Grubym jest trudniej w pracy! Chudzi mają lepiej!

12 Kwietnia 2010

Zdaniem niemal 70% Polaków szczupła sylwetka pomaga w przebiegu kariery zawodowej. Czy Ty również uważasz, że chudym jest łatwiej w pracy?

grube nogi
>

Organizatorzy akcji „Chitinin Extra. Lżej w pracy” (jej celem jest edukowanie Polaków, jak dbać o zdrową sylwetkę w pracy, a tym samym zapobiec problemom wynikającym z nadwagi i otyłości) postanowili sprawdzić, czy Polacy utożsamiają szczupłą sylwetkę z sukcesem zawodowym.

Połowa ankietowanych (49,8%) określiła smukłe ciało jako istotny czynnik wpływający na powodzenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a 43% Polaków twierdzi, że jest ona ważna w bezpośrednim kontakcie z klientem.

Dodatkowo badanie wykazało, że więcej kobiet (72,2%) niż mężczyzn (61,9%) uważa, że zdrowa sylwetka może mieć wpływ na ich sytuację w pracy.

- Jako dietetyk spotykam osoby, które mają problemy w pracy z powodu dominujących trendów na temat sylwetki. Twierdzą, że szczupła sylwetka ma pozytywny wpływ na postrzeganie ludzi w sferze zawodowej i chcą dostosować się do oczekiwań pracodawców i współpracowników – uważa Justyna Marszałkowska, dietetyk, ekspert programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy”.

Jeśli i ty podzielasz opinię 70% Polaków, ale twoja figura odbiega od ideału, koniecznie poznaj tajniki słynnej diety South Beach, która opiera się o zasadę sensownego wyboru. Krok po kroku eliminuje zabójcze dla sylwetki napady wilczego głodu i tydzień po tygodniu zmienia nasze nawyki żywieniowe na lepsze.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Jak się zdrowo odżywiać w pracy?

Niewłaściwa dieta i zamawianie gotowych, wysokokalorycznych potraw ma wpływ na występowanie otyłości wśród pracowników biurowych.

Czy w dzisiejszych czasach liczy się wykształcenie?

Wszystkie staramy się mieć  niezłe stopnie, skończyć szkołę, dobre studia i podjąć pracę. Czy to ma sens?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (134)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mirka
(Ocena: 5)
2015-01-11 11:47:05

re: Grubym jest trudniej w pracy! Chudzi mają lepiej!

zgadza się, nasz świat nie jest przyjazny grubaskom :-) przez kilka lat miałam sporą nadwagę i musiałam wysłuchiwać różne dziwne uwagi pod swoim adresem... w końcu powiedziałam: basta. Dieta, ruch, suplementy diety 2 be slim. Jestem już szczupła i znacznie lepiej mi się żyje. Co nie znaczy, że nie mam empatii do grubszych osób.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-03 02:40:14

Oczywiście że chudym jest lepiej w pracy. Szczupłe osoby mają lepszą kondycje są sprawniejsi ruchowo co pomaga w pracy fizycznej i po za nią. Sama kiedyś przybrałam na wadze szybciej się męczyłam, moja wydajność w pracy spadła a teraz ciesze się że nie jestem tą samą osobą co wcześniej. lepiej się czuje i atrakcyjniej co również nie oszukujmy się pomaga w pracy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-15 21:22:45

no oczywiście że chudym jest lepiej, nie męczą sie gdy chodzą po schodach a latem nie pocą sie tak strasznie jak grube świnie xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-08 11:04:53

zajebiście, że porównujesz ludzi większych do świń. brawo. po prostu żałosne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 21:34:18

pewnie, odkrycie.. nie piszcie ile wazycie i ile macie wzrostu bo gowno to wszystkich obchodzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 19:34:52

mam pytanko do was jak ja mam 1,69 a waże 59kg to dużo?? mam 18 lat

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 19:42:55

myślę że masz odpowiednią wage do wzrostu:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 20:45:35

co za nonsens to zależy też bardzo od charakteru człowieka a nie od wyglądu w każdym razie ja tak uważam!znam ze swojego otoczenia dziewczyny bardziej puszyste ode mnie i wiele osób ich uwielbia za charakter, zależy też od tego czy potrafisz dojść do ludzi zwykłą rozmową co jest też bardzo ważne i nienawidzę krytyki jeśli chodzi o wygląd drugiego człowieka jej/jego ciało ich sprawa! ci co potrafią tylko się wyśmiewać z wad drugiej osoby niech lepiej zajmie się swoimi wadami a nie będą się ich doszukiwać u innych a nawet jeśli jakaś osoba uważa że niczego jej nie brakuje niech zostawi w spokoju wszystkich pozostałych chyba że takie osoby mają parszywy charakter,są powierzchowni i potrafią otwarcie wyśmiewać się np z cudzej otyłości to gratuluję rodzicom ze spłodzili takie nędzne coś

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-16 13:46:15

W sam raz. Co ja mam powiedziec jak przy wzroscie 160 waze 44 kg a mam 22 lata??? To dopiero obraz nedzy i rozpaczy :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 19:14:29

Dziękuje bardzo,moja sylwetka jest idealna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 18:24:23

Witam. Wszystko zaczęło się prawie rok temu zdałem prawo jazdy i dostałem po tacie stary samochód wszystko było tak super do czasu kiedy to nie z mojej winy uderzył we mnie jakiś koleś, dzięki rodzicom mogłem dochodzić swojej nie winności w sądzie. Widziałem tam zawsze autorytet dziś wiem, że byłem w błędzie a teraz muszę zapłacić duże pieniądze za biegłego i odbyte rozprawy. Nie chce aby moi rodzice musieli za mnie płacić i tak wiele dla mnie zrobili. Poszukałem już sobie jakieś pracy- roznoszenie ulotek niestety to za mało aby wystarczyło na opłacenie tego co muszę dlatego proszę każdego kto może o wpłacenie mi tylko 1zł symbolicznej to zawsze coś brakuje i jeszcze i aż prawie 2 tys zł... . Każda taka złotówka doda mi jeszcze więcej wiary w to, że gdzieś na świecie jeszcze jest sprawiedliwość... Oto numer konta na który można przelać tą symboliczną kwotę 05 9542 0008 2002 0042 5395 0001

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 19:35:11

hahahahahhahahahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 18:18:13

Mam 163 wzrostu i 59kg.. Wcale nie czuję się gruba, chociaż fakt, chuda też nie. Chyba za dużo kolorowych pisemek moje panie, skoro ciężko wam się zaakceptować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-13 16:37:00

nikt tu nie faworyzuje anorektyczek, ile razy jeszcze trzeba to powtórzyć ? ; p*-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)