Mydło do przelania, czyli w opakowaniu uzupełniającym - na czym polega oszustwo?

19 Lutego 2012

Kolejne oszustwo marketingowe, na które oczywiście dajemy się nabrać!

koszyk

W supermarketach często zachęca się nas do kupowania tzw. opakowań uzupełniających. I tak na przykład, jeżeli raz zainwestowaliśmy w wielką butlę mydła w płynie, później mamy możliwość kupienia tego samego produktu w zwykłej torebce i przelania go w domu do trwałego pojemnika. Takie rozwiązanie z założenia ma być nie tylko bardziej ekologiczne, ale przede wszystkim tańsze. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

Niekoniecznie! Okazuje się, że jest to kolejne marketingowe oszustwo sprzedawców. Produkty dostępne w opakowaniach uzupełniających zwykle są duże mniejsze niż te normalne, a płacimy za nie prawie tyle samo, co za normalny towar.

Jak tłumaczy Sfora.pl, handlowcy świadomie liczą na to, że kupujący nie będzie porównywał cen i pojemności produktów. Taka praktyka jest tym bardziej bulwersująca, że na mniejszych opakowaniach uzupełniających zyskują właśnie sprzedawcy, bo łatwiej im transportować i magazynować tego typu towary… Cóż za przebiegłość!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Cenzura na poczcie: Teraz urzędnicy będą mogli przeszukiwać nasze prywatne paczki!

Przy tej ustawie ACTA to pikuś.

Ile godzin trzeba spać, żeby czuć się świetnie w pracy (i mieć dobre oceny w szkole)?

Długie leniuchowanie wcale nie służy naszym szarym komórkom...

Strony

Komentarze (29)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-20 16:17:54

najgorsza rzecz w życiu to byćzmuszonym do wyliczania takich pierdół i musiec liczyć się z każdym gorszem w moim życiu bywało różnie nieraz szastałam pieniędzmi a nie raz miałam gorzej i musiałam robić takie rzeczy masakra wolę brać co mi się podoba i nie musieć patrzeć na ceny i nie zastanawiac się przy kasie czy mi wystarczy blee to okropne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 23:20:26

To tylko jedno marketingowe oszustwo. Takich oszustw jest wiele. Np.pojemnik z płynem do naczyń jest tak skonstruowane,zeby wiecej go uzywac. Odwracamy i lejemy na gąbkę lub naczynie. W ten sposob zuzywamy go bardzo duzo.. Bardziej ekonomiczne opakowanie jest gdy plyn do naczyn ma dozownik,taki jak w mydłach. Taki płyn można kupic np. w firmie FM. Polecam !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 23:56:40

taaa twoja wypowiedź to też oszustwo, reklama aż cieknie z tego dozownika

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-20 08:54:28

ha ha ha co to?? pięcioletni marketingowiec??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-20 17:12:56

ale problem przelać do opakowania po mydle w płynie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 22:38:20

hahahah no rzeczywiscie, przebiegle to jak cholera:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 20:36:55

Czegoś tu nie rozumie, jak można być tak nieogarniętym, żeby na takie coś się nabrać? Chyba, że ktoś jest rozrzutny to niech sobie kupuje jak chce. Prosty przykład: mydło z biedronki w pojemniku z płynem kosztuje bodajże 2,70 i ma zawartość 300ml. Mydło uzupełniające ma 1l i kosztuje 4,50. Do pojemniczka najleję sobie 3 razy. Kupując nowe mydło 3 razy pod rząd płacę 8,10 gr. Kupując jedno z pojemniku + uzupełniacz mamy w cenie 7,10 gr mamy łącznie 4 mydła + 100ml na zaśkę. Trzeba to dalej komentować? Wystarczy pomyśleć chwilę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-20 12:59:31

no oczywiście :) też kupuję uzupełniacze w biedrze :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 19:51:13

Najwidoczniej problem dość zauważalny skoro aż się artykuł o tym robi -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 19:41:14

zauwazylam cos takiego w przypadku mydeł firmy luksja... ;/ dlatego zawsze sprawdzam cenę za 1 l (ew. czasami za 100ml). nie można dać się nabrać!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 17:45:10

to ci liski chytruski!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 15:42:29

dlatego ja tego nie kupuje,proste

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 15:25:56

Dlatego ja zawsze sprawdzam cenę za 1 l, 1 kg itp. bo to jest fakt tak samo z olejem nigdy nie ma butelki o poj. 1l tylko zwykle jest to 950 ml itd. Dziewczęta i kobiety nie dajcie się oszukiwać dot. to wszystkich produktów a w szczególności kosmetyków gdzie opakowanie jest większe od zawartości!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-19 13:04:00

Nie kupuję w ciemno. Zawsze patrzę, co opłaca mi się bardziej, oczywiście nie pomijając także jakości tego produktu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz