Czy wierzysz w horoskopy?

22 Września 2013

Choć mogłoby się wydawać, że współczesność – szybka, cyfrowa, nowoczesna – powinna wykluczyć wiarę w zabobony, to miłośników horoskopów i wróżb nie brakuje.

twarz

Zróbmy mały eksperyment. Weź do ręki pierwsze lepsze kolorowe czasopismo dla kobiet. Czy jest w niej horoskop? Możemy się założyć, że tak. A jeśli jednak nie, sięgnij po następne. Jest horoskop? Z pewnością. Horoskopy były, są i z dużym prawdopodobieństwem będą stale obecne w mediach. Choć często się do tego nie przyznajemy, wciąż chętnie je czytamy. A czy w nie wierzymy?

Karolina (imię zmieniłam) wspomina zabawną historię. `Przyszłam kiedyś do pracy z popularnym magazynem dla kobiet i w czasie przerwy czytałam swój horoskop. Zaśmiałam się głośno z niego i kolega zza biurka zapytał, co mnie tak bawi. Odpowiedziałam, że horoskop na przyszły tydzień. Zdziwił się, że wierzę w, jak to ujął, takie głupoty, ale niby dla żartu rzucił, żebym przeczytała horoskop dla jego znaku. Potem dołączył do nas następny kolega i po paru minutach była już nas spora grupa. Wszyscy czytali na głos horoskopy i niby robili to dla zabicia czasu, było jednak oczywiste, że wsłuchują się w to, co dla nich wywróżono i są bardzo zainteresowani. A podobno nikt nie wierzy w horoskopy…`.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-03 13:18:06

re: Czy wierzysz w horoskopy?

Ból po rozstaniu jest wielki, wiem o tym z własnego doświadczenia, ale to nie minie z dnia na dzień, czy z miesiąca na miesiąc. Potzreba na to więcej czasu. Ja żeby się nie męczyć zamówiłam rytuał na urokmilosny24.pl i odzyskałam ukochanego. Aczkolwiek czasami lepiej przecierpiec trochę czasu niż na siłę kogoś odzyskiwać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
elz
(Ocena: 5)
2013-09-24 18:39:16

re: Czy wierzysz w horoskopy?

owszem są wróżki, które przepowiadają przyszłość i to nawet trafnie (jedna jest nawet w moim mieście). Jednak małe jest prawdopodobieństwo że te swoje proroctwa wyczytują z kul, najpewniej jeśli są one prawdziwe, to duża możliwość, że to nie duch święty (w końcu "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną""), ale szatan im w tym pomaga. Może i brzmi trochę banalnie, ale uważam , że coś w tym jest, dlatego radzę trzymać się z dala od takich wróżbitek :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-23 22:27:17

re: Czy wierzysz w horoskopy?

ja wierze w te na papilocie :O

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monikaa
(Ocena: 5)
2013-09-23 19:11:34

re: Czy wierzysz w horoskopy?

a wierzycie wróżkom?Ja byłam u wróżki i wszystko się sprawdziło co mi powiedziała.Przeszłość,teraźniejszość i przyszłość.Byłam tylko raz ale więcej nie pójdę,bo za bardzo później analizowałam,myślałam i przeżywałam mimo tego że wszystko co powiedziała było pozytywne.Ponoć też to grzech korzystanie z tego typu usług czy jak to zwał... Wydaje mi sie,że te wrózki nie mają daru tylko po prostu jakoś podświadomie się kontaktują ze złymi mocami,duchami.Kojarzy mi się to z czarna magią.A Wy co o tym myślicie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-23 19:29:17

moja mama chodzi do wróżki za każdym razem, jak ma jakiś problem. ;) Ja mam problemy zdrowotne i ostatnio mama była zapytać się, jak będzie z moimi wynikami. Powiedział, że jedne wyniki będą dobre, drugie nie. ;) dobre już dostałam. ;) za tydzień mam badania i zobaczymy jak z wynikami. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
(Ocena: 5)
2013-09-22 14:57:14

re: Czy wierzysz w horoskopy?

myślę, że dobrze byłoby oświecić niektórych, jak działa ten biznes ;) ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która była na tzw. "spotkaniu po latach" po studiach dziennikarskich. jej kolega pracuje w redakcji jednego z takich kolorowych pisemek i właśnie był temat horoskopów w nich zawartych. Przyznał, że baaardzo ciężko jest mu wymyślać przez tyle lat nowe wydarzenia dla każdego znaku, które rzekomo podaje mu "wróżka Nadia/Nina/Anastazja/Lukresja..." itp. i wpadł na genialny pomysł, aby co tydzień/miesiąc umówić się ze znajomymi na piwko w jakimś pubie i tam każdy wybiera sobie swój znak zodiaku i coś fajnego wymyśli, a później to jest w gazecie :D moja znajoma miała Wagę i w gazecie słowo w słowo było napisane to, co ona mu da.ła na karteczce. także niczego innego jak rozrywki dla zabicia czasu nie warto tam szukać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-22 13:46:23

re: Czy wierzysz w horoskopy?

Przyznaję, że zdarza mi się czytać horoskopy, ale co do mojego znaku prawie nic się nie spełnia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pola
(Ocena: 5)
2013-09-22 13:04:57

re: Czy wierzysz w horoskopy?

Nie wierze w te bzdury. Nie czytam nawet kolorowych pism, a horoskopów to już w ogóle. Nie lubie zaśmiecać sobie głowy śmieciowymi informacjami. Wolę przeczytać dobrą książkę, albo obejrzeć dobry film. Sama jestem kowalem własnego losu i to ode mnie zależy, jak potoczy się moje życie. A nie od jakichś bzdur wymyślonych przez ludzi, którzy zarabiają na ludzkiej naiwności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-22 22:12:29

Nie lubisz zaśmiecać sobie głowy śmieciowymi informacjami i dlatego czytasz artykuły o horoskopach na papilocie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-22 12:51:06

re: Czy wierzysz w horoskopy?

Ja wierzę jedynie te postawione na konkretną osobę, czyli wg dnia, godziny i miejsca urodzenia. Wtedy można obliczyć ascendent oraz planety, w jakich są znakach, a to jest istotne do określenia osobowości człowieka, a takie gazetowe horoskopy to strata czasu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-22 12:05:28

re: Czy wierzysz w horoskopy?

Ja czytam horoskop aby podnieść swoją pewność siebie. Czasami w horoskopach piszą np., że uda mi się coś osiągnąć, więc dążę do tego, ale to też poprawia humor. A jak napiszą, że coś będzie nie tak to robię tak aby uciec od niepowodzeń.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-22 12:04:03

re: Czy wierzysz w horoskopy?

Ja nie wierze aczkolwiek lubię czasami sobie przeczytać i zobaczyć czy to mi się sprawdzi czy nie. Czasami się sprawdza, ale nie przywiązuje do tego jakiejś wielkiej wagi. Ot, co zwykła rozrywka jak inne artykuły :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz