Kategorie
  1. Papilot.pl
  2. >
  3. Lifestyle
  4. >
  5. Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02

Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02
  • Strona 1 z 4

Szwecja, Holandia, Czechy, Wielka Brytania... Na aborcję za granicą decydują się dziesiątki tysięcy Polek rocznie.

Turystyka aborcyjna Polek

Turystyka aborcyjna Polek

W świetle polskiego prawa aborcja jest nielegalna i dopuszcza się ją jedynie w kilku ściśle określonych przypadkach. Nie jest jednak tajemnicą, że w naszym kraju od dłuższego czasu funkcjonuje podziemie aborcyjnepowstał na ten temat nawet film dokumentalny. Potwierdzają to dane zebrane przez Federację Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny: rocznie wykonuje się między 80 a 200 tys. nielegalnych zabiegów przerywania ciąży. Jednak w ostatnim czasie wśród kobiet, które chcą same decydować o własnym macierzyństwie, rozpowszechniła się inna praktyka. Coraz więcej Polek wyjeżdża za granicę, żeby tam dokonać całkiem legalnego zabiegu aborcji. O ilu kobietach mowa? Szacuje się, że tzw. turystyka aborcyjna dotyczy aż 15 procent Polek, które chcą usunąć ciążę. A według jeszcze innych – bardzo śmiałych zresztą badań federacji każdego roku na aborcję za granicą decyduje się nawet 30 tys. kobiet!

Polki na wyspach

„Turystką aborcyjną” jest pewna internautka. – Zabieg przeprowadziłam we wrześniu 2008 roku we Włoszech – wyznaje. Takich lakonicznych, ale szczerych wypowiedzi jest w internecie mnóstwo. Krajem, do którego Polki najczęściej wyjeżdżają, aby usunąć ciążę, jest Wielka Brytania. Tam do 24. tygodnia ciąży aborcji można poddać się za darmo (warunek: aktualne ubezpieczenie). Zabieg wykonuje się u kobiety, której ciąża zagraża życiu albo zdrowiu. Inną przesłanką do legalnego usunięcia ciąży może być również zła sytuacja materialna albo obowiązek szkolny. W Anglii obywatelki naszego kraju stanowią aż 80 proc. wszystkich cudzoziemek, które właśnie na wyspach decydują się na aborcję. Zatem Polka, która w Wielkiej Brytanii chce usunąć ciążę, musi tylko kupić bilet w dwie strony (500 zł) i zarezerwować nocleg (300 zł). A jeśli zechce usunąć ciążę w prywatnej klinice, gdzie będzie miała zapewnioną kompleksową opiekę medyczną, na wszystko potrzebuje góra 500 funtów, czyli około 2300 zł.

  • Strona 1 z 4
  1. Strony:
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4

Komentarze (245). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. Hellohello (Ocena: 5) 2014-11-23 15:16:42 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, będzie ktoś w następnym czasie jechał na Słowację w wiadomym celu? Dajcie znać!

  2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  3. etna123@interia.eu (Ocena: 5) 2014-11-17 20:19:37 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hejka ;) Jadę z Bielska pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego, fajnie jakby znalazła się jeszcze jakaś kobietka, zawsze raźnie.. Mój email etna123@interia.eu piszcie bo nie chcę jechać sama :(

  4. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  5. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-17 15:20:01 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, jedzie ktoś do Bańskiej po 21 listopada? Chętnie bym się z kimś zabrała, ale dołączyła. Zawsze raźniej

  6. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  7. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-10 13:46:58 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, jedzie któraś ze mną transportem z kliniki za ok 2 tygodnie z Wrocławia? Jeśli jest jakaś chętna to może razem pojedziemy,będzie rażniej.Proszę o kontakt

  8. Ana (Ocena: 5) 2014-11-11 16:22:51 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    zobaczymy jak to będzie, jeszcze za wcześnie na test poczekam do okresu, mam dostać 17- go. Jestem spod Wrocławia

  9. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-11 16:38:36 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zobaczysz,jak sytuacja się rozwinie i jeśli się zdecydujesz daj znać, ja zamierzam dzwonić do kliniki po 20 listopada,więc może umówimy się na wspólny wyjazd.

  10. etna123@interia.eu (Ocena: 5) 2014-11-17 20:17:34 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dajcie mi znać dziewczyny kiedy dokładnie wyjeżdżacie, chętnie się z Wami zabiorę. Do kliniki będę dzwonić koło 20 listopada, zależy mi na czasie... Mój e-mail etna123@interia.eu

  11. Ana (Ocena: 5) 2014-11-18 12:40:20 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dostałam okres dziewczyny, więc trzymam za was kciuki. Trzymajcie się :*

  12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  13. Ana (Ocena: 5) 2014-11-05 16:52:15 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Życząc nam źle sam/ sama nie jesteś obrazem cnót chrześcijańskich. Polecam każdemu, niezależnie od religii poszukać sobie na YouTube filmików Faith Aloud- chrześcijanie i żydzi broniący kobiet po aborcji.

  14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  15. Ja (Ocena: 5) 2014-11-05 13:24:51 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam nadzieje ze zgnijecie w piekle morderczynie

  16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  17. Ja (Ocena: 5) 2014-11-05 13:21:46 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam nadzieje ze zgnijecie w piekle morderczynie

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. gggg (Ocena: 5) 2014-10-30 12:02:13 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Tak tylko w I trymestrze jest legalna do 12 tygodnia włącznie .

  20. Ana (Ocena: 5) 2014-10-30 15:48:34 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziękuję Ci Bardzo za odpowiedź :) Czy byłaś kiedyś na zabiegu na Słowacji?

  21. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  22. Ana (Ocena: 5) 2014-10-29 17:44:16 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy aborcja na Słowacji jest legalna także w 12 tygodniu ciąży? Czyli po prostu jest legalna w I trymestrze?

  23. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  24. Anonimka (Ocena: 5) 2014-10-22 1:22:16 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hey dziewczyny! Czy będzie któraś z Was jechała w przyszłym tygodniu lub po 1 listopada? Jadę samochodem i mam wolne miejsce. (Mazury).

  25. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  26. hejhej (Ocena: 5) 2014-10-12 13:26:47 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny, jechałyście do klinik albo do miejsca transportu pociągiem/autobusem? Było to męczące?

  27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  28. hejhej (Ocena: 5) 2014-10-11 9:47:40 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Kto był w Bańskiej lub Levicach, proszę, niech się odezwie na maila septymania@o2.pl

  29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  30. anonim (Ocena: 5) 2014-09-24 18:29:47 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy wiecie może gdzie można dokonać aborcji ze znieczuleniem miejscowym? Bardzo boje się narkozy.Dziękuje za pomoc.

  31. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  32. do abc (Ocena: 5) 2014-09-23 7:44:06 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Abc odezwij się do mnie na maila. oilersedmonton@op.pl

  33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  34. abc (Ocena: 5) 2014-09-22 16:23:34 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hejka ja się wybieram do Bańskiej ale dopiero za dwa tygodnie bo nie dam rady wcześniej i również szukam kogoś bo razem raźniej :) Będę tam dzwonić w przyszłym tygodniu by się umówić :) Fajnie jak byśmy razem jechały ja jadę z Bielska.

  35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  36. bie (Ocena: 5) 2014-09-22 14:47:38 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy któraś nie wybiera się w najbliższym czasie do Banskiej? Czekam jeszcze na wyniki krwi, mam je odebrać w tym tygodniu i później będę dzwonić do kliniki i się umawiać. Nie chce któraś razem pojechać?

  37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  38. abc (Ocena: 5) 2014-09-19 14:54:41 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Napisz proszę potem swoją opinię czy wszystko odbywa się tak jak jest napisane. Z góry dziękuje.

  39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  40. hejaa (Ocena: 5) 2014-09-17 9:47:03 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A ja jade w piatek w nocy z bielska do bańskiej ich transportem. Tylko musze czekac na telefon od kierowcy z tego co mi mowila ta babka z tej kliniki. Szczerze mowiac mimo pozytywnych opinii i tak bardzo sie stresuje :(

  41. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-05 9:07:29 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    i co byłaś? możesz coś napisać na temat kliniki?

  42. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  43. abc (Ocena: 5) 2014-09-12 16:49:26 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    czy jedzie ktos za dwa tyg z bielska mam własny transport

  44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  45. hejhej (Ocena: 5) 2014-09-06 9:30:15 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny czy jeżeli kto,ś chciałby pojechać do Bańskiej/Levic i policzyłby tygodnie ciąży od ostatniej miesiączki i jest to np. 7 tydzień to trzezba jść najpierw jeszcze do ginekologa żeby sprawdził który to tydzień?

  46. Anonim (Ocena: 5) 2014-09-08 15:27:30 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Nie jest to konieczne. W Banskiej robia usg tuz przed zabiegiem. Na Slowacji legalnie mozna usunac do 12 tygodnia.

  47. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  48. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-22 9:26:39 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny które miały zabieg w Bańskiej albo Levicach, czy ten transport i cała reszta to nie jest naciąganie? Tzn nie zależy mi na jakiś niezwykłych wygodach, tylko czy po prostu wykonują to co trzeba?

  49. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-23 18:59:14 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja mialam zabieg w Banskiej. Jechalam ich transportem razem z osoba towarzyszaca. Oprocz mnie jechaly rowniez inne dziewczyny. Wszystko jak najbardziej w porzadku. Naszym kierowca byla kobieta. Z pobytu w klinice tez jestem bardzo zadowolona. Pelen profesjonalizm. Dobra opieka. Polecam.

  50. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-23 19:08:52 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A jak z powrotem do zdrowia? Tzn jak się człowiek czuje fizycznie po wypuszczeniu z kliniki? Po tych kilku godzinach po zabiegu można np. jechać autobusem? Jak bardzo jest sie otępiałym?

  51. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-23 21:09:10 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Po zabiegu trzeba lezec jakies 2-3 godziny. Nie wiem czy wszyscy dostaja kroplowke ja mialam, choc czulam sie dobrze. Trzeba duzo pic zeby wyplukac narkoze z organizmu. NIe czulam sie otepiala. Oprocz kilku godzinnej jazdy do Bielska ich transportem, czekala na mnie jeszcze pieciogodzinna podroz pociagiem. Bez problemu. Pod koniec dnia bylam tylko po prostu strasznie zmeczona.

  52. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-25 11:59:22 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    aaa to super, bo jeżeli okazałoby się że wpadłam to niestety będę musiała do Bielska i z Bielska jechać autobusem...Ale skoro mówiesz że bez problemy to ok, dziękuję za pomoc :*

  53. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  54. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-21 12:29:43 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy któraś z Was była w klinice, ale z grupą Rh-? Są jakieś dodatkowe koszty? Słyszałam, że w Lewicach zastrzyk z immunoglobuliny to spory dodatkowy (ukryty) koszt, a w banskiej? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  55. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-22 9:28:27 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hmmm na stronie jasno jest napisane że nie powstają. Korzystałaś ze strony pomagamy-kobietom? :) Wydaje mi sie ze najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonić i zapytać. W Bańskiej karzą wykonać badania na grupę krwi lub ją znać wcześniej więc... No najlepiej się z nimi skontaktować, zadzwonić albo napisać :)

  56. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-22 17:22:20 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja byłam i jak masz swój wynik albo swoja książeczkę zdrowia dziecka albo stary dowód lub cokolwiek gdzie pisze jaką masz grupę nieważne czy + czy - to nic sie nie płaci

  57. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  58. hejhej (Ocena: 5) 2014-08-20 0:36:03 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    strona banskiej to klinika-ginekologiczna?

  59. K. (Ocena: 5) 2014-08-20 22:26:56 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Tak. Strona Levic to Mediklinik

  60. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  61. Anonim (Ocena: 5) 2014-08-16 21:09:05 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ktos ostatnio byl w Banskiej na zabiegu? Jade 22 sierpnia z Bialej. Ich transportem. Zastanawiam sie, cz inne pacjentki tez sa zabierane tym samym transportem?

  62. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  63. Anastazja (Ocena: 5) 2014-08-05 14:23:39 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny, ile czasu trzeba czekać na zabieg od momentu jak sie zadzwoni? Chodzi mi o Lewice

  64. ... (Ocena: 5) 2014-08-14 18:32:15 zgłoś do usunięcia