowadzenia działań, które po pierwsze znacznie ułatwią korzystanie z naszego parkingu, a po drugie przyczynią się do zwiększenia świadomości kierowców w zakresie kultury parkingowej – mówi Tomasz Wojsz. 

Materiały prasowe 

Zobacz także:  

Najwazniejsze wydarzenia ostatniej dekady

Poznaj najważniejsze wydarzenia ostatnich dziesięciu lat

Dlaczego kobiety są lepszymi kierowcami?

Tak, to prawda! Kobiety są lepszymi kierowcami!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (62)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 20:51:03

Beznadzieja. Co to jest?! Dyskryminacja. Niby kobiety nie umieją parkować? Stereotyp. Żałosne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-30 18:10:32

Może i mężczyźni maja 3x więcej wypadków ale jeździ ich 10x więcej. Wiec w gruncie rzeczy liczba procentowa wykazuje że to kobiety częściej powodują wypadki o ile jeździłaby ich równa ilość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-29 22:08:12

Wielkie równouprawnienie, a za niedługo to mężyczźni będą o nie bardziej ubiegać niż kobiety.. co się dzieje w tym świecie.. :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 23:05:16

Poznań-miasto doznań! Moje miasto, i moja ulubiona galeria!:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 19:19:26

ja jestem oburzona, czy my jestesmy jakieś niepelnosprawne?? upośledzone?? znów stajemy się ofiarami męskich szowinistow, ktorzy na sile próbuja udowodnić ze jestesmy gorsze !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 20:44:07

a ja nie jak widze jak parkuja niektore kobiety to nie wiem czy smiac sie czy plakac. sama jestem kobieta ale nie iem jak mozna zaparkowac na miejscu wyznaczonymdo parkowania prostopadle do kraweznika zaparkowac wzdluz? widzialam na wlasne oczy babka tak zaparkowala wysiadla i poleciala do sklepu z ciuchami. dla mnie oburzajace jest to ze taki 'kierowca' jezdzi po ulicach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 18:18:02

jezeli miejsca do parkowania sa szersze to super pomysl :) ja mam straszne problemy z parkowaniem odkad na parkingu galerii zarysowalam czyjs samochod... teraz po prostu sie boje i kazde zaparkowanie w zatloczonym miejscu powoduje u mnie ogromny stres. musi mi w tym ktos pomagac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-10 17:36:01

Jakby to ode mnie zależało to już byś nie pojeździła! Jak można jeździć po drogach równocześnie nie potrafiąc parkować? W ogóle jak można bać się tej czynności? Jak można wydać takiej osobie uprawnienia?! Co do parkingu nigdy bym nie zaparkowała w takim miejscu z obawy o własny samochód!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 18:11:09

Galeria Malta rządzi ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 17:07:55

No i super, przynajmniej nie tylko ja jedyna na parkingu stałabym krzywo i na liniach heh ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 16:02:51

tak i wychodzi na to, że mężczyźni są dyskryminowani

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 14:43:59

to dopiero będą wypadki :-) mam 17 lat, nie mam jeszcze prawka, ale dzien w dzien jeżdże samochodem jako pasażer :) i to jak kobiety jeżdżą...jakie są wredne i zamiast [patrzeć sie na droge to obgryzają pazury albo przeglądają się.. trzeba niestety myśleć za innych kierowcow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 16:37:26

Kobiety są bardziej ostrożniejsze niż mężczyźni... To faceci jeżdżą jak wariaci popisując się przed płcią piękniejszą, poprawiając wąsik... i można by tu dużo pisać... Nawet statystyki mówią że to właśnie wy mężczyźni "wspaniali kierowcy" maci 3x więcej wypadków niż my... Wasze myślenie jest takie że jak się jeździ wolno i ostrożnie to już z tekstami: "Gdzie ci prawko dali!!" i tylko klnąć na drodze... Kobiety są spokojne gdy jeżdżą, skupiają się na tym aby nikomu nie wyrządzić krzywdy a tym bardziej sobie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 17:54:24

naucz sie stopniować przymiotniki....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 21:10:58

Ja jestem kobieta i jezdze jak wariatka, nikomu krzywdy nie zrobilam, czy to swiadczy o tym, ze nie mam wyobrazni?? Nie sadze, poprostu wiem kiedy moge sobie pozwolic, a kiedy nie.... I owszem czesto sie wkurzam na nie rozgarniete laski, jedzie 40 tam gdzie moze nawet 70.... Ale mezczyzni wcale lepsi nie sa, robia najprostrze bledy.... Na marginesie mam 20 lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 21:25:11

" i jezdzę jak wariatka " - tak to znaczy, że nie masz wyobraźni, skoro już sama stwierdzasz, że jeździsz jak wariatka. Napisałaś, że jeszcze nic nikomu nie zrobiłaś,ale stwarzasz duze zagrożenie dla innych i możliwe, że to kwestia czasu, aż coś się w końcu stanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-28 23:35:52

Tak faceci maja 3 x wiecej wypadkow niz kobiety tylko ze nie podalas do wiadomosci tego ze facetow za kolkiem jest 5 razy wiecej niz kobiet:) powinni podac ile % kobiet kierowcow ma wypadki i osobno ile % facetow kierowcow ma wypadki.I wtedy wynik bylby podobny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-03-29 18:51:43

Dlaczego kobiety mają większe przywileje niż mężczyźni? Ciekawe co by było gdyby utworzono parkingi TYLKO dla mężczyzn...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-04 13:25:51

jak już będziesz miał prawko to pogadamy dzieciaku!!!!! do piaskownicy!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz