Wymarzona PRACA po STUDIACH: Ile czasu (średnio) trzeba jej szukać w Polsce?

Sprawdź, jak długo ludzie po studiach siedzą w Polsce na bezrobociu.
Wymarzona PRACA po STUDIACH: Ile czasu (średnio) trzeba jej szukać w Polsce?
27.09.2012

Znalezienie pierwszej pracy po studiach to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal pracuj.pl – aż 77 procent absolwentów uczelni wyższych musi spędzić w domu około sześć miesięcy, zanim uda im się znaleźć zatrudnienie. 13 procent świeżo upieczonych magistrów szuka pracy ponad rok.

W najlepszej sytuacji są oczywiście osoby, które ukończyły kierunki techniczne i ekonomiczne. Znacznie gorzej na rynku pracy radzą sobie humaniści. To właśnie oni często wegetują w domu miesiącami, zanim wreszcie ktoś zdecyduje się ich zatrudnić.

To, ile czasu upłynie od odebrania dyplomu do podpisania umowy o pracę, zależy także od regionu. Najłatwiej dziś o zatrudnienie absolwentom z województwa mazowieckiego, śląskiego i pomorskiego. Najtrudniej młodym z podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego – podsumowuje Gazeta Prawna.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

5 rzeczy, które możesz robić jako singielka - bez pary też można fajnie spędzać czas!

Osoby będące w stałych związkach pewnie nie miałyby na to czasu.

KOLEJNA PODWYŻKA CEN: Chleba, mięsa, serów, kawy... Co jeszcze mocno zdrożeje?

Wszystko drożeje, tylko pensje stoją w miejscu.

Polecane wideo

Komentarze (98)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2012 21:55
Sama jestem po studiach, ale prawda jest taka, że owszem jest bezrobocie, ale tak szczerze jak ktoś na prawdę szuka to znajdzie i bez znajomości, wykształcenia czy doświadczenia. Wystarczą szczere chęci i mobilizacja. Nie tylko przeglądanie ofert pracy, trzeba samemu chodzić i zanosić CV nawet tam gdzie nie szukają pracownika.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2012 20:35
ja studiowałam dziennie pedagogikę a zaocznie prawo. PO skończeniu licencjatu z pedagogiki poszłam na studia magisterskie z administracji publicznej . Obecnie jestem na 5 roku administacjiii prawa.W czerwcu mam 2 obrony. Jak szukałam pracy w wakacje przełożonych nie obchodzilo że nie mam doświadczenia.Dziwowali tylko że mam tyle tych kierunków praktycznie. W efekcie pracowałam przez 3 miesiące w biurze za 1950 na ręke.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2012 08:59
Ja zastanawiam sie własnie co mam wybrac: finanse na UW czy zarzadzanie i inzynierie produkcji na SGGW?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2012 21:58
Flieht aus Polen! Run away from Poland! kompletnie nie ma sensu konczyc studia, jak nie ma przemyslu, nie ma technologii, nie ma innowacyjnosci, ale sa pogmatwane podatki, biurokracja, jezeli chcecie pracowac w Polsce to pod takim warunkiem ze zalozycie firme, zdobedziecie klientow i sprzedacie produkt, o ile nie dopadnie was skarbowka za jakis nierozliczony pit czy cit. Prace jako zwykly pracownik oczywiscie mozecie znalesc ale za ile to juz bez komentarza, a emerytury i tak nie dostaniecie, zreszta i tak to bedzie tylko umowa smieciowa, do lekarza tez nie pojdziecie chyba ze zaplacicie. W Polsce nie ma przyszloscie jedni przekonuja sie o tym wczesniej inni pozniej ale kazdy do takiego wniosku dochodzi i niewazne co ukonczyl albo czego nie ukonczyl.
zobacz odpowiedzi (8)
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2012 21:54
a o kierunkach medycznych nic nie wspominają...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie