Kategorie
  1. Papilot.pl
  2. >
  3. Lifestyle
  4. >
  5. Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02

Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02
  • Strona 1 z 4

Szwecja, Holandia, Czechy, Wielka Brytania... Na aborcję za granicą decydują się dziesiątki tysięcy Polek rocznie.

Turystyka aborcyjna Polek

Turystyka aborcyjna Polek

W świetle polskiego prawa aborcja jest nielegalna i dopuszcza się ją jedynie w kilku ściśle określonych przypadkach. Nie jest jednak tajemnicą, że w naszym kraju od dłuższego czasu funkcjonuje podziemie aborcyjnepowstał na ten temat nawet film dokumentalny. Potwierdzają to dane zebrane przez Federację Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny: rocznie wykonuje się między 80 a 200 tys. nielegalnych zabiegów przerywania ciąży. Jednak w ostatnim czasie wśród kobiet, które chcą same decydować o własnym macierzyństwie, rozpowszechniła się inna praktyka. Coraz więcej Polek wyjeżdża za granicę, żeby tam dokonać całkiem legalnego zabiegu aborcji. O ilu kobietach mowa? Szacuje się, że tzw. turystyka aborcyjna dotyczy aż 15 procent Polek, które chcą usunąć ciążę. A według jeszcze innych – bardzo śmiałych zresztą badań federacji każdego roku na aborcję za granicą decyduje się nawet 30 tys. kobiet!

Polki na wyspach

„Turystką aborcyjną” jest pewna internautka. – Zabieg przeprowadziłam we wrześniu 2008 roku we Włoszech – wyznaje. Takich lakonicznych, ale szczerych wypowiedzi jest w internecie mnóstwo. Krajem, do którego Polki najczęściej wyjeżdżają, aby usunąć ciążę, jest Wielka Brytania. Tam do 24. tygodnia ciąży aborcji można poddać się za darmo (warunek: aktualne ubezpieczenie). Zabieg wykonuje się u kobiety, której ciąża zagraża życiu albo zdrowiu. Inną przesłanką do legalnego usunięcia ciąży może być również zła sytuacja materialna albo obowiązek szkolny. W Anglii obywatelki naszego kraju stanowią aż 80 proc. wszystkich cudzoziemek, które właśnie na wyspach decydują się na aborcję. Zatem Polka, która w Wielkiej Brytanii chce usunąć ciążę, musi tylko kupić bilet w dwie strony (500 zł) i zarezerwować nocleg (300 zł). A jeśli zechce usunąć ciążę w prywatnej klinice, gdzie będzie miała zapewnioną kompleksową opiekę medyczną, na wszystko potrzebuje góra 500 funtów, czyli około 2300 zł.

  • Strona 1 z 4
  1. Strony:
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4

Komentarze (217). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-22 9:26:39 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny które miały zabieg w Bańskiej albo Levicach, czy ten transport i cała reszta to nie jest naciąganie? Tzn nie zależy mi na jakiś niezwykłych wygodach, tylko czy po prostu wykonują to co trzeba?

  2. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-23 18:59:14 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja mialam zabieg w Banskiej. Jechalam ich transportem razem z osoba towarzyszaca. Oprocz mnie jechaly rowniez inne dziewczyny. Wszystko jak najbardziej w porzadku. Naszym kierowca byla kobieta. Z pobytu w klinice tez jestem bardzo zadowolona. Pelen profesjonalizm. Dobra opieka. Polecam.

  3. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-23 19:08:52 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A jak z powrotem do zdrowia? Tzn jak się człowiek czuje fizycznie po wypuszczeniu z kliniki? Po tych kilku godzinach po zabiegu można np. jechać autobusem? Jak bardzo jest sie otępiałym?

  4. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-23 21:09:10 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Po zabiegu trzeba lezec jakies 2-3 godziny. Nie wiem czy wszyscy dostaja kroplowke ja mialam, choc czulam sie dobrze. Trzeba duzo pic zeby wyplukac narkoze z organizmu. NIe czulam sie otepiala. Oprocz kilku godzinnej jazdy do Bielska ich transportem, czekala na mnie jeszcze pieciogodzinna podroz pociagiem. Bez problemu. Pod koniec dnia bylam tylko po prostu strasznie zmeczona.

  5. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-25 11:59:22 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    aaa to super, bo jeżeli okazałoby się że wpadłam to niestety będę musiała do Bielska i z Bielska jechać autobusem...Ale skoro mówiesz że bez problemy to ok, dziękuję za pomoc :*

  6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  7. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-21 12:29:43 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy któraś z Was była w klinice, ale z grupą Rh-? Są jakieś dodatkowe koszty? Słyszałam, że w Lewicach zastrzyk z immunoglobuliny to spory dodatkowy (ukryty) koszt, a w banskiej? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  8. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-22 9:28:27 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hmmm na stronie jasno jest napisane że nie powstają. Korzystałaś ze strony pomagamy-kobietom? :) Wydaje mi sie ze najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonić i zapytać. W Bańskiej karzą wykonać badania na grupę krwi lub ją znać wcześniej więc... No najlepiej się z nimi skontaktować, zadzwonić albo napisać :)

  9. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-22 17:22:20 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja byłam i jak masz swój wynik albo swoja książeczkę zdrowia dziecka albo stary dowód lub cokolwiek gdzie pisze jaką masz grupę nieważne czy + czy - to nic sie nie płaci

  10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  11. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-20 0:36:03 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    strona banskiej to klinika-ginekologiczna?

  12. K. (Ocena: 5) 2014-08-20 22:26:56 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Tak. Strona Levic to Mediklinik

  13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  14. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-16 21:09:05 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ktos ostatnio byl w Banskiej na zabiegu? Jade 22 sierpnia z Bialej. Ich transportem. Zastanawiam sie, cz inne pacjentki tez sa zabierane tym samym transportem?

  15. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  16. Anastazja (Ocena: 5) 2014-08-05 14:23:39 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny, ile czasu trzeba czekać na zabieg od momentu jak sie zadzwoni? Chodzi mi o Lewice

  17. ... (Ocena: 5) 2014-08-14 18:32:15 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    zadzwoń i zapytaj to nie boli , a nie zawracaj głowy na forum

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. Już byłam (Ocena: 5) 2014-07-31 9:16:55 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam taką prośbę aby kierowca z Levic przestał sobie pisać tyle pozytywnych komentarzy bo to forum ma pomagać pacjentkom w podejmowaniu decyzji i potrzebne są wiarygodne komentarze a nie autoreklama. ja jechałam z Panem G. i tak jak piszą niektóre "anonimy" droga nie minęła szybko bo trwała 7 godzin ale to normalny czas. skoro podróż już trwa tyle godzin to kierowca mógłby bardziej ogarnąć samochód i posprzątać. i Nie palić w aucie bo smród jak w palarni !!!! dla osób niepalących to koszmar przez kilka godzin. Sama klinika normalna bez szału po prostu robią swoje. pozdrawiam szkoda że więcej pacjentek nie pisze swoich prawdziwych komentarzy

  20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  21. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-29 18:58:03 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w Levicach trzy tygodnie temu, jechałam z kierowcą z kliniki, panem Gumowskim: dziewczyny, nie macie się czego obawiać: jest miły i pomocny, odpowiada na każde pytanie, nie jest nachalny, dużo żartuje, pewnie po to, aby rozładować atmosferę, wspiera, rozumie, ale nie namawia. Można pojechać z przyjaciółką albo partnerem. W klinice lekarze i pielęgniarki również miłe, nie oceniają, nie zadają zbędnych pytań, troszczą się. Zabieg trwa ok. 15 minut i przeprowadzany jest w pełnym znieczuleniu. Po zabiegu odczuwałam dolegliwości jak przy umiarkowanie bolesnym okresie, krwawienie trwało 3 dni i było dość słabe. Pamiętajcie tylko o tym, aby przed wyjazdem iść do ginekologa, żeby określił wiek ciąży, ponieważ na Słowacji aborcja dokonywana jest do 12 tygodnia i rzeczywiście, bardzo tej zasady przestrzegają. Podczas mojego pobytu dwóm kobietom odmówili z tego powodu wykonania zabiegu. W razie pytań i wątpliwości zgłoście się koniecznie do pana Gumowskiego. Mój e-mail: etna37@wp.pl

  22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  23. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-19 19:51:16 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy jednym transportem jedzie więcej kobiet np.są zabierane z miejscowości po drodze czy to transport zamówiony tylko dla danej pacjentki ?

  24. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-29 18:44:54 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Na ogół jedzie chyba więcej kobiet.

  25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  26. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-19 19:41:16 re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Treść została usunięta przez moderatora

  27. jaga 11 (Ocena: 5) 2014-07-20 17:43:22 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    poprostu robia USG powyzej 12 tyg nie zrobia zabiegu warto to sprawdzic u naszego lekarza

  28. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  29. Ania (Ocena: 1) 2014-06-23 21:06:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Napisz komentarz...

  30. lola (Ocena: 5) 2014-07-02 12:28:11 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej dobrze sie sklada bo tez sie wybieram odezwij sie do mnie patihull@interia.pl

  31. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-02 17:54:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej,skąd jesteś i kiedy byś chciała jechać do Levic?

  32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  33. Emilka (Ocena: 5) 2014-06-23 21:08:05 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Szukam kobiet które maja zamiar pojechac do Levice w lipcu lub sierpniu z podkarpacia.Odezwijcie sie,bo wolałabym nie jechac sama,a nie mam z kim.Dzieki.

  34. czarna (Ocena: 3) 2014-07-21 19:43:35 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, ja chciałabym pojechać w lipcu/sierpniu. Może razem? odezwij się proszę: czarnapati @ tlen.pl

  35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  36. Kasiula (Ocena: 5) 2014-06-17 10:29:24 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w klinice w Levice 2 tygodnie temu. Wszystko ok, obsługa miła, lekarze w porzadku. Zabieg w ogólnym znieczuleniu trwa 15 minut ok. 14 wyjeżdża sie z powrotem. Kierowca Pan Gumowski odpowiada na wszystkie pytania i jest bardzo pomocny. Jesli ktos jest zdecydowany i chce to szczerze to miejsce polecam.

  37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  38. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-12 13:39:24 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy w bańskiej mówią po polsku?

  39. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-14 18:48:42 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w bańskiej i bez problemu dogadałam się z pielęgniarkami jak i z lekarzem mówią całkiem dobrze po polsku

  40. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  41. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-12 9:57:52 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    szukam kogoś z podlasia lub mazur na wjazd do czech do bańskiej

  42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  43. Wiola (Ocena: 5) 2014-06-05 14:20:12 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    aga 11 teraz juz powinna dosc do Ciebie wiadomosć:)

  44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  45. aga11 (Ocena: 5) 2014-06-03 19:36:26 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hej wiola dobrze adres napisalas sory jadwiga18@poczta.onet.pl napisz jeszcze raz

  46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  47. Wiola (Ocena: 5) 2014-06-03 14:58:39 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hej aga 11 właśnie napisałam Ci e-maila jakbys miala chwile to odpisz:)

  48. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  49. aga11 (Ocena: 5) 2014-06-03 14:14:20 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny jesli komus potrzebna jest taka pomoc polecam ja bylam w klinice w Levicach.Super obsluga mila atmosfera.10 min trwa caly zabieg w ogolnym znieczuleniu budzisz sie i po wszystkim.Polecam jak cos słuze pomocą .Wybiore sie jeszcze tam na sterylizacje.Lepsze to niz niz zycie mialo by sie zawalić unich to jest normalne i dozwolone prawnie.Tylko Polska to sami dewoci.Podaje swój imeil jagoda18@poczta.onet.pl

  50. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-03 17:24:29 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A skąd jechałaś?Ja też się wybieram na sterylizację,planuję skorzystać z transportu kliniki.Dzięki za opinie,widzę,że dobrze wybrałam i klinika jest warta polecenia.

  51. aga11 (Ocena: 5) 2014-06-03 19:39:11 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    jechalam z Mazur a wiec daleko tez z Krakowa transport ich

  52. gość1995 (Ocena: 5) 2014-06-11 15:00:47 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A o co pyta anestezjolog przed zabiegiem i lekarz?

  53. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  54. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-01 18:25:41 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w Banskiej 5 tygodni temu. Polecam, kobieta traktowana jest jak pacjent, a to najważniejsze. Bardzo miły personel. Jechałam ich transportem z Bielska i wszystko było ok. Ok. 11 już dosytałam wypis. Jeśli musicie się na to zdecydować to tylko tam, a nie w Polsce, która rości sobie prawo do ciała kobiety. Pozdrawiam dziewczyny i trzymam kciuki

  55. aneta (Ocena: 5) 2014-07-17 3:45:42 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    planuję jechać do Bańskiej, mam kilka pytań, mogłabyś napisać do mnie na maila? będę bardzo wdzieczna. aneta78.kp@onet.pl

  56. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  57. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-29 9:48:45 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja też byłam w klinice w Levicach jestem zadowolona ,transport i pan który nas zawoził bardzo kompetentny i opiekuńczy .Pozdrawiam was dziewczyny

  58. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  59. Anonimka :) (Ocena: 5) 2014-05-25 0:39:45 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja zdecydowalam się na wyjazd do Bańskiej. Była tam znajoma koleżanki i była zadowolna. jadę 30 maja ich transportem z Katowic. Mam nadzieję że wszystko Będzie ok. może jeszcze ktoś jedzie?

  60. Calineczka (Ocena: 5) 2014-05-28 23:25:42 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja jadę z Bielska. Może się spotkamy :)

  61. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  62. Agataa (Ocena: 5) 2014-05-24 7:48:04 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jestem juz po. Wszystko super sprawnie. Jestem zadowolona. Normalne warunki a nie skrobanki w piwnicach. Jesli podjelyscie taka decyzje nie dajcie sobie zrobic skrzywdy konowalom albo nie ryzykujcie z tabletkami niewiadomego pochodzenia. Nie warto. W razie pytan moj meil ze 3 komentarze nizej.

  63. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  64. Katarzyna33 (Ocena: 5) 2014-05-21 18:00:01 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jade 2.06 z Katowic, ktoś jeszcze planuje?

  65. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  66. Anna (Ocena: 5) 2014-05-16 18:48:42 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Witam,planuję wyjazd do kliniki w Levicach w czerwcu lub lipcu,jeśli któraś chciałaby wybrać się ze mną,bo również chce wykonać zabieg sterylizacji,to możemy pojechać razem transportem kliniki.Szukam koleżanki z okolic Wrocławia,jeśli któraś chce pogadać,niech się odezwie.

  67. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  68. Agataa (Ocena: 5) 2014-05-16 0:16:35 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja dzis sie dowiedzialam jutro rano dzwonie sie zarejestrowac... Bede jechac ich transportem z wroclawia. Jesli ktoras chce porozmawiac to piszcie agacia.1989@op.pl

  69. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  70. Anna (Ocena: 5) 2014-05-11 13:59:21 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jeszcze się zastanawiam, nad kliniką w Levice. Czytałam dużo dobrych opinii. Chcę dojechać do Katowic, a stamtad ich transportem. Odezwij się do mnie na maila anna1987.1@wp.pl

  71. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 14:30:47 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zdecydowałam,że pojadę transportem kliniki w Levicach z mojej miejscowości,kierowca zabierze mnie praktycznie spod domu,niewielki koszt a nie trzeba się martwić o nic,jeszcze nie wiem kiedy dokładnie pojadę,dlatego jeśli są jakieś dziewczyny z woj.dolnośląskiego,to mogłybyśmy się umówić na wspólny wyjazd,będzie rażniej.

  72. Anna (Ocena: 5) 2014-05-11 15:20:32 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Szkoda. Ja będę jechać z Katowic, też ich transportem. Też nie wiem dokładnie kiedy, ale jeśli jedzie z Katowic jakaś dziewczyna to niech się odezwie. Zawsze to jakoś łatwiej.

  73. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 16:22:36 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jak będziesz ,,po' wcześniej niż ja to napisz jak było.Ja mam daleko do Katowic,nie mam też auta,a w klinice trzeba być przed 8 rano,ich transport jest najlepszy,cena przystępna i zero problemów.

  74. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-21 18:02:43 zgłoś do usunięcia