Kategorie
  1. Papilot.pl
  2. >
  3. Lifestyle
  4. >
  5. Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02

Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02
  • Strona 1 z 4

Szwecja, Holandia, Czechy, Wielka Brytania... Na aborcję za granicą decydują się dziesiątki tysięcy Polek rocznie.

Turystyka aborcyjna Polek

Turystyka aborcyjna Polek

W świetle polskiego prawa aborcja jest nielegalna i dopuszcza się ją jedynie w kilku ściśle określonych przypadkach. Nie jest jednak tajemnicą, że w naszym kraju od dłuższego czasu funkcjonuje podziemie aborcyjnepowstał na ten temat nawet film dokumentalny. Potwierdzają to dane zebrane przez Federację Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny: rocznie wykonuje się między 80 a 200 tys. nielegalnych zabiegów przerywania ciąży. Jednak w ostatnim czasie wśród kobiet, które chcą same decydować o własnym macierzyństwie, rozpowszechniła się inna praktyka. Coraz więcej Polek wyjeżdża za granicę, żeby tam dokonać całkiem legalnego zabiegu aborcji. O ilu kobietach mowa? Szacuje się, że tzw. turystyka aborcyjna dotyczy aż 15 procent Polek, które chcą usunąć ciążę. A według jeszcze innych – bardzo śmiałych zresztą badań federacji każdego roku na aborcję za granicą decyduje się nawet 30 tys. kobiet!

Polki na wyspach

„Turystką aborcyjną” jest pewna internautka. – Zabieg przeprowadziłam we wrześniu 2008 roku we Włoszech – wyznaje. Takich lakonicznych, ale szczerych wypowiedzi jest w internecie mnóstwo. Krajem, do którego Polki najczęściej wyjeżdżają, aby usunąć ciążę, jest Wielka Brytania. Tam do 24. tygodnia ciąży aborcji można poddać się za darmo (warunek: aktualne ubezpieczenie). Zabieg wykonuje się u kobiety, której ciąża zagraża życiu albo zdrowiu. Inną przesłanką do legalnego usunięcia ciąży może być również zła sytuacja materialna albo obowiązek szkolny. W Anglii obywatelki naszego kraju stanowią aż 80 proc. wszystkich cudzoziemek, które właśnie na wyspach decydują się na aborcję. Zatem Polka, która w Wielkiej Brytanii chce usunąć ciążę, musi tylko kupić bilet w dwie strony (500 zł) i zarezerwować nocleg (300 zł). A jeśli zechce usunąć ciążę w prywatnej klinice, gdzie będzie miała zapewnioną kompleksową opiekę medyczną, na wszystko potrzebuje góra 500 funtów, czyli około 2300 zł.

  • Strona 1 z 4
  1. Strony:
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4

Komentarze (267). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-16 17:12:22 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam do zaoferowania zestaw tabletek wczesnoporonnych z Women On Web, kazdy jesten zestaw zawiera 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. cena za zestaw jeden to 380zł z wysylka w pl zestawy sa orginalne nie otwierane Zapraszam! 607095810

  2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  3. szyszka (Ocena: 5) 2015-02-08 19:48:41 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy ktoś jedzie z pomorskiego do kliniki na słowacji?

  4. jjjjj (Ocena: 5) 2015-02-10 22:12:41 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja z warszawy

  5. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  6. Anonim (Ocena: 5) 2015-02-05 15:50:18 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Napisz komentarz...jedzie ktoś do Levice w przyszłym tygodniu z Krakowa?

  7. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  8. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-20 18:14:58 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Witam sprzedam nowy oryginalny zestaw do aborcji medycznej ze strony Women on Web. Zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu+ 8 tab Misoprostolu. Mozna go wykorzystac do 14 tygodnia ciazy. Wszelkich informacji na temat zazycia itp udzielam przy zakupie. Mozliwy odbior osobisty, wysylka za pobraniem ze sprawdzeniem zawartosci jak i wszelkie inne opcje. Polecam! Kontakt 669632890

  9. Mona (Ocena: 5) 2015-01-21 10:47:10 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam pytanie takie bo na stronie Women on Web pisze ze sa to tabletki do 9 tygodnia ciazy... Jestem w 9 tygodniu chodzi mi o jak najszybszy odbior tych tabletek. Jesli bym je kupila i chciala osobisie odebrac to w jakim miescie ?

  10. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  11. kama (Ocena: 5) 2015-01-19 17:35:58 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy ktos jedzie w przyszlym tygodniu z krakowa?

  12. Anonimka (Ocena: 5) 2015-01-21 10:48:45 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mozesz mi podac namiar zeby sie umowic w tej klinice z nimi ? Czy z Krakowa jedzie tez ich transport ?

  13. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  14. Anonimka (Ocena: 5) 2015-01-16 10:24:09 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy ma ktos jakis kontakt do kliniki w Bystrzycy Banskiej ?

  15. lol (Ocena: 5) 2015-01-29 9:51:45 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    tel: 00421 940 838 691 konsultantka Marta , masz Internet. to usuwanie ciazy slowacja

  16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  17. Anonim (Ocena: 5) 2015-01-02 15:43:51 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 726dwa98532

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. Anonim (Ocena: 5) 2014-12-26 12:00:13 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w Levicach 27 listopada na zabiegu sterylizacji,pan Jan G.kierowca super facet,opiekuńczy i bardzo miły,duże podziękowania.Jestem bardzo zadowolona z opieki w klinice,szczególnie pana anestezjologa i pielęgniarek.Polecam każdemu i klinikę i transport,który zapewniają.Szkoda,że nasz kraj to taki zakłamany ciemnogród,zero zrozumienia i pomocy.

  20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  21. Anonim (Ocena: 5) 2014-12-17 22:18:06 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ktos jedzie w poniedziałek na Slowację do Banskiej Bystrzycy z Warszawy??

  22. Anonim (Ocena: 5) 2014-12-19 11:11:24 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja jadę w poniedziałek transportem kliniki, bedę wsiadać na ulicy Emilii Plater

  23. iiiii (Ocena: 5) 2014-12-29 21:00:53 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja też wybieram się do tej kliniki z w-wy. Jak było? Czy ich transport jest bezpieczny? Jak długo trwa podróż? Jak wygląda opieka na miejscu? Denerwuję się, dlatego proszę o info.

  24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  25. Anonim (Ocena: 5) 2014-12-16 10:14:07 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam, nie bójcie sie niczego. Miła opieka, nic nie boli. Wszytko w jak najlepszym porządku. Pan Jan rownież odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Jedzcie tylko pod warunkiem ze jesteście pewne na 100% ze chcecie to zrobic. W innym wypadku nie wygrzebiecie sie z rozpaczy po zabiegu. Ja od 5 dni nie przestaje płakać...

  26. Lidka (Ocena: 5) 2014-12-18 21:19:33 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jest takie forum ABORCJA na gazeta.pl. Wejdź tam. Możesz się wygadać. Nikt Cię nie potępi.

  27. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  28. zolga (Ocena: 5) 2014-12-09 15:04:19 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Kilka dni temu usunęłam ciążę w klinice na Słowacji. Nie pytajcie o powód. Każdy ma swój. Moja decyzja była taka, a nie inna. Chciałabym tutaj podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Nie jest to absolutnie zachęcanie do wykonania zabiegu. A więc zacznę od początku, że informacje o klinice znalazłam w internecie, po wpisaniu zaledwie trzech słów: "aborcja klinika Słowacja". Na początku bardzo sceptycznie podeszłam do tego, co było napisane na stronie. Wszystko takie jasne, proste, aż nierealne. Zadzwoniłam, zapytałam o najbliższy termin (telefon odebrała Panie mówiąca po polsku). W odpowiedzi usłyszałam, że mogę przyjechać jutro, pojutrze, za 2 dni, właściwie, kiedy chcę. W godzinach 6:30 - 10:00. Trzeba tylko wcześniej zrobić morfologię i badanie na grupę krwi (na wyniki tych badań, które robiłam na laboratorium przyszpitalnym czekałam kilka godzin. Jeśli robimy je w zwykłych przychodniach, zwykle czas oczekiwania to ok 3-4 dni, dlatego warto zrobić je wcześniej.) A więc umówiłam się na konkretny dzień. Zrobiłam potrzebne badania, przygotowałam to, co niezbędne (na stronie napisane jest, aby wziąć dłuższą koszulę, klapki, podpaskę) i pojechałam do kliniki. Ja jechałam akurat własnym transportem z osobą towarzyszącą, ale można również skorzystać z ich transportu. Za każdą osobę płaci się z tego co wiem 100 euro. Moja podróż trwała trochę dłużej niż przewidziało to Google Maps, gdyż były duże korki, ale bez problemu dotarłam do kliniki. Warto korzystać ze wskazówek dojazdu, które są na stronie. Po wejściu do kliniki udałam się do recepcji na 2 piętrze. Powiedziałam tylko, że przyjechałam na zabieg. Niemal natychmiast zaprowadzono mnie do pokoju, w którym były 2 łóżka, szafka, szafa, krzesła i naprawdę piękna łazienka z prysznicem. Pokój niby szpitalny, kliniczny, ale wyglądał jak z kilku-gwiazdkowego hotelu. Wszystko ładne, czyste i schludne. Pani pielęgniarka, która mnie przywitała mówiła po słowacku, ale absolutnie wszystko można było zrozumieć bez problemu. Przyniosła mi kartę, którą uzupełniłam w niezbędne informacje oraz zgodę na wykonanie zabiegu. Po tym wszystkim przebrałam się w koszulę i oczekiwałam na zabieg. Po 10 minutach przyszła po mnie pani, która wcześniej przyniosła mi kartę i zabrała mnie do pokoju, w którym założono mi czepek, zmieniono klapki na szpitalne. Po chwili przyszedł do mnie ginekolog, który przedstawił się, powiedział jaki zabieg będzie wykonywany i ile to będzie trwało. 5 minut później już byłam na fotelu operacyjnym, gdzie założono mi wenflon, podano narkozę. Kolejny moment który pamiętam, to jak otworzyłam oczy po obudzeniu się i właśnie w tym momencie wwożono mnie na łóżku do pokoju. Zabieg trwał ok. 15-20 minut. Odczuwałam niewielki ból brzucha, który trwał jakieś 30 minut, nie więcej. Kazano mi pić dużo wody, żeby wypłukać narkozę i jeść biszkopty, które leżały na szafce przy łóżku. Chwilę po tym, jak mnie przywieziono po zabiegu do pokoju, przyszedł lekarz i powiedział, że wszystko przebiegło zgodnie z planem i zapytał, jak się czuję. Potem jeszcze ze 3 razy w ciągu godziny przychodziły pielęgniarki i pytały, czy wszystko ok. Chciałabym tylko dodać, ze wszystkie z tych Pań były przemiłe i otoczyły mnie niebywałą troską. Po godzinie, półtorej stwierdziłam, ze czuję się na tyle dobrze, ze mogę już wracać do domu. Narkoza zeszła, a ból brzucha był praktycznie nieodczuwalny. Miałam tylko lekkie krwawienie, które po 3 godzinach ustąpiło. Dostałam wypis, oddano mi wszystkie wyniki badań, jeszcze na koniec zapytano, czy naprawdę wszystko jest ok i mogłam wracać do domu. Całość od momentu wejścia do kliniki do momentu wyjścia trwała ok 3 godzin. Jestem bardzo, bardzo zadowolona z opieki, jaką mi zapewniono w tej klinice. Właściwie na nic nie musiałam czekać, przez cały czas wiedziałam, co za chwilę się wydarzy, o wszystkim byłam informowana. Panie pielęgniarki, jak już pisałam wcześniej, były przemiłe. Nie wiem, czy to zasługa tego, że jest to prywatna klinika, ale mam nadzieję, ze służba zdrowia i warunki leczenia w Polsce będą kiedyś właśnie takie, jak tam zastałam. Jeśli ktoś waha się pomiędzy kilkoma klinikami, to zdecydowanie polecam tę na Słowacji.

  29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  30. Hellohello (Ocena: 5) 2014-11-23 15:16:42 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, będzie ktoś w następnym czasie jechał na Słowację w wiadomym celu? Dajcie znać!

  31. mart (Ocena: 5) 2014-12-08 12:12:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Bylas juuz?

  32. Anonim (Ocena: 5) 2014-12-08 21:27:09 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja jadę w tym tygodniu

  33. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  34. etna123@interia.eu (Ocena: 5) 2014-11-17 20:19:37 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hejka ;) Jadę z Bielska pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego, fajnie jakby znalazła się jeszcze jakaś kobietka, zawsze raźnie.. Mój email etna123@interia.eu piszcie bo nie chcę jechać sama :(

  35. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  36. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-17 15:20:01 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, jedzie ktoś do Bańskiej po 21 listopada? Chętnie bym się z kimś zabrała, ale dołączyła. Zawsze raźniej

  37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  38. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-10 13:46:58 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, jedzie któraś ze mną transportem z kliniki za ok 2 tygodnie z Wrocławia? Jeśli jest jakaś chętna to może razem pojedziemy,będzie rażniej.Proszę o kontakt

  39. Ana (Ocena: 5) 2014-11-11 16:22:51 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    zobaczymy jak to będzie, jeszcze za wcześnie na test poczekam do okresu, mam dostać 17- go. Jestem spod Wrocławia

  40. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-11 16:38:36 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zobaczysz,jak sytuacja się rozwinie i jeśli się zdecydujesz daj znać, ja zamierzam dzwonić do kliniki po 20 listopada,więc może umówimy się na wspólny wyjazd.

  41. etna123@interia.eu (Ocena: 5) 2014-11-17 20:17:34 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dajcie mi znać dziewczyny kiedy dokładnie wyjeżdżacie, chętnie się z Wami zabiorę. Do kliniki będę dzwonić koło 20 listopada, zależy mi na czasie... Mój e-mail etna123@interia.eu

  42. Ana (Ocena: 5) 2014-11-18 12:40:20 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dostałam okres dziewczyny, więc trzymam za was kciuki. Trzymajcie się :*

  43. mia (Ocena: 5) 2014-12-04 22:56:56 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    tez jestem z okolic wroclawia ale pewnie juz pojechalas?

  44. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  45. Ana (Ocena: 5) 2014-11-05 16:52:15 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Życząc nam źle sam/ sama nie jesteś obrazem cnót chrześcijańskich. Polecam każdemu, niezależnie od religii poszukać sobie na YouTube filmików Faith Aloud- chrześcijanie i żydzi broniący kobiet po aborcji.

  46. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  47. Ja (Ocena: 5) 2014-11-05 13:24:51 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam nadzieje ze zgnijecie w piekle morderczynie

  48. Anonim (Ocena: 5) 2014-11-28 0:13:18 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Naprawde szkoda twojego czasu i energii. Moze lepiej spozytkowac to w inny sposob, na przyklad jako wolontariusz w domu dziecka...A wszystkie "podrozniczki" pozdrawiam.

  49. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  50. Ja (Ocena: 5) 2014-11-05 13:21:46 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Mam nadzieje ze zgnijecie w piekle morderczynie

  51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  52. gggg (Ocena: 5) 2014-10-30 12:02:13 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Tak tylko w I trymestrze jest legalna do 12 tygodnia włącznie .

  53. Ana (Ocena: 5) 2014-10-30 15:48:34 zgłoś do usunięcia