Kategorie
  1. Papilot.pl
  2. >
  3. Lifestyle
  4. >
  5. RANKING: Najlepiej płatne zawody dla kobiet

2010-05-15

RANKING: Najlepiej płatne zawody dla kobiet

2010-05-15
  • Strona 1 z 3

Statystyki są nieubłagane – nawet wykształcenie nie zapewni nam wyższych zarobków od mężczyzn. A jakie zawody są najlepiej płatne?

RANKING: Najlepiej płatne zawody dla kobiet

RANKING: Najlepiej płatne zawody dla kobiet

>

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że sytuacja zawodowo-ekonomiczna Polek, mimo licznych kampanii społecznych i projektów unijnych, nadal nie wygląda różowo. Bezrobocie wśród polskich kobiet przewyższa europejską średnią, pracodawcy nie sprzyjają pracującym matkom, a nasi partnerzy zarabiają od nas więcej o prawie 1000 zł miesięcznie.

Podobne statystyki zanotowano również  w USA. Przykładowo, w najnowszym rankingu najlepiej zarabiających prezesów firm (przygotowanym przez magazyn „Forbes”), pierwsza kobieta pojawiła się dopiero na 48. miejscu. Jak podaje portal Sfora.pl, te niepokojące dane skłoniły stację telewizyjną CNN do przeprowadzenia bardzo interesującego badania. Jego pomysłodawcy sprawdzili, ile zarabiają kobiety na stanowiskach dwudziestu pięciu najlepiej opłacanych zawodów… Badacze wzięli pod uwagę stawki tygodniowe i porównali je z wynagrodzeniem mężczyzn.

Nam trudno tu znaleźć nawet odpowiedni komentarz. I nie chodzi tylko o różnice między płciami, ale przede wszystkim o przepaść między zarobkami w Polsce i USA. 

  • Strona 1 z 3
  1. Strony:
  2. 1
  3. 2
  4. 3

Komentarze (93). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. Anonim (Ocena: 5) 2012-08-27 12:26:24 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    prostytucja

  2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  3. Anonim (Ocena: 5) 2011-09-29 17:12:41 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hihi

  4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  5. Anonim (Ocena: 5) 2011-01-15 14:48:57 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Sportowcy , sportowcy... niby są tam jakieś zarobki , ale wiem z własnego doświadczenia że taka bajka nie trwa długoo ...

  6. Anonim (Ocena: 5) 2013-02-15 13:52:01 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    dokładnie / zgadzam się w 100%

  7. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  8. Anonim (Ocena: 5) 2010-12-27 12:23:45 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a sportowcy?;p

  9. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  10. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-20 17:45:25 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    feminizm nadal trwa =/

  11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  12. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-18 21:47:18 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zapomnieliście o prostytutkach ;) Takie zarabiają najwięcej :P

  13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  14. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-17 18:13:25 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja zamierzam w przyszłości zostać tłumaczem języka angielskiego lub jakiegokolwiek innego w jakiejś firmie lub na konferencjach ;)

  15. Anonim (Ocena: 5) 2010-12-27 0:08:37 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    beeeznadziejny pomysł,teraz każdy zna angielski znajdz jakiś inny język taki obecnie istotny ale mniej znany np rosyjski,coraz mniej osób zna,także w powiązaniu-tłumacz języka ang i rosyjskiego to świetna praca ;)

  16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  17. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-17 12:17:28 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 22:59:03 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja tam stawiam na wojsko , tez dla kobiet:)

  20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  21. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 16:42:53 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    no to się ubawiłam widząc farmaceutki na pierwszym panie, kończę za rok farmację i jakoś nie wydaje mi się zebym potem należala do najbogatszych kobiet;-)

  22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  23. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 12:15:30 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A o logistykach to już nie wspomną:D

  24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  25. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 11:09:34 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    pff a menadżerowie służby zdrowia to to samo co dietetyk ? :D dobra wiem że nie ale jeśli ktoś jest lub chce być dietetykiem to prosze napiszcie.. gg-2213423....

  26. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  27. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 21:23:37 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A o prostytucji to zapomnieli;D

  28. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 11:44:01 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hehe racja;p

  29. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 15:36:01 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    To na samej górze by było ;p

  30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  31. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 20:41:41 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    polecam i zapraszam na nowy portal o modzie WWW.NA-SZPILKACH.PL

  32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  33. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 20:29:50 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hahaha o czym ty tutaj piszesz... od takich tematów są specjelne kluby :)tam napewno ktoś ci pomoże zapraszam do mojego ;d:))

  34. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 21:04:30 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    to moze podaj adres?

  35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  36. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 18:47:51

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Treść została usunięta przez moderatora

  37. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 11:50:04 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    to mu pozkaz jak to sam robisz;p

  38. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 13:10:27 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ile masz lat.? Jeżeli to są Twoje początki, to nie masz powodów do obaw. ; *** Orgazmu trzeba się nauczyć. ;) Początkujące kobiety często mają z tym problem. ; *** Z czasem zaczniesz dostrzegać przyjemność, uczyć się pozycji, w których jest Ci dobrze i poznawać swoje ciało. Jeżeli chodzi o pozycje: wybieraj pozycję, w których odczuwasz przyjemność. Może powinnaś bardziej wygiąć ciało.? A może szerzej rozchylić nogi.? Jest naprawdę wiele rozwiązań, ale musisz się tego 'nauczyć'. Pozdrawiam. !

  39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  40. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 18:14:55 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja jestem inżynierem geodetą i moje zarobki są takie same jak kolegów z pracy na tych samych stanowiskach:)

  41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  42. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 18:01:53 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Moja mama zarabia miesięcznie 2700 zł. ,a mój tata 3600 zł. prawie tysiąc złotych różnicy ,a pracują razem w tej samej pracy i na tym samym stanowisku.

  43. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 18:55:56 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hahhahaha! i za co wy żyjecie?! mój tata zarabia 20 tys. brutto, a mama 19 tys. brutto, a ledwo nam starcza na opłacenie podatku na dom, podatku od gruntu, rachunków za prąd, osobistego kucharza, szofera, security 24h/dobe i niezbędnych wydatków miesięcznych (podróże, zakupy, bankiety, teatr), a dodam, ze nie mam rodzeństwa

  44. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 19:24:47 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    to zwolnijcie szofera!! na ch*uj wam ochrona!! wez dziewczynko lecz sie!! hahahaha załosne zachowanie typowych głupich bogatych nastolatek;D

  45. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 19:37:57 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hahaha gdybyś wiedziała kim jestem to nie śmiałabyś mnie obrażać... jak to internet otwiera ludziom drzwi... ale do głupoty....

  46. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 19:39:11 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    i gdybyś miałą taki dom jak ja to też byś miała ochrone

  47. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 22:04:03 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    w takim razie współczuję Twoim rodzicom. skoro zarabiają 39tys brutto, może to oznaczać (choć wcale nie musi), że są to wykształceni, inteligentni ludzie. wygląda na to, że ich jedyne dziecko jest ich największą porażką. jesteś totalnie nieskromna, niezbyt inteligentna i zadufana w sobie. skoro Twoi rodzice mają TYYYLE pieniędzy, może wykorzystaj to w inny sposób niż dotychczas, może warto zainwestować w naukę?

  48. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 23:38:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    w naukę nie musiałam inwestować, gdyż chodziłam do publicznych szkół - tam jest wyższy poziom, nie chciałam, żeby ktoś mi wmawiał, że kupiłam sobie miejsce w dobrej klasie. odnośnie twoich zjadliwych uwag nie wypowiem się, natomiast wracając do tematu edukacji - aktualnie zakończyłam naukę i zaznaczam - nie była to moja, a moich rodziców decyzja (stwierdzili, iż i tak nie mają co zrobić z pieniędzmi, więc założą mi konto i przeleją na nie taką kwotę, abym mogła żyć w spokoju)

  49. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-16 11:48:43 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    wezcie jej dajcie spokoj szkoda wam bo pewnie zyje na duzo wyzszym poziomie od was!! nie kazdemu sie w zyciu udaje jej rodzice akuratsie dobrze ustawili . a wam po prostu szkoda bo pewnie pol z tego nie macie co ona.a tak naprawde to pieniadze nie sa najwzniejsze tylk to jaki jest ten czlowiek

  50. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-17 0:49:39 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    oj widac, ze bardzo zlagodnialas po tych wszytskich uwagach na swoj temat:) troche mniej aresji, a zobaczysz, że Twoje zycie zmieni sie na lepsze, moze nawet ktos Cie polubi:) pozdrawiam!

  51. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-17 0:56:47 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    zakonczylas nauke? chyba w zawodowce. wypowiadasz sie (Twoja pierwsza "notka", w drugiej troche bardziej sie postaralas, domyslam sie, ze probowalas wybrnac i udawac inteligentniejsza niz jestes-z marnym rezultatem niestety) jak dziecko na poziomie szkoly podstawowej. pozdrawiam

  52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  53. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 17:39:54 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    tylko jako dziwka kobieta może więcej zarabiać :/

  54. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  55. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 16:13:07 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ta... może gdzieś tam tyle zarabiają, ale ja bym chciała się dowiedzieć jak sytuacja w PL wygląda...

  56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  57. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 16:05:12 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ahaha mojego zawodu tu nie ma XD

  58. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 19:39:41 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    no bo śmieciarze mało zarabiają

  59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  60. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 15:56:49 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    no jak widac lekarze dużo zarabiają, a ciągle im mało...

  61. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 16:10:49 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Boże, jak takie gadanie wpienia! A wiesz, ile lat muszą się kształcić?!

  62. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 17:14:55 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    dokładnie!zgadzam się.. skoro TYYYLE zarabiają, to trzeba było się uczyć i także zostać lekarzem

  63. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 19:15:28 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Przepraszam, a inni się nie uczą? Inżynier ma 5letnie studia + praktyki + UPRAWNIENIA... Nie tylko zakochane w sobie lekarzyki się uczą!!!

  64. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 19:42:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    taaaa lekarz 5 lat kuje wszystko!!!!!!!!!! a ostatni rok tylko specjalizacja!!!!! wiec nie prównujcie tu byle inżyniera z lekarzem!!!!!!!!!!!!

  65. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  66. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 14:41:40 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Lip,Papilot,lipa....

  67. Anonim (Ocena: 5) 2010-06-06 14:55:41 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    bzdura,na wszytskich biologicznych studiach jest duzo rycia !!studiale karskie nie roznia sie niczym z innymi biologicznymi ! wiem bo studiuje 2 kierunki i mam porownanie!

  68. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  69. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 14:38:15 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    No to dla nas mniejsze podatki w takim razie... Prawda!?

  70. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  71. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 14:26:48 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a ja idę na informatykę :D jestem dziewczyną :D

  72. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 16:13:44 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    No i co w tym niezwykłego? No to idź, powodzenia :)

  73. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  74. Anonim (Ocena: 5) 2010-05-15 14:15:50 zgłoś do usunięcia