Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Lifestyle
 4. >
 5. Jak zmienić wyznanie?

2010-03-21

Jak zmienić wyznanie?

2010-03-21

Postanowiłaś zmienić wiarę? Sprawdź, jak długa droga czeka cię od pomysłu do wcielenia go w życie.

Jak zmienić wyznanie?

Jak zmienić wyznanie?

Przejście na inną religię to kolosalna zmiana w życiu człowieka. Mimo swobody obyczajów, otwartych granic, przenikania się kultur i dużej swobody, taką decyzję wciąż podejmują nieliczni. Bo podejmuje się ją raz na całe życie. Co więcej, wiąże się ona z ogromnymi konsekwencjami. Dlaczego? Bo religia to nie tylko wyznanie. To całe zaplecze kulturowo-obyczajowe, z którego rezygnujemy, przyjmując zupełnie inne, odmienne, czasem wręcz szokujące. To, co dotychczas wydawało nam się szokujące, nagle staje się normą. I odwrotnie – nasze od lat utarte zachowania z dnia na dzień mogą okazać się niewłaściwe, wręcz zakazane. Przyzwyczajenie się do takiej sytuacji i nauczenie się nowych zasad to proces bardzo absorbujący i długi. W niektórych przypadkach wynosi nawet kilka lat.

Zanim zdecydujesz się zmienić religię, powinnaś dokładnie przeanalizować swoje położenie i odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy przejście na inne wyznanie jest dokładnie tym, czego potrzebujemy i co bezspornie chcemy zrobić. Te rozmyślania budzą kolejne zastrzeżenia, które powinniśmy rozwiać sami przed sobą. Dlaczego chcę zmienić wiarę? Co nie odpowiada mi w dotychczasowej religii? Co da mi nowe wyznanie? Czy zmiana wyznania jest dokładnie tym, czego potrzebuję? Co zyskam, co stracę? Znalezienie odpowiedzi na powyższe pytania to pierwszy krok w kierunku podjęcia tej szalenie trudnej i istotnej decyzji.

Nie powinnaś robić tego na własną rękę. Na pewno wokół ciebie mnóstwo jest ludzi, którzy chętnie ci pomogą, wesprą albo rozwieją twoje wątpliwości. Czasem trzeci, czwarty czy nawet dziesiąty punkt widzenia potrafią kompletnie zmienić nasze postrzeganie różnych kwestii, zwłaszcza gdy w grę wchodzi temat tak delikatny jak religia. Dlatego nie bój się rozmawiać na ten temat z bliskimi czy nawet duchownym. Choć najprawdopodobniej ksiądz będzie przekonywał cię do pozostania przy dotychczasowym wyznaniu (sam przecież stoi na jego straźy), to w jego wypowiedzi i opinii możesz znaleźć wiele cennych wskazówek, które utwierdzą cię w przekonaniu, że w twoim życiu nadszedł czas na nową religię, albo sprawi, że twoje plany konwersji czy apostazji się rozpłyną.

W Polsce wolność słowa czy wyznania zapewnia konstytucja, dlatego ze zmianą religii nie powinnaś mieć problemów. Przyjęcie nowego wyznania zazwyczaj nie wiąże się z żadnymi formalnościami, czyli zbędną papierkową robotą, która zwłaszcza w tak delikatniej kwestii nie jest do niczego potrzeba. Jednak w przypadku większości religii, zwłaszcza będących odłamami chrześcijaństwa, aktem przyjęcia do wspólnoty kościoła jest chrzest. Bez względu na to, czy konwertujesz się na katolicyzm, luteranizm czy prawosławie, powinnaś przyjąć sakrament chrztu. W chrześcijaństwie przyjęcie chrztu to nie tylko wyjaśnienie dorosłemu dogmatów i założeń wiary. Tutaj chodzi bardziej o wpłynięcie na pojmowanie nowej religii, wkroczenie na drogę nowej wiary i przesiąknięcie jej przykazaniami.

Według założeń Konferencji Episkopatu Polski człowiek dorosły przygotowujący się do przyjęcia sakramentu chrztu powinien: poznać chrześcijańskie zasady moralności i wiary, modlić się i świadomie uczestniczyć w liturgii Słowa Bożego, żyć i postępować według zasad chrześcijaństwa, a także kształtować postawę apostolską i współdziałać w ewangelizacyjnej misji kościoła. Wielu duszpasterzy zachęca również, żeby przyjąć jednocześnie sakrament bierzmowania. Żeby wziąć chrzest, należy w parafii złożyć akt urodzenia oraz dane chrzestnych wraz z zaświadczeniami, że mogą oni tę funkcję pełnić. Szczegóły najlepiej jest omówić z księdzem w parafii – duchowny udzieli rad, podpowie, jakie dokumenty złożyć i jak się przygotować do sakramentu.

Chrzest praktykowany jest we wszystkich odłamach chrześcijaństwa. W innych religiach mogą być rytuały podobne, o zbliżonym, symbolicznym znaczeniu. A teraz na odwrót – żeby przejść na jakąkolwiek inną wiarę niż chrześcijaństwo, trzeba wystąpić z kościoła, co zwane jest apostazją.

Co powinna zrobić osoba ochrzczona i bierzmowana w takim przypadku? Najczęściej robi się to poprzez napisanie stosownego listu do kurii metropolitarnej, której podlega parafia, gdzie otrzymaliśmy chrzest. osoba występująca z kościoła powinna mieć dwóch świadków: dorosłych i pełnoprawnych członków wspólnoty katolickiej. W liście muszą znajdować się ich imiona, nazwiska i optymalnie dane teleadresowe. Należy w nim nadmienić, że od kościoła odchodzi się dobrowolnie i całkowicie świadomie. Następnie biskupstwo uruchamia szereg procedur, po czym wzywa nas wraz z świadkami na spotkanie. Zostają na nim odczytane formuły z kodeksu kanonicznego dotyczące przede wszystkim utraty praw kościelnych. Pamiętaj, że po skreśleniu z rejestrów kościelnych, nie możesz już być świadkiem na ślubie katolickim i w sakramencie bierzmowania czy rodzicem chrzestnym.

Po wystąpieniu z kościoła, możesz przejść na inne wyznanie. Jakie? To już zależy od ciebie. Jeśli wybierzesz jakąś religię neopogańską (np. wiccę – religię typowo kobiecą), najlepiej jest znaleźć wspólnotę jej wyznawców i zacząć z nimi praktykować różne obrzędy. Wyznawcy nauczą cię, kiedy obchodzą święta, jakie one są i w jaki sposób się je celebruje. Zawsze możesz zakupić publikacje i w ten sposób lepiej poznać tajniki nowego wyznania.

Każda religia świata ma swoje założenia, prawa, przykazania i rytuały niezbędne przy jej praktykowaniu. Jeśli przykładowo chcesz przejść na Islam, powinnaś dokonać aktu rytualnej kąpieli zwanej Ghusl. Następnie następuje recytacja Wyznania Wiary zwanej Szehada, która powinna odbywać się w obecności dwóch świadków (muzułmanów). Przyjęcie założeń i przykazań Szehady to podstawa przy przechodzeniu na Islam i trwaniu w tej wierze. Podobnie jest przy przejściu na judaizm. Również z tym wypadku trzeba spotkać się z rabinem, który odbędzie z osobą pragnącą przejść na judaizm stosowną rozmowę (zapyta o korzenie, pochodzenie i główne powody, dla których chcemy przyjąć jego wyznanie). Najważniejsze jest tutaj przyjęcie przykazań wiary (micwot). Następnie dwukrotnie zbiera się sąd rabiniczny, który podejmuje decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu osoby pragnącej wstąpić do ich wspólnoty. Gdy decyzja jest pozytywna, następuje akt obrzezania u mężczyzn (brit mila) oraz zanurzenie w rytualnej łaźni (mykwa).

Wystąpienie z kościoła i zmiana wiary to jedna z najpoważniejszych decyzji, na którą wiele osób mimo zwątpienia się nie decyduje. Czasem wystarczy spróbować przezwyciężyć kryzys wiary, zanim ostatecznie przyjmiemy nowe wyznanie wraz z jego założeniami, przykazaniami, nakazami i zakazami.

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Polacy to katolicy – hipokryci?

Według Warszawskiego Instytutu Socjologii UKSW modlimy się na pokaz i zbyt swobodnie podchodzimy do nakazów narzuconych nam przez kościół.

Chrzestna moda dla dzieci

Twój maluch jest tuż przed sakramentem chrztu świętego? Sprawdź, w co go ubrać, żeby dziecko się nie zmęczyło i nie wyło na cały kościół.

Komentarze (176). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:28:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jesteście śmieszne... I tyle. Wiara to sprawa każdego człowieka, a wykłócacie się jak dzieci. Osobiście jestem zdania, że boga nie było, nie ma i nie będzie, bo tylko wiara w niego pozwala większości ludziom przeżyć jeszcze jeden dzień. Jesteśmy kowalami swojego losu i tyle, żadna siła nam w tym nie pomoże.

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 15:26:26 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja tak.. co wiesz o życiu ? pewnie jesteś z dobrego domu, gdzie zawsze miałaś podane na stół, posprzątane, itp. widziałaś kiedyś bezdomnego człowieka ? pewnie nie. Bóg otwiera droge do siebie wszystkim ludziom. jednak niektórzy nie umieją tego wykorzystać. po prostu w waszych domach zapewne nie mówi się o Bogu. Gdyby życie Cie doświadczyło, np. zachorowałabyś na ciężką chorobę, umarłby Ci ktoś bliski itp. to nie miałabyś się do czego zwrócić, i zwróciłabyś się do Boga.. wkońcu "Jak trwoga to do Boga." Powinno być przeciwnie.. Boga trzeba szanować ZAWSZE ! i wierzyć w niego, myśleć o nim, kochać go. nawet jeśli przytrafia się nam coś złego, to mimo wszystko trzeba wierzyć że to ma sens. nic nie dzieje się bez przyczyny, tracimy jedno, zyskamy drugie. i taka jest prawda. nie porównuj Kaczyńskiego do Boga. bo człowiek jest niczym w porównaniu z Bogiem. skończyłam. tyle mam do powiedzenia.

 4. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 15:45:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja tam nie mam do niego szacunku..gdyby był taki miłosierny moze nie byłoby tylu katastrof, ludzie by nie ginęli..mnie niedawno też opuściła bliska osoba, jednakze nie mam powodu by zwracać sie do tego twojego boga skoro odebrał mi największy skarb na swiecie. a poza tym to jaki to ma sens? że niewinni, dobrzy ludzie giną, często nie z ich winy? to gdzie jest ten bóg? siedzi sobie w niebie i patrzy jak umieramy? super frajda, no nie?

 5. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:03:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mnie doświadczyło, aż za bardzo... więc mam wątpliwości co do tego, ze w ogóle istnieje. A jeśli nawet to ma nas głęboko w d..., i nas i nasze modlitwy. Więc po co to wszystko? Czy nie lepiej starać się po prostu być dobrym człowiekiem? A nie zasłaniać się jakąś religią??? Poza tym artykuł jest mega durny!!! Apeluję do pani Ewy :WEŹ KOBIETO DARUJ SOBIE PISANIE!!!

 6. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:09:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  o kurr katolski pokój zwierzeń aaa

 7. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:22:30 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie jestes wystarczajaca inteligentna, zeby to wiedziec. Smieszy mnie twoj komentarz. Dzieciak z ciebie, nic nie rozumiesz.

 8. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:55:39 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no to mi wyjaśnij, o wielce uczona!

 9. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:10:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nie wiem, czy odpisze Ci ta osoba, w takim razie ja objaśnię. Człowiek otrzymał od Boga wolną wolę, może robić to, co chce (no, w zakresie moralności). Inaczej bylibyśmy ograniczeni, wiara nie miałaby sensu, ponieważ każdy był by dobry bez tej w.w wolnej woli. Ludzie cierpią z własnej winy. Niestety często ci dobrzy są pokrzywdzeni, niestety... Jednak Bóg nie jest obojętny, zimny wobec tego. On ocenia, jak zachowujemy się za życia doczesnego, to jest próba przed życiem wiecznym. A na naszym świecie może być wiele zła, wiele smutku, rodzące się chore dzieci mają nam dać do myślenia. Wyobrażasz sobie, co by było, gdyby każdy był szczęśliwy? Natura ludzka, niestety, jest taka, że dążymy do tego, aby mieć więcej i więcej. Gdyby każdy żył w dobrobycie, zaczęłyby się wojny, ogólna nienawiść. Niestety, tylko my możemy to zmienić. Bóg nie jest czarodziejem, który wypowiada zaklęcie i BUM, na wszystkich morderców i gwałcicieli spada wielki meteor. Być może dlatego,że gdyby tak zrobił, wszyscy ludzie by w Niego uwierzyli, a raczej stwierdzili, że On jest (bo wiarą nie można tego nazwać, skoro byliśmy naocznymi świadkami czegoś, wierzyć można w to, czego się nie widzi). I wtedy nie byłoby wiary. Nie byłoby sensu tego wszystkiego. I życie na Ziemi było by zbędne. No bo po co? Dość chaotycznie to wytłumaczyłam, bo samej ciężko mi to obrać w słowa, ale mam nadzieję, że wiesz, o co mi chodzi. Oczywiście nie musisz w to wierzyć, nie musisz się zgadzać, panuje wolność słowa i decyzji. Sama podejmiesz właściwą. Co do straty bliskiej osoby- bardzo mi przykro, moja wiara też by pewnie się zachwiała w tej sytuacji. Najczęściej jest tak, że dobrzy ludzie giną. Ci źli żyją bardzo długo, chociażby w więzieniach, no ale żyją. Może po prostu Bóg chce mieć tych dobrych ludzi bliżej siebie, w Niebie? Myślę, że tak jest. Też straciłam bliską osobę, ale dowiedziałam się o tym dopiero po kilku latach. I wierzę, że ona tam jest i na nas patrzy...

 10. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:13:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie jestem pewna, czy dotyczy mnie tylko koniec twojego komentarza, czy całość (jestem autorką wywodu o katolikach, którzy przesadnie bronią swych poglądów religijnych), ale na wszelki wypadek odpowiem na wszystko. no więc: uwierz, w moim życiu zdarzały się gorsze chwile, ale mimo to (niespodzianka!) zachowałam trzeźwy umysł i nie błagałam boga o łaskę. a poza tym - zdecyduj się, czy według ciebie kryzysowe sytuacje w życiu zmieniają ateistę w teistę, czy na odwrót, bo przez to twoja wypowiedź kompletnie traci sens.no przepraszam cię bardzo, ale nie porównywałam Kaczyńskiego do boga. stwierdzam tylko, że poglądy człowieka w KAŻDEJ KWESTII powinny być traktowane tak samo. twój wywód o miłosierdziu pana mnie nie przekonuje. pozdrawiam.

 11. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:19:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wpiszcie sobie w wyszukiwarkę hasło Ruch Czystych Serc, co ja wam będę tłumaczyć...........................

 12. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:20:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  to nie Bóg Ci odebrał tą bliska osobeee...czemu ludzi posądzaja Boga ze to przez niego jest na swicie smierc/choroby/katastrofy przeciez to wszystko szatan robi nie BÓG! bÓg nie chce naszeg cierpienia..zrezsta kto czyta biblie ten wie bo tak jest tam napisane.

 13. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:25:27 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  lkkjh

 14. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:30:17 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  teraz ja Pani cos objaśnię. NIe jestem pewna czy czytała Pani mój wcześniejszy komentarz, prawdopodobnie nie. Ale to nie jest najważniejsze, mianowicie chodzi mi o to, że czemu ludzie-nawet ci dobrzy-muszą ginąć w różnych katastrofach np. naturalnych typu huragany, tsunami itp. Rozumiem to, ze bóg dał człowiekowi wolną wolę i każdy ma prawo wybierać jaką droga będzie podążał-to jestem w stanie zrozumieć, lecz nie mogę pojąć tego, że bóg skazuje na śmierć tysiące a nawet miliony ludzi. Czemu np. noworodki umierają-przecież niczemu nie zawiniły!

 15. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:40:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no ale to nie wina Boga ze niewinni ludzie umieraja.Bog nie kieruje przyroda ani organizmem czlowieka.

 16. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:50:30 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Proszę, to może Ci coś wyjaśni. Bóg nie ponosi odpowiedzialności za ludzkie cierpienia. „Dalekie niech będzie od prawdziwego Boga, by miał postępować niegodziwie!” — czytamy w Biblii (Hioba 34:10). Kto zatem jest głównym sprawcą nieszczęść spadających na ludzkość?Jezus nazwał Szatana „władcą świata” (Jana 14:30). To prawda, że Panem Wszechświata jest Bóg( w Biblii czytamy, chociażby w Ps. 83:18- że Bóg ma na imię Jehowa, w innych przekładach Biblii czytamy, że Bóg ma na imię Jah, Jehowa, w tetragrami imię Boże jest zapisane w spółgłoskach JHWH- i właśnie imię tak zapisane możemy znaleźć na Gdańskim kościele katolickim). Nigdy nie zrzeknie się On tej pozycji. Pozwolił jednak Szatanowi przez jakiś czas sprawować władzę nad ogółem ludzkości (1 Jana 5:19).Jakim władcą jest Szatan? Już na początku swych kontaktów z ludźmi okazał się mordercą i oszustem. Na różne sposoby sieje zamęt w społeczeństwie. Jezus tak go zdemaskował: „Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (Jana 8:44). Jezus nazwał ludzi, którzy chcieli go zabić, dziećmi tego pierwszego mordercy. Uczynili siebie jego potomstwem, ponieważ postępowali tak jak on. Przysłowie powiada: „Jaki ojciec, taki syn”.Szatan wciąż rozbudza w ludziach mordercze instynkty. Na przykład Rudolph J. Rummel, emerytowany profesor amerykańskiego Uniwersytetu Hawajskiego, ocenia, że w latach 1900-1987 w wyniku działań rozmaitych rządów doszło do przewrotów politycznych, ludobójstwa i innych aktów przemocy, które spowodowały śmierć 169 198 000 ludzi. Do tego należy dodać jeszcze dziesiątki milionów ofiar, które w tym samym czasie zginęły na polach bitew. Skoro Bóg nie jest sprawcą cierpień, to dlaczego je dopuszcza? Otóż dawno temu zostały wysunięte kwestie sporne natury moralnej, które dotyczą wszystkich stworzeń rozumnych i wymagają rozstrzygnięcia. Przyjrzyjmy się jednej z nich.Na początku dziejów ludzkości Adam i Ewa opowiedzieli się po stronie Szatana. Odrzucili zwierzchnictwo Boga i wybrali niezależność. Ale w rzeczywistości dostali się w ten sposób pod panowanie Diabła (Rodzaju 3:1-6; Objawienie 12:9).Jehowa, kierując się swym poczuciem sprawiedliwości, wyznaczył pewien czas na zgromadzenie dowodów w tej sprawie. Co z nich wyraźnie wynika? Rządy człowieka sprawowane pod wpływem Szatana przynoszą tylko cierpienia. Ale na dłuższą metę fakt, iż Bóg wyznaczył taki czas, wychodzi ludziom na dobre. Dlaczego można tak powiedzieć? Osoby, które dostrzegają nagromadzone dowody i wyciągają z nich właściwe wnioski, mogą stanąć po stronie Boga. Dzięki poznaniu Jego praw i stosowaniu się do nich zyskują widoki na życie wieczne (Jana 17:3; 1 Jana 2:17).To prawda, że obecnie ster rządów nad światem dzierży Szatan. Jednak nie potrwa to już długo. Wkrótce Jehowa posłuży się swym Synem, by „zniweczyć dzieła Diabła” (1Jana 3:8). Z woli Boga Jezus pocieszy osoby pogrążone w smutku i naprawi zło, jakiego zaznały. Ponadto wskrzesi miliardy ludzi, którzy cierpieli w minionych stuleciach (Jana 11:25).Zmartwychwstanie Jezusa to przykład Bożego zwycięstwa nad dziełami Diabła oraz zapowiedź błogosławieństw, jakie w przyszłości spłyną na ludzi podporządkowujących się władzy Jehowy (Dzieje 17:31). Biblia zawiera takie oto krzepiące zapewnienie: „I będzie z nimi [ludźmi] sam Bóg. I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło” (Objawienie 21:3,4). Jeżeli nie jesteś przekonana o prawdziwości tych słów, to weź proszę własną Biblie i sprawdź wersety Biblijne podane w nawiasach. O więcej informacji możesz zapytać Świadków Jehowy, a z wielką przyjemnością za pomocą nawet Twojego egzemplarza Biblii wyjaśnią Ci nurtujące Cię pytania. Pozdrawiam Olivia

 17. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 18:18:29 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  czy dla ludzi a zwlaszca noworodkow ktore nie zgrzeszylynie jest lepiej umrzec i isc do nieba? Bog po prostu chce je zabrac dosiebie ,do lepszego miejsca,chce im oszczedzic bolu itrudow zycia na ziemi... wszelkie zlo jest od szatana a cale dobro i piekno od Boga.. Bog kocha ludzi,nawet mordercow i gwalcicieli i pragnie takze im dac szanse...niszczenie ich jest dla Niego bolesne..ale Bog nie chce dla ludzi zla...

 18. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 18:51:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Obwiniacie Boga za całe zło na świecie a moim zdaniem tak nie jest np. ktoś ginie w wypadku bo jechał dwa razy szybciej niż trzeba i jeszcze do tego po alkoholu to powiedzcie mi gdzie jest Boga wina w tym wszystkim bo według mnie nie ma żadnej. A jak kobieta w ciąży która pija alkohol i paliła fajki a potem pretensje do Boga że coś wyszło nie tak.

 19. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:21:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wow jesteś niezła, skąd Ty tyle wiesz????????????? czytałam to i czytałam bo to długie, ale naprawdę fajne, pewnie też jesteś swiadkiem jehowy? jestescie fajnymi ludzmi, moj tata zatrudnia sporo tych od was w rodzinnej firmie i jest z was naprawde zadowolony, bo Wy jako jedyni jestescie uczciwi, jak kazdemu zdazaja sie wam pomyłki, czy też popełniacie błedy, ale jako jedynie chcecie sie stosowac do zasad tych co sa w biblii, cenie was i mam nadzieje ze innni tez dotrzegaja ze jestescie naprawde inni, tacy uczciwi... Ciesze sie ze choc jedna osoba napisala ciekawy komentarz, mimo iż dlugi to bardzo WARTOŚCIOWY!!! zycze wszystkiego dobrego >)

 20. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:32:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Czy Bóg który jest miłością zabierałby dzieci rodzicom, żeby cierpieli? Nielogiczne to. Z resztą, w Biblii jest powiedziane, że Bóg nie jest sprawcą żadnego zła. ŻADNEGO! Szkoda, że w Kościołach nie uczą tak prostej, jasnej i logicznej prawdy.

 21. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:34:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  No, dzięki że wreszcie łatwo i logicznie odezwał się jakiś Świadek Jehowy :)

 22. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 22:44:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Podziwiam tą Olivię....taka wiedza....wszyscy powiniśmy brać przykład ze Świadków Jehowy, to tacy wartościowi ludzie

 23. natalia (Ocena: 5) 2015-09-13 12:22:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a jak zmienić wyznainie z ewangelicko-augsburskiego na katolicyzm???

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:39:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Myślałam o tym, żeby przejść na Islam i do tej pory się nad tym zastanawiam. Jednak sposób przejścia na Islam jest całkowicie inny niż tu opisany, wystarczy przeczytać jak to zrobić w Koranie.

 26. Anonim (Ocena: 5) 2012-06-06 10:52:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jest dokładnie taki sam,możesz oczywiście wykonać ghuls i wypowiedzieć samemu słowa shahady bez świadków.Muzułmaninem/muzułmanką jest się w sercu a niez całym plikiem dokumentów.

 27. ruzia8888 (Ocena: 5) 2014-03-21 1:28:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Przejscie na Islam jest bardzo latwe . Mozesz wypowiedziec shahade czyli wyznanie wiary w domu ."Nie ma boga prócz Boga, a Mahomet jest jego Prorokiem" lā ʾilāha ʾillā-llāh, muḥammadun rasūlu-llāh . Ja przeszlam na Islam w Jordanii przy Imamie i mialam dwoch swiadkow i dostalam certyfikat ze jestem Muzulmanka . Trzeba tez zrobic Ghusl czyli obmyc sie przed shahada i po . Pozdrawiam

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:33:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Tak to właśni jest, to tępe babsko - czyli nasza zacna Ewa P., która nie umie pisać nawet o seksie zabiera się za pisanie o religii...

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 13:49:48 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wasze "wielkie" rozważania nad tym czy Bóg jest czy Go nie ma są po prostu śmiechu warte.Spodziewałam się dyskusji,a widzę same obrazy i obelgi rzucane między sobą,po prostu wstyd!

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:10:04 komentarz zgłoszono do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Boga nie ma :) miłej niedzieli katole:D

 34. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:27:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  o tak, Ty to na pewno wiesz najlepiej ], żal mi cie

 35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 36. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:47:07 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  prawda jest taka, ze wiara jest nam narzucana ze wzgledu na miejsce w ktorym zyjemy. nie mamy nic do powiedzenia. gdybyscie sie urodzily w indiach, to byscie uwazaly ze mozecie zabic 7 osob maksymalnie, bo dopiero 8 osoba to juz grzech, skakalybyscie nacpane przez ognisko, a jakby ktos was zdenerwowal to moglybyscie go nawet zjesc ;) tak, wiec mowie, wiara w cos, zalezy od miejsca i wychowania naszego. poza tym uwazam ze Bog jest jeden, cos w koncu nas stworzylo i zaczelo zycie, a te podzialy na religie, to juz zasluga czlowieka, a czlowiek to tylko czlowiek i czesto sie myli.

 37. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:24:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Droga koleżanko...jeśli chodzi o stworzenie człowieka i innych zwierzaków - to polecam dokształcenie się z biologii czy innych nauk :) Bo ja jakoś nie wierze ze bóg ulepił nas z gliny , stworzył z żebra Adama czy innych tandetnych bzdur :)

 38. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:28:43 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Otóż to:) Człowiek powstał drogą ewolucji i jest na to masa dowodów, a na stworzenie przez Boga- nie ma zadnego niepodważalnego dogmatu.

 39. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:43:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hahahaha ... Dżizasss :D To jest metafora.... Język Biblii jest symboliczny, ów "jeden dzień" równa się setkom lat ... Ach to nasze oświecone, będące intelektualną elitą społeczeństwo :) Chcecie rozmawiać o teorii ewolucji, nie znając podstawowych pojęć z języka polskiego - szkoła podstawowa. Brawo !

 40. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:52:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Dobrze, zgadzam się. Jednak temu całemu życiu coś musiało dać początek. I chyba nie od dziś wiadomo, że Stary Testament to jedna wielka metafora... Teoria ewolucji nie wyklucza istnienia Boga.

 41. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:00:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gdybyś była facetem, latałabyś za babami itd, itd...

 42. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:28:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  brawo, nie rozumiesz prostych metafor w biblii. moglabys sie chociaz do tego nie przyznawac.

 43. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:56:08 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  te "metafory" każdy rozumie na swój sposób.... jedna wielka żałosna ściema;/

 44. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 15:08:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zakład Pascala -bardziej opłacalna jest wiara w Boga niż niewiara.

 45. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 15:23:09 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hihi i znowu katolexD, ale wy jesteście śmieszni z tą waszą wiarą w boga;p, bo wiecie z nim to jest jak z Latającym Potworem SpagettixD, nic tylko pękać;D

 46. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 15:30:48 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Skoro juz jestesmy na Ty, to droga kolezanko, widze ze mowisz o tym tak jakby to zdarzylo sie wczoraj a Ty bylas tego swiadkiem. Nie musze sie z niczego doksztalcac, bo wiem co trzeba. Ale moze Ty wiesz lepiej i mi wytlumaczysz to, ze skoro czlowiek pochodzi od malpy, i w ciagu tego okresu tak sie diametralnie zmienil, dlaczego nie spotkalo to inne gatunki? Czemu tylko czlowiek zmienil sie az w TYM stopniu? czemu inne gatunki ewoluowaly w mniejszym stopniu? Moze tego ucza u was na biologii? Bo myslalam ze nawet naukowcy nie portafia tego wytlumaczyc, a Ty umiesz? Moze ktos nam pomieszal cos w genach, a moze nie pochodzimy od malpy? ;) Cos/ktos musial miec z tym wspolnego.

 47. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 22:46:31 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zakład Pascala to jedno z najgłupszych założeń, z jakimi się spotkałam. fakt, że księża używają go jako argumentu słuszności katolicyzmu jest dla mnie po prostu komiczny.

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:14:58 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  No pięknie, więc jeśli moi kochani rodzice mnie ochrzcili to teraz muszę jeszcze latać do kurii żeby mnie skreślili?

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:05:09 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mykwa to jest w judaizmie, ignoranci .

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:01:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja myślę od niedawna aby zostać świadkiem jechowy. Co o tym myślicie?

 54. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:46:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chore...

 55. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:47:53 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  macie prawo dyskutowac - nie macie prawa krytykowac i obrazac.

 56. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:52:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tak, tak, demotywatory.pl... a tak poza tym - krytykować można.

 57. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:53:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A skąd wiesz? Od ludzi? Słuszałaś tak ? a Może ksiądz tak mówił? Ajk poznasz ich dobrze to dopiero sie wypowiadaj.

 58. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:35:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dla mnie to jest żenujące jeśli jakaś wiara próbuje zyskać zwolenników krążąc od mieszkania do mieszkania z biblią i zadając pytania w stylu "bierzesz narkotyki? boisz się śmierci?wszytskie twe wątpliwości rozwieje biblia". śmieszne i żałosne, jakbym chciała być jehowitką to bym poszła do nich, nie muszą żebrać u drzwi. kolejna rzeczą, która mi się nie mieści w głowie jest to że, utrudniają pracę lekarzy, bo religia nie pozwala im np na transfuzję krwi. nie uważam, że katolicyzm jest wspaniały, zresztą żadna wiara nie jest może idealna pod względem obiektywnym, katolicyzm to teraz korupcja, władza i pieniądze, ale z całą pewnością nbie popieram jehowitów. dziękuję dobranoc.

 59. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 13:00:28 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  żenujące ?? a jak niby nauczał Jezus i Apostołowie ?? również krążyli z miasta do miasta z domu do domu i nauczali " idźcie i nauczajcie" czy Jezus również jest dla Ciebie żenujący???..... Jeśli chodzi o mnie to zostałam wychowana w rodzinie katolickiej ale dzisiaj gdy jestem już dorosła i widzę jakie podejście do innych mają katolicy nawet do ludzi tej samej wiary.... straszne jeden drugiemu najchętniej nóż w plecy by wbił ... mam w rodzinie świadków Jehowych i pamiętam że kiedyś mieli jakieś poważne problemy finansowe i co najśmieszniejsze nikt z rodziny im nie pomógł bo byli Jehowymi !! czy tak postępują prawdziwi katolicy ?? Dzisiaj nie obchodzi mnie kto w co wierzy czy jest praktykujący czy nie ważne by był dobrym człowiekiem pomagał potrzebującym szanował innych bez względu na wiarę kolor skóry pochodzenie itp. Dzisiaj jak ktoś mnie pyta jakiej jestem wiary odpowiadam że żadnej, nie chodzę na żadne zgromadzenia nie obchodzę żadnych świąt ale wierzę w Boga i postępuje zgodnie ze swoim sumieniem nie krzywdzę innych i staram się pomagać potrzebującym.

 60. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:31:31 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chora/chory to jesteś Ty...

 61. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:32:17 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja np czytalam o tym i rozmawialam z ludzmi ktorzy sie znaja. a ty?

 62. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:37:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dokładnie, narzekają na Katolików że non stop prawią morały, a jechowy łażą od domu do domu zagadują na przystankach, przed sklepami ale tego jakoś nikt nigdy nie pamięta... wszyscy tylko pierniczą jakim prawem Katolicy chcą nawracać ... wyznawcy islamu zabili by dla wiary ale oni też są ok ... xD

 63. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:45:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A katolicy to co? Nie zabijali ''w imie Boga?''. Proponuje zaglebic sie troche w historie, do wypraw krzyzowych. Jezus Chrystus tez chodzil od domu do domu i jakos o tym nie mowisz, a moze tego nie wiesz? Radze sie troche doksztalcic, poczytac o tym, a dopiero wtedy sie wypowiadac, bo na razie to nie zaswiecilas...

 64. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:30:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zgadzam się z Tobą. Z dwóch frontów na wojnie nadciągały wojska z biskupami, każdy modlił się i prosił o błogosławieństwo, nie dość że tego samego Boga, to jeszcze wybijał katolik katolika i to w imię Boga, śmieszne!!! Jak tak można robić, nikt kto kocha Boga, albo już nie mówmy o miłości, bo wiele osób nawet nie zna Boga i co tu mówić o miłości do Niego, ale mają jakiś szacunek do tego nie zabijałby się nawzajem, gdzie miłość do bliźniego? Hello!! Ludzie. nie widzicie, jak wiele sprzeczności jest w religiach? W szczególności tych które podają się za rzekomo chrześcijańskie. To jest straszne. Ludzie żyją w takich ciemnościach, nie dostrzegają tak logicznych spraw.

 65. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:36:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  wlasnie katolicy ZABIJALI to przeszlosc a tamci inni nadal zabijaja. a Te swiry co mowia ze sa katolikami to nie sa zadnymi katolikami tylko podwladnymi szatana

 66. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 17:57:01 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  może nie są świrami, bo to słowo nie jest tu odpowiednie, ale ludzie do dostrzegają, że nie można propagować religii w której jest tak wiele sprzeczności, dlatego warto jest poznawać własny egzemplarz Biblii i samemu się przekonać gdzie jest prawda, gdzie jest woda życia, o której mówił Jezus.

 67. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:08:48 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Droga Koleżanko, skoro lubisz tak potępiać ludzi, to powinnaś coś wiedzieć na ten temat.Po pierwsze nikt ze Świadków Jehowy nie zadaje takich prymitywnych pytań typu Czy bierzesz narkotyki. Dwa- nie mów nic gdy nie przekazujesz rzetelnej sytuacji. Cytuję Twoje słowa" śmieszne i żałosne, jakbym chciała być jehowitką to bym poszła do nich, nie muszą żebrać u drzwi." śmieszne i żałosne jest to iż Ty np będąc katoliczką i mimo iż fundamentem religii katolickiej jest niby Biblia nie stosujecie się do prostych poleceń Jezusa, o którym przecież tyle się mówi w Kościele. Sam Jezus głosił i mówił o Królestwie Bożym, zaczynając swą rozmowę od wręcz banalnych przykładów, unaocznień, czy rzeczy z życia ludzi. Swym naśladowcom nakazał robić tak samo. Jedynie Świadkowie Jehowy wypełniają ten nakaz, skoro Ci się to nie podoba nie powinnaś używać takich zwrotów jak: jehowici- bo właściwa nazwa to Świadkowie Jehowy, nikt ze Świadków Jehowy nie "żebra" jak to Ty nazwałaś. I ostatnia rzecz. Kochana moja , nikt nie utrudnia pracy lekarzy. Czy zdajesz sobie sprawę z jakimi zagrożeniami wiążę się transfuzja krwi? Chyba nie. Zapytaj się obojętnie jakiego lekarza, który przeprowadza takie zabiegi, a nawet nie musi być to taki lekarz, jakiś który ma pojecie coś na ten temat. Zapytaj się go czy przyjąłby transfuzje krwi? Praktycznie żaden lekarz się na to nie zgodzi, jedynie mały procent. Zauwazyłaś coś? Czy nie? Lekarze wiedzą z czym to się wiąże, świadkowie Jehowy też dlatego transfuzje krwi zastępują metodami alternatywnymi , które są i bezpieczniejsze, jak i nie łamią prawa Bożego dzięki temu, bo w Biblii jest zakaz spożywania krwi, a dożylne wprowadzanie je do organizmu też się tego tyczy. Po transfuzji krwi ludzie często mają problemy zdrowotne, a czasem nawet umierają mimo transfuzji czego nie zauważa się wśród osób, które zastąpiły transfuzję krwi innymi sposobami. Kochana wpierw dowiedz się czegoś tak porządnie, potem się wypowiadaj.

 68. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 23:37:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  JA NA POCZĄTKU MARCA WZIĘŁAM CHRZEST.. W PEŁNI ODDAŁAM SIĘ JEHOWIE I JESTEM Z TEGO DUMNA:) W KOŃCU WIEM W CO WIERZE , POZNAŁAM BOGA I CHCĘ MU SŁUŻYĆ .. ALE ,ŻEBY ZOSTAĆ ŚWIADKIEM JEHOWY NIE MOŻESZ POWIEDZIEĆ CHCĘ I JUŻ JESTEM , MUSISZ UWIERZYĆ I SŁUŻYĆ MU.. MAM NADZIEJĘ ,ŻE PODEJMIESZ ODPOWIEDNIĄ DECYZJĘ I UWIERZYSZ.. ŻYCZĘ POWODZENIA:)) PS. DLA TYCH WSZYSTKICH ,KTÓRZY MAJĄ ZAMIAR KOMENTOWAĆ MOJĄ WYPOWIEDŹ: JESTEŚMY WOLNI ,KAŻDY MA WOLNĄ WOLĘ. I JEŚLI CHCESZ MNIE I ORGANIZACJĘ jEHOWY KRYTYKOWAĆ NAJPIERW DOKŁADNIE NAS POZNAJ,...TO ,ŻE CHODZIMY GŁOSIĆ OD DOMU DO DOMU TO NIE WSZYSTKO - ZAPEWNE NIE WIESZ DLACZEGO TO ROBIMY (NIE CHODZI TU O TO ,ŻE CHCEMY WAS NAGADYWAĆ, CZY ZMUSZASZ DO "PRZYŁĄCZENIA" SIĘ DO NAS, WYKONUJEMY WOLĘ BOGA- BIBLIA DOKŁADNIE O TYM MOWI, MÓWI O TYM ,ŻE BÓG CHCE ABY JAK NAJWIĘCEJ OSÓB POZNAŁO PRAWDĘ O NIM I STANĘŁO PO JEGO STRONIE, ALE JEŚLI KTOŚ NIE CHCE TO NIKOGO DO NICZEGO NIE ZMUSZAMY)SAMA KIEDYŚ KRYTYKOWAŁAM ŚWIADKÓW JEHOWY, ALE TAK BYŁO TYLKO DO CHWILI GDY POZNAŁAM ICH POBUDKI- A PODKREŚLĘ JESZCZE ,ŻE NIE MIAŁAM JESZCZE WTEDY ZAMIARU ZMIENIĆ WYZNANIA.. ALE SAM FAKT ,ŻE POZNAŁAM ICH POZDRAWIAM WSZYSTKICH WSZYSTKO ZMIENIŁ.. WIĘC WSZYSTKIM RADZIŁABYM TO SAMO , NAWET JEŚLI NIE CHCECIE ZMIENIAĆ WIARY , POZNAJCIE INNE WYZNANIA ZANIM ZACZNIECIE JE KRYTYKOWAĆ ( NIE CHODZI TYLKO O ŚWIADKÓW JEHOWY) POZDRAWIAM

 69. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 0:28:54 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ależ kobieto piszesz bzdurę. TRANSFUZJA krwi uratowała miliony ludzi...... a wasza religia wielu wykończyła - to jest FAKT i nie da się tego inaczej wytłumaczyć! Zresztą winni się tłumaczą, a Wy nie macie prawa winnymi się czuć - bo szanuję tę religię (jak większość - nie powodujących uszczerbków na zdrowiu czy życiu) aczkolwiek - sama nie mogę zdzierżyć tej jednej rzeczy. Niestety. Podobnie - jak propagowania religii po mieszkaniach - LUDZIE jak ktoś będzie chciał i miał potrzebę zmienić wiarę - to to zrobi, z waszą względnie przyjemną wizytą czy też bez! O! Pozdrawiam Ja niestety obecnie mam kryzys wiary, tożsamości i autorytetów. Nie wiem w co wierzę, jak i dlaczego.... Wiem natomiast na co nie pozwoliło by mi sumienie, czy też jakaś moja hierarchia wartości..... hm

 70. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 0:46:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jak możesz to napisz od mnie na mail inusia9@buziaczek.pl

 71. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 1:47:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  transfuzja krwi uratowała życie wielu milionom ludzi.. fakt faktem niejednokrotnie zdarzyło isę ,że ktoś umarł , bo ''się jej nie poddał'' , albo i przyczyną było coś innego.. nie wiadomo.. ale transfuzja niesie ze sobą o wiele większe ryzyko niż niepoddanie się jej.. liczne zakażenia krwi, które mogą prowadzić do śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.. gorzej goja się rany po transfuzji itp.. wielu lekarzy twierdzi ,że niegdy nie poddałoby się temu zabiegowi , ani oni sami , ani nikt z ich rodziny..transfuzja jest nadal stosowana tylko dlatego ,że jest to najtańszy sposób , bo oczywiście jest jeszcze wiele innych wyjść, ale wymagających o wiele większego nakładu pieniędzy i czasu , a jak wiadomo czas i pieniądze w tym świecie liczą się najbardziej..Bóg powiedział ,że mamy się powstrzymywać od krwi, a jeśli lekarz zabroniłby Ci zażywać np % to czy jesli wziąłbyś je dożylnie to cz oznaczałoby to ,że stosjesz się do jego zaleceń?? tak samo jest z krwią. Czy faktycznie Bóg , który dał nam życie, dawałby nam nakazy, które są mogłyby nam zaszkodzić , które byłyby niebezpieczne dla naszego zdrowia,życia?? NIE!!! ale to decyzja każdego z osobna

 72. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 7:25:17 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  transfuzja krwi uratowała życie wielu milionom ludzi.. fakt faktem niejednokrotnie zdarzyło isę ,że ktoś umarł , bo \'\'się jej nie poddał\'\' , albo i przyczyną było coś innego.. nie wiadomo.. ale transfuzja niesie ze sobą o wiele większe ryzyko niż niepoddanie się jej.. liczne zakażenia krwi, które mogą prowadzić do śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.. gorzej goja się rany po transfuzji itp.. wielu lekarzy twierdzi ,że niegdy nie poddałoby się temu zabiegowi , ani oni sami , ani nikt z ich rodziny..transfuzja jest nadal stosowana tylko dlatego ,że jest to najtańszy sposób , bo oczywiście jest jeszcze wiele innych wyjść, ale wymagających o wiele większego nakładu pieniędzy i czasu , a jak wiadomo czas i pieniądze w tym świecie liczą się najbardziej..Bóg powiedział ,że mamy się powstrzymywać od krwi, a jeśli lekarz zabroniłby Ci zażywać np % to czy jesli wziąłbyś je dożylnie to cz oznaczałoby to ,że stosjesz się do jego zaleceń?? tak samo jest z krwią. Czy faktycznie Bóg , który dał nam życie, dawałby nam nakazy, które są mogłyby nam zaszkodzić , które byłyby niebezpieczne dla naszego zdrowia,życia?? NIE!!! ale to decyzja każdego z osobna

 73. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 13:25:31 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Zresztą na co by się zdały lata poświęcone na służeniu Bogu gdyby w obliczu wybierania; przyjąć transfuzje czy nie wybrałabym ją przyjąć gwałcąc tym samym jedno z podstawowych praw od Boga? Po co przedłużyć życie o pare miesięcy i zniszczyc więź z Bogiem ? Bóg wyraźnie powiedział że krew wyobraża życie a życie jest świete. Zastanówcie się nad tym

 74. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 75. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:50:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A nie lepiej po prostu przestac chodzić do koscioła,zamiast tych wszystkich listów?

 76. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:08:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Niby tak, ale potem jak umrzesz to obowiązkiem rodziny jest pochowanie cię wg zasad twojej religii czyli np. katolickiej. Po za tym osoba, która chce zmienić wyznanie musi najpierw dokonać apostazji - inaczej nie może zostać włączona w kręgi wyznawców innej religii.

 77. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 78. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:41:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gdyby Bóg tego chciał, mógłby po prostu się pojawić i udowodnić całemu światu, że istnieje. Ale gdyby to zrobił, nie musielibyśmy w niego wierzyć. Jak mówi werset:„ Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

 79. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 80. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:40:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Gwiazdy, nieskończoność wszechświata, cuda natury czy piękno zachodu słońca wskazują na istnienie Boga wszechświat stanowi tak niesamowity projekt, że musiał zostać zaprojektowany przez inteligentnego, Boskiego projektanta. Na przykład gdyby Ziemia znajdowała się o kilkaset kilometrów bliżej lub dalej Słońca, nie byłoby na niej tyle życia, co teraz. Gdyby nasza atmosfera różniła się nieznacznie składem, wszystkie stworzenia na Ziemi wyginęłyby. Szansa wytworzenia jednej cząsteczki białka jest jedna na 10243 (czyli 10 z 243 zerami). Pojedyncza komórka mieści w sobie miliony cząsteczek białka.

 81. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 82. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:21:33 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  co prawda w artykule pisze o zmianie wynania a nie wiary Ale wiara ewangelicja jest w porzadku

 83. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 84. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:16:42 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Spowiada sie ogolnie bo uwazaja ze ksiadz jest takim samym grzesznikiem jak oni i to świeta prawda

 85. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 86. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:14:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moim zdaniem wiara ewangelicka jest najlepsza jestem katoliczka ale chcialabym zmienic wiare. Ewangelicy tak samo wierza w Boga i maja ta sama biblie. Mają biskupa ale nie maja papieża bo uwazaja ze głową kościola jest Bog. Głową Kościoła nie jest papież, ale Jezus Chrystus, będący jedynym pośrednikiem w zbawieniu.Uznaja Marię za matkę Jezusa ale nie modla sie do niej i do świętych których też nie mają bo świętym moze zostać ten który sam Bóg wybrał a nie ludzie. Nie modla sie do niej ani do nich bo uwazaja ze nie ma pośredników Boga. Chca modlić sie bezposrednio do Boga. Maja cos takiego jak komunie tylko sie to nazywa konfirmacja i kazdy jkjjjprzystepuje do niej w wieku 14lat kiedy wie troche wiecej o zyciu. Spowiadają sie ogólnie

 87. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 88. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 8:13:48 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja jestem katoliczką i nie chce zmieniać wyznania! przecież np. ta wicca to sekta.

 89. Anonim (Ocena: 5) 2011-10-20 12:53:54 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  idiotka. wicca nie jest sektą - nikogo nie przymusza do wiary. ale co katolik może o tym wiedzieć skoro sam jest zmuszany od dzieciństwa?

 90. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 91. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 1:35:14 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mój kolega mówił że chciałby przejść na Buddyzm bo w tej religii homoseksualizm jest traktowany o tysiąckroć lepiej jak w chrześcijaństwie !!! to straszne :(

 92. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 2:11:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  taaa strasznie straaaszne! kolega wybral inna wiare ktora mu bardziej odpowiada? o nie to przerazajace. ...jak on tak mogl...? jak mozna samemu decydowac o swoim zyciu? ja dokonalam apostazji i nie wyznaje zadnej religii.no to tez pewnie straszne jest?

 93. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 6:55:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Eeee...niby czemu straszne? o_O

 94. Anonim (Ocena: 5) 2015-07-18 11:38:49 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  moim zdaniem to nic strasznego, homoseksualisci nikogo nie krzywdzą a w buddyzmie moralność opiera się na współczuciu i polega właśnie na niekrzywdzeniu żadnej istoty, nawet najmniejszej :) w życiu człowieka nie ważne jest w co wierzy tylko czy jest szczęśliwy :)

 95. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 96. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 1:19:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  I LOVE YOU JESUS!!!!!:*****

 97. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:28:45 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jezusa nie ma-niespodzianka!

 98. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:31:22 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a skad wiesz? grzecznie pytam

 99. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:36:29 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Trochę nie rozumiem osób które zmieniają wiarę... np. katolik chce przerzucić się na buddyzm... jak można w coś wierzyć a potem uznać że chcę się w kogoś innego wierzyć ? to tak samo jak ateisa chciałby w coś wierzyć.. wydaje mi się jakby to było na sile ... żeby komuś zaimponować ze coś odmiennego ?

 100. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 9:43:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  najperw wiare wybieraja ci rodzice prawda? chrzczą Cię a pozniej to ty decydujesz i mozesz sie sprzeciwic przekonaniom rodziców

 101. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:34:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja jestem ochrzczona ale ja nie wierzę w boga

 102. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:40:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  bo podobno umarł 2000 lat temu.

 103. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:40:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a może chodzi o faceta madonny ? :D

 104. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:45:36 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  I love Satan

 105. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 10:56:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ale zmartwychstał, ideligencie! jestes katoliczką ? bo raczej watpie hahaha z takich rzeczy sie nie żartuje

 106. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:05:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  za dużo czytania...

 107. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:09:11 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a wiecie co ja wam powiem? Wierzę w Boga, nie wierzę w kościół.

 108. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:17:15 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie ma Boga. Bóg nie istnieje.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 109. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:44:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chyba widać, że nie jest. co do zmartwychwstania pewności jakiejkolwiek nie masz, ona zresztą też. a co do "z takich rzeczy się nie żartuje" - jest to jedna z tych rzeczy, które w osobach wierzących wkurzają mnie najbardziej. czemu pogląd w kwestii stworzenia świata i życia po śmierci otacza niewidzialna warstwa ochronna? wszyscy katolicy zabraniają nawet delikatnie żartować z boga, ale czemu? przecież to pogląd jak pogląd. podczas gdy poglądy polityczne można kwestionować do woli, a działaczy nielubianej partii obrażać ile wlezie, powiedzieć coś złego na boga - NIGDY. dajcie spokój. stwierdzenie "wierzę w boga" należy szanować tak samo jak stwierdzenie "Kaczyński jest fantastycznym prezydentem". ani bardziej, ani mniej.

 110. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 11:49:50 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jesteście chore o.O

 111. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:21:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a ja Ci powiem dlaczego. Dlatego żę Bóg stworzył mnie i Ciebie i wszystkich. Ok, dowodów nie ma, ale ja w to wierze ! bo to o to chodzi. Oczywiście Ty możesz nie wierzyć tak jak Bóg powiedział masz wolny wybór tylko potem Ty bd cierpiała po śmierci a nie ja. Życie na ziemi szybko może sie skończyc, i Tylko Ty wybierasz jakie bd miała potem życie wieczne. Proste.

 112. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:36:00 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jak grochem o ścianę... co to w ogóle ma wspólnego z tym, co napisałam? to, czy wierzę, czy nie, to już inna sprawa. ja zapytałam, czemu teiści otaczają swoje poglądy jakąś chorą ochroną, a ty mi wyskakujesz z (bez obrazy) prymitywnym wyjaśnieniem działania katolicyzmu.

 113. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:49:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jak wystąpię z Kościoła to już nie będę Matką Chrzestną tej małej wrednej niegrzecznej mendy? A mój mąż jakby wystąpił z Kościoła to jego Sakrament Małżeństwa z tą kurwą Ewą pierwszą jego żoną też już by się nie liczył?

 114. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 12:50:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jak wystąpię z Kościoła to już nie będę Matką Chrzestną tej małej wrednej niegrzecznej mendy której Matką Chrzestną jestem od dwóch lat? A mój mąż jakby wystąpił z Kościoła to jego Sakrament Małżeństwa z tą szmatą Ewą pierwszą jego żoną też już by się nie liczył?

 115. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 13:08:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  najlepiej przejdźcie na ateizm ;) zero problemów i jaki czysty umysł!

 116. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 13:15:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  podobno charakter się odziedzicz po chrzestnych ;p

 117. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 13:15:27 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  4.Polecam wszystkim darmowy konkurs w stylu lotto. Świetne nagrody do wygrania np. telefony, aparaty, ipody, kosmetyki, konsole, ciuchy laptopy, bony i wiele wiele innych. 123konkurs.pl/pl/partnersprogram/50737.html

 118. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 13:17:22 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Każdy z nas urodził się ateistą

 119. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:30:35 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dokładnie! tylko tym dzieciakom sie wpaja od maleńkości, że ma być grzeczny i kochać boga bo jak nie to pójdzie do piekła..żałosne

 120. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:43:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  zmartwychwstanie to taka metafora na pójście do nieba po śmierci, nie wiedziałaś? a skoro można żartować z blondynek, niemców i murzynów, to i z boga można. ba, skoro z żywych ludzi można, to i z imaginacji i ludzi, którzy w nie wierzą też można [chociaż z chorych podobno nie wypada żartować].

 121. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:52:13 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ale wy cioły jesteście aż się słuchać/czytac tego nie chce, przecież wiara chrześcijańska jest dogmatem, tajemnicą......oczywiście, że nie ma dowodów naukowych na to, że istnieje Bóg. Prawdziwy chrześcijanin nie zadaje sobie trudu znalezienia dowodów na to czy Jezus chodził po ziemii czy nie. On po prostu wierzy. Jesli chodzi o was to nikt was do wiary nie zmusza.Chcecie to wierzcie a nie to nie. Tak wogóle to małolaty do lekcji. Dzieci i ryby głosu nie mają.

 122. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 14:54:18 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  sama jestes chora debilko

 123. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 15:32:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no oczywiście..nie zadaje sobie trudu znalezienia dowodów, tak jest oczywiście łatwiej-bezmyślnie wierzyć w coś co nie istnieje..to jest śmieszne, czy wy katolicy nie zadawaliście sobie nigdy pytań dotyczących boga czy innych ''cudów'' których dokonał? jaki jest ten Wasz ''kochający'' bóg? a no tak-skazuje na śmierć tysiące ludzi, którzy ( w większości ) byli dobrymi ludźmi! na przykład te trzęsienia ziemi w Chile-to nie była niczyja wina, tylko siłą natury, która-według niektórych z Was- stworzył bóg...tak, ten ''kochajacy'', ''miłosierny'' bóg

 124. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:25:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Nawet szatan wierzy w Boga. To po pierwsze, a po drugie sami chcieliśmy mieć wolny wybór, więc teraz nie możemy się sprzeciwiać śmierci, zresztą czy tego wszystkiego dokonuje Bóg? Śmiem wątpić. Szatan też ma jakąś, nieporównywalnie mniejszą, ale jednak, siłę by coś na tej ziemi robić.

 125. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:28:37 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  "Jak zmienić wyznanie", tytuł zupełnie nieadekwatny. Wyznanie to jest np. katolicyzm. Tytuł powinien brzmieć: "Jak zmienić wiarę", bo wiara to np. chrześcijaństwo. Ja jestem chrześcijanką, ale nie katoliczką, i myślę,że dla Boga jest obojętne jakiego jesteśmy wyznania, bylebyśmy w Niego wierzyli i żyli zgodnie z Jego wolą. I tyle.

 126. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 16:53:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jak tego nie dokonuje! przecież to on rzekomo stworzył świat i to jego wina!

 127. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 18:46:06 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  dupa jesteś a nie katoliczka. katolicy mają zabronione obrażać bliźnich; mają ich szanować i wybaczać, tak nakazał bóg.

 128. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:03:55 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  żałosna to Ty jestes. ale sama sie przekonasz jak to bd po śmierci. życze powodzenia na samym dnie piekła hahah.

 129. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:22:10 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jak już to wyraz "Bóg" pisze się wielką literą, nazwa własna, idź lepiej się trochę języka polskiego pouczyć

 130. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:25:29 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ty chyba masz jakieś problemy ze sobą, coxD

 131. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 19:56:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  to smutne, że gdy ktoś chce się przyczepić do komentarza, a treść jest bez zarzutu, wybiera ortografię... gdyby chociaż był to jakiś prawdziwy, okropny błąd w stylu "obrarzaćl", albo "bug", no ale to? świadczy to tylko o twojej słabości i dziecinności słonko.

 132. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 20:10:28 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  It's Britney, bitch

 133. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 20:57:41 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jak się nie ma co napisać, to się pisze byle co.

 134. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 10:31:56 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no nie wiem czy takie byle jak nie potrafisz przyswoić sobie podstawowych zasad pisowni to lepiej się nigdzie nie wypowiadaj bo tylko sobie wstydu narobisz

 135. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-22 19:43:38 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hahaha, ja chyba zdycham!

 136. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 137. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-21 1:18:44 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  I LOVE YOU JESUS!!!!!!!!!!!!:***********

 138. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 139. Anonim (Ocena: 5) 2010-03-20 23:58:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  przechodzić z jednej sekty do drugiej, super.

 140. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie