7 grzechów głównych CV

12 Maja 2010

Nawet tak oficjalny dokument jak CV można przygotować w interesujący sposób. Zobacz, czego unikać, wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne.

7 grzechów głównych CV

Poszukiwanie pracy nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Wertowanie ogłoszeń  w gazetach, przeglądanie stron internetowych, wreszcie pisanie CV... Niektórzy jednak na tyle skutecznie utrudniają sobie życie, że wstąpienie w szeregi klasy pracującej nie będzie im szybko dane. Wyobraźcie sobie, że…

 

Znalazłaś ogłoszenie, które idealnie odpowiada twoim wymaganiom. I wtedy zaczynają się schody – musisz napisać CV i list motywacyjny. Droga do wymarzonej pracy wydłuża się momentalnie.

Zdarza się, że list motywacyjny nie jest obowiązkowym elementem rekrutacji, ale już CV to absolutna konieczność. I tutaj zazwyczaj zaczynają się problemy – informuje gazeta.pl. Wydawać by się mogło, że po wysłaniu 200 aplikacji, ktoś powinien się odezwać, a tu niespodzianka – telefon milczy. Powód może być jeden – beznadziejne CV.

Strony

Komentarze (36)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-17 13:22:59

"Chwila czasu" to błąd językowy. Pleonazm jakby co. Piszesz, Droga Pani Redaktor, o szacunku dla czytelnika i języka polskiego, a sama jesteś nie lepsza!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-03 13:25:18

Osobie czytającej CV powinno dawać odpowiedzi na następujące pytania: * jaki jest profil i cele zawodowe kandydata * co kandydat osiągnął w dotychczasowej pracy i jakie zgromadził doświadczenia * jakie umiejętności praktyczne posiada (także te miękkie, społeczne) * jakie ma wykształcenie oraz jakie (i jak dobrze) zna języki obce Dobre porady jak pisać CV na www.praca5.pl/cv-zyciorys-zawodowy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-14 12:44:15

DOŁADOWANIA ZA OGLĄDANIE REKLAM! Wejdz na strone www.otineo.pl i zarejestruj się (trzeba zadzwonic, jest to polaczenie trwające 5 sekund wiec kosztuje tylko 5 gr, istotne jest żeby dzwonic z tego nr na który założyło się konto!! Aby potwierdzic, prawidłowośc numeru ). Oglądasz krotkie reklamy (nawet ciekawe) i już po około 15 minutach możesz doładować tel za 5zł!!! Za darmo!!! Podczas rejestracji jako nr osoby polecającej podaj: 48 726847938 (warunkiem otrzymywania doladowań jest POPRAWNE wpisanie nr, inaczej nie uzyskamy pelnego dostępu do serwisu) PIENIĄDZE ZBIERA SIĘ LATWO JAK JUZ MOWIŁEM TEN SERWIS DZIAŁA NA 100% SPRAWDZONY! NAJLEPSZY NA ZARABIANIE ZA FREE

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 18:54:06

tak odkrywczy ten artykuł że az sie wzruszyłam..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 18:48:39

Chcesz być TRENDSETTERKĄ FIRMY MAYBELLINE NEW YORK ? mozesz wygrać darmowe kosmetyki, netbooki, biżuterię o wartości 2500 zlotych, a przede wszystkim wyjazd do NOWEGO JORKU ! chcesz ? wyślij mi swój adres meilowy na; mny.czarna@interia.eu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 18:48:21

Chcesz być TRENDSETTERKĄ FIRMY MAYBELLINE NEW YORK ? mozesz wygrać darmowe kosmetyki, netbooki, biżuterię o wartości 2500 zlotych, a przede wszystkim wyjazd do NOWEGO JORKU ! chcesz ? wyślij mi swój adres meilowy na; mny.czarna@interia.eu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 17:49:48

na jasnym tle, w białej koszuli. ciekawie, ciekawie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 17:03:12

i konieczny musi być wasz podpis!!! napisany, nie drukowany!!! bez tego rekrutant pomyśli sobie, że jesteś źle wychowany i nie chce Ci się nic zrobić sam...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 16:17:24

W wielu miejscach firmy dają swoje formularze a CV to tylko dodatek... U mnie kiepsko z szukaniem pracy, odezwaly sie dwie firmy- z jednej sama zrezygnowalam, druga zrezygnowala ze mnie (zwykly rasizm, ale niewazne). mysle, ze po jutrzejszym egzaminie pojde do specjalistow na uniwerku i pokaze moje cv. moze znowu cos jest zle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-12 21:49:54

sratata teraz cv to tylko formlnosc.. zeby dostac prace w dzisiajszych czasach licza sie tyl;ko znajomosci... nie zadne cv

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)