5 największych błędów samooceny

03 Maja 2010

Nieustannie się odchudzasz? Kolejne diety nie przynoszą efektów? W lustrze widzisz same wady? Przeczytaj, dlaczego w walce z własnym wyglądem, ponosisz same porażki!

5 największych błędów samooceny

Za niepotrzebne przejmowanie się tym jak wyglądamy, możesz przede wszystkim winić własną psychikę! To ona sprawia, że źle postrzegamy własną osobę. Ostrzałowi oskarżeń podlega nie tylko wygląd, ale i nasza osoba. W dekalogu grzechów nie brakuje też surowych ocen. To my same znamy siebie najlepiej. Kłopot w tym, że zdajemy sobie sprawę ze wszystkich naszych przewinień. Ale czy nasze „grzeszki” zawsze zasługują na krytykę?

Wychodzisz rano z domu. Dobieranie ubrań zajęło ci pół godziny! Jesteś zadowolona z efektu. Ostatnie spojrzenie w lustro i…  masz ochotę zostać w mieszkaniu. Grube łydki psują cały efekt. Są nieproporcjonalne – całą sylwetkę oceniasz jako okropną, a ty sama jesteś po prostu do niczego!

Wniosek bez podstaw!

Jakie błędy popełniłaś? Przede wszystkim wydałaś jednoznaczny i niepodważalny wyrok: moja figura jest okropna. Podstawą do wysunięcia tego wniosku była ocena łydek. Czy jest to wystarczający powód, aby twierdzić, że cała sylwetka jest do niczego i nie spodoba się absolutnie nikomu? Odpowiedź jest prosta: nie! Pamiętaj o tym, by nie zawsze podważać wiarygodność własnych stwierdzeń. Nie chodzi tu o obiektywność. Problemem jest ich bezpodstawny charakter!

Filtrowana rzeczywistość

Kolejny karygodny błąd, który popełniamy nagminnie oceniając siebie, to selektywne postrzeganie rzeczywistości. Skupiasz się tylko na tym, co według ciebie nie zasługuje na pochlebstwa? Widzisz tylko to, co przykuwa Twoją uwagę? Możliwe, że takie „negatywne” bodźce są jedynymi, które do docierają do twojej świadomości! Uwaga! To niesprawiedliwe myślenie nie prowadzi do niczego dobrego! Pomyśl czasem o tym, co w sobie lubisz! Nie broń się argumentami, że to nie fair oszukiwać swój mózg pozytywnymi bodźcami! Czy ciągła negatywna ocena jest uczciwa?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (120)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-16 14:07:14

znam parę takich, co na okragło gadaja o tym,że sa za gurbe, że się odchudzają itp. itd. A robią to tylko po to, żeby im ktoś powiedział "nie no coś ty, jesteś chuda, masz super sylwetkę!" , bo chcą się dowartościować, i żeby ktoś zwrócił na nie uwagę. ja sama mam problem z nadwaga ale taki z którym chodzę do lekarza itp, bo mogę mieć jakieś tam powikłania i powoli z tym walczę. A jak słyszę te ich teksty, że ważą "AŻ" 40 czy tam 45 kg.... to aż mnie ku*wica bierze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-31 18:12:19

a ja mam 2 metry i ważę 20 kilo. czy jestem za gruba? ludzie, ogarnijcie się, jest na świecie wiele poważniejszych problemów niż kilka kilo za dużo. kilkadziesiąt - to problem. ale nie kilka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-28 15:06:46

kurde.. jaki zal!! te dziewuchy co piszą ze ma 170 i 40 i mówią ze są za grube mają nieźle zryty beret do psychiatry a nie na papilota:) a poza tym myślę ze większość z nich zmyśla!! fuck z wami :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-28 14:00:03

Panienka Osrawska znowu napisała kolejny bzdurny artykuł. Brawo! Jak tak dalej pójdzie, nie zatrudnią Cię nawet w Głosie Pcimia Dolnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 21:51:16

A ja mam 162cm i ważę 63 i jestem zadowolona z mojej figury. Mam 16 lat, mam dużą styczność z młodzieżą, krytykująca nieraz młodzieżą. Mimo, to widzę moją figurę. Mam mocną sylwetkę, grube kości i bardzo kobiece kształty. Dzięki temu moja figura pomimo zbędnych kilogramów wygląda dobrze i sama to widzę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-16 21:20:54

Nie no, ja nie mogę. Żeby w XXI wieku ludzie byli tak powierzchowni i oceniali samych siebie po skorupce...? Zastanówcie się, po co to robicie! Jak chcecie się dołować, albo wziąć kogoś na litość, to ja życzę powodzenia. Życie jest za krótkie, żeby sprzeczać się o wagę, wymiary i innego rodzaju pierdoły. I jeszcze jedno: póki nie pokochacie samych siebie, nie będziecie w stanie pokochać innych. Powodzenia, maniaczki liczenia kalorii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-13 21:05:02

ja mam 166cm wzrosru waze 50 kg. i powiem wam ze jestem zadowolona ze swoej wagi. a ta ktora napisala ze ma 170 i 50kg i wg niej jest za gruba jest chyba ostro kopnięta w głowe ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-06 20:49:55

tak tak, klocicie sie o glupia wage, z tym nie mam problemu a wolalabym byc gruba czy nawet chuda to obojetne zeby tylko nie miec skoliozy, nie wiecie co to znaczy patrzec na dziewczyny z odkrytymi plecami, jak dla mnie porazka:) wiec ogarnijcie sie ludziska

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-08 10:12:12

nie nie wiemy. ale wiemy co to znaczy mieć tą skolioze. nie będe zakrywać pleców tylko po to żebyś Ty była zadowolona żmijko :) spróbuj sie z tego wyleczyć, potem zacznij krytykować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-06 09:48:54

a jakoś widzę w sobie wiele wad, ale ze znajomymi śmieję się z moich niedoskonałości, np co chwilę ktoś mi zatrzaskuje drzwi przed nosem, żeby go wyprostować, nagle na lekcji obrywam książką w twarz etc. trzeba mieć dystans do siebie, bo nie wszyscy od razu zauważą Wasze niedoskonałości, a jak będziecie powtarzać naokoło " aaa paznokieć u nogi mi się złamał, prawy pośladek mam mniejszy od lewego" to tylko zniechęcicie do siebie ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-04 23:02:36

"5 największych błędów samooceny" Przypominam Panie, że to jest temat. Nie wyliczajcie jedna przez drugą ile, która ma, bo to nie poprawi waszej samooceny tylko może ją pogorszyć. Może czesem zahaczcie o lustro, stańcie przed nim i powtórzcie sobie, że jesteście jedyne w swoim rodzaju i nikogo takiego nie ma. A to, że wiecznie widzicie wady może też zaważyć na dalszym życiu. To jest moje zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-28 19:57:38

zgadzam sie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz