Kinga Duda - nowa ikona stylu?

23 Sierpnia 2015

Dziennikarze są przekonani, że prezydencka córka popularnością przebije Olę Kwaśniewską i Kasię Tusk.

Kinga Duda

Córki prezydentów i premierów zawsze wzbudzają zainteresowanie opinii publicznej. Przez lata media przyglądały się Aleksandrze Kwaśniewskiej, córce Aleksandra Kwaśniewskiego, który sprawował urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005. Wybuch popularności Oli Kwaśniewskiej przypadł na okres po skończonej prezydenturze jej ojca – w 2006 roku wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami” (zajęła drugie miejsce). Współpracowała z telewizją TVN, stacją radiową Planeta FM, jest współprowadzącą programu „Mała czarna” (TV4).

Media przyglądały się też poczynaniom dwóch innych prezydenckich córek – Marii Wiktorii Wałęsie (córka Lecha Wałęsy, prezydenta w latach 1990-1995) oraz Marcie Kaczyńskiej (córka Lecha Kaczyńskiego, prezydenta w latach 2005-2010). Znacznie większą popularność w mediach od obu pań zdobyła jednak Katarzyna Tusk, córka nie prezydenta, a premiera Donalda Tuska, który pełnił tę funkcję w latach 2007-2014. O córkach polityków ze świecznika media piszą regularnie, nawet jeśli one same nie dają im ku temu powodów. Tak stało się z Kingą Dudą.

Pierwsza córka

Kinga, nowa – jak mówi się potocznie – „pierwsza córka” zwróciła na siebie uwagę podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej. Jej ojciec Andrzej Duda pokonał pewniaka w boju o fotel prezydenta Bronisława Komorowskiego i 6 sierpnia 2015 roku został zaprzysiężony przed Zgromadzeniem Narodowym. Szczupłą, drobną blondynką od razu zainteresowały się media. W publikacjach dziennikarskich podkreślano nienaganną prezencję prezydenckiej córki, jej wyczucie stylu, podobieństwo do matki. Zaczęto się wręcz zastanawiać, czy Kinga zdetronizuje Kasię Tusk, której blog poświęcony modzie i kosmetykom „Make Life Easier” zdobył olbrzymią popularność.

Po wygranej przez Andrzeja Dudę drugiej turze wyborów prezydenckich popularność Kingi wzrosła diametralnie. Według wskaźnika Google Trends zainteresowanie Kingą podskoczyło gwałtownie – w przeciwieństwie do Kasi Tusk, której wskaźnik popularności spadał już od jakiegoś czasu.

Strony

Komentarze (36)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 06:42:34

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Piszecie ze wyglada na cwana i zarozumiała , a moze stwarza taki mur bo ma kompleksy i to wszystko ja peszy? Taka nasza natura ;)) Koledzy ze studiów sie o niej wypowiadali i mówili ze to bardzo mądra dziewczyna , fajna i przebojowa. :) Mi ona wizulanie sie nie podoba, jest przeciętna, jak prawie każda blondynka wyglada mdło ... Ale nie jest wulgarna chodzi o ubiór ani nie ma toby makijażu tak przynajmniej wyglada na zdjęciach;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 11:48:11

serio myślisz, że koledzy ze studiów mogliby powiedzieć coś negatywnego na temat córki prezydenta? wiadomo, że będą mówić w samych superlatywach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 11:59:15

studiuję na tym samym wydziale i pisałam na dole, że nie jest lubiana. Dziennikarze zapytali o nią jej znajomych! A nie przypadkowych studentów. Ma na swoim koncie aferę o ściąganie i inne sytuacje. Ma swoja grupkę przyjaciół, ale inni uważają za zbyt pewną siebie i zadzierającą nosa. z tego co wiem, jest taką typową bi.tch z amerykańskich komedii licealnych ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 19:27:25

akurat ta afera o ściąganie, to dla mnie przegięcie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 21:20:09

akurat tapety na buzi to ma strasznie dużo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 22:26:50

można wiedzieć coś więcej o tej aferze ze ściąganiem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 15:02:27

wyleciała z jakiegoś egzaminu czy konkursu, bo ściągała. Z dużą dezaprobatą egzaminatora, bo to był albo jakiś przedtermin, albo konkurs- w sensie- nie musiała iść, nikt nie kazał. Czyste cwaniactwo, bo 2 jej nie groziła.Dodam, że na naszym wydziale ściąganie raczej się na egzaminach nie zdarza i jest to szczególnie naganne, skoro studiuje prawo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-25 18:57:27

Jak w ogóle można ściągać na tych studiach, ja się pytam? W praktyce jak niby to ma działać? Ściągi sobie nie napiszesz bo materiału zdecydowanie za dużo, obok siedzi ktoś zupełnie obcy kogo pierwszy raz się widzi na oczy i skąd masz wiedzieć czy to ktoś ogarnięty czy jakiś leser, na wielu egzaminach są albo pytania otwarte albo kazusy, a zamknięte zazwyczaj mają pomieszane odpowiedzi tak że niby są te same dla wszystkich grup ale to co ja mam w A ktoś inny ma w C. Chyba że SMS-owała z kimś?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-26 09:17:23

na konkursie z praw człowieka, z tego można spokojnie zrobić ściągę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 22:07:35

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Dziewczyna wygląda w oczach niestety na zarozumiałą , cwaną i wyrachowaną, jednak naprawdę chciałabym się mylić. Czas pokaże i wtedy będziemy mogli osądzić jaka jest naprawdę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 21:42:01

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

studiuję na tym samym wydziale i wiem, że raczej nie jest lubiana. Jest bardzo pewna siebie i ma też w sobie coś z cwaniaka. Ale moim zdaniem prezentuje się nieźle i stosownie do okazji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-24 21:51:40

Łeee taaaam, kto to niby może oceniać w tym dzikim tłumie? Trzeba by było być z nią w grupie na większej ilości ćwiczeń, a wiadomo jak wygląda system na prawie na UJ - stosunkowo rzadko trafia się na te same osoby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 21:06:48

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Ładna, elegancka, skromna dziewczyna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 20:58:42

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Dziwi mnie, że jak nie wystawiasz dupy na wierzch albo nie ubierasz sie jak infantylna 12-latka to wmawiają ci, że wyglądasz jak własna matka. Dla mnie dziewczyna ubiera się stosownie do okazji a tak w ogóle to dajcie jej żyć. Nie jest żadną celebrytką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Goodforyou blog
(Ocena: 5)
2015-08-23 19:13:27

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Ładna i bardzo elegancka. Ciekawa jestem czy założy bloga jak Kasia:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 17:44:35

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Jak dla mnie to ona jest bardzo nijaka... Ubiera się jak własna matka, a nie młoda dziewczyna. Żałosne jest to, że w tym kraju krytykę myli się z zazdrością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
(Ocena: 5)
2015-08-23 16:48:28

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Wy jesteście jak zawsze zazdrosne ładna młoda dziewczyna ubrana stosownie do okazji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 16:08:29

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Wygląda jak Aneta Zając

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-23 14:58:11

re: Kinga Duda - nowa ikona stylu?

Wygląda jak ciotka klotka..młoda dziewczyna, a w niektórych ubraniach wygląda jak swoja starsza duuuużo starsza siostra. Strasznie się tym postarza, tak samo jak i makijażem. Ma delikatną urodę i to powinna podkreślać, a nie się postarzać. Zresztą buzię i tak ma zwyczajną..na ulicach można spotkać wiele ładniejszych dziewczyn, które się przynajmniej nie postarzają..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz