Jak dbać o bieliznę?

03 Kwietnia 2012

Łatwo można popełnić błąd i zniszczyć ulubione koronkowe figi czy biustonosz.

Bielizna

Niejedna z was pewnie się przekonała, że nowa, kobieca i dobrze dobrana bielizna potrafi dodać pewności siebie bardziej niż świetnie napisany poradnik. Bielizna kupiona z głową to najlepsza wizytówka kobiety – nie oprze się jej żaden mężczyzna. Dlatego tak ważne jest, aby o tę część garderoby dbać ze szczególną starannością i uwagą. Staniki, figi, halki czy rajstopy wymagają wyjątkowego traktowania. W końcu bielizna to nasza druga skóra, dlatego trzeba uważać, by nie uległa zniszczeniu czy zniekształceniu. Większość halek, majteczek czy gorsetów powinno się prać tylko ręcznie. Dalej znajdziesz więcej wskazówek.

Biustonosz w poszewce

Wszystkie biustonosze należy prać ręcznie – najlepiej w delikatnych środkach czyszczących. Będziesz mieć wówczas gwarancję, że kolor nie zniknie, materiał się nie zniszczy, a fiszbiny nie powyginają się od nadmiernego nacisku, jakim może potraktować je pralka automatyczna. Co ważne, staraj się prać bieliznę w chłodnej wodzie; w przeciwnym razie materiał, z którego bielizna została wykonana, może się rozciągnąć. Pamiętaj również, aby nie wykręcać jej nadmiernie, bo może się odkształcić.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

www.touchpatch.com
(Ocena: 1)
2016-05-11 13:00:23

www.touchpatch.com

Polecamy pranie ręczne, być może jest to uciążliwe, ale warto. Każdy biustonosz wydłuża swoją żywotność, utrzymuje swój piękny wygląd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-04 12:32:06

JA tam piorę w pralce (z braku czasu) tyle że w specjalnym woreczku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-03 22:24:34

Wolę kupić raz w miesiącu jeden porządny biustonosz niż 3 chińskie, które deformują piersi i po trzech razach nadają się do śmieci. W esotique zawsze są jakieś promocje :) w hm też są świetne biustonosze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-04 12:50:54

w hm swietne staniki? to jakas kpina chyba? rozmiarowka od 70B do 80D. Nie wiem kto w tym kraju nosi taki rozmiar. Hmm nikt?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-04 18:57:17

Ja nosze 85 DD i w H&M nigdy takiego nie widzialam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-07 18:30:10

ja też i znajduję tam takie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-03 17:59:10

Kupuję staniki do 30 zł, majtki również tanie. Piorę w pralce, w tym specjalnym woreczku. Mam stu procentową pewność, że wysoka temp. zabije bakterie, często łapię infekcje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-03 16:13:22

Zwykle nasze ubrania – w tym bielizna – ściskają się w szafie, a wyjęte z niej wymagają ponownego wyprasowania.... tak ile z nas pracuje majtki albo skarpetki... chyba lekka przesadda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-04 15:31:52

ja. to zabija bakterie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-04 15:35:08

ja prasuje. to zabija bakterie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)