Kategorie
  1. Papilot.pl
  2. >
  3. Lifestyle
  4. >
  5. Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02

Turystyka aborcyjna Polek

2010-10-02
  • Strona 1 z 4

Szwecja, Holandia, Czechy, Wielka Brytania... Na aborcję za granicą decydują się dziesiątki tysięcy Polek rocznie.

Turystyka aborcyjna Polek

Turystyka aborcyjna Polek

W świetle polskiego prawa aborcja jest nielegalna i dopuszcza się ją jedynie w kilku ściśle określonych przypadkach. Nie jest jednak tajemnicą, że w naszym kraju od dłuższego czasu funkcjonuje podziemie aborcyjnepowstał na ten temat nawet film dokumentalny. Potwierdzają to dane zebrane przez Federację Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny: rocznie wykonuje się między 80 a 200 tys. nielegalnych zabiegów przerywania ciąży. Jednak w ostatnim czasie wśród kobiet, które chcą same decydować o własnym macierzyństwie, rozpowszechniła się inna praktyka. Coraz więcej Polek wyjeżdża za granicę, żeby tam dokonać całkiem legalnego zabiegu aborcji. O ilu kobietach mowa? Szacuje się, że tzw. turystyka aborcyjna dotyczy aż 15 procent Polek, które chcą usunąć ciążę. A według jeszcze innych – bardzo śmiałych zresztą badań federacji każdego roku na aborcję za granicą decyduje się nawet 30 tys. kobiet!

Polki na wyspach

„Turystką aborcyjną” jest pewna internautka. – Zabieg przeprowadziłam we wrześniu 2008 roku we Włoszech – wyznaje. Takich lakonicznych, ale szczerych wypowiedzi jest w internecie mnóstwo. Krajem, do którego Polki najczęściej wyjeżdżają, aby usunąć ciążę, jest Wielka Brytania. Tam do 24. tygodnia ciąży aborcji można poddać się za darmo (warunek: aktualne ubezpieczenie). Zabieg wykonuje się u kobiety, której ciąża zagraża życiu albo zdrowiu. Inną przesłanką do legalnego usunięcia ciąży może być również zła sytuacja materialna albo obowiązek szkolny. W Anglii obywatelki naszego kraju stanowią aż 80 proc. wszystkich cudzoziemek, które właśnie na wyspach decydują się na aborcję. Zatem Polka, która w Wielkiej Brytanii chce usunąć ciążę, musi tylko kupić bilet w dwie strony (500 zł) i zarezerwować nocleg (300 zł). A jeśli zechce usunąć ciążę w prywatnej klinice, gdzie będzie miała zapewnioną kompleksową opiekę medyczną, na wszystko potrzebuje góra 500 funtów, czyli około 2300 zł.

  • Strona 1 z 4
  1. Strony:
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4

Komentarze (200). Ocena artykułu 5 na 5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu (1-5)

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  1. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-19 19:51:16 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy jednym transportem jedzie więcej kobiet np.są zabierane z miejscowości po drodze czy to transport zamówiony tylko dla danej pacjentki ?

  2. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  3. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-19 19:41:16 re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Treść została usunięta przez moderatora

  4. jaga 11 (Ocena: 5) 2014-07-20 17:43:22 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    poprostu robia USG powyzej 12 tyg nie zrobia zabiegu warto to sprawdzic u naszego lekarza

  5. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  6. Ania (Ocena: 1) 2014-06-23 21:06:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Napisz komentarz...

  7. lola (Ocena: 5) 2014-07-02 12:28:11 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej dobrze sie sklada bo tez sie wybieram odezwij sie do mnie patihull@interia.pl

  8. Anonim (Ocena: 5) 2014-07-02 17:54:00 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej,skąd jesteś i kiedy byś chciała jechać do Levic?

  9. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  10. Emilka (Ocena: 5) 2014-06-23 21:08:05 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Szukam kobiet które maja zamiar pojechac do Levice w lipcu lub sierpniu z podkarpacia.Odezwijcie sie,bo wolałabym nie jechac sama,a nie mam z kim.Dzieki.

  11. czarna (Ocena: 3) 2014-07-21 19:43:35 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, ja chciałabym pojechać w lipcu/sierpniu. Może razem? odezwij się proszę: czarnapati @ tlen.pl

  12. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  13. Kasiula (Ocena: 5) 2014-06-17 10:29:24 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w klinice w Levice 2 tygodnie temu. Wszystko ok, obsługa miła, lekarze w porzadku. Zabieg w ogólnym znieczuleniu trwa 15 minut ok. 14 wyjeżdża sie z powrotem. Kierowca Pan Gumowski odpowiada na wszystkie pytania i jest bardzo pomocny. Jesli ktos jest zdecydowany i chce to szczerze to miejsce polecam.

  14. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  15. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-12 13:39:24 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Czy w bańskiej mówią po polsku?

  16. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  17. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-12 9:57:52 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    szukam kogoś z podlasia lub mazur na wjazd do czech do bańskiej

  18. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  19. Wiola (Ocena: 5) 2014-06-05 14:20:12 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    aga 11 teraz juz powinna dosc do Ciebie wiadomosć:)

  20. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  21. aga11 (Ocena: 5) 2014-06-03 19:36:26 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hej wiola dobrze adres napisalas sory jadwiga18@poczta.onet.pl napisz jeszcze raz

  22. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  23. Wiola (Ocena: 5) 2014-06-03 14:58:39 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    hej aga 11 właśnie napisałam Ci e-maila jakbys miala chwile to odpisz:)

  24. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  25. aga11 (Ocena: 5) 2014-06-03 14:14:20 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Dziewczyny jesli komus potrzebna jest taka pomoc polecam ja bylam w klinice w Levicach.Super obsluga mila atmosfera.10 min trwa caly zabieg w ogolnym znieczuleniu budzisz sie i po wszystkim.Polecam jak cos słuze pomocą .Wybiore sie jeszcze tam na sterylizacje.Lepsze to niz niz zycie mialo by sie zawalić unich to jest normalne i dozwolone prawnie.Tylko Polska to sami dewoci.Podaje swój imeil jagoda18@poczta.onet.pl

  26. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-03 17:24:29 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A skąd jechałaś?Ja też się wybieram na sterylizację,planuję skorzystać z transportu kliniki.Dzięki za opinie,widzę,że dobrze wybrałam i klinika jest warta polecenia.

  27. aga11 (Ocena: 5) 2014-06-03 19:39:11 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    jechalam z Mazur a wiec daleko tez z Krakowa transport ich

  28. gość1995 (Ocena: 5) 2014-06-11 15:00:47 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    A o co pyta anestezjolog przed zabiegiem i lekarz?

  29. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  30. Anonim (Ocena: 5) 2014-06-01 18:25:41 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Byłam w Banskiej 5 tygodni temu. Polecam, kobieta traktowana jest jak pacjent, a to najważniejsze. Bardzo miły personel. Jechałam ich transportem z Bielska i wszystko było ok. Ok. 11 już dosytałam wypis. Jeśli musicie się na to zdecydować to tylko tam, a nie w Polsce, która rości sobie prawo do ciała kobiety. Pozdrawiam dziewczyny i trzymam kciuki

  31. aneta (Ocena: 5) 2014-07-17 3:45:42 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    planuję jechać do Bańskiej, mam kilka pytań, mogłabyś napisać do mnie na maila? będę bardzo wdzieczna. aneta78.kp@onet.pl

  32. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  33. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-29 9:48:45 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja też byłam w klinice w Levicach jestem zadowolona ,transport i pan który nas zawoził bardzo kompetentny i opiekuńczy .Pozdrawiam was dziewczyny

  34. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  35. Anonimka :) (Ocena: 5) 2014-05-25 0:39:45 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja zdecydowalam się na wyjazd do Bańskiej. Była tam znajoma koleżanki i była zadowolna. jadę 30 maja ich transportem z Katowic. Mam nadzieję że wszystko Będzie ok. może jeszcze ktoś jedzie?

  36. Calineczka (Ocena: 5) 2014-05-28 23:25:42 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    ja jadę z Bielska. Może się spotkamy :)

  37. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  38. Agataa (Ocena: 5) 2014-05-24 7:48:04 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jestem juz po. Wszystko super sprawnie. Jestem zadowolona. Normalne warunki a nie skrobanki w piwnicach. Jesli podjelyscie taka decyzje nie dajcie sobie zrobic skrzywdy konowalom albo nie ryzykujcie z tabletkami niewiadomego pochodzenia. Nie warto. W razie pytan moj meil ze 3 komentarze nizej.

  39. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  40. Katarzyna33 (Ocena: 5) 2014-05-21 18:00:01 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jade 2.06 z Katowic, ktoś jeszcze planuje?

  41. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  42. Anna (Ocena: 5) 2014-05-16 18:48:42 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Witam,planuję wyjazd do kliniki w Levicach w czerwcu lub lipcu,jeśli któraś chciałaby wybrać się ze mną,bo również chce wykonać zabieg sterylizacji,to możemy pojechać razem transportem kliniki.Szukam koleżanki z okolic Wrocławia,jeśli któraś chce pogadać,niech się odezwie.

  43. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  44. Agataa (Ocena: 5) 2014-05-16 0:16:35 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja dzis sie dowiedzialam jutro rano dzwonie sie zarejestrowac... Bede jechac ich transportem z wroclawia. Jesli ktoras chce porozmawiac to piszcie agacia.1989@op.pl

  45. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  46. Anna (Ocena: 5) 2014-05-11 13:59:21 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jeszcze się zastanawiam, nad kliniką w Levice. Czytałam dużo dobrych opinii. Chcę dojechać do Katowic, a stamtad ich transportem. Odezwij się do mnie na maila anna1987.1@wp.pl

  47. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 14:30:47 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zdecydowałam,że pojadę transportem kliniki w Levicach z mojej miejscowości,kierowca zabierze mnie praktycznie spod domu,niewielki koszt a nie trzeba się martwić o nic,jeszcze nie wiem kiedy dokładnie pojadę,dlatego jeśli są jakieś dziewczyny z woj.dolnośląskiego,to mogłybyśmy się umówić na wspólny wyjazd,będzie rażniej.

  48. Anna (Ocena: 5) 2014-05-11 15:20:32 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Szkoda. Ja będę jechać z Katowic, też ich transportem. Też nie wiem dokładnie kiedy, ale jeśli jedzie z Katowic jakaś dziewczyna to niech się odezwie. Zawsze to jakoś łatwiej.

  49. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 16:22:36 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Jak będziesz ,,po' wcześniej niż ja to napisz jak było.Ja mam daleko do Katowic,nie mam też auta,a w klinice trzeba być przed 8 rano,ich transport jest najlepszy,cena przystępna i zero problemów.

  50. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-21 18:02:43 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, ja jade z katowic 2.06

  51. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  52. Anna (Ocena: 5) 2014-05-09 10:43:53 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja wybieram się do banskiej bystrzycy. Tez jade sama. Może któras z dziewczyn tez jedzie? Dajcie znać.

  53. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-10 19:52:14 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a skąd jedziesz?

  54. Anonim (Ocena: 5) 2014-05-11 14:01:33 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Zastanawiam się jeszcze nad kliniką w Levice. Będę dojeżdżać do Katowic, a stamtąd ich transportem. Odezwij się do mnie na maila anna1987.1@wp.pl

  55. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  56. DZ (Ocena: 5) 2014-04-29 14:11:20 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Wybieram sie do kliniki w Levice, prosze, jeżeli ktoś również sie tam wybiera, niech napisze, nie chce jechac sama...

  57. Anonim (Ocena: 5) 2014-04-29 15:51:43 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a skąd jesteś i kiedy się wybierasz?ja też planuje jechać do Levic

  58. emi (Ocena: 5) 2014-05-09 11:28:51 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Tez chce tam jechać jakoś w następnym tygodniu. Najlepiej z krakowa. Niestety tez jade sama. Jakby jakaś dziewczyna jechała to niech da znać.

  59. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  60. GS (Ocena: 5) 2014-04-22 8:59:11 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Hej, byłam 17.04 w klinice Mediklinik w Levice, Droga minęła szybko, kierowca bardzo kompetentny, odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Atmosfera bardzo miła w drodze i na miejscu w klinice. Na miejscu byłam przed 8 rano, wszystko przebiegło pomyślnie i o 14 już wracaliśmy do domu. Jeśli jesteście zdecydowane na aborcję to właśnie tam.

  61. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  62. s. (Ocena: 5) 2014-04-15 21:02:58 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    a może to strona pomagamy-kobietom albo mediklinik ?

  63. Jowita (Ocena: 5) 2014-04-20 17:10:37 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja wpisałam Banska Bystica klinika i wyskoczyla strona.Byłam tam na zabiegu i naprawdę polecam.

  64. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  65. s. (Ocena: 5) 2014-04-15 20:45:35 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    czy adres tej strony to klinika-ginekologiczna ?

  66. Jowita (Ocena: 5) 2014-04-21 21:41:17 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Tak.

  67. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  68. s. (Ocena: 5) 2014-04-15 20:32:29 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    czy ktoś wkleił by linka do kliniki w B.B ponieważ nie potrafię znaleźć :/

  69. Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

    Ocena artykułu (1-5)

    Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

  70. Anonim (Ocena: 5) 2014-04-06 17:40:45 zgłoś do usunięcia re: Turystyka aborcyjna Polek

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Ja też planuję podróż albo do Levic albo Bańskiej B.,aby poddać się sterylizacji.Najbardziej uciążliwa będzie dla mnie droga,bo mieszkam 80 km przed Wrocławiem.Chcę skorzystać z transportu kliniki,ale boję się jechać sama.Chciałabym znależć osobę,która również się wybiera do kliniki.Jeśli któraś z Was mieszka niedaleko Wrocławia i planuje wyjazd,może byłoby mi rażniej.Nawet nie mam jak dostać się do Wrocławia o tak póżnej godzinie,aby zdążyć na transport do kliniki.Boję się jechać sama tak daleko,jeśli jest osoba,która też planuje zabieg,proszę o odpowiedż.

  71. Jowita (Ocena: 5) 2014-04-07 19:46:31 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Witam serdecznie.Jak pisałam już byłam w Bańskiej i naprawdę nie ma czego się obawiać jazdy samemu ,ja jechałam z partnerem i nie potrzebnie bo naprawdę wszystko było ok.Jak zdecydowałaby pani się na Banską to jak kierowca do pani zadzwoni niech mu pani powie żeby po panią przyjechał jak nie będzie daleko to napewno przyjedzie bo ja tak miałam.Powodzenia.

  72. Anonim (Ocena: 5) 2014-04-08 18:41:06 zgłoś do usunięcia

    Podaj powód, dla którego chcesz usunąć ten komentarz

    Anuluj

    Do Bańskiej transport jest zapewniony z pobliskich miast a ja jednak mieszkam za Wrocławiem.Do Levic zaś transport jest nawet z bardzo odległych miast ale obawa jazdy samemu jest nadal.Jak już będę po to na pewno napiszę,jak było.Może faktycznie niepotrzebnie się przejmuję.Dziękuję za radę.

  73. m. (Ocena: 5) 2014-04-12 18:52:17 zgłoś do usunięcia