Kategorie
 1. Papilot.pl
 2. >
 3. Lifestyle
 4. >
 5. Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

2010-03-13

Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

2010-03-13

Samotność i poczucie odrzucenia mogą spotkać również ciebie. Jak się przed tym bronić?

Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

Modnie jest mieć przyjaciół na pęczki. Nie jedną najlepszą koleżankę od serca, która jest dla ciebie jak siostra, ale całe grono zwariowanych, przebojowych kumpli. Stąd taka popularność serwisów społecznościowych. Wiele osób za punkt honoru stawia sobie zwiększanie liczby znajomych. A gdy zabraknie już tych prawdziwych czy nawet dalszych koleżanek, które są koleżankami twoich koleżanek, zawsze możesz sobie ich „dokupić” za kilka złotych. Nowoczesne technologie pozwalają nam pozostawać w stałym kontakcie ze znajomymi, a także ułatwiają nawiązywanie nowych przyjaźni. W dzisiejszych czasach wystarczy zalogować się na czacie, zacząć rozmowę z wybranym internautą i tyle. Tak dziś zawiera się znajomości.

Przy takiej ekspansji komunikatorów, czatów, forów dyskusyjnych, poczty elektronicznej, komórek itp., dzięki którym nie trudno o rozpoczęcie lub utrzymanie przyjaźni, wydawać by się mogło, że problem samotności, odrzucenia i braku akceptacji, zwłaszcza w środowisku szkolnym czy akademickim, jest niemożliwy. Niestety, w rzeczywistości nie jest tak kolorowo.

Na świecie wciąż nie brakuje osób, które męczą się wśród innych ludzi, bo czują się przez nich nierozumiane, obgadywane, mają poczucie wyobcowania i przez to stają się aspołeczne. Znalezienie sobie miejsca wśród osób, które nie chcą cię zaakceptować, może być bardzo trudne. Zwłaszcza że z czasem ta bariera między tobą a innymi staje się tak wyraźna, że jej przekroczenie urasta do rangi życiowego problemu.

Z tego względu o wiele łatwiej jest spróbować przełamać lody na samym początku. Bo największym błędem jest uznanie własnego wyobcowania za normalną sytuację i brnięcie w niej. Nie trzeba się przyjaźnić ze wszystkimi – ale nie można żyć w totalnym wyobcowaniu. Człowiek jest istotą społeczną i nie może żyć w kompletnej samotności.

Dlatego wchodząc w nowe środowisko, postaraj się przełamać pierwsze lody i spróbuj nawiązać znajomość z innymi. Pamiętaj, że w nowym miejscu wszyscy jesteście w identycznym położeniu – i na równi przeżywacie stres związany z pojawieniem się między obcymi ludźmi. Nie jest tajemnicą, że łatwiej jest przełamać lody osobie odważnej, spontanicznej i przebojowej. Te osoby mają jeden podstawowy as w rękawie – nie zastanawiają się nad tym, czy, kiedy i w jaki sposób nawiązać lub umocnić znajomość, tylko po prostu spontanicznie to robią. W pewnych sytuacjach myślenie i rozkładanie ich na czynniki pierwsze, jest zupełnie zbędne. Mało tego – może jedynie przeszkadzać, zwłaszcza że chodzi tu o nieznaną nikomu przyszłość.

Ci, którzy na co dzień są spokojni i których cechuje nieśmiałość, z podejściem do grupki nieznanych osób mogą mieć problem. Najlepiej jest jednak nie zastanawiać się nad tym, co chce się zrobić i po prostu podejść do pierwszej osoby stojącej z boku albo do grupy dziewcząt, które na pierwszy rzut oka wydają się być nieco onieśmielone i skrępowane zaistniałą sytuacją. Im szybciej podejdziesz i się przedstawisz, tym prędzej nawiąże się między wami nić porozumienia, tak ważna na początku nowej znajomości.

Trudniej jest w przypadku osób, które tkwią w jakimś środowisku od dłuższego czasu i czują się w nim zupełnie wyobcowane. Nie można tak żyć na dłuższą metę. Dlatego masz dwie opcje do wyboru. Pierwsza – zmienić otoczenie i spróbować wejść w nową społeczność. Druga – ośmielić się i dać się lubić! To, że jesteś izolowana przez innych może wynikać z prostego faktu, że nie dajesz się poznać.

Zastanów się, co sprawia, że nie możesz nawiązać kontaktu z ludźmi i unikasz ich towarzystwa? Może na początku pokazałaś się z zimnej, niedostępnej strony, a tym samym zbudowałaś most, którego nie udało się potem zburzyć? Odpowiedź na to pytanie, to pierwszy bardzo ważny krok w kierunku wyswobodzenia się z trudnego położenia, w którym się znalazłaś. Dopiero potem powinnaś spróbować naprawić relacje, jakie łączą cię z twoim najbliższym środowiskiem.

I jeszcze jedno: nie zapominaj, że radykalna zmiana otoczenia jest często po prostu niemożliwa. Co więcej, to opcja ostateczna, bo pociąga za sobą inne konsekwencje. Na przykład w przypadku młodej dziewczyny chęć zmiany koleżanek z klasy, to jednocześnie zmiana całej klasy albo i szkoły. Dlatego o wiele lepiej jest dać się poznać! Nie będzie to łatwe, jeśli minęły już miesiące albo nawet lata, a tobie na stałe przypięto etykietkę dzikusa albo dziewczyny, której po prostu się nie lubi. Jednak nic nie jest niemożliwe. Ważne, żebyś zmiany wprowadziła w swoje życie już teraz, znowu bez zastanawiania się, kiedy powinnaś się za to zabrać.

Jak dać się poznać i polubić? Najprościej jak to możliwe – zacznij rozmawiać z ludźmi. Jeśli nie jesteś odważna i wolisz unikać sytuacji, w których miałabyś zaczepiać innych, nie musisz od razu umawiać się na wielkie plotki do zatłoczonej kawiarni. Zapytaj o coś koleżankę z pracy albo daj radę znajomej z uczelni, która przy wszystkich głośno lamentuje, że jej siostra jest taka nieodpowiedzialna...

Zauważ, że ludzie lubią rozmawiać, dzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami. Nawet jeśli mają swoich przyjaciół, nie stronią od towarzystwa innych. Stąd przypadkowe rozmowy na spacerze z psem w parku, w kolejce do kasy, na stacji benzynowej... Czasem kilka zdań zamienionych z obcym potrafi wnieść dużo uroku do naszego codziennego życia. Bo one są jak rodzynki w torcie.

Przy próbie nawiązania znajomości z ludźmi z twojego otoczenia, powinnaś stać się częścią całego środowiska. W tym celu nie należy unikać wspólnych zabaw, imprez, spotkań. Kolega z pracy spontanicznie proponuje drinka po pracy w ciepły, słoneczny dzień? Czemu miałabyś nie pójść? Zajmie ci to godzinę, a na pewno będzie przyjemnie. Przecież to z ludźmi z pracy czy szkoły spędzamy najwięcej czasu w ciągu tygodnia. Dlatego powinni to być ludzie, których lubisz i którzy ciebie lubią. Inaczej sytuacja jest naprawdę męcząca.

A co, gdy znajomi ewidentnie cię obgadują czy nawet śmieją się z ciebie? Pytanie podstawowe brzmi, dlaczego to robią? Są aż tak złośliwi, że sprawia im to przyjemność, czy może dałaś im powód? Jeżeli nie potrafisz tego ustalić, możesz powiedzieć im wprost, że sobie tego nie życzysz. Tym sposobem jednak prawdopodobnie nie stopisz lodów między wami. Dlatego podejdź do tych ludzi, którzy – jak ci się wydaje – opowiadają o tobie niestworzone historie i zaproponuj np. wspólne spotkanie na pizzy.

Odmówią? Nie zrażaj się tym. Pokaż im, że jesteś naprawdę fajną i wartościową dziewczyną – po prostu uśmiechając się. Brzmi banalnie, ale jest niesamowicie skuteczne. Uśmiech skraca dystans, przełamuje lody między ludźmi, dodaje odwagi tym. A przede wszystkim sprawia, że osoba, która się uśmiecha, jest odbierana jako sympatyczna i budzi zaufanie wśród innych. W przypadku takiej osoby nikomu nie będzie chodziło po głowie, żeby za plecami narobić jej koło pióra.

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią generalne życiowe porządki. To odpowiednia chwila, aby pokazać się z jak najlepszej strony i stać się duszą towarzystwa. Zatem, jeśli chodzi o przyjaciół, życzymy ci owocnych łowów!

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Kobieta najlepszym przyjacielem człowieka

Koniec mitu męskiej przyjaźni. Według najnowszych badań to kobiety są najlepszymi i najwierniejszymi koleżankami.

Znęcają się nad niepełnosprawną dziewczyną!

Upośledzona Agnieszka stała się obiektem kpin i żartów kolegów oraz koleżanek.

 

 

 

Komentarze (283). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 1. Anonim (Ocena: 5) 2016-06-05 11:39:35 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  a ja szukam przyjaciółki z Krakowa, kontakt ashley84@interia.pl, K31:)

 2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 3. nel (Ocena: 5) 2016-03-04 7:32:11 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak znaleźć przyjaciół tu jakzarabiacjakoszczedzac

 4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 5. nel (Ocena: 5) 2016-03-03 7:14:51 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak znaleźć przyjaciół tu jakzarabiacjakoszczedzacblogspot

 6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 7. Anonimek (Ocena: 5) 2015-11-30 6:12:58 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Co tu dużo mówić, mam dość tego wszystkiego. Przyjaciółka ma mnie w dupie znalazła siebie nową bff a obiecała być zawsze. Z chłopakiem jestem praiwe rok ale od kilku miesięcy ma humorki wgl już do mnie nie przyjeżdża, rzadko do mnie pisze, jak dzwonie nie odbiera, potrafi się przez miesiąc nie odzywać a później dzwoni jak by nic się nie stalo. Dziewczyny w szkole ciągle mnie wysmiewaja, hejtuja. A co mogę zrobić skora ja jestem sama a ich jest pełno. Wszystkiego naraz.

 8. Anonim (Ocena: 5) 2016-01-04 15:31:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Znajdz. Najwazniejsza.Ksiazka.Jaka.Kiedykolwiek.Przeczytasz.Zdrowie + The.Luciferian.Doctrine.pdf #3.1+

 9. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 10. Inferna (Ocena: 1) 2015-07-21 9:10:48 zgłoś do usunięcia ja nadal jestem samotna.

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Poszukuje przyjaciół na howrse.pl moja nazwa wiki6544

 11. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 12. Alexx (Ocena: 5) 2015-07-01 0:06:08 komentarz zgłoszono do usunięcia Alexx

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Serdecznie witam wszystkich,mam 34 lata i szukam dziewczyny na stałe, jestem porządnym,uczciwym chłopakiem, choć trochę nieśmiałym.Marzy mi się taka prawdziwa miłość, niestety mam pecha do dziewczyn,każda teraz chce bogatego,przystojnego,a nie takiego zwyczajnego jak ja.Jest mi bardzo przykro,gdy widzę jak przechodze obok jakieś pary trzymającej się za ręce, a ja nawet nie mam się do kogo oddawać :(

 13. Anonim (Ocena: 5) 2015-09-11 15:23:47 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie należy mówić kobietom o nieśmiałości

 14. Basia (Ocena: 5) 2016-01-24 2:58:34 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  A ja tam lubię nieśmiałych chłopaków :)

 15. beata (Ocena: 5) 2016-02-02 16:15:57 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tez jestem cale zycie sama tez mi sie zycie nieulozylo, mam33l moje kol maja mezow dzieci a ja wciaz jestem sama a jak mialam chlopaka to byl kryminalista a ja marze o tym by sie najpierw zaprzyjaznic a potem czas pokaze juz mam dosyc tej samotnosci

 16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 17. Anonim (Ocena: 5) 2015-05-27 18:29:47 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej mam 16 lat i miszkam od niedawna za granica niestety nie moge się tu z nikim dogadac i mozna powiedziec ze zostalam calkiem sama .. chetnie poznam nowe osoby :) gg: 44803497

 18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 19. Nina (Ocena: 5) 2015-05-23 11:19:48 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witajcie, mam 29 lat, dwie śliczne córeczki, męża, którego nigdy nie ma i teściową na głowie :) szukam przyjaciół do rozmów o codzienności, dodam, że bardzo lubie muzykę lat 80-tych! Jestem z okolic Kielc, mój e-mail:ninaroxi@wp.pl, gg:31663432

 20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 21. Anonim (Ocena: 5) 2015-05-17 20:48:41 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam. Mam 47 lat szukam nowych przyjaciół/przyjaciółek z miasta RADOM lub okolicy. mój mail q1_1@interia.pl

 22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 23. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-14 21:49:13 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  16 letni chłopak z olsztyna szuka nowych znajomości z powodu zasiedzenia na komputerze email lipmis@o2.pl

 24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 25. Mistro (Ocena: 5) 2015-02-14 21:44:55 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  16 letni chłopak z olsztyna szuka nowych znajomości

 26. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 27. ania (Ocena: 5) 2014-08-10 12:20:03 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja szukam kolezanek na wspolne kawe wyjscie gdzies razem z dziecmi na kawe plotki szukam kolezanek z okolic jaworzna mysłowic sosnowca a takze z małopolski mojk meil to laluniagirl@wp.pl

 28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 29. Rosa (Ocena: 5) 2014-08-02 22:09:10 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam 39 lat. Jestem z okolic Katowic. Szukam przyjaciół. Napisz do mnie rosamaria@vp.pl

 30. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 31. Hipsta (Ocena: 5) 2014-08-01 18:05:06 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej, miałby ochotę ktoś popisać, poznać się? Mam 15 lat. Chętnie poznam każdego bez względu na wygląd, wiek, płeć etc.

 32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 33. anonim (Ocena: 5) 2014-06-28 18:34:07 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej jest tu ktoś z okolic Lęborka chętny by się poznać?

 34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 35. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-24 23:49:42 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej, mam 16 lat i mam problem z nawiązywanie nowych kontaktów. Wszystko jest dobrze dopóki nisze. że.. jestem... gruba, nie puszysta ani przy kości po prostu gruba. Tylko nieliczni się nie zrażają. Szukam kogoś kto miałby ochotę od czasu do czasu popisać :)

 36. Yuzuki (Ocena: 5) 2014-06-06 9:36:59 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam podobny problem jak ty tyle że mam 17 lat . Jak chcesz to napisz na gg 36800550 .

 37. samotna (Ocena: 5) 2014-06-28 18:32:19 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Jeżeli macie ochotę popisać lub się poznać dołączam się lat 17.

 38. Ka$ (Ocena: 5) 2014-07-01 23:59:08 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  nie martw się tym jak wyglądasz to nie ważnie najważniejsze jaką jesteś osobą. nie bierz wszystkiego na poważnie bo jak to mówi moja babcia "kto ma mięknie serce musi mieć twardą dupę"

 39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 40. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-10 18:07:18 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej mam 35 lat jestem z Kościana i szukam przyjaciół ,żeby pogadać spędzić wspólnie czas.

 41. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-26 15:11:46 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  ja jestem z Poznania ;)

 42. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-26 15:15:52 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  jak coś to pisz zana747@wp.pl

 43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 44. Anonim (Ocena: 5) 2014-04-24 8:10:02 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Ja mam niby przyjaciółkę. Niby mnie lubi ale w tym roku coś się zmieniło. Woli inne koleżanki, kilka razy mnie zostawiła. Chyba poszukam nowej ona też i będzie git. :(

 45. Ka$ (Ocena: 5) 2014-07-02 0:08:32 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej :) nie chce Ci dyktować jakie masz podejmować decyzje w życiu ale według mnie to powinnaś sobie ją darować bo lepiej być naprawdę samemu niż z kimś kto cały czas udaje całuje i pozdrawiam

 46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 47. Anonim (Ocena: 5) 2014-03-12 12:21:40 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej jestem 28 latka meza i dwojke dzieci i poszukuje przyjaciół z Lubonia na wspolne spacery z dziecmi pogaduchy itp..... beatricze3001@wp.pl

 48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 49. onaanonim (Ocena: 5) 2013-11-25 1:01:22 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  mam 18 lat. również jestem samotna, brakuje mi przyjaciół, żeby porozmawiać, pośmiać się, spędzać wspólnie czas, jeśli będziesz mieć jakiś problem wysłucham , pomogę:) jeżeli chcesz mnie poznać napisz milaa111@onet.pl

 50. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 51. Anonim (Ocena: 5) 2013-11-05 22:01:00 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mi również brakuje przyjaciół, z podobnych powodów co tu są wspomniane - mam chłopaka dlatego najlepiej poznamy grono osób by wspólnie spędzać czas. On interesuje się motorami, rowerami itp ja właściwie wszystkim:P mamy prawie 30 lat. Poznań Proszę pisać na maila: magdasz6@op.pl

 52. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 53. P****** (Ocena: 5) 2013-09-10 20:33:23 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Witam z góry piszę iż jestem dziewczyną w wieku 24 lat, ktora ma stalą pracę i stałego partnera ale niestety brak mi przyjaciół. Czasami uświadamiam sobie,że to totalnie dziwne skoro chodzę do pracy i jestem w stałym kontakcie z innymi ludźmi ( dodam,że pracuje w sklepie jako kasjerka ), ale tak niestety jest. Wydaje mnie sie, żę jestem osobą otwartą aczkolwiek troszkę nieśmiałą i mało przebojową i może ten fakt powoduje,że nie mama znajomych. Fakt mam u swego boku faceta, który mnie kocha ale czasami chciałoby sie mieć przy sobie grupkę osób, z którymi możnaby wyjść na imprezę na miasto, do kina czy na wycieczkę rowerową. Jestem nadal młodą osobą,ktora chciałaby jeszcze korzystać z życia aale niestety nie ma z kim.No i niestey nie mam pojęcia gdzie takiego ów osoby poznać, znaleźć. Może w pracy? Dlaczego nie pracuje w dość dużęj ok 80/90 osobowej firmie .....i co z tego skoro większość osób jest ode mnie sporo starsza a po za tym to ekipa ludzi, którzy pracują już tam bardzo długi okres czasu i prawdę mówiąć nigdy nie będę jedną z nich. Kolejna rzecz mam konto na słynnym facebooku tam ok 300 znajomych a kiedy mam czas wolny od pracy i mam ochotę z kimś porozmawiać to sama nie wiem z kim. Są w moim życiu nawet momenty kiedy zastanawiam się po co mi telefon komórkowy skoro nie mam z kim pisać smsów. Wybaczcie mi wszyscy, którzy to czytacie ale czuje się naprawdę źle czsami nawet samotnie a to ,że piszę na portalu internetowym jest dla mnie poniekąd ( mam nadzieję,że nikogo tym nie urażę) aktem desperacji . Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

 54. Mimi (Ocena: 5) 2013-09-25 14:58:23 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  no, skąd ja to znam :(

 55. rxxxx (Ocena: 5) 2013-10-11 12:58:25 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej jestem w Twoim wieku i mam podobny problem jak Ty, jeśli masz ochotę to możemy popisać. Mój mail to XReNaTaX@onet.pl Pozdrawiam

 56. monka (Ocena: 5) 2014-01-10 19:45:03 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hej, ja mam to samo i tez jestem w podobnej sytuacji... depresja, desperacja i dupa totalna... pomocy ;(

 57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 58. Anonim (Ocena: 5) 2013-07-12 22:56:32 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Teraz idę do nowej szkoły i jest mi ciężko bo jestem nieśmiała. Postaram się wykorzystać te rady i kogoś poznać. W tamtej szkole nie byłam lubiana bo taka jedna dziewczyna, Ania osądziła mnie o hejt (ale to nie ja) i cała paczka się ode mnie odwróciła.... ;C Chciałam popełnić samobójstwo ale jest jeszcze rodzina która MNIE KOCHA i nie chciałam aby moja mama się tym załamała. TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI ABY MI SIĘ UDAŁO W NOWEJ SZKOLE :* :)

 59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 60. Natalia (Ocena: 5) 2013-05-04 23:54:12 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Hej, mam 30 lat i chętnie poznam nowych znajomych, jestem z Lubina.

 61. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-26 15:14:24 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  hej napisz na meila zana747@wp.pl

 62. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 63. pff (Ocena: 5) 2013-04-22 17:21:45 zgłoś do usunięcia re: Sama, nielubiana, samotna… Jak znaleźć przyjaciół?

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  chciałem tylko napisac że owszem może żyć w totalnej samotności bo jestem tego przykładem i cale życie czułem się inny wyobcowany i niezrozumiany było kilka wyjatkow gdzie doceniono moją twórczość no ale to tak poza mną Oni mnie nie znali więc nie można powiedzieć że odczulem jakieś ludzkie ciepło... Tak więc podwarzam stwierdzenie że nie można czy sie nie da Nie było i nie jest mi łatwo ale da się żyć w totalnej samotności Dodam jeszcze że to nie w całości mój wybór wiadomo że chce sie z kimś żyć ale albo ja kogoś odrzucałem z róznych powodów albo ktoś mnie Mam wrażenie że przez inność bo nie musialem oszukiwać tak jak wielu mnie oszukało mam inne priorytety Pozdrawiam wszystkich samotnych

 64. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-18 1:15:05 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  tacy ludzie mają ciężko:/ wiem coś o tym

 65. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-07 14:35:16 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  Mam tak samo :-I

 66. Pozytywnie nastawiona :** (Ocena: 5) 2014-07-02 0:21:02 zgłoś do usunięcia

  Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

  Anuluj

  piszesz "cale życie czułem się inny wyobcowany i niezrozumiany" pamiętaj że gdybyśmy wszyscy byli tacy sami to świat byłby nudny dlatego matka natura stworzyła ludzi którzy na pozór zwyczajni mają bogatą i cudowną osobowość. powinieneś się cieszyć że wyróżniasz się z tłumu szarych ludzi :))))))

 67. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Ocena artykułu (1-5)

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

 • Komentarze strona 1 z 5
 • REKLAMA:
  Head of Sales Team: gracjan.chagowski@marquard.pl
  Manager ds. Sprzedaży Agencyjnej / Online: jaroslaw.grzywaczewski@marquard.pl
  Manager ds. Projektów Specjalnych: joanna.kopacz@marquard.pl
  Specjalista ds. projektów specjalnych online: aleksandra.aleksandrowicz@marquard.pl
  Traffic: aleksandra.pigula@marquard.pl
  Traffic: malgorzata.pigula@marquard.pl

 • KONTAKT Z REDAKCJĄ:
  ul. Wilcza 50/52
  00-679 Warszawa
  redakcja(at)papilot.pl
  tel: 692 460 196
 • popularne tematy:
  , , , , , ,

Wchodząc dalej oświadczasz, że masz ukończone 18 lat. Czy chcesz przejść dalej?

Tak Nie